Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

najboljši stage piano?

15 odgovorov v tej temi

#1 ulrych

ulrych

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2009 - 08:57

kaj je po vašem mnenju najboljši stage piano kar jih obstaja trenutno?

Yamaha S90 ES?
Yamaha CP300?
Roland RD-700SX?
Roland Fantom X8?
Nord Stage EX?
nekaj drugega?

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 050 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2009 - 10:00

STEINWAY & SONS B-211 bandana.gif

#3 ulrych

ulrych

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 21 marec 2009 - 10:11

o ja... js bi ga z veseljem imel...

ampak sej vemo za kakšne stage piane sem spraševal biggrin.gif

#4 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2009 - 12:12

Clavia Nord Stage je fenomenalna zadeva, ja ...

Kaj več ti bo lahko povedal BlackOrWhite!

LP,
T
www.mmedia.si

#5 Gaber

Gaber

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 130 prispevkov
  • Interests:ena bjonda iz budve....

Objavljeno 22 marec 2009 - 10:12

QUOTE (Blaster @ 22. Mar 2009 02:12:16) <{POST_SNAPBACK}>
Clavia Nord Stage je fenomenalna zadeva, ja ...

Kaj več ti bo lahko povedal BlackOrWhite!

LP,
T

ja res ni boljsega.....mogoce kaksen krat se ti zgodi da kot sam instrument ni dovoljdober..sam ko pa das v mix je v nulo
www.myspace.com/rbagmusic

160....320....640...1280.....2560....5120.....10240.....+6db

#6 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2009 - 01:18

Mislm, da je glede uporabnosti Nord Stage dobra izbira. Sploh če ga moraš sam nosit smile.gif
S90 ES je super instrument (ni pa ravno stage piano!, CP300 nisem imel priložnosti sprobat, Roland mi pa tradicionalno ne diši (pa sem ga probal).
Če se gre samo za klavir, hammond, rhodes ipd. potem je izbira jasna (Nord), če potrebuješ še kaj drugega kar se zvokov tiče, potem pač ne, ker jih nima (razen neke osnovne synth sekcije). Meni je največji plus Nord-a to, da je lahek in da me več ne boli hrbet, kot me je pri raznih Kurzweilih, Korgih ipd. Žal obstaja samo v rdeči barvi smile.gif
Če bi jaz kupoval recimo- Nord Stage ali Yamaha S90 ES. Zvokovna sta mi oba top.

#7 ulrych

ulrych

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 22 marec 2009 - 02:30

hvala za odgovore...

sam imam doma Nord Electro 3 ki uporablja iste klavirje, rhodse, hammonde kot stage in je res zelo dobro. ima pa pol težke tipke tako da ga povežem s stage pianom (yamaho cp33) ko igram klavirje... za hammonde pa seveda uporabljam pol težke tipke norda...

malo pa sem razmišlal za naprej... če bi prodal recimo yamaho cp33 in si kupil še kakšen boljši stage piano (seveda to nebi bil nord ker ga že imam...)

po moji oceni bi bil najbolj primeren zame yamaha s90 es, ker ima super klavir, tipke, + še ostalo celotno synth sekcijo z odličnimi zvoki...

kakšno pa je vaše mnenje? je morda na trgu še kaj kar je boljše od yamahe s90 es v smislu klavirja, tipk, zvokov, uporabnosti itd?

hvala, lp

#8 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 11:46

S90XS bo kmalu zunaj...

#9 ulrych

ulrych

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2009 - 05:26

a je to zgolj ugibanje al se sigurno ve. ker kak sm mal po netu gledu so že pred 2 leti govril da bi lahk pršu vn itd?

#10 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2009 - 05:45

Ugibanje. Poleti na NAMM-u kao.

#11 ulrych

ulrych

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2009 - 06:16

aha. ql

hvala za informacije

#12 feliks

feliks

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 22 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2011 - 08:28

Jaz bi se odločil za Yamaha S90 ES.Je pa kar težka in nepriročna za prenos.Sam imam Doepfer LMK2+ midi kontroler z 88 obteženimi tipkami in sem zelo zadovoljen z njim;odlične tipke,lep touch,hiter midi....Zdaj je zunaj tudi verzija z 76 tipkami....in je že integrirana v kovček,le odpreš pokrov,priklopiš in to je to.Ne pozabi,da potem potrebuješ izvor zvoka....ali kak piano modul ali MainStage ali kaj podobnega.

#13 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2011 - 01:50

Zame je trenutno najboljša klaviatura Kurzweil PC3x/k. Lahko jo uporabljam kot stage piano ali pa koristim druge super sounde. Vsi klavirji ostalih klaviatur mi zvenijo totalno plastično, še posebej Yamaha in Korg! Trenutno enostavno ni druge klaviature, ki bi bila tako prilagodljiva. Katera klaviatura še omogča 32 layerjev na program, 16 efektov na program, ki jih lahko kombiniraš kakor ti paše...!? O tem bi lahko še dolgo debatirali a tema ni namenjena temu. Sprogramiraš lahko kar ti paše! Lastim pa si še enega kurzweila K2000vp ampak to spada v drugo temo! Edini minus je mogoče teža same klaviture (25kg+ kovček), ki je narejena bullet proof!

Prispevek uredil/a: _ID_, 06 januar 2011 - 01:53 .

#14 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2011 - 10:57

Kurzweil PC3K je huda huda mašina, layering, efekti...neprekosljivo.
Pa vendar... če rabiš kak pošten zvok pihal oz trobil, recimo kakšno "pop brass sekcijo"...je pa bolj švoh, a ni?

#15 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2011 - 10:28

Sedaj je prišel ven nov OS 2.0 in so naredili kar nekaj hudih popravkov. Meni so trobente zvenele že prej dobro, saksofon je bil malenkost plastičen a so to zdaj popravili. V bistvu je pri brasih tako, da če bi res rad avtentičen zvok ti sampli ne uidejo. Zato pa so naredili PC3k. Dejstvo je, da če je sound na odru kot se šika, lahko skoraj slep ugotoviš, da klaviturist igra na Kurzweila. Tukaj bo vsak rekel, da je njegova klaviatura najboljša, o tem ni dvoma. Za enkrat pa še ni takšne, ki bi pokrila vse sounde 100%. Jaz dajem Kurzweilu veliko prednost predvsem zaradi layeringa in efektov, res hudih klavirjev, stringov, tudi synthe lahko v PC3x neomejeno programiraš z notranjimi oscilatorji (32 oscilatorjev na program!), lahko si programiraš evente v setup mode, ima 16 različnih arpegiatorjev, ki so za live veliko krat nepogrešljivi...skratka ima toliko plusov, da pozabim na brase, ki bi lahko zveneli bolje. Sicer pa se da tudi to popraviti in preprogramirati, samo čas si je treba vzeti in vedeti kaj delaš. Ker če se 1x pri vseh teh parametrih ki jih lahko nastavljaš in spreminjaš zgubiš je konec. Imajo pa zdaj v razvoju novi expansion board z 64Mb novih semplov.

Edino kar trenutno manjka so pa res etno instrumenti (razne vlavte, sitarji, razne etno kitare...). Nekaj se jih sicer najde pod GM mode, ampak zvenijo obupno! Če bodo to vključili na nov expansion board bo zmaga!

Prispevek uredil/a: _ID_, 07 januar 2011 - 10:34 .

#16 pressduck

pressduck

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 64 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2011 - 08:38

QUOTE (_ID_ @ 7. Jan 2011 10:28:49) <{POST_SNAPBACK}>
Sedaj je prišel ven nov OS 2.0 in so naredili kar nekaj hudih popravkov. Meni so trobente zvenele že prej dobro, saksofon je bil malenkost plastičen a so to zdaj popravili. V bistvu je pri brasih tako, da če bi res rad avtentičen zvok ti sampli ne uidejo. Zato pa so naredili PC3k. Dejstvo je, da če je sound na odru kot se šika, lahko skoraj slep ugotoviš, da klaviturist igra na Kurzweila. Tukaj bo vsak rekel, da je njegova klaviatura najboljša, o tem ni dvoma. Za enkrat pa še ni takšne, ki bi pokrila vse sounde 100%. Jaz dajem Kurzweilu veliko prednost predvsem zaradi layeringa in efektov, res hudih klavirjev, stringov, tudi synthe lahko v PC3x neomejeno programiraš z notranjimi oscilatorji (32 oscilatorjev na program!), lahko si programiraš evente v setup mode, ima 16 različnih arpegiatorjev, ki so za live veliko krat nepogrešljivi...skratka ima toliko plusov, da pozabim na brase, ki bi lahko zveneli bolje. Sicer pa se da tudi to popraviti in preprogramirati, samo čas si je treba vzeti in vedeti kaj delaš. Ker če se 1x pri vseh teh parametrih ki jih lahko nastavljaš in spreminjaš zgubiš je konec. Imajo pa zdaj v razvoju novi expansion board z 64Mb novih semplov.

Edino kar trenutno manjka so pa res etno instrumenti (razne vlavte, sitarji, razne etno kitare...). Nekaj se jih sicer najde pod GM mode, ampak zvenijo obupno! Če bodo to vključili na nov expansion board bo zmaga!

Se ne bi mogel bolj strinjati z _ID-jem. Vsak Kurzweil je boljši od vsega naštetega v prvem postu, še posebej če govorimo o "Stage pianu". Ker tisto so same delovne postaje (s samplerji, sekvencerji, neuporabnimi soundi, 4500 arp vzorci..), stage piano pa je to kar pove ime: jagodni izbor neprekosljivih osnovnih soundov. SP4-7 ali 8 od Kurzweila je mašina s 128 vrhunskimi zvoki za tretjino cene fantoma, motifa/s90 ali česa podobnega. Nord je pa itaq sampler, naložiš si svoj omiljeni sound in ga trajbaš do nezavesti. Zveni pa hudo, res dobro, samo malo pricey je...

lpa

P.S. Se moram popravit: SP4 stane samo četrtino fantoma ipd.

Prispevek uredil/a: pressduck, 09 februar 2011 - 08:42 .

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov