Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Razlike med mešalkama

• Prosimo prijavite se za odgovor
9 odgovorov v tej temi

#1 zack69

zack69

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 06 december 2008 - 06:23

Lep pozdrav

Zanima me , a mi kdo ve iz praktičneg arazloga razložiti razliko med razmerjem signal / šum in sicer za dve mešalni mizi:

Behringer

109 dB/ 112 dB A-weighted ( 0dB IN @ + 10 db GAIN )

in pa

Behringer XENYX 2442

110 dB / 112 dB A-weighted ( 0dB IN @ + 22 dB GAIN )

Za XENYX-a poznam koliko ima šuma, zanima me predvsem za ono prvo, kako razmerje se to pojavi v praksi....

Če je imel kdo možnot takega preizkusa, bi bil zelo vesel kakega podatka
hvala
Darko

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 050 prispevkov

Objavljeno 06 december 2008 - 07:11

1db razlike ni slišen, a prvi podatek je za s/n razmerje pri 10 db ojačanja drugi pa pri 22 db, kar pomeni da ima 1. miza enako razmerje šuma pri cca. 12db nižjem ojačanju

#3 zack69

zack69

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 06 december 2008 - 08:34

QUOTE (jetam @ 6. Dec 2008 19:11:29) <{POST_SNAPBACK}>
1db razlike ni slišen, a prvi podatek je za s/n razmerje pri 10 db ojačanja drugi pa pri 22 db, kar pomeni da ima 1. miza enako razmerje šuma pri cca. 12db nižjem ojačanju

ok, sedaj če jaz prav razumem, bo prva miza ( pri enaki nastavitvi gaina ) dala več šuma kot pa prva ....

Zanima me predvsem zato, ker imam doma eno Behringer mizo Xenyx 2442 fx in me znanec napeljuje da bi zamenjal z njim za powermix mizo ( mislim da je Behringer 5000 )...... sedaj pa me zanima, koliko izgubim oz. pridobim.....
rabim pa mešalno mizo predvsem za ozvočiti manjši pevski zbor ( nonet ) in mi je zadeva do sedaj dobro špilala ( 4 x Shure 58 in pa 2 x AKG C3000)
malce šuma je bilo prisotnega, ampak ker so aparature bolj " hoby program ", je pač bilo to to....zanima me samo toliko, da nebi imel z to drugo mizo preveč šuma, ki ga z prvo ( xenyx 2442 ) ni bilo......

ok, hvala za pojasnilo

#4 microsound

microsound

OBRAČALEC GUMBOV

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 788 prispevkov
  • Interests:Live sound,recording,mixing,editing,badbinton

Objavljeno 07 december 2008 - 01:09

...mislim ..alo o behringerju je kle govora,koja k...c razmerja ,pr tej firmi je vsaka stvar drugačna
enkrat dela tako,drugič tako,ne se hecat no ,to kaj piše ...v bistvu sam piše in nič drugega,se ni na zanašat na to....
pri B firmi je dejstvo,da je to ena velika loterija se včasih clo zgodi da kaka stvar dela ...ampak redko :-)
..glasba je bog in jaz sem verski fanatik...

Alan Vranič - Mikro
051-386-161

#5 zack69

zack69

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 07 december 2008 - 01:18

QUOTE (microsound @ 7. Dec 2008 01:09:35) <{POST_SNAPBACK}>
...mislim ..alo o behringerju je kle govora,koja k...c razmerja ,pr tej firmi je vsaka stvar drugačna
enkrat dela tako,drugič tako,ne se hecat no ,to kaj piše ...v bistvu sam piše in nič drugega,se ni na zanašat na to....
pri B firmi je dejstvo,da je to ena velika loterija se včasih clo zgodi da kaka stvar dela ...ampak redko :-)

ok, microsound: na tvoje mnenje dam zelo dosti, ker vem da se razumeš v to, kar govoriš .... iz tega sledi, da je ena in druga mešalka slaba in da pač to kar je napisano v podatkih nima nevemkakega velikega vpliva na parametre oz razmerje signal/šum med sabo... oz če strnem: pri mešalki 5000 se ne bo pojavilo toliko več šuma, da nebi šlo skozi pri ozvočenju...
če je to to, potem hvala za pojasnilo
lp

#6 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 07 december 2008 - 01:43

ne da bi odgovarjal v njegovem imenu, ampak v bistvu je to to, kar si zvlekel iz konteksta in če še dodam svoje izušnje, v glavnem da.
Pri meritvah, tudi pri resnejših firmah, kot je ta b varijanta, je marsikaj prilagojeno v prid določenim karakteristikam z izbranim tem in onim parametrom.
Nenad Patkovic

#7 Aleš Dravinec

Aleš Dravinec

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 128 prispevkov
  • Interests:pro audio

Objavljeno 07 december 2008 - 05:34

QUOTE (zack69 @ 6. Dec 2008 18:23:01) <{POST_SNAPBACK}>
Lep pozdrav

Zanima me , a mi kdo ve iz praktičneg arazloga razložiti razliko med razmerjem signal / šum in sicer za dve mešalni mizi:

Behringer

109 dB/ 112 dB A-weighted ( 0dB IN @ + 10 db GAIN )

in pa

Behringer XENYX 2442

110 dB / 112 dB A-weighted ( 0dB IN @ + 22 dB GAIN )

Za XENYX-a poznam koliko ima šuma, zanima me predvsem za ono prvo, kako razmerje se to pojavi v praksi....

Če je imel kdo možnot takega preizkusa, bi bil zelo vesel kakega podatka
hvala
Darko

... Za primerjavo :

http://www.solid-sta...annel/specs.asp

Tudi decibel se zgleda od decibela razlikuje. SSL specificira 90 dB pri 'podobnih' okoliščinah.
Se pravi je Behringer RES zakon smile.gif

Kupi nekaj drugega, verjemi !
B"#$%R sucks !!!
Aleš Dravinec
ADRaudio
www.adraudio.com

#8 microsound

microsound

OBRAČALEC GUMBOV

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 788 prispevkov
  • Interests:Live sound,recording,mixing,editing,badbinton

Objavljeno 07 december 2008 - 06:00

tudi pri mixerjih resnih proizvajalcev se že v samih kanalih včasih pojavljajo diference ...in to slišne včasih je kir kanal mal svetlejši
včasih bolj nagainan ... anomalije se ponavljajo skoraj pri vsaki mizi .... samo če ta anomalija šum potem to ni ok ...
..glasba je bog in jaz sem verski fanatik...

Alan Vranič - Mikro
051-386-161

#9 zack69

zack69

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 07 december 2008 - 07:02

ok, hvala obema za info in pojasnitev....

vidim da potem ne pridobim nič...kvečjemu sem še na slabšem ....

potem bom kar pustil to mešalko tako v uporabi .....

lp

#10 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 797 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 09 december 2008 - 07:47

PS XENYX je boljša serija od Powered Mixerjev.
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov