Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Timeworks Mastering Compressor - spregledan?

5 odgovorov v tej temi

#1 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 21 avgust 2006 - 01:30

Pred kratkim sem odkril Timeworks Mastering Compressor, ki sem ga povsem spregledal. Pa tudi drugace ni kaj veliko slisati o njem...

Za limiting bolj agresivne glasbe - metal, rock, itd. je idealen - celo bolj odprt in natancen od Precision limiterja ali L3... Deluje "neslisno", ko pa izklopis ugotovis, da kar lepo dvigne nivo in povdari detalje - res pa, da uporabljam limiting zelo blago (max. nekaj pod -3 tresholdom)

Dobra se mi zdi samo hard nastavitev, ki je odprta, soft se trudi simulirat bolj analogen zvok, a ne uspeva najboljse - hard pa deluje genialno...

Zelo resno orodje, pa skoraj nic slisat o njem...

Na site-u imajo 14-dnevno demo verzijo... Sporocite vasa opazanja.

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 846 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 22 avgust 2006 - 09:58

Še v starih časih tongue.gif sem uporablajal Timeworks DXi plugine ko sem bil na Cubasu!
Bil sem zadovoljen s tem Mastering Compressor in Compressor X-om!

Kaj pa Timeworks Reverb 4080L in ReverbX si sprobal -> glede na neakj postop prebranih na tujih forumih se zelo dobro odrežeta biggrin.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2006 - 11:34

Mhm, sem sprobal se v "starih" cajtih (2002), ko mi sploh ni delalo v real timeu in sem moral uporabit preview, nato pa applyat in se odlocit, ce je kul. Zelo dobra reverba za ambience...

A ta kompresor me je presenetil. Kljub temu, da sem se ze dobro navadil Precisiona...

#4 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov
  • Interests:Music producer, Musician, synth lover, sound programmer, Mixing engineer, humorist :)

Objavljeno 22 avgust 2006 - 12:18

Jaz kompresor x še vedno uporabljam, ker za elektroniko kar dobro stiska in ima neko svojo barvo.
Sometimes a mistakes makes a best piece of music.

#5 frenky

frenky

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 08:29

kaj pa če bi mastering compressor uporabil na kanalu namesto compressor x-a? kakšna je razlika med mastering in navadnimi kompresorji?

#6 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 15 september 2006 - 12:25

Ta "mastering compressor" je v bistvu bolj limiter-clipper... Ponavadi je na posameznih kanalih bolje uporabit kak soft knee ali drugace, analogno zvenec kompresor - preizkusanje je najboljsa metoda... Tak limiter pa je namenjen bolj dvigu celotnega stereo signala + omejevanju peakov...

Na posameznih kanalih pa se ponavadi trudis dosect ali efekt kompresorja - slisno "tlacenje", pretiran, "razpocen" zvok ali pa malo omejit nihanje dinamike npr. bas kitare ali vokala oz. pogosto iz instrumenta potegnes vec "attacka" ali detaljev - npr. ubiranje strun na kitari, vec telesa kick bobna, itd.

Nekatere kompresorje lahko uporabljas tako za mix, kot za mastering.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov