Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Podloga za monitorje

48 odgovorov v tej temi

#31 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 25 november 2012 - 05:29

Ali gumijaste "nogice" primer:
http://towersonic.com/customize.php
A-R-C in A-R-C / H-D

Takšne uporabljam pri studiih in podložkah za zvočnike (lahko se prilagodijo po trdoti in velikosti različni teži zvočnika da deluje kot mass spring mass sistem) ali pa kolikor tolikor kar Knauf TPST 32 ali 42mm oblečen v debelo gosto tkanino.
Nenad Patkovic

#32 Erzetich Audio

Erzetich Audio

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 7 prispevkov

Objavljeno 08 december 2012 - 10:59

Jaz sem ta problem rešil tako, da sem si mizo potegnil malo nazaj, na njene strani pa sem dal monitorje na stojala.

Monitorji na mizi ti ne bodo nikoli delovali v redu, neodvisno od podloge, ki jo daš. Podloga bi kvečjemu pomagala, če bi imel zelo težko mizo (npr. iz kamna (to verjetno nimaš)).

Stojala si pa lahko narediš sam iz iverke, ki ti jo v Obiju narežejo in zaključijo na mero. Doma pa samo privijačiš skupaj.

#33 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 08 december 2012 - 11:10

http://www.planetaud...?showtopic=5222
Nenad Patkovic

#34 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2013 - 08:08

QUOTE (beatmakerr @ 3. Apr 2012 23:56:57) <{POST_SNAPBACK}>
Evo bom kar sem napisal, ce bo slucajno kdo o cem podobnem razmisljal, da bi naredil isto :-D

Namrec ze ful dolg casa sem zelel kupiti iso pade oziroma pac neko podlogo dati pod zvocnika in ju tudi obenem hotel dvigniti za 12 cm, vendar nisem nikoli to zrihtal tko k treba vse do danes ;-D

Za zacetek sem iskal po Bauhausu, ce bi slucajno bila kaksna sansa da bi meli 10 cm debel les al pa vsaj 8, vendar najdebelejse kar sem nasel je 4 cm, kar tudi ni problem ker bi jih lahko položil eno na drugi ali zlepil skupaj vendar bi rabil kupiti vsaj 5 takih plosc ki bi me prsle okoli 130 € ! Zato sm se na koncu obrnu na mizarja, sem mu povedu mere in tm so zrihtal tko k treba ( vec kosov lesa je zlepil skupaj ) ! Za dve "kocki" sem placal 30 € + da sem obenem se v Bauhausu kupil gumo 60x60 1 cm debelo, ki se uporablja za pod pralne stroje, bobne, fitness naprave itd.. Uglavnem proti tresljajem, in mi jo je tam mizar se zastonj narezal ( svaka cast :-D ) Uglavnem 30 evrov, aja pa guma me je prsla 9 € !

Za 40 € sem na koncu dobil tole :

Gumo sem dal pod les in na les, tako da bi čimbolj zaprl tresljaje in morm rečt, da je blo teh 40 € super vloženih, tako da ko sem predvajal par hard rap komadov z močnimi bassi, ni tresl mize oziroma miza ni vibrirala, kar se pa tiče dviga zvočnikov za 12 cm, pa morm rečt da je ful vlka razlika ko imaš kar naenkrat tweeterje na višini ušes, se bo treba spet malo navadit, privadit :-D

Tok o tem, če bo kdo slučajno imel željo da nardi po istem principu ;-D

Lp

Pozdravljeni !

Mel bi eno vprašanje, namreč mal prej k sm brskal slučajno neki o stojalih, sem naletel na tole IsoAcoustics Speaker Stand Isolation in sem malo pogledal na youtube o tem, predvsem mi je bil všeč tale posnetek : in tudi mnenja drugih o tej zadevi so ql, tko, da če ta stvarca res deluje, bi jo z veseljem zamenjal s tem kar imam zdaj pod monitorji ( poglej slike ) !

Bi pa definitivno rad slišal in prosil za mnenja tudi od vas o tem, predvsem od tistih ki se malo bolj spoznate na te stvari :-D

Sem pogledal, če prodajajo kje pri nas to, pa nisem zasledil ! Je pa na thomannu : THOMANN

Upam, da bo kdo od vas mel kaj časa, da poda svoje mnenje :-D

Najlepša Hvala !

Lp

EDIT : očitno se sliki ne vidi od prejšnega posta, ki sem ga označil, tako da samo eno stran nazaj na tej temi, pa boste videli sliki :-D

Prispevek uredil/a: beatmakerr, 03 julij 2013 - 08:10 .

#35 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2013 - 09:07

To bi ti zadostovalo:
http://www.planetaud...p...ost&p=39902
Najbrž ni slab produkt, sem videl da so furali tudi kampanjo na Gearslutzu, zmeraj pa je potrebno vzet vse z rezervo, "top-shop" marketinga je polno, ni pa nujno da ne deluje dobro.
Ponavadi takšne slišne noč/dan razlike glih ni, sploh preko youtube-a in slabe kvalitete + da je spremenil višino/pozicijo zvočnika, vsekakor da se bo drugače slišalo, pred mikrofoni ima izjemno ogromno mešalko in malo premikanja rezultira v drugačno zvočno sliko, preveč parametrov se spremeni.
Nenad Patkovic

#36 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2013 - 10:58

Dvigovanje in nagibanje zvočnikov se je vedno uporabljalo za reševanje problemov, ki nastanejo zaradi mešalke. Je kos plastike, ki dvigne zvočnike za 15 cm, vreden 158 € (37800 SIT)? Ne vem, jaz bi raje podložil z opeko, pa še bolj stabilno bi verjetno bilo.

#37 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2013 - 11:15

Cena je res kr močna, zato sklepam, da je res neki na tem, da ta stvarca deluje tko k treba, sam vseen bom še mal počaku s tem in ostal pri tem kar imam zaenkrat , sicer ni neki ful vau, ni pa tut slabo hehe, hvala vsem, če ma pa kdo še kkšno mnenje pa komot :-D

#38 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2013 - 11:19

Jetam pametno!
Pod rigidno snovjo (bodisi opeka ali težka plošča bodisi kamena, keramična (audiofili) ) + primeren "ravnopravšnji" (-glede na specifičen primer) viskoelastomeren amortizer!

QUOTE (jetam @ 3. Jul 2013 23:58:07) <{POST_SNAPBACK}>
Dvigovanje in nagibanje zvočnikov se je vedno uporabljalo za reševanje problemov, ki nastanejo zaradi mešalke. Je kos plastike, ki dvigne zvočnike za 15 cm, vreden 158 € (37800 SIT)? Ne vem, jaz bi raje podložil z opeko, pa še bolj stabilno bi verjetno bilo.

Nenad Patkovic

#39 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 04 julij 2013 - 06:10

Jaz sem imel kar nekaj let pod boxi podlogo za miško, sedaj imam armafleks.

Stara taborniška ,.... Znajdi se !
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#40 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2013 - 08:13

Daj prvo si kupi ali naredi dobra samostojna stojala za zvočnike, kot smo jih večkrat opisovali tukaj.
Zvočnik na delovni mizi je najslabša rešitev.
Še na onem youtube linku so dali tole zadevo na stojalo.

QUOTE (beatmakerr @ 4. Jul 2013 00:15:27) <{POST_SNAPBACK}>
Cena je res kr močna, zato sklepam, da je res neki na tem, da ta stvarca deluje tko k treba, sam vseen bom še mal počaku s tem in ostal pri tem kar imam zaenkrat , sicer ni neki ful vau, ni pa tut slabo hehe, hvala vsem, če ma pa kdo še kkšno mnenje pa komot :-D

Nenad Patkovic

#41 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2014 - 12:01

... malenkost pozabil in se spomnil:)

Isoacoustics stojala sem imel v živo se prepričat na Musikmesse.
Nekaj proizvajalcev zvočnikov jih je uporabljalo, med drugim tudi Adam audio kjer sem se sprva prepričal pri prenašanju vibracij...

Na kratko; vem da je uh in ah in imajo ne vem kakšne reference ipd.
Žal ko so na zahtevo vključili kakšen zvočnik so se vibracije zelo pridno prenašale preko teh "stand"-ov!!!
Preveril sem več različno velikih zvočnikov, prenašalo se je veselo:(

Da vam privarčujem finance; dajte uporabit neke home rešitve ki smo jih tu omenjali!!!

Ne bi rad zvenel preveč komercijalno, ampak alfa in omega med dobro DIY solucijo in tem patentiranim "izzumom" ... ne vem kako naj rečem... dr***m po domače!!!
Nenad Patkovic

#42 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 27 marec 2014 - 12:30

Mislim, da se mi za 22 sur za set (4 kom) res neda več mislit in študirat na keki home made produkt, saj me že čas in gorivo da se zapeljem do prevega bauhausa več košta.

http://audiopro.si/i...o...t&Itemid=74

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#43 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2014 - 12:42

Ixi po izkušnjah sodeč, spet na nekih lahkih penicah ipd. bo lepo plesala zvočna slika, sploh v nizkih zvočnih regijah!
Vedno bo neka sprememba lahko "boljša", bodisi objektivna in prevečkrat subjektivna, ko dodamo dodaten element/parameter v monitoring sistem... ampak vprašanje je kaj in koliko hočemo ter da je kvalitetno.
http://www.audioholi...2019s-the-point
Nenad Patkovic

#44 boris

boris

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 191 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2014 - 11:14

Šel sem na žago odrezali so mi dva trama 14x20 naredu sem jim poličko dau še 5 cm tervola dp8 in gor zvočnik .. eno stojalo tehta nekje 8kg smile.gif

To so te home made vrjante. Prej ko slej pa prideš na ugotovitev pa če si še tako pameten poslušat NLPja.

#45 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2014 - 11:40

... ma po opisih in review-ih po internetu sem mislil, da so ta stojala vsaj nekoliko kar obljubljalo, tudi rešitev je videti elegantna, sama izvedba ko sem videl v živo mi ni bila ne vem kako kvalitetno izvedena (bom rekel povprečno), vibracije pa so se močno prenašale in me je pač negativno presenetilo.
Primerjava je bila v smislu kaj lahko sam narediš kvalitetno VS kupiš takšno rešitev.
Niso tako draga, če bi opravljala delo kot je treba.
Hvala na komplimentu Borut DS:)
Nenad Patkovic

#46 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2014 - 12:52

Kaj pa Recoil Stabilizer od Primeacoustics ... za to stvar sm že velikokrat slišal, da je baje edina stvar ki zares dela. Pa nisem na internetu prebral .. real people statements biggrin.gif
Kdo od tu sprobal ?

#47 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2014 - 10:30

Je bolje ja, se manj prenašajo vibracije ampak kolikor sem jih gledal in tipal (tudi Auralex) da če so zvočniki večji/težji/nižje frekvence... da bi se zlahka začeli zibat (to so mikro gibanja), te pene od spodaj niso ravno zares goste kot opisujejo.
Potem raje tenis žogice na pol:)
Za domače zadeve se najboje obnese:
http://www.planetaud...p...ost&p=39902
Če se pa gre s trdo kameno pohodno volno TPST, pa upgrejdaj tole opisano, da na njo položiš masivno ploščo.
Sploh pri tvojih Adam S2X bo to povsem ok.
Nenad Patkovic

#48 alec342516

alec342516

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 19 april 2014 - 07:18

Kak se vam pa zdi sledeče: na tem linku http://www.audio-ser...erije/trgovina/ je čisto na koncu (v 3. vrsti od spodaj navzgor) slika pri kateri piše "Bassocontinuo podstavki". Nisem povsem prepričana, če je to primerno tudi za zvočnike, ne samo za ojačevalce in podobno, ampak všeč mi je ideja, da lahko daš monitorje kar na mizo in ne rabiš celega stojala, torej še enega kosa pohištva.

#49 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 20 april 2014 - 08:01

Slika ne kaže dovolj detajlev, kolikor malo kaže, ne vem če je viskoelastičen sloj dovolj debel, kar pa je odvisno tudi od teže zvočnikov...
Izogibaj se tudi spikes-om! To je navaden mit, prav tako se vibracije prenašajo preko točkovne naležne "točke".
(probaj z udarnim vrtalnikom in s svedrom:))

Zvočnik za resno poslušanje nima kaj iskati na mizi.
Poanta stojal je da se vibracije zminimalizirajo, da je zvočnik na primerni višini, da se odboji od mize omilijo... malo več preberi čemu so stojala in ne gledat na to kot samo "še en kos pohištva".
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov