Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Vokal lampe

6 odgovorov v tej temi

#1 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2012 - 03:45

Pozdravljeni!

Rad bi, da slišite vokal posnet v verigi: Voxorama U47-Neve 8801-Retro 176-Retro STA LEVEL. Dodan je Dark plate Bricasti M7! Kot zanimivost naj navedem, da na posnetku vokala, razen HPF, ni uprabljen EQ!

Prosil bi, da ne komentirate samega petja, ker to ni namen tega topica!

lp

Pripete datoteke

#2 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2012 - 07:29

QUOTE (Tuub @ 22. Feb 2012 18:42:31) <{POST_SNAPBACK}>
A si poskusil z dobrim lampašem?

Lp

Na žalost, nisem! Me pa zelo zanima, kako bi to zvenelo! Zelo rad bi probal DW Fearn VT 1/2!

Mogoče še ena zanimivost!

GR na Retro STA LEVEL je na najglasnejših delih posnetka -25 DB!

lp

Prispevek uredil/a: mik, 23 februar 2012 - 07:31 .

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 819 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 23 februar 2012 - 10:15

Men osebno je sound vokala QL smile.gif
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 23 februar 2012 - 10:42

QUOTE (mik @ 22. Feb 2012 17:45:55) <{POST_SNAPBACK}>
Pozdravljeni!

Rad bi, da slišite vokal posnet v verigi: Voxorama U47-Neve 8801-Retro 176-Retro STA LEVEL. Dodan je Dark plate Bricasti M7! Kot zanimivost naj navedem, da na posnetku vokala, razen HPF, ni uprabljen EQ!

Prosil bi, da ne komentirate samega petja, ker to ni namen tega topica!

lp

Vem, da si prosil naj ne komentiramo petja, ampak vir je toliko bolj pomemben od opreme, da enostavno ne gre brez tega. Glede na raven opreme ta sound ni nek dosežek, dobri pevci z lepo barvo glasu, artikulacijo, ritmom in intonacijo lahko zvenijo bolje kot to na Shure SM58 (ali pa ajde - Rode NTK) skozi Presonus kartico... Pa res nočem bit negativen ali karkoli, ampak poskusi ponovit test z enim res dobrim pevcem ali pevko.

Chain, ki si ga sestavil pa je NOR! Res lepo! Pa tudi ta vokal najbrž čisto lepo predstavi v vseh pomanjkljivostih, najbrž čisto tak kot je, ampak če bi vprašal na slepo skozi kak chain je to posneto, ne bi nikoli uganil, da je to toliko $$$ vredna zadeva. wink.gif Mogoče si pa tudi malo pretiraval s kompresijo... Naredi še kak test in objavi, bi bilo zanimivo slišat kako se te reči obnesejo...

Še enkrat - moje pripombe niso mišljene negativno!!!!

#5 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2012 - 02:00

QUOTE (satoration @ 23. Feb 2012 10:42:03) <{POST_SNAPBACK}>
Vem, da si prosil naj ne komentiramo petja, ampak vir je toliko bolj pomemben od opreme, da enostavno ne gre brez tega. Glede na raven opreme ta sound ni nek dosežek, dobri pevci z lepo barvo glasu, artikulacijo, ritmom in intonacijo lahko zvenijo bolje kot to na Shure SM58 (ali pa ajde - Rode NTK) skozi Presonus kartico... Pa res nočem bit negativen ali karkoli, ampak poskusi ponovit test z enim res dobrim pevcem ali pevko.

Chain, ki si ga sestavil pa je NOR! Res lepo! Pa tudi ta vokal najbrž čisto lepo predstavi v vseh pomanjkljivostih, najbrž čisto tak kot je, ampak če bi vprašal na slepo skozi kak chain je to posneto, ne bi nikoli uganil, da je to toliko $$$ vredna zadeva. wink.gif Mogoče si pa tudi malo pretiraval s kompresijo... Naredi še kak test in objavi, bi bilo zanimivo slišat kako se te reči obnesejo...

Še enkrat - moje pripombe niso mišljene negativno!!!!

Pozdravljen!

Glede petja/pevke se absolutno strinjam s tabo! Na žalost, izbira ljudi, s katerimi zaenkrat samo testiram opremo, je zelo omejena! Meni je bilo v veliko veselje ta test narediti in se nekaj novega naučiti! Posnetek vokala je s moje strani bil posredovan zaradi, vsaj po meni, specifičnega zvoka, katerega ne slišim prav pogosto pri nas! Zadeva je bistveno prekompresirana, ampak s takšnim GR, kateri , kolikor je meni znano, ni možno brez slišnih posledic, narediti s nobenim drugim kompresorjem!

Zelo cenim nivo tvojega pisanja in sem vedno pripravljen na konstruktivno kritiko/komentar!

lp

Prispevek uredil/a: mik, 23 februar 2012 - 02:08 .

#6 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 23 februar 2012 - 08:25

QUOTE (mik @ 23. Feb 2012 16:00:23) <{POST_SNAPBACK}>
Pozdravljen!

Glede petja/pevke se absolutno strinjam s tabo! Na žalost, izbira ljudi, s katerimi zaenkrat samo testiram opremo, je zelo omejena! Meni je bilo v veliko veselje ta test narediti in se nekaj novega naučiti! Posnetek vokala je s moje strani bil posredovan zaradi, vsaj po meni, specifičnega zvoka, katerega ne slišim prav pogosto pri nas! Zadeva je bistveno prekompresirana, ampak s takšnim GR, kateri , kolikor je meni znano, ni možno brez slišnih posledic, narediti s nobenim drugim kompresorjem!

Zelo cenim nivo tvojega pisanja in sem vedno pripravljen na konstruktivno kritiko/komentar!

lp

Kul, fajn da je bilo tako razumljeno, ne kot napad.

Ja, saj barva glasu ni tolk napačna, ampak, saj veš - vse skupaj... Pa z malo vokalnih vaj za boljšo tehniko bi lahko bila čist simpatična... (pametuje nekdo, ki kruli ko gluh prašič, hehehe)

Ja, se strinjam, tako hude kompresije, ne da bi nastalo totalno sranje ni zmožno veliko kompresorjev, ampak ko si že naložil dva v vrsto in toliko stisnil - daj malo manj, da slišimo kako dela ob običajni uporabi.

Kje pa nabavljaš to luštno robo in če ni skrivnost za te kompresorje - kakšne so cene?

#7 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2012 - 09:56

QUOTE (Tuub @ 23. Feb 2012 18:59:05) <{POST_SNAPBACK}>
Pevka res ni najboljša, je pa boljša od večine mlajših slo pevk, ki jih slišim na radiu. Najbrž rabi več vaje, a barva glasu se mi ne zdi tako slaba...

Se strinjam! pevka je stara 17 let in mora še ogromno vaditi! Ampak.....!

Fajn bi bilo tole slišati z manj kompresije na istem kompresorju; ko sem danes poslušal še na monitorcih so se mi omenjeni midli zdeli bolj kot artefakt kompresije, nekaj doda tudi tudi barva in artikulacija glasu pevke, pa tudi preamp.

Zadeva je zastavljena tako, da sem poskušal maksimalno kompresirat posnetek brez očitnih posledic tako močne kompresije!

Najbrž bi se dalo dogovoriti za test z VT2

Zelo rad! Se slišiva! PM

Btw, za takšne teste so se meni kot zelo primerni izkazali dobro šolani pevci, npr. operni, jazz.

Se že veselim! PM

QUOTE (satoration @ 23. Feb 2012 20:25:20) <{POST_SNAPBACK}>
Ja, saj barva glasu ni tolk napačna, ampak, saj veš - vse skupaj... Pa z malo vokalnih vaj za boljšo tehniko bi lahko bila čist simpatična... (pametuje nekdo, ki kruli ko gluh prašič, hehehe)

Potrebno si je upati to zapeti! Prav me zanima, če obstaja še kakšna kandidatka! Ta amaterska pevka si je kriterije postavila kar visoko! In prav je tako! Če te kriterije še ne dosega, ji je lahko samo spodbuda!

Ja, se strinjam, tako hude kompresije, ne da bi nastalo totalno sranje ni zmožno veliko kompresorjev, ampak ko si že naložil dva v vrsto in toliko stisnil - daj malo manj, da slišimo kako dela ob običajni uporabi.

Retro 176 je na tem posnetku uporabljen s nastavitvami 12:1, Fast Attack, Fast release, Max GR 2 DB, samo za ekstremno izravnavo, večino dela je naredil STA LEVEL. Posnetki s "standardnimi" nastavitvami sledijo!

Kje pa nabavljaš to luštno robo in če ni skrivnost za te kompresorje - kakšne so cene?

Trgovine po EU so polne! Uspel sem priti do teh modelov Retro in Bricasti s kar občutnim popustom! Kljub temu so boleče dragi!

Prispevek uredil/a: mik, 23 februar 2012 - 09:37 .

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov