Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

odstranitev poka

10 odgovorov v tej temi

#1 andrejzv

andrejzv

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 10:07

Zanima me ali je možno kako odstranit ali vsaj omilit nek pok, ki se občasno pojavlja. V prilogi je izsek iz približno 3 ure materiala, kjer se vsake toliko časa to pojavi.

S čim bi to odstranil in kako?

Pripete datoteke

• Pripeta datoteka  izsek.mp3   252,78K   153 Število prenosov

#2 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 11:45

Behringer Depokalizer biggrin.gif

LOL
www.mmedia.si

#3 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 23 marec 2009 - 02:26

Probaj zoomirat določena področja in jih probat ročno popravit (ponavadi je to težko/ nemogoče sploh če gre za glasbo in ne zgolj za kakšen novinarski prispevek ipd.).
Porihtaj si raje sistem za v prihodnje, da se to ne bo več ponavljajo, je edini pametni nasvet.
Nenad Patkovic

#4 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 23 marec 2009 - 03:43

Sem malo pobliže pogledal v editorju, ja ima Blaster prav:)
Prav manjka nekaj trenutkov zvoka, ni samo hiter dropout, ker včasih gre to rešit, tu pa preveč manjka.
Nenad Patkovic

#5 andrejzv

andrejzv

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 04:01

Presneto ja...

od 40ih ur posnetega, se je to pojavilo samo na 3 urah, kjer sem snemal z drugim, sposojenim laptopom...

Nisem ravno doma v teh vodah, zato sprašujem za nasvete.

Ali je možno s čim vsaj urediti da ko je dropout da je tišina in ne ta nadležni pok? Mislim da je ta, ki je v primeru zraven tudi največji, ostali so manjši, komaj zaznavni.

#6 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 09:35

Če je to edini materijal oz. edini stereo posnetek potem ne bo šlo, žal.
Jaz sem uspel edino malo zamaskirati na hitro ampak je kar velik gap/ izpad in se še zmeraj sliši dropout.
A se gre to za kakšno pro uporabo ali domačo. Povej kaj več.
Nenad Patkovic

#7 andrejzv

andrejzv

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 10:04

Gre se samo za neke arhivsko spominske posnetke nekega glasbenega tekmovanja.

Ko mi je po 3 letih neprekinjeno brezhibnega delovanja crknil laptop, sem bil prisiljen uporabiti drugega, ki pa ni imel usb2.0 porta ampak samo navadnega (boljše kot nič, v sili tako na hitro) in sumim da so izpadi, ker navaden usb port ni sposoben požret vsega. Ker te poki se dogajajo predvsem kadar se kaj dinamičnega zgodi.

Snemano je samo stereo 2 kondenzatorska mikrofona prek preampov v eno preprosto stereo usb zvočno karto. Do sedaj se je zgolj za arhiviranje ta setup ok obnesel.

Sedaj samo iščem rešitev za omilit te občasne poke, saj jih je od 200 posnetkov v 40urah res samo kakih 10, samo vseeno sem prepričan da se kako da vsaj malo izboljšat problem. Ker imam občutek da ko je dropout da nekaj poči, boljše bi bilo če bi takrat bil vsaj trenutek tišine, kot da stvar preskoči, ne pa da nekaj ven udari. Ali pa je to samo občutek tak?
Oz. ali obstaja kako orodje, s katerim bi pomeril točno frekvenco tega poka in nato s kakim res ozkim filtrom samo to frekvenco na celem posnetku atenuiral?

Morda pa sem v razmišljanju čisto zašel in se nič ne da storit.

#8 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 11:03

aha no evo super "nepomembne" dodatne informacije:)
Tisti dropouti: "Ker imam občutek da ko je dropout da nekaj poči, boljše bi bilo če bi takrat bil vsaj trenutek tišine, kot da stvar preskoči, ne pa da nekaj ven udari. ", je mogoče omiliti/ zmehčati, ampak vseeno je preskok v gainu in v času kar nekaj ms... in se naenkrat sliši razlika in "manjko"...

Malo s lahko poigraš kot sem rekel z ročnim popravljanjem v editorju (velik zoom in rokica, ki lahko malo uravnoteži grd dropout v "mehkejšega"/ manj opaznega.
Gain/ volume razlika pa bi bilo se dobro poigrat v editorju malo previdno normalizirat, spet zmiksat..., je pa še vedno prisotnen časovni prekok...

"Sedaj samo iščem rešitev za omilit te občasne poke, saj jih je od 200 posnetkov v 40urah res samo kakih 10, samo vseeno sem prepričan da se kako da vsaj malo izboljšat problem. Ker imam občutek da ko je dropout da nekaj poči, boljše bi bilo če bi takrat bil vsaj trenutek tišine, kot da stvar preskoči, ne pa da nekaj ven udari."

No, potem je to zadovoljiva metoda, le kar nekaj dela je, pa bo.
Nenad Patkovic

#9 andrejzv

andrejzv

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 23 marec 2009 - 11:21

Jah kaj pomembnejših informacij niti ni, 2 špuri... direkt posnetek, 10GB wav fajl, nič obdelavan še, samo vzorec je v mp3 spremenjen. smile.gif

Sem pomislil na banalnejšo rešitev, med posnetkom se sem in tja pojavi kak ambientalni zvok, kašljanje, premik stola...itd... pa bi zamaskiral da bi čez to dal en tak zvokec smile.gif.

Kakorkoli že, hvala za odgovore, se bom malo še igral v editorju in videl če bo kaj boljšega ratalo.

#10 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2009 - 06:43

ja tak gre ja ampak fizično manjka nekaj ms zvoka pa se sliši da je izven ritma, za arhivske zadeve pa je verjetno odlično.
Tudi algorithmixov - Klik je dober.
Nenad Patkovic

#11 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2009 - 09:05

no res je dokaj lepo narejeno, seveda z današnjimi plugini je res možno. Odlično si se poigral z Melodyne.
To je res vzgled kako rešiti takšno težavo!
Nazadanje ko nas je seznanil da gre za arhivske in "Sedaj samo iščem rešitev za omilit te občasne poke, saj jih je od 200 posnetkov v 40urah res samo kakih 10" je to odlična rešitev.
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov