Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

TL Audio C1

11 odgovorov v tej temi

#1 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 05 julij 2013 - 11:55

Zdravo,

zanimajo me vaše izkušnje s tole zadevico... Nevem če se mi jo splača vzet, delam narodnozabavno muziko, stvar pa bi uspel dobit za slabih 600€, 5 let staro, baje vse delujoče...

mi v tem cenovnem rangu priporočate kaj boljšega?

lp, Alen

#2 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov
  • Interests:Pro audio elektronika in zgodovina.

Objavljeno 07 julij 2013 - 03:42

Ne vem kaj rabiš, dokaj dobro poznam Ivory in Classic serijo. Kompresor v tej ligi najbrž z lahkoto pokriješ s plug-inom, preampi pa tudi niso kaj boljši kot v kakšnih Mackie mixerjih. Lučk je veliko in meni všečno ohišje, to se mi zdi najboljša kvaliteta tega procesorja. Če hočeš nekaj na lampe tega tu ne boš dobil, zaradi večih razlogov. Diskretnega vezja tudi nima, je pa poceni.
V zs sem ti omenil eno variatno, ker si me vprašal, druga je recimo dva kanala z diskretnim vezjom v 500 seriji, če se ti gre bolj za preampe. A za to rabiš lunchbox. Kaj vem, v racku lepo zgleda, morda ti bo kdo drug znal opisati še kako drugo kvaliteto, ki je jaz ne poznam.

#3 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 07 julij 2013 - 09:39

Vseeno, ti da lepo uporaben DI, za dandanes povsem povprečne preampe pa še kaj... kakorkoli, če se ga znaš naučit uporabljat, če ne drugače kot organski prizvok (plug-ini se še zmeraj trudijo...) za kakšnih slabih 500€/dobrih 400€ po mojem bi bil vreden zadnjega evra.
Vseeno je fajn imeti nekaj malenkost boljšega za kolorirat signal, vsaj malo kontrolirat dinamiko na vhodu (kompresor pred mikrofonom, ko se snema), za tracking majka!

Menjaj op-ampe NE5532 (takrat so mi menjali z analog devices nekim... pozabil) s čim boljšim in vgrajene ECC83 lampe za kaj mnogo boljšega pa boš imel komercialno modificirano napravo ki je vsaj! 2 X več vredna sodobnim konkurentom na trgu!

Meni je po tej modifikaciji bil kar lepo soliden HW, ni postal Neve ipd. ampak ja:) povsem spodoben.

Daj Tuub, imaš toliko izkušenj in ziher veš katere točno op ampe in lampe upgrejdat, da bi se dalo iz tega z min. vložkom naredit kaj bolj solidnega, presežki niso potrebni:)

TLA ni nekaj posebnega, pri Classic seriji je bil za komercialne produkte nad povprečjem in nenazadnje je HW analogen in ima kar nekaj organskega naravnega prozvoka, Ivory serija je bila pač res hec pa tudi iz nje se da marsikaj ivlečt (pa vseeno boljše od Behringerja:)), tale C1 se je nekoč prodajal za nekaj manj kot 2000€... takrat je bil res precenjen a spodoben:(
Nenad Patkovic

#4 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2013 - 08:19

QUOTE (NLP @ 7. Jul 2013 20:39:06) <{POST_SNAPBACK}>
Menjaj op-ampe NE5532 (takrat so mi menjali z analog devices nekim... pozabil) s čim boljšim in vgrajene ECC83 lampe za kaj mnogo boljšega pa boš imel komercialno modificirano napravo ki je vsaj! 2 X več vredna sodobnim konkurentom na trgu!

Meni je po tej modifikaciji bil kar lepo soliden HW, ni postal Neve ipd. ampak ja:) povsem spodoben.

Daj Tuub, imaš toliko izkušenj in ziher veš katere točno op ampe in lampe upgrejdat, da bi se dalo iz tega z min. vložkom naredit kaj bolj solidnega, presežki niso potrebni:)

C1 je nadgradnja 5021 in dodan preamp, za boljše op-ampe je tu že poskrbljeno. Zamenjave za NE553x od AD so samo uber clean in low noise čipi, ki nimajo kaj izboljšat, le "pokvarijo" lahko. Malo poglej po netu in boš videl, da je tako. Izboljšava za NE553x je diskretno vezje, ker gre za zelo dober čip, če je prav uporabljen. Finta je v tem, da jih delajo v izjemno velikih količinah, zato tako stane 20c, sicer bi bil par eur. Malo drugače je pri fet čipih (NE553x je bipolarni), ki jih je tu kar nekaj. Po shemi vidim, da je edina smiselna izboljšava menjava celotne izhodne stopnje za diskretno z izhodnim transformatorjem, ker so NE5532 pred njo čisto ok, saj ne terajo izhoda. Fet čipe bi pustil tako kot so. Dela in materiala za to ni veliko, če si zverziran, draga sta znanje in ure.
Kar se lampe tiče ima ECC83 najslabše harmonske komponente izmed bolj znanih lamp, je tudi najcenejša. Čipi in buffer so pred in za njo, tako da je tu bolj zaradi "dodane vrednosti", to nima veze s preampom ali kompresorjem na lampe. Vezje je narejeno tako, da drugega kot ECC83 ne moreš dat noter brez dokaj obsežnih modifikacij. Z boljšo ECC83 ne bo dosti bolje, največ razlike bi bilo v gainu, šumu in mikrofoniji, kar tu ni problem.
Da bo z menjavo NE5532 in ECC83 slišno bolje ne verjamem. Je pa res, da po modifikacijah večinoma "bolje dela", ker si vložil denar in temu mora biti tako smile.gif Če ti A/B test pokaže drugače si našel novo, zelo donosno tržno nišo.
Da ne bom na dolgo; meni se tole zdi kar ok, ker nudi veliko funkcij, ki vse dokaj dobro delajo. Zadeva je stara 5 let, kar je za upoštevat pri nakupu. Osebno bi raje imel 1-2 dobra preampa in ostalo naredil s plug-ini, ki sigurno premorejo boljši kompresor. Modifikacije se mi zdijo brez veze, če ne menja cele izhodne stopnje.
Če koga res zanima se lahko malo poglobim in povem katere menjave bi bile ok, toda to se mi zdi tu nesmiselno. Zakaj sem delno že napisal, za detajle nimam časa, kdo drug lahko kaj doda. Recimo mene zanima katere NE5532 si menjal kaj imaš zdaj notri, ter zakaj nisi menjal tudi kakega od fet čipov, kar bi bilo bolj smiselno in zahtevno. Shema je pripeta.

Pripete datoteke

Prispevek uredil/a: Tuub, 08 julij 2013 - 08:27 .

#5 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 08 julij 2013 - 08:38

Mislim da si nisem dal edini "mini" modificirat C1, takrat so bili na net-u na nekih forumih nasveti (morda prosoundweb ali nekaj podobnega, gearslutza mislim da še ni bilo:))
To je bilo pred skoraj 10 leti, bog si ga vedi kaj točno je vtaknil noter,žal.
Tako obupna ta naprava za ta denar ni oz. potrebno se je vsaki napravi prilagodit in vedet ter znat za kaj jo uporabljat! Za tracking je dovolj dobra, za kaj drugega pa... vsak po svoje.
Tega se naučiš ko imaš malo naprav in moraš iz njih potegniti kolikor gre ali znašsmile.gif
... en soliden plug-in tudi ni poceni, pa ni univerzalen, ga pa lahko naštancaš na stotine trackov.
Potem takem se naj na sploh izogiba HW-ju, ker za vse je možno dobit digitalno emulacijo, še za preamp (FF liquid pre je npr. HW a dobiš kar malo morje različnih emulacij) in uporablja try before you buy plug-ine, to je najceneje.
Nenad Patkovic

#6 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2013 - 09:48

Ne pravim, da je naprava slaba. Saj sem napisal, da nudi precej in vse dokaj dobro dela/ima dokaj dober material. Tvoja omemba je pa prinesla nekaj seciranja. Tudi pri svojih iščem šibke člene, ne prednosti smile.gif
Uporabniškega dela se nisem lotil, ker nekdo, ki s tem dela vsak dan pač ve mnogo več kot jaz.
Če se ti da lahko pogledava kako je z menjavo izhoda. To bi lahko bila modifikacija, ki si jo omenjal.
Zanimivo, ko omenjaš digitalne emulacije; zajet je treba el. signal. Za to je seveda potreben dober preamp. Kar se tiče nadaljne obdelave plug-ine vidim presenetljivo blizu. Če imaš budget pa analogno, zakaj ne. A tudi ti pogosto vidiš minimalne setup-e, ki jih ima najbrž večina. Zato se mi zdi ta prvi zajem signala, sampling, tako pomemben.
Na fotki vidim kar simpl platformo za lotat, mehanski del je solidno narejen. Lahko dobiš fotko tvojega C1, če ga še imaš?

#7 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2013 - 10:53

Kot si rekel preko PM - poklicna deformacija.
Naredil bi rad Uh in Oh iz obstoječega a to stane:(

Ne vem več kaj so menjali a bil je napredek, sploh pa naprava je stala precej denarja.
Za tracking je ok, z modifikacijo je bil res spodoben.
Kaj so modificirali je to kar sem napisal, to kar vem, bilo je bolje:)

Za tracking je bil zelo soliden.
Ker nisem strokovnjak s področja el. teh. modifikacij, vem samo da je naprava "doživela" naslednjo stopničko in upravičen vložen denar, kolikor je takrat stala a to je tudi izjemno relativno...

Kar praviš glede plug-inov je seveda res, a fajn je imet nek vsaj spodoben budget tracking HW, da ni vse strogo digitalno (v post produkciji)... vsaj zaenkrat (Nebula je zelo blizu a še bo preteklo časa, da bo uporabniško še bolje zaživela, vse drugo je bolj krpanje analognosti).

Toliko časa je minilo in kar nekaj naprav se je takrat menjalo, da ne morem povedat kaj so natančno modificirali, stalo je cca. dobrih 100€, mogoče so bile še marke:)

Glede strokovnosti iz elektronike si ti "IN", jaz žal ne, edino kar je, naprava se je po domače po tem razživela.
Nenad Patkovic

#8 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2013 - 09:33

QUOTE (NLP @ 8. Jul 2013 22:53:53) <{POST_SNAPBACK}>
Kot si rekel preko PM - poklicna deformacija.
Naredil bi rad Uh in Oh iz obstoječega a to stane:(

Ne vem več kaj so menjali a bil je napredek, sploh pa naprava je stala precej denarja.
Za tracking je ok, z modifikacijo je bil res spodoben.
Kaj so modificirali je to kar sem napisal, to kar vem, bilo je bolje:)

Za tracking je bil zelo soliden.
Ker nisem strokovnjak s področja el. teh. modifikacij, vem samo da je naprava "doživela" naslednjo stopničko in upravičen vložen denar, kolikor je takrat stala a to je tudi izjemno relativno...

Kar praviš glede plug-inov je seveda res, a fajn je imet nek vsaj spodoben budget tracking HW, da ni vse strogo digitalno (v post produkciji)... vsaj zaenkrat (Nebula je zelo blizu a še bo preteklo časa, da bo uporabniško še bolje zaživela, vse drugo je bolj krpanje analognosti).

Toliko časa je minilo in kar nekaj naprav se je takrat menjalo, da ne morem povedat kaj so natančno modificirali, stalo je cca. dobrih 100€, mogoče so bile še marke:)

Glede strokovnosti iz elektronike si ti "IN", jaz žal ne, edino kar je, naprava se je po domače po tem razživela.

Saj sem s PM v prvem dnevu prišel z idejo. Avtor me je spraševal tudi po kanalu zelo dobrega preampa, kar je popolnoma drugačen pristop kot C1. Zato takšen komentar, tudi njemu.
Vprašanje za kaj gre pri modifikacijah. Lahko so spremenili gain, kar se uporabniku lahko zelo pozna pri uporabi, in zvoku. Če še kak čip menjaš ni nujno, da bi bilo kar koli narobe. Lahko so dopolnili tudi psu in se pozna...
Tu v vezju bi se splačalo menjati kak LF347 za boljši cip kot je OPA serija, mogoče bi ta šla. Ker jih je kar nekaj kot del kompresorja ni kar za menajt. Izhod s pravim driverjem tudi ni nek vrhunski in drag dosežek. O čemer ti govoriš ne bi smelo stati več.
Malo bom prečekiru te stare mode, če imaš kaj dok. daj prosim gor., da vidim kako so se lotili. Morda jih najdem. Bom poročau kaj se da.

LpM

Ni treba komplicirat, ker so v C1 IC-ji pred izhodom za line driver/trafo v pravi konfiguraciji. Še kako stvar se lahko naredi, tako vsak zase ve kako se dela s tem. Skratka zelo dobro, če ne rabiš res zelo dobrega pre, ki ga je omenil avtor. Tu ti da pač več vsega. Pogledal bom še staro modifikacijo.

#9 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2013 - 09:58

QUOTE (NLP @ 8. Jul 2013 23:53:53) <{POST_SNAPBACK}>

"mogoče - najverjetneje oz. evra še ni bilo:)
Nenad Patkovic

#10 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2013 - 01:24

Evo, to so modifikacije, ki so se delale na C1, poleg nekaj komentarjev:
http://www.gearslutz...mods-tubes.html
http://recording.org...und-better.html
http://thewombforums...hp/t-20586.html
http://www.gearslutz...dio-c1-mod.html
Očitno je smiselno menjat le izhodno stopnjo za diskretno, če bi se kdo šel modifikacije. Zdajšnja ima en NE5532, ki vleče 8-16mA toka, zato bi bilo treba preverit koliko dopušča napajalnik. Pa dobro spucat potenciometre. Ne vem ali se te da odpret, če se jih ne, kontakt spreja vsekakor ni dobro kar špricati noter, ker umazanija tako ne gre ven in se težava kmalu ponovi...

#11 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 11 julij 2013 - 09:09

... in še druga skrajnost:)
http://www.soundonso...les/tlaudio.htm
Nenad Patkovic

#12 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2013 - 04:49

Ja, druga skrajnost, brez Neve ne gre smile.gif Če smo natančni je bil review na SOS iz l.99 delan s C1, ki je namesto LF347 imel TL074. Od s.n.120051 naprej ima LF347 (po shemi vsaj od feb.96), ki je drugačen čip. Primerjal nisem, zato ne vem koliko je razlike, najbrž malo...
Ko smo že pri C; kdo ve kaj je s tistim fantomskim C3 mixerjem z 48 kanali V76 in 1539 lampami? 26 jih je na channel strip...

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov