Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Kupujem: Stage piano + sitentizator

5 odgovorov v tej temi

#1 IdilaR

IdilaR

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 11 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 02:20

Pozdravljeni.

Zelo bi prosil za bilo kakšen nasvet v zvezi z nakupom klaviatur za potrebe igranja v bandu in "korepeticije".

Torej, do sedaj sem za nastope uporabljal mojo Yamahino Clavinovo - šlo je predvsem za spremljavo vokala. Za ta namen mi je zadeva funkcionirala. Sedaj pa smo se s kolegi odločili, da sestav razširimo še na band, ki bi preigravala pop/rock glasbo. Zato mi več stara Clavinova, ki je z nogami in vsem vred zelo težka in za trensport zelo nerodna ne pride več prav.

Odločil sem se torej za nakup Stage piana oziroma klaviature, ki mora imet, zelo dobre zvoke klavirja, obtežene tipke, možnost priključitve pedala in da se posadi na stojalo (brez dodatne teže nog). V hartmanu v mb sem od vsega kar je bilo na voljo sporbal, Yamahino CP33, ki se mi je še najbolj dopadla. Bi pa seveda še prosil za kakšen dodaten predlog.

Kupit pa imam namen tudi, sintetizator, za potrebe v bandu. Tu pa se še malo lovim. Vem le, da mora imeti dobre hammonde, kak vintage piano in čimbolj realistične zovke pihal in trobil za kakšen solo. Kot sem že rekel, si mi tu ne sanja katera firma in model bi bila za to najboljša.

Za oboje skupaj bi bil pripravljen odšteti nekje do 3.500€.

Še enkrat bi torej prosil za vsakršno koli informacijo, da se čimprej spravim na delo in zadeve tudi sprobam.

Tnx:)

#2 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2012 - 07:22

CP33 je zelo u redu.
Ali pa recimo Nord Piano.
Za drugo klaviaturo lahko razmisliš mogoče o Nord Electro 3 (hammond, vintage piano so super, kar se trobil in pihal in trobil tiče...sej da nalagat sample-nekaj jih je fabriških..lahko tudi narediš sam).

Mogoče celo all-in-one rešitev Nord Stage 2. Dimenzijsko zlo solidn instrument, tudi teža u mejah normale.
Najbolj realistični zvoki pihal in trobil...mogoče še najbolj pri Yamahi, recimo Motif.

Prispevek uredil/a: BlackOrWhite, 11 januar 2012 - 07:25 .

#3 IdilaR

IdilaR

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 11 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2012 - 02:12

hvala za odgovor.

sem klical na audio pro in so mi glede stage piano varijante tudi priporočali nord stage 2, ki ima baje ene najboljših zvokov klavirjev in hammondov. Edini "problem" je cena (3200€). Kot drugo klaviaturo za brasse, strings in pa druge inštrumente pa so mi predlagali Yamaho MOX 6 ali 8 serije. Ali ima že kdo s tema 2 klaviaturama kakšno prakso oziroma ima kdo kakšno primerljivo/boljšo kombinacijo?

V glavnem vsaka info bi bla dobrodošla, ker imam v kratkem namen it v ljubljano klaviature tudi sprobat in se do konca meseca tudi odločit za nakup.

Lp

Prispevek uredil/a: IdilaR, 13 januar 2012 - 02:14 .

#4 matchless

matchless

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 140 prispevkov
  • Interests:Glasba & Računalništvo & Tehnologija

Objavljeno 13 januar 2012 - 08:55

Korg Kronos, trenutno top kar se da dobit.

Mario Čižić

Mail: pitago@gmail.com

#5 Johnny

Johnny

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 76 prispevkov

Objavljeno 21 september 2012 - 11:41

Jaz imam Nord Stage2 in Motif XS 7. Lahko prideš probat, če hočeš. Oboje je OK. Pri Motifu rabiš dodaten sampliran Piano, če hočeš imet dober Piano. V Hammondu in Lesliju pa se ne more primerjat z NS2. Nord Stage 2 ima fenomenalen klavir, hamond in zelo zelo uporaben sint, ki ga lahko v momentu našraufaš v kar hočeš (ANALOG SEVEDA). To mešaš s klavirji in Hammondom BP. Za live ti nedvomno priporočam Nord Stage 2.

Lp

Janez R

#6 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 23 september 2012 - 06:02

Jaz pa ti priporočam Kurzweila Pc3K8. Super stage piano/sint v enem! Malo se razglej okrog tega wink.gif

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov