Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Midas F32

• Prosimo prijavite se za odgovor
6 odgovorov v tej temi

#1 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2013 - 09:56

Pozdravljeni!

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s to mizo, ali se lahko primerja s staro venice-ko?
Predvsem EQ, in preampi me zanimajo? Kdo probaval tudi snemati z njo?

LP, Rok

#2 Pločnik

Pločnik

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 56 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2013 - 09:32

Snemanje dela super, mene edino motijo malo dvojni potenciometri na EQ, pa tko mal plastično deluje, po drugi strani mi je Q na mid EQ na mizi tega ranga odveč, bi mel rajš 2 auxa več, oz freq pa gain na svojih potih, je pa to spet stvar okusa.

#3 soundrambo

soundrambo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 16 april 2013 - 07:31

Pozdravljen!

Izkušnje s to mizo so zelo pozitivne. Preampi so enaki kot v stari venice, EQ-ji pa so boljši. Res da je malenkost malo prostora ko "šraufaš" EQ vendar je to pač kompromis za takšen EQ na tako majhnem prostoru. Res EQ fenomenalno dela. Vsaka najmanjša sprememba je takoj slišna.
Snemanje je preprosto. Namestiš driver na računalnik, priklopiš, uporabiš nek snemalni software(zraven dobiš tudi poskusno verzijo Propelerheada) in zadeva deluje.

Veliko boljše kot na stari venice je to da lahko na stereo kanal po novem dejansko priklopiš 2 XLR mikrofona in uravnavaš levele teh kanalov posebaj(dvojni gain na kanalu).

Tudi razmerje cena/kvaliteta je po mojem mnenju zelo dobra, sploh zdaj ko so cene padle...

Piši na PM če te še karkoli zanima smile.gif

Lp Robi

#4 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov
  • Interests:Pro audio elektronika in zgodovina.

Objavljeno 20 april 2013 - 03:35

Fantje, katera Midasova miza je najbolj uporabljana za live pri nas? Nikakor se ne morem spomnit imena, je malo manjša, dober sound in precej funkcij za svoj denar. Ima boljše preampe od večje sestre..
Malo hecno vprašanje, a me res zanima par stvari glede izdelave.

Lp

#5 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 050 prispevkov

Objavljeno 20 april 2013 - 09:24

QUOTE (Tuub @ 20. Apr 2013 16:35:38) <{POST_SNAPBACK}>
Fantje, katera Midasova miza je najbolj uporabljana za live pri nas? Nikakor se ne morem spomnit imena, je malo manjša, dober sound in precej funkcij za svoj denar. Ima boljše preampe od večje sestre..
Malo hecno vprašanje, a me res zanima par stvari glede izdelave.

Lp

Verona?

#6 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov
  • Interests:Pro audio elektronika in zgodovina.

Objavljeno 21 april 2013 - 04:22

Verona, ja. Nekdo me je leta vztrajno prepričeval, da ima Venice vsekakor boljše preampe (Verone ne poznam dovolj), kar se mi je zdelo čudno... Zdaj moram v par kanalov Verone dodat transformatorje na vhod, zato sem imel priložnost primerjati service manuala obeh mixerjev. Od Verone bi želel imeti shemo vsaj do faderja, a po videnem lahko dokaj prepričljivo rečem, da ima malo boljše preampe od Venice.
Očitno se je človek na Venice navadil delat brez pada, zato je bil pri drugačnem gain stagingu malo izgubljen. Se spominjam kako mi je govoril, da zvok na Veroni pri nekem nivoju vhodnega signala kar razpade. Seveda, ker ni vklopil pada.
Zanimive se mi zdijo te zadeve z ergonomijo (in neznanjem), ko eno stikalo naredi toliko razlike. Ali primeri kot so Chandler, kjer napis, oglaševanje in "lepe" škatle naredijo zvok.
Ne vem, če je to bilo tu že omenjeno; lastnik Behringerja (in Midasa) je bil v zadnjem času prisoten na parih pro audio forumih in odgovarjal na vprašanja. Očitno želi popravit image firme s tem, da kupuje priznane znamke in dobro dela naprej.

#7 soundrambo

soundrambo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 21 april 2013 - 08:12

Em ne vem, če je ravno Verona najbolj uporabljen Live mikser pri nas... Bi prej rekel da L3000 smile.gif
Sicer sem že delal na Veroni, vendar nisem ravno imel časa in ne pravih okoliščin poslušat kakovost sounda. Ipak je Midas in zveni odlično, če pa je boljša ali slabša od Venice pa ne vem. Vem, da ima Venice boljši sound od L3000 smile.gif
Kar se pa šefa Behringerja (Midasa) tiče... tudi če dela to kar si opisal mu pa ne oprostim njegovega odnosa do podjetja in zaposlenih pri Midasu. Izvaja ogromen pressing na firmo, kar se je pokazalo takoj po prevzemu z PRO2 in PRO1. Zahteval je v prekratkem času kompaktni obliki PRO6, ki sta imeli nekaj problemov s prvim softwarom, tudi drugi ima težave. Zdaj so hvala bogu z 2.1 rešili vse znane težave. Če pa jim bo uspelo popraviti škodo, ki jo je prejel MIDAS pa je vprašanje.

Je pa res, da pa niso varčevali na soundu pri PRO1,PRO2 biggrin.gif

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov