Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Soba - omejitev odmeva

1 odgovori v to temo

#1 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2015 - 02:49

Doma v mansardi smo frčado oblekli v sliko spodaj, ker nič drugega ni šlo not. Mere so zato pač takšne kot so, nič se ne da in se ni dalo spremeniti brez ogromnih posegov. V tej sobi imam namen snemati akustično kitaro na direktno linijo in hkrati preko mic-a, ter (če bo šlo) tudi vokale. Mix in master se bo zaenkrat delal v studiju in ga ne bom delal jaz. En komad (kitara) je v tej sobi že posnet in je tudi studijsko izpadlo dobro, je pa pri kitari vse skupaj malo lažje, sploh ker sem šel na direkt line in ne preko mikrofona. Vokala še nisem niti probal posnet.

Plan je takšen: v tej sobi se bo posnelo n-komadov kiatara + vokal, potem pa se bo šlo z aranžmajem v studio, kjer se bo naredil mix in master, saj jaz tega znanja še nimam dovolj. V kolikor bi ga skozi čas pridobil, bi se potem tu delal vsaj še mix, master pa pri strokovnjaku. Se pravi osnova je, da je prostor toliko akustično dober, da se lahko to posname brez nepotrebnih naravnih reverbov in podobnih šumov. Ker imam strešno okno, bo snemanje pač v primeriu dežja nemogoče, načeloma pa notri ne pride veliko hrupa, saj živim v mirnem okolju. 

Predvsem me zanima kako urediti notranjo akustiko oz. se rešiti tega minimalnega odmeva, ki je prisoten?

- pride nekdo narediti meritve? Kdo? Koliko to stane?
- se da po stenah peno? Kakšno?
- verjetno kaj tretjega?

Preden grem v nakup tistega minimalnega, kar rabim, da to realiziram, bi rad vedel, a ali mi bo to sploh kdaj uspelo oz. ali bo prostor za to primeren. Koti so porezani po različnih stopinjah (se ne spomnim točno, ampak eden je 43, drugi 44, itd), poleg tega je pri mizi, ker gre za frčado, strop v poševni rasti. Imam občutek,d a je prostor za to zelo primeren, ampak res ne rabim nekaj na pol, ker potem je brez veze dati tudi tistih par 100 EUR. 

Da to posnamem imam znanja dovolj, če pa ga bom kdaj imel dovolj za dober mix ali pa celo master, pa samo un zgoraj ve. Ampak s tem se sedaj niti ne bom obremenjeval.

Pripete sličice

• studio.jpg

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 26 marec 2015 - 05:09

Najbolje da se obrneš na uporabnika NLP, ti bo izmeril prostor, svetoval, ect  :)

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov