Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Euphonix MC Mix & MC Control

• Prosimo prijavite se za odgovor
7 odgovorov v tej temi

#1 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2008 - 12:58

Pozdravljena, tovarišija! biggrin.gif

Danes vam bom na hitrco pripel malo svežih slikic "novih" Euphonixovih kontrolerjev, ki sta se znašla v mojih rokah. jumping0046.gif
Moram rečt, da se Euphonixovi kontrolerji (verjetno zaradi EuCon protokola) žal ne morejo primerjati z MIDI oz. USB kontrolerji. Vsaj kolikor sem imel opravka z MIDI / USB kontrolerji (in ga imam še vedno, saj ga uporabljam kot remote layer na Yamahi DM2000). Odzivnost Euphonixov je naravnost vrhunska, in lahko rečem, da s pomočjo MC Controla in MC Mixa npr. Logic Pro postane neverjetno bolj uporabna aplikacija. smile.gif Da o sami izdelavi, vmesniku in videzu niti ne govorim.

Še nekaj slikic ...
Pripeta datoteka  Euphonix1.jpg   164,31K   34 Število prenosov
Le kaj je v škatlah... wink.gif

Primerjava velikosti z Yamaho DM2000...
Pripeta datoteka  Euphonix_DM2000.jpg   237,56K   53 Število prenosov

Euphonix MC Control v akciji z Logic Pro 8...
Pripeta datoteka  Euphonix_MC_Control.jpg   263,75K   46 Število prenosov

Euphonix MC Mix v akciji, prav tako v kombinaciji z Logic Pro 8...
Pripeta datoteka  Euphonix_MC_Mix.jpg   274,12K   30 Število prenosov

Neke review-e se mi ne zdi ravno smotrno pisat, ker je bilo o teh kontrolerjih že marsikaj povedanega. Če pa koga kaj zanima, pa mu z veseljem odgovorim - iz prve roke.

In še to... Če bi si postavljal DAW (v konfiguraciji Mac - zvočna karta - kontroler), bi bila omenjena pripomočka prva na spisku. Najbrž oba. smile.gif

Zaenkrat mi kontrolerja brez težav delata le pod Logic Pro. Enostavno, zadevo instaliraš ter poženeš aplikacijo, v kateri želiš uporabljat kontroler. Plug and play! Brez vsakega problema, brez ene spremembe settingsov ali izbire kontrolerja v sami aplikaciji. Zadeva enostavno DELA.

Pod Nuendom (v OS X-u) zadeva ni tako rožnata, kot v Logic Pro-ju (baje zaradi nekega buga v Nuendo 4.2.2...).

Jutri bom probal poštimati tudi to.

LP
www.mmedia.si

#2 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2008 - 03:42

look neat smile.gif

kok je koštal, lahko malo poveš o konstrukciji zadeve,teži?

#3 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2008 - 09:07

Več povem danes proti večeru, zdajle letim na primorsko, potem pa sledi še kaj več. biggrin.gif

LP
www.mmedia.si

#4 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 19 oktober 2008 - 09:46

ti dve mašinci izgledata res cool.gif
Tudi na tujih forumih so zelo navdušeni nad njima.
Nenad Patkovic

#5 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2008 - 08:55

Še ena slikca obeh mašinc skupaj ...

Pripeta datoteka  Oba_Euphonixa.jpg   256,11K   49 Število prenosov

Končno mi je uspelo zadevo zrihtat tudi pod Nuendom... Nič posebnega, le navodila je treba prej prebrat. biggrin.gif
Skratka, prijaviti se je treba na Steinbergovo stran, kjer si downloadaš licenco na Syncrosoft dongle za podporo EuCon protokola pod Nuendom. Najstarejša možna delujoča verzija Nuenda pod Euphonixom je 4.1.2. Jaz sem testiral v najnovejši.
Zadeva dela prav tako dobro, kot pod Logic Pro-jem.

Oba kontrolerja sta na Mac Pro povezana prek switcha. Brez vsakega problema je EuControl (driver oz. software) takoj prepoznal obe napravi in jih združil v eno. Se pravi, komande enega kontrolerja spremenijo pozicijo faderjev obeh, itd... Res super poštimano.

Glede izdelave... za plastik fantastik zelo dobra (čeprav je made in china wink.gif ), touch screen je ZAKON (kaj bi dal, da bi ga imel na DM2000...).

Spraševal si po teži ... Mc Control je 2.5 kg, Mc Mix pa 2.2 kg. smile.gif Vsak ima svoje napajanje (adapter in euro kabel), vsakega se posebej ušteka v mrežno karto, če je naprav več, najbolje preko routerja ali switcha.

LP
www.mmedia.si

#6 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2008 - 12:03

se mi je zdelo da je tam plastika namesto aluminija, vendar iz izkušenj vem da zna bit dober kos ABS plastike vrhunsko dodelan tudi boljši konkurent ALU. če prav razumem je tole preko lan kablov povezan? kolko si dal za kontrolerje?

#7 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2008 - 12:46

QUOTE (Katoda @ 20. Oct 2008 13:03:24) <{POST_SNAPBACK}>
se mi je zdelo da je tam plastika namesto aluminija, vendar iz izkušenj vem da zna bit dober kos ABS plastike vrhunsko dodelan tudi boljši konkurent ALU. če prav razumem je tole preko lan kablov povezan? kolko si dal za kontrolerje?

Ja, preko LAN kablov. Cena ... MC MIX je 999 €, MC CONTROL je 1450 €. Niso moja last, so zgolj na testu.

LP
www.mmedia.si

#8 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2008 - 01:05

fak kakšne cene :-s

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov