Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Kje/kako se dela mastering ?

78 odgovorov v tej temi

#31 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 26 april 2011 - 01:28

Ja,ala Ricordi s Puccinijem, že pred sto leti..
zvok,zvok,zvok...

#32 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 794 prispevkov

Objavljeno 26 april 2011 - 05:24

QUOTE (RobotRock @ 26. Apr 2011 10:18:10) <{POST_SNAPBACK}>
Glasba je bla učasih res ena lepa umetnost , pol je pa ceu kup takih prišlo k so hotl ORNK FIRME si zgraditi.

No toliko v umetnosti glasbe smile.gif))

Lp

Tukaj ti žal niti malo ne dam prav wink.gif

Lp

#33 ssimonss

ssimonss

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 42 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 01:00

QUOTE (Vale @ 26. Apr 2011 18:24:26) <{POST_SNAPBACK}>
Tukaj ti žal niti malo ne dam prav wink.gif

Lp

res je da se jst glih velikrat ne oglasim, samo dejmo biti odkriti, tisti ki ni glasbeno izobražen, ne da nima pravice, to jo ima,
samo mislim da težko komentira kaj je glasba in kaj ne? Oz. njegovo mnenje je nerelavantno.
Ni za brez veze klasična glasba ovrednotena več kot elektronska in pop pri sazas-u...
Mislim da bi Mozart z lahkoto naredil eno elektroniko, medtem ko dvomim da kakšen elektronik zna napisat simfonijo!
Če pa kdo zna se mu pa že vnaprej opravičujem wink.gif

#34 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 794 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 01:35

QUOTE (ssimonss @ 29. Apr 2011 02:00:48) <{POST_SNAPBACK}>
res je da se jst glih velikrat ne oglasim, samo dejmo biti odkriti, tisti ki ni glasbeno izobražen, ne da nima pravice, to jo ima,
samo mislim da težko komentira kaj je glasba in kaj ne? Oz. njegovo mnenje je nerelavantno.
Ni za brez veze klasična glasba ovrednotena več kot elektronska in pop pri sazas-u...
Mislim da bi Mozart z lahkoto naredil eno elektroniko, medtem ko dvomim da kakšen elektronik zna napisat simfonijo!
Če pa kdo zna se mu pa že vnaprej opravičujem wink.gif

No, bom še jaz potem svoj pogled na to povedal. V bistvu bi se človek ob tvojem postu lahko počutil užaljenega, ampak upam, da ti bo moje mišljenje kaj bolj odprlo tvoje razmišljanje, mogoče se pa celo motim...

Jaz nebi nikoli niti pomislil o tem, da kaj Mozart nebi, ampak tudi on je navduševal množice, tako kot zdaj to recimo končno počnem jaz ali pa Armin Van Buren, ki ima na miljone fanov prav zaradi njegove "glasbe"! In če jaz napišem, da se s tem ne strinjam, mi ni potrebno takšnih "premišljenih" opazk pisat, ker mislim, da ne glede na to, če je elektronika "majn" vredna glasba od simonfonije, še ne pomeni, da lahko komu rečeš, da težko komentira kaj je glasba in kaj ne oz. da je to nerelevantno? Hallo? Pa tudi, če jaz nisem glasbeno izobražen človek, še ne pomeni, da sem kaj majn vreden glasbenik, ker sem še vedno zadovoljil določeno število ljudi, ampak pač v svojem času in "s svojim načinom ustvarjanja glasbe"! In niti približno se nikoli ne bi enačil z Mozartom ter podobnimi, ker bi to bilo enostavno smešno! Sem pa poslušal Mozarta in njegovo simfonijo, vem kako zveni in sem jo znal čutit! Kar pomeni, da je Mozart svoje delo opravil in zato jaz "danes" vem kaj je "glasba" in tako ve to še mnogo drugih, ki niso glasbeno izobraženi! In ja... glasba je še danes lepa umetnost!

Žalostno!

Lp!

#35 ssimonss

ssimonss

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 42 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 01:58

QUOTE (Vale @ 29. Apr 2011 02:35:13) <{POST_SNAPBACK}>
No, bom še jaz potem svoj pogled na to povedal. V bistvu bi se človek ob tvojem postu lahko počutil užaljenega, ampak upam, da ti bo moje mišljenje kaj bolj odprlo tvoje razmišljanje, mogoče se pa celo motim...

Jaz nebi nikoli niti pomislil o tem, da kaj Mozart nebi, ampak tudi on je navduševal množice, tako kot zdaj to recimo končno počnem jaz ali pa Armin Van Buren, ki ima na miljone fanov prav zaradi njegove "glasbe"! In če jaz napišem, da se s tem ne strinjam, mi ni potrebno takšnih "premišljenih" opazk pisat, ker mislim, da ne glede na to, če je elektronika "majn" vredna glasba od simonfonije, še ne pomeni, da lahko komu rečeš, da težko komentira kaj je glasba in kaj ne oz. da je to nerelevantno? Hallo? Pa tudi, če jaz nisem glasbeno izobražen človek, še ne pomeni, da sem kaj majn vreden glasbenik, ker sem še vedno zadovoljil določeno število ljudi, ampak pač v svojem času in "s svojim načinom ustvarjanja glasbe"! In niti približno se nikoli ne bi enačil z Mozartom ter podobnimi, ker bi to bilo enostavno smešno! Sem pa poslušal Mozarta in njegovo simfonijo, vem kako zveni in sem jo znal čutit! Kar pomeni, da je Mozart svoje delo opravil in zato jaz "danes" vem kaj je "glasba" in tako ve to še mnogo drugih, ki niso glasbeno izobraženi! In ja... glasba je še danes lepa umetnos!

Žalostno!

Lp!

hahha žalostno mi je to , da se mi je kr zdelo da se boš počutil užaljenega, kljub temu da to ni bil moj namen... ne vem če je sicer smiselno nadaljevati to diskusijo, glede na to da imaš popolnoma drugačen pogled na glasbo in mislim da bi vodila v nekonstruktiven pogovor. Mogoče boš enkrat razumel kaj sem hotel povedati.
Koliko si ti vreden in koliko nisi, jst nism ocenjeval, se pa dejansko samo ti obremenjuješ s tem in je to zato samo tvoj problem.
Hotel sem povedati da narediti elektroniko ali pop je tako kot narediti dunajski zrezek, medtem ko za druge zvrsti rabiš veliko več glasbenega znanja. In vrhunski kuhar zna narediti "dunajski zrezek", medtem ko en povprečen človek pa ne zna narediti sufle ali kaj podobnega.
In še na tvoj zadnji stavek.... nekatera glasba je še vedno umetnost, a zadnje čase elektronika, pop... ni več umetnost ampak je samo še kolk je skompresiran pa kolk je nabita glasnost, niti nekateri komadi nimajo "duše" ampak so narejeni zato, da jih bodo ljudje poslušali.
Aja pa še neki glede tvojega komentiranja: Mozart ni opravil svojega dela tko ko ti in mnogo drugih. On je pisal skladbe za to ker jih je moral ker je bil skladatelj, nuja po umetniškem izražanju. In vidiš tu je bistvena razlika. Ali delaš glasbo zato ker jo moraš delat, ali pa jo delaš za denar. Velika razlika!

Upam da si razumel bistvo mojega razmišljanja.

#36 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 794 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 02:44

No comment, sploh pa ko si v zadnjem stavku denar omenil. Ti dam pa prav, da imam drugačen pogled na to, tu se skor nebi mogel zmotit. No kakorkoli... se opravičujem, ker se očitno motim, sem pa vesel, da jaz živim za sedanjosti, kar bi zate težko rekel.

Lp

#37 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 07:47

QUOTE (ssimonss @ 29. Apr 2011 02:58:41) <{POST_SNAPBACK}>
hahha žalostno mi je to , da se mi je kr zdelo da se boš počutil užaljenega, kljub temu da to ni bil moj namen... ne vem če je sicer smiselno nadaljevati to diskusijo, glede na to da imaš popolnoma drugačen pogled na glasbo in mislim da bi vodila v nekonstruktiven pogovor. Mogoče boš enkrat razumel kaj sem hotel povedati.
Koliko si ti vreden in koliko nisi, jst nism ocenjeval, se pa dejansko samo ti obremenjuješ s tem in je to zato samo tvoj problem.
Hotel sem povedati da narediti elektroniko ali pop je tako kot narediti dunajski zrezek, medtem ko za druge zvrsti rabiš veliko več glasbenega znanja. In vrhunski kuhar zna narediti "dunajski zrezek", medtem ko en povprečen človek pa ne zna narediti sufle ali kaj podobnega.
In še na tvoj zadnji stavek.... nekatera glasba je še vedno umetnost, a zadnje čase elektronika, pop... ni več umetnost ampak je samo še kolk je skompresiran pa kolk je nabita glasnost, niti nekateri komadi nimajo "duše" ampak so narejeni zato, da jih bodo ljudje poslušali.
Aja pa še neki glede tvojega komentiranja: Mozart ni opravil svojega dela tko ko ti in mnogo drugih. On je pisal skladbe za to ker jih je moral ker je bil skladatelj, nuja po umetniškem izražanju. In vidiš tu je bistvena razlika. Ali delaš glasbo zato ker jo moraš delat, ali pa jo delaš za denar. Velika razlika!

Upam da si razumel bistvo mojega razmišljanja.

I like your soul Ssimonss,lepo razmišlanje:))se v celoti strinjam:))very very:)).

Vale kreiranje glasbe v večinoma primerih ni nič inteligentnega je prej psihiatrična rečsmile.gif).

TOO young to love:)

Lp.

Glasbe nemoreš nadrkat,sound pa lahko:)))Sam kaj ti to pomaga če ni duše:((Uglavnem prihaja naravna selekcija kjer lepe frizure in tatuji nebojo več pomagal:)))))muhahahahahaha

My Website

DONT EAT THE YELLOW SNOW!

#38 Arey

Arey

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 95 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 09:09

Haha, samo smejim se komentarjem o tem kako ne-glasbeno izobraženi ljudje nimajo ravno pravice komentirat. Ker, če narediš glasbeno šolo avtomatsko postaneš strokovnjak za vse zvrsti in podzvrsti glasbe, in si svetovna avtoriteta o tem, kaj je dobro in kaj bi blo treba z bencinom na grmadi zažgat.
QUOTE (ssimonss @ 29. Apr 2011 02:58:41) <{POST_SNAPBACK}>
Hotel sem povedati da narediti elektroniko ali pop je tako kot narediti dunajski zrezek, medtem ko za druge zvrsti rabiš veliko več glasbenega znanja.

Dej ne bluzi model, zakaj pol ti ne nardiš par dobrih dance komadov, da se mal prerineš v ospredje svetovne scene, pa pol začneš mal okol DJjat (k sploh ni ustvarjanje muske, ampak sam play stisneš na winampu LOL) pa zaslužiš velike dnarje. Hahaha biggrin.gif

To je res. Ampak razlog za to ni čedalje manj kvalitetna glasba, ampak čedalje boljše možnosti za ukvarjanje z le-to (in komercijalizacija, valda). Če že vstrajaš zraven tlačit mocarta (kar se mi ne zdi samo neokusno, ampak po pravici povedano malo debilno) - takrat ni imel vsak par ur frej časa na dan da bi se vsedel za računalnik, prebiral stvari na internetu, in se učil. In so imeli določeni srečneži to možnost. Mozart je bil eden izmed njih.

Še enkrat, tvoje primerjave mozarta z Valetom (al pa s kerimkol modernim muzičarjem/producerjem/inžinerjem) se mi zdi tako neumna, da se mi malo obrača. Hanz Zimmer tudi piše klasično glasbo, torej ima njegova glasba avtomatsko več duše in podobnih bedarij kot, nevem, nek random metal komad? Glede na to, da model piše že leta eno in isto (granted, fantastično) musko, tvoja poveličevanja vsega kar ima strune, harfo in pavke klavrno propade tukej. Če že omenjamo elektroniko - mislim da ima veliko komercialne glasbe v tej zvrsti mnogo več emocij kot nek generičen over-produced metal, rock, whatever. Pop je najbolj kritičen, ker je, kot njegovo ime nakazuje, POPularna glasba. In trg je v tem prenasičen. Pa tudi če ne - želja po zaslužku je v vsaki panogi, in face it, glasba je tudi panoga. Nekdo ki komade pripravi, da so pripravljeni na poslušanje na radiu more od tega živet, ane.
Če poslušaš samo Radio 1 in Anteno, potem res poslušaš večinoma precej povprečno glasbo (ki je sicer zelo dobro producirana). Je pa precej moderne glasbe, ki ima "dušo" in podobne oznake, ki jih taki nostalgiki kot si sam, pripenjate na glasbe. Samo boš moral malo poiskati. Oziroma lahko greš poslušat naprej Mozarta, in se sam sebi smiliš kako je moderen svet brez duše in sporočila in emocij.

Prispevek uredil/a: Arey, 29 april 2011 - 09:11 .

#39 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 10:27

Ravnokar se čudim številu prodanih vstopnic za Chemical Brothers.Šokantno malo.Skratka v Sloveniji lepe frizure zmagajo kakorkoli (moralesi,gete,coxi......k in vsi so najlepsi,najboljsi,najjaci) in klanjam se tistemu ki je to dosegel:))))))))To je fenomen Slovenije!Po tem bi Slovenija mogla postati prepoznavna po celem svetu!muhahahahahahaha

Slovenija je rekla The Chemical Brothers pjte dam tukaj imamo svoja pravila!:)))muhahahahaha

My Website

#40 ssimonss

ssimonss

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 42 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 11:34

Na vse skupaj bom samo nekaj povedal. Prvič nisem primerjal Vale-ta z Mozartom ampak sem primerjal elektorniko, pop glasbo glede kvalitete in težavnost ustvarjanja; pa mimogrede sam ustvarjam tudi pop glasbo, tako da če si si ti Vale in kdorkol drug vzel to kot komentiranje tebe oz. se je počutil užaljenega, je pa to samo vaš problem.

Drugače pa se popolnoma strinjam s tabo Vale, da imava popolnoma drugačen pogled na glasbo in odkrito povedano se mi to niti malo ne zdi napačno. Ker če bi vsi enako delali bi bila glasba tako in tako zelo dolgočasna. Dejansko mislim da ravno to dejstvo,da imamo vsi toliko različnih pogledov na glasbo, dejansko samo bogati vsakega posameznika kot ustvarjalca.

Ker moj namen ni bil tak in se stvari odvijajo v napačno stran tudi ne bom več komenitral postov.

Želim vam še veliko lepega ustvarjanja!

#41 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 794 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 12:10

QUOTE (RobotRock @ 29. Apr 2011 08:47:39) <{POST_SNAPBACK}>
TOO young to love:)

Lp.

Glasbe nemoreš nadrkat,sound pa lahko:)))Sam kaj ti to pomaga če ni duše:((Uglavnem prihaja naravna selekcija kjer lepe frizure in tatuji nebojo več pomagal:)))))muhahahahahaha

V bistvu sem zgrožen nad tvojimi zgornjimi besedami. Te lahko vprašam kolk si star? Pa upam, da ti je zdaj toplo pri srcu po teh besedah... kot že rečeno, žalostno!

O tvojem postu glede Chemical Brothers bom pa raje tiho, ker nisem popolnoma prepričan, da veš kaj govoriš.

QUOTE (ssimonss @ 29. Apr 2011 12:34:28) <{POST_SNAPBACK}>
Na vse skupaj bom samo nekaj povedal. Prvič nisem primerjal Vale-ta z Mozartom ampak sem primerjal elektorniko, pop glasbo glede kvalitete in težavnost ustvarjanja; pa mimogrede sam ustvarjam tudi pop glasbo, tako da če si si ti Vale in kdorkol drug vzel to kot komentiranje tebe oz. se je počutil užaljenega, je pa to samo vaš problem.

Drugače pa se popolnoma strinjam s tabo Vale, da imava popolnoma drugačen pogled na glasbo in odkrito povedano se mi to niti malo ne zdi napačno. Ker če bi vsi enako delali bi bila glasba tako in tako zelo dolgočasna. Dejansko mislim da ravno to dejstvo,da imamo vsi toliko različnih pogledov na glasbo, dejansko samo bogati vsakega posameznika kot ustvarjalca.

Ker moj namen ni bil tak in se stvari odvijajo v napačno stran tudi ne bom več komenitral postov.

Želim vam še veliko lepega ustvarjanja!

Mislim, da je tvoje apeliranje name več kot očitno. Lahko pa zaskrolaš malo višje in boš mogoče enako ugotovil. Žal mi je, da ne znate spoštovat ostalih, pa tudi, če bi z dvema palčkama delal glasbo, za katero očitno nevem kaj je ali pa po tvojih besedah težko komentiram kaj je in kaj ni glasba. Tvoj namen je bil dosežen, tako da hvala, da si izpostavil, da smo elektroničarji pač majn vredni.

Lep dan!

p.s.: Arey, me veseli.

#42 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 12:16

Vale pa mi smo feni Daft punk,chemicalov,fatboyov skratka dobre elektronske glasbe! že od 90 dalje:)))

My Website

#43 Arey

Arey

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 95 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 12:23

QUOTE (ssimonss @ 29. Apr 2011 12:34:28) <{POST_SNAPBACK}>

Stari, če res ustvarjaš pop glasbo, pol ali zanalašč govoriš bedarije, ali pa pri svojemu ustvarjanju pop glasbe nisi ravno uspešen. Ker.. Pač nimaš prav. Pa tle ni nič subjektivnega ali pa objektivnega, dejstvo je, da elektronsko glasbo ni producirati nič lažje kot to počnejo [random metal/rock skupina]. Mogoče tako zgleda, ker lahko vse skupej naredi en človek, ki ne rabi imeti neskončnega nabora mikrofonov, snemalnega prostora, ipd.. Ampak to NE pomeni, da je zadevo lažje početi. Kvečemu je težje, ker mora biti tisti nekdo zverziran v mnogo vlogah, ki se v, recimo, bandu, razporedi na več ljudi.

Leta nazaj, ko sm bil v srednji šoli, in sem bil zaprisežen poslušalec metala in podzvrsti sm tut jz govoru kok je elektronsko glasbo brezveze delat, ker itak vsak bebček s par urami frej cajta nardi komad s katerim uspe. Pa enkrat to probal narest, pa sm ugotovu ne da se motim, ampak da sm jz tist bebček, ki govori o stvareh, o katerih nima pojma. Tako zdej ponižno zbiram informacije, in se probam kaj naučit od mojstrov ki ustvarjajo elektronsko glasbo, in toliko bolj spoštujem ljudi ki to počnejo tako kvalitetno, da se lahko s tem preživljajo.
In ja, kdor reče da je to preprosto in da to lahko počne vsak, je neizmerno žaljiv. Dej naredi ti kej, da boš zaslovel. Da vidimo pravega mojstra.

Prispevek uredil/a: Arey, 29 april 2011 - 12:27 .

#44 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 12:26

Vale pa tut KAKŠEN tvoj groove je men všeč!:)))KAKŠEN iskreno povedano:)))
My Website

#45 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 29 april 2011 - 03:35

"Hotel sem povedati da narediti elektroniko ali pop je tako kot narediti dunajski zrezek, medtem ko za druge zvrsti rabiš veliko več glasbenega znanja."

"nekatera glasba je še vedno umetnost, a zadnje čase elektronika, pop... ni več umetnost ampak je samo še kolk je skompresiran pa kolk je nabita glasnost,..."

Očitno si zlo površno naredil domačo nalogo. Dobre elektronike je veliko, samo malo je potrebno pobrskati izven ustaljenih kanalov wink.gif Je pa res, da se morda učasih izgubi v poplavi generičnih štanc... Verjetno za elektronsko glasbo res ne potrebujes toliko glasbenega znanja kot za klasiko, ampak je point elektronike drugje in je kompleksnost izražena na drugih nivojih - melodija vs. zvočni design, čeprov se tudi pri elektroniki najdejo komadi z norimi kompozicijami. Ne mi rečt, da je komade od npr. Aphex twina, Squarepusherja, Amon Tobina itd. narediti tako lahko kot dunajski zrezek wink.gif In ja, tudi preprost in dober pop ni lahko narediti (npr. Air).

Pridi malo pokukat ven iz svoje škatle, boš videl da je glasba še kaj drugega kot glasbeno teoretična popolnost in število odigranih tonov na sekundo (kot mislijo nekateri zakrknjeni jazzarji, za katere je jazz sploh edina legitimna glasbena zvrst --> pa da ne bo pomote, nč nimam proti jazzu) smile.gif

Ebay the baby, get more equipment.

#46 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 29 april 2011 - 09:39

A bi se lahko premaknili od Mozarta do, recimo, Brahmsa??
1.sim/1st.
Vprašanja o skrivnostih glasbe imajo isti odgovor. Balans.

Prispevek uredil/a: embe, 29 april 2011 - 09:41 .

zvok,zvok,zvok...

#47 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 30 april 2011 - 02:45

O bilo kakšni glasbi je govora ste pozabili na "globino"... klasika je lahko tudi v elektronski, pop, country, rock, jazz, NZ, fusion... glasbi... tudi tam se lahko nadalje razvrščajo v kategorije zahtevnosti... in "štance" ipd. so lahko v kakršnikoli zvrsti glasbe.
Nenad Patkovic

#48 Plueg

Plueg

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 118 prispevkov

Objavljeno 30 april 2011 - 04:05

QUOTE (NLP @ 30. Apr 2011 03:45:52) <{POST_SNAPBACK}>
...in "štance" ipd. so lahko v kakršnikoli zvrsti glasbe.

goodpost.gif

You're as good as your last project.
http://www.gbtm.si

#49 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov
  • Interests:elektronska (minimalistična) glasba

Objavljeno 01 maj 2011 - 07:27

Js bi vas prosil da nehate brusiti egote. Men je jasno zakaj je danes na glasbeni sceni tako kot je...zaradi globalizacije, potrošništva in tekmovalnosti je glasba dobila nove razsežnosti, dobre in slabe...zato prenehajte z tem kaj je prav in kaj ne...prav in narobe sta samo levi in desni ovinek do napredka. Zame je glasba ideja, instinkt in čustvo z neštetimi oblikami, barvami in globinami. Zato pa izražajte kar vam narekuje instinkt ali pa se trudite z prilagajanjem v današnje okvirje glasbe...mi je vseeno samo da ste srečni...mejte se radi, sej veste da smo vsi eno
Music is what feelings sound like

#50 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 800 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 01 maj 2011 - 07:49

Počas ste odlutali s teme ......Kje/kako se dela mastering ? offtopic.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#51 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 01 maj 2011 - 10:02

Hjao kira tema.
Ker intelektualno vrednotenje glasbe pa ne obstaja? Ker lahko nekdo reče da je glasba, ki v končni fazi doseže hondaša z IQ-jem 80, ekvivalentna kompleksni klasični glasbi, za katero se začne avtor urit že od šestega leta starosti? Kontraverzno, vem. Ampak v veliki meri je ciljna publika odraz "nivoja" tvoje glasbe.

Pa sej ne gre samo za klasiko. V vsaki zvrsti je prisotna večplastnost žanra. Metallica vs Dream theatre; Guetta vs Aphex Twin; Richard Clayderman vs Beethoven ... tongue.gif Primerjati zvrsti med sabo je mogoče res popoln nesmisel.

Je pa res da prevečkrat pozabimo, zakaj smo v osnovi postali glasbeniki/avtorji; da pokažemu svetu del sebe in poskusimo narediti nekaj novega. Ne pa da kopiramo obstoječe štance, da bo čimveč playev in dnarja ... Sej tud s tem ni nič narobe, ampak temu se reče služenje kruha, ne pa umetnost.

Zelo črno-belo povedano, but you've got an idea ... smile.gif

#52 timo.chinala

timo.chinala

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 124 prispevkov

Objavljeno 02 maj 2011 - 02:40

Sploh nevem kaj bi še dodal. To je res brezveze primerjati. Jaz menim da se glasba piša v pavzah in ne notah! Večina jazzerjev itd. je totalnih experimentalistov, igrajo tehnično zahtevno glasbo, ker jim je to večji izziv in se ne bodo zadovoljili z neko preprosto melodijo. Nekaterim ljudem se pač njihova glasba zdi prenasičena, zato raje grejo na kak party in pozabijo na svet okoli sebe in se prepustijo enostavnemu ritmu, ki ne zahteva preveč razumevanja. Zato imam jaz raje nu-jazz kot pa navaden jazz. Že zaradi tega ker je večina elektronske glasbe narejena v 4/4 taktu se ne da primerjat. Pa itak ste vse že povedali.. pri elektronski glasbi pridejo do izraza in zahtevajo več truda druge stvari kot pa pri jazz-u/klasiki, bluesu itd.
Včasih je tudi enostavno in udarno melodijo zelo težko skomponirati, mogoče še težje kot pa tam bluziti 2 uri. Bobnam že par let in vem kak velik svet je to. RAzlične rudimente in riffe, fille se naučit zahteva samo čas pol pa lahko tolčeš 2 uri če hočeš. Enim ljudem je to poslušno, meni ni! Pri inštrumentih je enako, lahko se učiš lestvice in akorde in nevem kaj a na koncu je VSE v melodiji. Veliko ljudi ima posluh a ta se zelo razlikuje od posameznika do posameznika in ni nujno da bo zablestel na vsakem področju. Ljudje smo si različni in moramo to sprejet. Ne moremo vedet kaj bi delal Mozart v logic-u ali cubase-u, če bi ga imel, mogoče bi s pomočjo računalnika naredil še mnogo bolj "težke" simfonije ali celo take, ki v živo sploh niso "igrabilne", a bistvo sploh ni v temu. Mogoče sploh nobene opere nebi napisal in bi se prepustil minimalu. biggrin.gif Vsakemu svoje in nobenga ne podcenjevat. Tudi elektronska glasba se je zelo razvila in konkurenca je velika, vse je na višjem nivoju, vedno je več producerjev in je logično, da je veliko "smeti".

Ok, da se vrnemo k temi. Kako bi jaz dodal komadu minimalen stereo image? Nekaj sem z ozonom sprobaval, in preizkušal te preset-e. Haha pa to ti glasbo bolj pokvari kot pa kaj doda.

Prispevek uredil/a: kitkonis, 02 maj 2011 - 02:46 .

#53 dejanilly

dejanilly

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 137 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2011 - 02:00

jao, kak post evilgrin0040.gif

......včeraj mi je en frend ravno rekel, da so enga ta hudo šolanega kitarista jazzera iz metal benda nagnali, ker ni vedel slamati (nekam čudno se je baje držal na odru)......ni vse za vse...tudi če ne vem kako akademijo narediš (ne vem koliko akademikov poznam, ki so na koncu pristali na žurih na porokah kjer boljše igrajo solote od Malmsteena)......ravno zaradi takih zadev pa je glasba ravno tako zanimiva in relativna stvar.......sto ljudi sto čudi jumping0046.gif ....ne moreš pol kar nekaj pametovat kdo ima več pojma in kdo ne.

.....pa da je Mozart delal samo za umetniški vtis ? dvomim......po moje je bil tudi fajn plačan na dvoru na Dunaju in je kako simfonijo napisal, ker je ravno kakega princa prijelo, da pa bi rad kaj "frišnega" slišal.

...pol na koncu pa še tipo doda, da pa dela pop glasbo = wtf ? violent085.gif

...toliko še moje videnje vsega skupaj.

#54 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 050 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2011 - 02:24

Mozart je bil itak čista komerciala.

#55 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 09 junij 2011 - 10:50

QUOTE (dejanilly @ 9. Jun 2011 15:00:28) <{POST_SNAPBACK}>
.......sto ljudi sto čudi...

... sto žena dvesto sisa:)
Nenad Patkovic

#56 Plueg

Plueg

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 118 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2011 - 07:46

QUOTE (NLP @ 9. Jun 2011 23:50:57) <{POST_SNAPBACK}>
... sto žena dvesto sisa:)

si me prehitel wink.gif)))
i
You're as good as your last project.
http://www.gbtm.si

#57 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov
  • Interests:elektronska (minimalistična) glasba

Objavljeno 10 junij 2011 - 08:12

sto ljudi dvesta jaja
Music is what feelings sound like

#58 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2011 - 08:42

QUOTE (graylow @ 10. Jun 2011 09:12:59) <{POST_SNAPBACK}>
sto ljudi dvesta jaja

No, no, Graylow, to pa je že perverzno
bleh.gif laugh.gif
Nenad Patkovic

#59 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 10 junij 2011 - 08:59

QUOTE (kitkonis @ 2. May 2011 15:40:44) <{POST_SNAPBACK}>
Mogoče sploh nobene opere nebi napisal in bi se prepustil minimalu. biggrin.gif

Sorry, ampak zaenkrat se ne trzam na fante : )))))))))))))))

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#60 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2011 - 05:57

ejej,fantje, malo poglejte kaj se dandanes dogaja na akademski sceni, ne bogega Mozarta tiščat kamor ne sodi.
zvok,zvok,zvok...

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov