Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Kateri plug-in predlagate za mastering metal glasbe?

15 odgovorov v tej temi

#1 studiodragon

studiodragon

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 32 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2007 - 05:48

Zdravo.
Prosil bi za pomoč. Sam delam na enem projektu (zvrst glasbe: sodobni metal), pa bi vas vprašal kateri mastering plug-in mi svetujete. Rabil bi VST plug-in za Nuendo.

Prosim za odgovore...

Hvala ze v naprej in Lp. smile.gif

#2 SkyMan666

SkyMan666

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 220 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2007 - 07:09

Ne boš neč falil, če dobiš kako UAD karto, ker vsebuje super plugse za ta namen - Precision Limiter, P. EQ... Pobolhaj, pa boš lahko kej dobil..... Drugače pa za mastering ne uporabljaj nekih kičastih dodatkov ala chorus ipd.

Prečekirej si Waves-ov T-Racks 24..... Pod sekcijo Glasbeni Izdelki Slovenskega Porekla maš moje komade ki so masterizirani z T-Racks 24. Works like a f**** charm, razen če nimaš ne vem kako resne in zatežene stranke..... Sam mastering naj bi bil kot češnja na vrh torte..... Brez pretiravanja z raznimi kompresorji itd....

Probaj dobit še kakšen URS kompresor/limiter (meni kar všečna zadeva), če ne maš za limiter varjanto Waves L2..... Verjetno ti bosta Ixi ali pa "letečmen" NLP znala še kaj dodat....

Splača se ti vreč očesce tudi na AAMS (Auto Audio Mastering System), ki je pa že malo uporabniku (ne)prijazen plug, oziroma niti ne plug, nego standalone aplikacija..... Hotu sm rečt, da je že potrebno malo več razmišljanja, kot pri Waves-ih... :wink: :oops: :roll:

Sej pravim, če se boš s temi stvarmi začel bolj ukvarjat, ti svetujem UAD-1 Ultra PAK.... Jst sm ga (ne vem, po kakem srečnem naključju se me je bog usmilu laugh.gif ) zrihtal, samo mi še stoji v škatli, ka me novi Quad-Core neki j*** v mozak (se pregreva ter aplikacije se sesuvajo)....

Tolko, če te še kaj zanima, pa kar prašej.....

P.s.: Aja, T-Racks 24 je (tudi) standalone verzija.... Tko da Nuendo-->Export Audio Mixdown (48000, 24 BIT recimo - WAV format obvezno, ker T-R. drugega ne bere, razen AIFF se mi zdi)-->Waves T-Racks 24-->jajcanje z nastavitvami končnega sound-a--->Process---> Fin biggrin.gif

=:: SkyMan <--> Samo Mrak ::=

#3 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2007 - 08:28

QUOTE (SkyMan666)
Prečekirej si Waves-ov T-Racks 24.....

T-Racks ni od Wavesov ampak od IK Multimedie. Sam tolk, da te popravim. :smt077

LP

#4 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 26 avgust 2007 - 10:35

Nekaj smo že malega rekli tukaj:

http://www.planetaud...topic.php?t=683

smile.gif

Imaš tudi nekaj "rack mastering pluginov" kot so Ozone, omenjena ikm tracks,... ampak menim da je segmentirana izbira boljša poteza.
Nenad Patkovic

#5 SkyMan666

SkyMan666

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 220 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2007 - 08:30

QUOTE ([Blaster)
]
QUOTE (SkyMan666)

Prečekirej si Waves-ov T-Racks 24.....

T-Racks ni od Wavesov ampak od IK Multimedie. Sam tolk, da te popravim. :smt077

LP

Ups.... :oops: :oops: :oops: Ma bad.... :wink: Ne vem, kako sem mislu, da je Waves-ov zvarek biggrin.gif

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 812 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 27 avgust 2007 - 09:32

lp

Malo pozno pa vseeno.

Ja prvo moraš povedat kakšen problem imaš z komadi, oz. kaj bi rad naredil => masteriziral.

Ponavadi se uporabljajo razni eq-ji, kompresorji in fx(reverb)....

Ni zdej tle en plag pa je stvar rešena :roll:

Razloži kaj bi rad pa bomo rešitev našli tongue.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#7 studiodragon

studiodragon

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 32 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2007 - 07:44

Fantje, res hvala vam za odgovore. V glavnem se bom šele sedaj spustil v master, trenutno sem uporabljal Izotope Ozone, pa me je zanimalo če je še kaj kvalitetnejšega od tega plugina. Bom pa vsekakor javil in vas prosil za kak nasvet, če bom imel kakšne težave....seveda lahk ko bo končano pripnem kak sample, pa malo pokomentirate.

Če še kdo ve za kak dober plugi, naj javi...

Hvala, Lp

m/

#8 SkyMan666

SkyMan666

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 220 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2007 - 08:06

Izdelki vedno dobrodošli, ne morem samo jst zalagat "Glasbenih Izdelkov..." z mojimi zvarki..... :twisted: :roll: laugh.gif 8)

#9 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 28 avgust 2007 - 08:17

Ti si izgleda bolj resen :smt003
Nenad Patkovic

#10 Matej Grginic

Matej Grginic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 420 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2007 - 08:26

QUOTE (studiodragon)
Fantje, res hvala vam za odgovore. V glavnem se bom šele sedaj spustil v master, trenutno sem uporabljal Izotope Ozone, pa me je zanimalo če je še kaj kvalitetnejšega od tega plugina. Bom pa vsekakor javil in vas prosil za kak nasvet, če bom imel kakšne težave....seveda lahk ko bo končano pripnem kak sample, pa malo pokomentirate.

Če še kdo ve za kak dober plugi, naj javi...

Hvala, Lp

m/

Mastering ne delajo plugini ampak ljudje. Ti vsekakor lahko na mixbus obesiš T-racks tube whatever in izberes "Contemporary 2' tape punchy as shit, yet warm, loudest" preset ampak to ni mastering. To je loterija, najprej ti bo vse dobro zvenelo. Seveda, vse kar dvigne signal ze za nekaj decibelov zveni usesom bolje. Za mastering moras vedet kako se bo zadeva obnasala na radiju, na TVju, na boom boksu, v avtih. V svetu so dobri mastering enzinirji placani zelo dobro, in to ne brez razloga.

Danes je pa vsak ki ima Nuendo in en vst pugin lahko mastering enzinir.
Saj je kul, da se igras, se ucis, eksperimentiras, sam prosim ne pricakuj resnih rezultatov...

#11 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 812 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 28 avgust 2007 - 08:41

QUOTE (GreasyGranny)
Mastering ne delajo plugini ampak ljudje. Ti vsekakor lahko na mixbus obesiš T-racks tube whatever in izberes "Contemporary 2' tape punchy as shit, yet warm, loudest" preset ampak to ni mastering. To je loterija, najprej ti bo vse dobro zvenelo. Seveda, vse kar dvigne signal ze za nekaj decibelov zveni usesom bolje. Za mastering moras vedet kako se bo zadeva obnasala na radiju, na TVju, na boom boksu, v avtih. V svetu so dobri mastering enzinirji placani zelo dobro, in to ne brez razloga.

Danes je pa vsak ki ima Nuendo in en vst pugin lahko mastering enzinir.
Saj je kul, da se igras, se ucis, eksperimentiras, sam prosim ne pricakuj resnih rezultatov...

+1 se popolnoma strinjam tongue.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#12 SkyMan666

SkyMan666

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 220 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2007 - 09:02

QUOTE (NLP)
Ti si izgleda bolj resen :smt003

Hvala, hvala, avtograme dajem naslednjič, ko bo srečanje PA.... 8)

Se popolnoma strinjam tudi jaz z GreasyGranny-em.... Za dober master so potrebna leta izkušenj, ma so zelo spodobni tudi izdelki ne prav izkušenih master inženirjev..... Fantje, ne pozabit: If sounds good, is good. Jst se držim tega načela..... + tega še, da v svetu so odlični master inženirji, samo so marsikateri tudi svinjsko dragi. Ponavadi je že tako, da se svetovne zvezde za master odločijo za kakega preizkušenega mačka, ker ne bi radi dober hit z****** s z "loš mastar" style 8).

Jst osebno se ne ubadam s tem, ali bom sposoben nardit dober master ali ne, preprosto se začnem dajat z nastavitvami in ko je po enih 2-eh urah (približno :roll: ) stvar dobra, je avtomatsko samo še klik "PROCESS" in greš, Miki, greš.... biggrin.gif

Še enkrat: If sounds good, is good

#13 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 28 avgust 2007 - 10:53

Tako mimogrede - mastering ni nujno zlo... Marsikdo se prevec zanasa, da bo mastering resil mix... Vcasih tudi sploh ni potreben (v smislu spreminjanja zvocne slike in jakosti)- razen urejanja sekvence komadov, prelivov, ISRC in drugih kod, usklajevanja glasnosti posameznih komadov, ce je potrebno...

Zgodovinsko je bil mastering pac povsem tehnicna priprava na rezanje LPjev... Potrebno je bilo poskrbeti da sta balans in jakost primerna, da ne bo kasneje igla skakala iz reze, hehe...
V dobi CDja in 16bitne resolucije je bilo potrebno dvigni level do te mere, da se ni izgubljala resolucija... Kasneje so ugotovili, da ima glasnejsa produkcija bolj instant ucinek - da v direktni primerjavi s tisjo zadevo zveni bolje - ceprav - ce bi dvignil jakost in dalj casa poslusal, bi morda ugotovil, da je tisja zadeva celo boljsa - spusti kak ultra loud metal in ti je takoj vsec, ker tak seka, potem pa si spusti Tool 10.000 days in ti bo najprej zvenelo slabse - ker je skoraj polovico tisje (RMS vrednosti okoli -14db, -12db do kratkih pasaz pri max. -9db (kjer je res dosti basa in zganja) v primerjavi z -6db pri mnogih sodobnih produkcijah), a ko das bolj na glas in poslusas celo plato postekas v cem je catch - dimenzija, prostor, basi, UZITEK, hehe..
In tako smo v dobi "loudness wars" in vecnih debat kako jih ustavit in kaj je dobro in kaj ne...

Sicer pa - res dober mastering plug-in je Flux Solera+ (s pametno uporabo si lahko zelo glasen in hkrati lepo zvenec), pa eden bolj transparentnih limiterjev je Kjaerhus MPL-1 Pro SE, za metal pa je vcasih zelo uporaben clipper Timeworx Mastering Compressor, pa se kaj se najde..
Kak dober EQ ti tudi ne bi skodil - Refined Audiometrics PlparEQ (v najvisji kvaliteti je nepremagljiv - za vse shelving base, treble, midle, natancno rezanje, evfonicno barvanje, kar ces...), Algorithmix Red za shelving base in visoke, UAD Pultec za koloracijo, kompresor UAD Neve 33609 za kompaktnost, Precision Limiter za blago in mehko limitiranje, itd.
Pa se in se - Voxengo, PSP, Sonalksis - vsi imajo kaj uporabnega...
Aja - pa se posebej ITB ti zna zelo koristit paralelna kompresija, pa kaksne MS finte - da malo razsiris stereo sliko, pa seveda premisljena kombinacija razlicnih zadev...

"If done good, sounds good" smile.gif

#14 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 28 avgust 2007 - 04:30

Kjaerhus se mi zdi super za bolj "mehko" glasbo in dela res transparento, za kak techno(ali pa metal) se mi pa ne zdi tako primeren. Solero sem tudi probal, sicer sem uporabil par presetov in se mi je zdela kul, vendar bi se bilo potrebno za res odlicne rezultate poglobit, za kar se mi zdi pa trenutno prevec zapletena, tako da je zaenkrat "on hold" smile.gif
Ebay the baby, get more equipment.

#15 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 28 avgust 2007 - 05:21

QUOTE (E.B. King)
Kjaerhus se mi zdi super za bolj "mehko" glasbo in dela res transparento, za kak techno(ali pa metal) se mi pa ne zdi tako primeren. Solero sem tudi probal, sicer sem uporabil par presetov in se mi je zdela kul, vendar bi se bilo potrebno za res odlicne rezultate poglobit, za kar se mi zdi pa trenutno prevec zapletena, tako da je zaenkrat "on hold" smile.gif

Ja -preseti na Soleri so tak-tak - moras jo sraufat - pa ni tak zapletena - samo GUI je malo strasljiv - kot da se vsedes za cockpit space shuttlea, hehe.. Instant kul limiter za metal je v malih kolicinah Timeworxov Mastering compressor - a ni dovolj zgolj to za mastering... pa saj ves wink.gif

#16 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov
  • Interests:Music producer, Musician, synth lover, sound programmer, Mixing engineer, humorist :)

Objavljeno 29 avgust 2007 - 02:15

Se strinjam paralelna kompresija in Mid/Side tehnika delata čudeže.
Sometimes a mistakes makes a best piece of music.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov