Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Umekov dinamični odziv je že zunaj

• Prosimo prijavite se za odgovor
8 odgovorov v tej temi

#1 PlanetAudio Reporter

PlanetAudio Reporter

Reporter

• Reporter
  • 10 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2010 - 03:36

Umekov dinamični odziv je že zunaj
Po osmih letih končno spet nov avtorski album fotra slovenske klubske scene

Osem let po prvencu Neuro bo pri založbi 1605 – Sixteenofive končno izšel dolgo pričakovani drugi Umekov album - Responding to Dynamic. Plošča, ki so jo navdahnila svetovna plesišča in hkrati plošča, ki je bila ustvarjena za navdihovanje teh istih aren.

Piše se leto 2010. Živimo v času digitalne glasbe in širokopasovnega interneta, ki omogoča globalno kroženje informacij z neverjetno hitrostjo. Posledice čuti tudi glasbena industrija, ki počasi pokopava klasične nosilce glasbe in preživete modele njihove distribucije. V tem brzečem svetu enic in ničel se sodobni glasbeni umetniki borijo za naklonjenost poslušalcev, eni strmo padajo, drugi se prav tako strmo vzpenjajo ter glasbo ob pomoči inovativnih poslovnih modelov prodornih mladih založb servirajo poslušalcem na način, da jo le-ti vključujejo v svoj življenjski slog.

Iz množice producentov elektronske glasbe, ki so se zapletli v neprestano recikliranje že slišanega, se je znova dvignil Umek, osrednji hiperproduktivni dinamo slovenske plesnoelektronske scene. Njegov novi album Responding to Dynamic je preprost, a vendar močan izraz tega, kar predstavlja in vsekakor nekaj, kar so njegovi fanatični oboževalci (pre)dolgo čakali.
Umek se je v zadnjih letih močno usidral na vrhu svetovnega tehno ceha in njegovi hiti redno razbijajo v vsakem kotičku svetovne klubske scene. Njegove plesne himne v svoj repertoar uvršča gramofonska elita in prav to je našega maga tehna ne le umestilo, ampak trdno zabetoniralo na zemljevid legend elektronske glasbe.

Skozi svojo ustvarjalno evolucijo je Umek dozorel in njegovo zanimivo popotovanje je posejano z vrhunci, neobičajnimi in mnogokrat popolnoma nedosegljivimi večini slovenskih glasbenikov. Lastni klubski večeri, gostovanje pri Carlu Coxu na Ibizi in redne izdaje glasbe pri najuglednejših svetovnih založbah so le vrh Umekove ledene gore. Pri vsem tem seveda ni pozabil na svoje naslednike, nadebuden podmladek slovenskih in tujih producentov, ki jim je s svojim osebnim priporočilom odprl pot do vrhunskih založb in s tem tudi do piedestala, ki ga trenutno zaseda.

V tem duhu je ustanovil lastno založbo 1605 - Sixteenofive in v njej ugnezdil svoj zvok. Založba je izjemno hitro postala opazen del svetovne tehnomašinerije in vseskozi jasno izraža Umekovo usmeritev ter je njegov lasten poligon za produciranje, izdajanje in remiksiranje. Responding to Dynamic je reprezentativen izdelek klana Sixteenofive, saj je v desetih zapisih moč slišati vse – od čiste estetike in futurizma do energije in ekscentrike. Lahko bi pisali eseje o različnih dimenzijah glasbe na Umekovem drugem avtorskem albumu, ali o tem, da nas je s klasičnim naborom plesnih ritmov presenetil, ker smo pričakovali spet novo eksperimentiranje, kot smo ga pri Fotru vselej vajeni. A takšno nakladanje ne pritiče častilcem prapora Sixteenofive. Umekov novi album je namreč vse tisto, kar ste pričakovali. Poslušaj. Uživaj. Ponovi.

Več informacij o albumu najdete na sledeči povezavi: www.umek.si/album

Artist: Umek
Title: Responding To Dynamic
Label: 1605 - Sixteenofive
Cat. Number: 1605CD01
Release date: 15. March 2010

Tracklist:
01. Squeamish Sort
02. Responding To Dynamic
03. Slap
04. Legitimate Priest
05. Pedestrian
06. Individual Breath
07. Uncouth Manners
08. No One Could Have Suspected
09. Sequence Of Shapes
10. Utopian Societies
PlanetAudio Forum
web@planetaudio.si

#2 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov
  • Interests:soundtech

Objavljeno 17 marec 2010 - 12:09

Hmm, kaj pravte na ta album? Meni se zdi prejšnji precej bolj pisan... Mogoče bi moral slišat cele komade, ne vem, me je kar presenetilo. Slišat se da tule:
https://www.beatport...mp;a486-index=0

Miha

Prispevek uredil/a: rotation, 17 marec 2010 - 12:11 .

#3 greenhorn

greenhorn

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 231 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2010 - 12:26

QUOTE (rotation @ 17. Mar 2010 00:09:33) <{POST_SNAPBACK}>
Mogoče bi moral slišat cele komade

tukaj poslušaš cele komade: http://www.myspace.com/djumek

QUOTE (rotation @ 17. Mar 2010 00:09:33) <{POST_SNAPBACK}>
Meni se zdi prejšnji precej bolj pisan... Mogoče bi moral slišat cele komade, ne vem, me je kar presenetilo.

pa sej je napovedoval, da bo osredotočen na ritem in da bodo štikli brez akordov.. kot bi tehno moral bit

Prispevek uredil/a: greenhorn, 17 marec 2010 - 12:27 .

#4 Plueg

Plueg

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 118 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2010 - 02:01

Moram priznat, ne tripam glih na techno..., elektroniko (ok, razen IDM-a), ampak UMEK ga pa res seka na Dynamic wink.gif vsaj kar se "NOISE-a" tice... a je vedno tak?

Mislim, ne predstavljam si, kako folk, ki poslusa Umeka, razume tale noise, ampak meni je zakon smile.gif

i
You're as good as your last project.
http://www.gbtm.si

#5 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2010 - 11:37

QUOTE (greenhorn @ 17. Mar 2010 14:26:44) <{POST_SNAPBACK}>
tukaj poslušaš cele komade: http://www.myspace.com/djumek

pa sej je napovedoval, da bo osredotočen na ritem in da bodo štikli brez akordov.. kot bi tehno moral bit

Sem šel še enkrat skozi in me na momente pritegne, a generalno bolj ne kot ja. Sem pa slišal par novih soundov ipd., a se ful ponavlja čez komade. Vem da je to techno, a so mi druge stvari ki jih je izdal bolj všeč.
Sem si pa še enkrat poslušal Zeto Reticulo, super zadeva! A se to ne smatra kot album? Mislim da so komadi avtorski.. Kdo ve kako je s tem?

Miha

#6 Zergi

Zergi

dubwise!

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 455 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2010 - 05:43

Zeta Reticula je bil Umekov electro projekt. Nekako dvomim da se bo še kdaj v to vrgu, glede na to da mu trenutni sound preveč dogaja. Škoda, dobri releasi so bli.

Kar se pa albuma tiče... meni ni preveč všeč. preveč isti soundi, skoz isti white noise (čššššššš...), nevem no. pač mi ni.

#7 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2010 - 08:47

QUOTE (Zergi @ 22. Mar 2010 18:43:58) <{POST_SNAPBACK}>
Zeta Reticula je bil Umekov electro projekt. Nekako dvomim da se bo še kdaj v to vrgu, glede na to da mu trenutni sound preveč dogaja. Škoda, dobri releasi so bli.

Kar se pa albuma tiče... meni ni preveč všeč. preveč isti soundi, skoz isti white noise (čššššššš...), nevem no. pač mi ni.

Vedno me je čudilo da electro (ne tisti house/electro) ostaja na obrobju. Z njim se da naredit svašta, od ritma do melodije, za stare in mlade. Je pa res da na plesišču speedaši raje slišijo techno kot pa elektro, bolj dogaja smile.gif
Meni je tudi žal da ni nadaljeval z electro projekti. Mislim da je bil zraven ko so imeli konec 90. v Propagandi electro večere, del njegove ekipe iz iste generacije DJ-jev je bil. Plac je bil ob teh večerih bolj ali manj prazen, ko bi folk vedel da se ravno piše del zgodovine slo elektronike...
Pa tudi sound na Reticuli mi je kar ok, malo nedodelan, a precej bolj organski kot ta nov. Iz njegovih krogov mi je bilo rečeno da zdaj uporablja izključno plug-ine, to sigurno vpliva na izdelek in pristop.

http://www.youtube.c...feature=related

M

Prispevek uredil/a: rotation, 23 marec 2010 - 08:53 .

#8 Gregor Zemljic

Gregor Zemljic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 210 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2010 - 12:11

QUOTE (rotation @ 23. Mar 2010 08:47:59) <{POST_SNAPBACK}>
Vedno me je čudilo da electro (ne tisti house/electro) ostaja na obrobju. Z njim se da naredit svašta, od ritma do melodije, za stare in mlade. Je pa res da na plesišču speedaši raje slišijo techno kot pa elektro, bolj dogaja smile.gif
Meni je tudi žal da ni nadaljeval z electro projekti. Mislim da je bil zraven ko so imeli konec 90. v Propagandi electro večere, del njegove ekipe iz iste generacije DJ-jev je bil. Plac je bil ob teh večerih bolj ali manj prazen, ko bi folk vedel da se ravno piše del zgodovine slo elektronike...
Pa tudi sound na Reticuli mi je kar ok, malo nedodelan, a precej bolj organski kot ta nov. Iz njegovih krogov mi je bilo rečeno da zdaj uporablja izključno plug-ine, to sigurno vpliva na izdelek in pristop.

http://www.youtube.c...feature=related

M

Zeta Reticula je zakon.....glavni sound je bil pa iz Studio Electronics SE1.....pa zmiksan na Mackie 8 bus, delay je bi TC D-Two....pa vse skupi čez finalizer....

Če se dobro spomnim.... jumping0046.gif

LP G

#9 greenhorn

greenhorn

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 231 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2010 - 12:55

QUOTE (Gregor Zemljic @ 23. Mar 2010 12:11:28) <{POST_SNAPBACK}>
Zeta Reticula je zakon.....glavni sound je bil pa iz Studio Electronics SE1.....pa zmiksan na Mackie 8 bus, delay je bi TC D-Two....pa vse skupi čez finalizer....

Če se dobro spomnim.... jumping0046.gif

LP G

Sam sem zmeri mislu da je glavni sound pri Zeti iz Novation SuperNova smile.gif ..sam, ti že veš!!

dobro izgleda tele SE1 : http://www.youtube.c...feature=related

Prispevek uredil/a: greenhorn, 24 marec 2010 - 12:54 .

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov