Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Frekvence za wireless opremo

5 odgovorov v tej temi

#1 SaXsIm

SaXsIm

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 50 prispevkov

Objavljeno 30 oktober 2017 - 09:07

Pozdrav,

ker se odločamo za nakup nekaj wireless opreme (4 - 6 wireless mikrofonov, 3 wireless in-ear), me zanima, kako je z uporabo frekvenc - katere so na voljo, po kakšnimi pogoji jih je dovoljeno uporabljati. Sem na AKOSu iskal tabelo frekvenčnega spektra (ker vem, da je obstajala), ampak je ne najdem. Kako je s koordinacijo frekvenc oz kanalov? Ali obstajajo kakšni standardi? Predvidevam, da je vsa nova tehnika digitalna, tako da zadeve niso tako zelo občutljive na sodostop (CDMA, IDFT in tej štosi).

Katere frekvence uporabljate vi? Katero opremo bi priporočili? Mi smo do sedaj vedno uporabljali Beyerdynamic, pa smo bili vedno zadovoljni, vendar smo si opremo vedno izposojali, tako da nimam predstave o cenah te opreme. Koliko bi recimo stal set enega quad sprejemnika ter dveh enojnih in 3 bodypackov ter 3 dinamičnih daljinskih mikrofonov? Quad bi rad imel v racku poleg x32, dva enojna pa v posebej racku.

Prispevek uredil/a: SaXsIm, 30 oktober 2017 - 09:18 .

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 056 prispevkov

Objavljeno 31 oktober 2017 - 12:48

Stanje ni ravno rožnato.

Število prostih kanalov se je bistveno zmanjšalo.

823 MHz - 832 MHz je po mojih izkušnjah relativno malo težav, čeprav se ob zgornjih in spodnjih robovih razmere slabšajo. Recimo, da je še prostora za 12 kanalov.

614 MHz - 703 MHz je bistveno večje območje, a več motenj. Ponavadi ni problem dobiti dovolj prostora za 16 kanalov, kdaj pa je kar izziv. Če imaš mikrofonski sistem, ki omogoča veliko število kanalov, ne bi smelo biti problem, če imaš sistem, ki podpira samo 8 frekvenc in potrebuješ 8 kanalov, se lahko zgodi, da ne bo šlo skozi.

Trenutno je razmerje analogno:digitalno pri novih sistemih blizu 1:1, mogoče celo prednjači analogno.

Cene so od slabih 60 do prek 6000 €/kanal.

Resni sistemi se začnejo pri ca. 2000€/kanal.

Jaz bi definitivno priporočil Sennheiser. Poleg dobre RF tehnologije imajo tudi dobre kapsule. V malo nižjem cenovnem rangu pa imam dobre izkušnje s Trantec S5.5 (s kapsulami drugih proizvajalcev).

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 830 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 04 november 2017 - 08:05

Pri wirelessu je sedaj ratal cel žur !!!

Trenutno uporabne frekvence v free pasu so 823-832MHz in 863-865MHz.

Drugače najbolj priporočlji za Slovenijo so 626-668 za mikorofone, ter za inearje 516-558, pa še tole je občasno vprašljivo. Če imaš več sistemov hkrati v uporobi priporočam ojačevalce in antene za "brezhibno delovanje.

Drugače pa full uporabna tabela frekvenc na : https://www.mobilna-...-frekvence.html

Priporočan Sennheiser.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 09 november 2017 - 03:27

Jaz uporabljam vse wireless-e od shura in zaenkrat sem zelo zelo zadovoljen. Frekvence pa tako kot so ze navajali. 823-832, 863-865. Lahko tudi 780-790. In pa okoli 730 tudi gre skoz. Pazi da ne boš mešal mikrofonske in in ear signale/frekvence. Slednji znajo biti bistveno močnejši in je treba met kr malo večjo luknjo med kanali. Če te zanimajo kakšni poceni rabljeni shure sistemi piši na p.m.

Lp

#5 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 11 november 2017 - 10:47

Me pa zanima če obstaja kakšen skener zasedenosti frekvenc?

#6 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 778 prispevkov

Objavljeno 11 november 2017 - 12:31

daleč najcenejša in zelo amaterska varijanta je usb sdr sprejemnik iz kitajske za par evrov, dela tako na androidu kot PCju

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov