Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Se se komu zdi, da se je Apple-u zmesalo?

21 odgovorov v tej temi

#1 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 17 februar 2012 - 12:20

Mislim... 10.7 Lion je komaj ven prisel, vecina audio firm ni uspela niti gonilnikov za 10.7 porihtat... strici pa veselo naredijo 5 novih ikon in dodajo 2 funkciji in to je ze 10.8 mountain lion...

In hkrati napovejo, da bodo to delali od sedaj naprej na vsako leto...

WTF?

Lp,

b.

Prispevek uredil/a: minimalB, 17 februar 2012 - 12:23 .

Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#2 exide

exide

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 110 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 01:09

Jaz sem še vedno na 10.6.8. Sem poskusil Liona pa sem imel nekaj težav in sem šel nazaj. Pa še nekaj časa ne bom menjal, ker mi ta sistem deluje v nulo. Tudi, če že dela v Lionu vse ok se mi niti ne ljubi menjati sistema, niti ne vem zakaj bi menjal, če sm trenutno super zadovoljen s trenutnim biggrin.gif

#3 DIGI

DIGI

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 115 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 01:46

@exide

+1
Ko bom velik bom imel velika ušesa in bom tonski mojster!

#4 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 01:46

... jst tud še vedno na 10.6.8. Vse skupaj se mi zdi, da z novimi verzijami postaja vse skup en velik iPad, dodajajo pa predvsem fuknkcije, ki jih kot uporabnik ne rabim..

Mislim pa, da bo z Windows 8 ista zgodba.

LP

www.mmedia.si

#5 Gregor Zemljic

Gregor Zemljic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 210 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 02:06

Apple gre počasi v k.....preveč dnarja so zaslužli , pa bi ga radi še več....

Ne morte si mislt kakšne probleme sem mel z maili , ko so dali ven iCloud...pa mam niihov .mac account (plačljiv) že 10 let....nisem dobival mailov ali pa jih ni pošiljajlo...

Sem zgubil kar nekaj poslov in skoraj strank zaradi tega...

Sem si instaliral Liona na drugem disku, pa nikaor ne prešaltam...še vedno delam V SL, sistem je stabilen kot ura

Folk se na mastering forumih pritožuje da se jim je sound "poslabšal" ko se prešaltali na Liona...

#6 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 04:53

Men tut ni jasno kaj se dogaja.
http://www.loopinsig...-mountain-lion/
Prenosnik s 4gb rama je postal skoraj neuporaben ob namestitvi Liona ... poraba rama je enormna.

Popolnoma vseeno jim je postalo za profesionalen svet. Glavno da lahk igrce špilaš pa imaš built-in social networking :S

#7 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 05:35

Ce mene vprasas bi tale gorski levcek komot bil navaden 10.7.4 update.

10.6.8 je zaenkrat se kralj...

...AMPAK...

Na novejse racunalnike ti Apple ne bo dovolil instalirat starejsi 10.6.8 sistem!

Kaj pa potem?

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#8 kosta77

kosta77

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 278 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 05:54

Ma ja, čudn je to ratal, koker je iOS nekam pust in bv na iPhonu in iPadu (pa še vedno boljši od Androida ha ha) res
ne vem zakaj bi hotu, da mi kompjuter na to vleče...

Dashboard na Macu, isuse bože, auto-iPad, grozno...
www.klemenkotar.com
www.nulakelvina.com

#9 TheLUXY

TheLUXY

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 81 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2012 - 09:43

Zgleda da je lion kot vista na windowsu evilgrin0040.gif

#10 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 17 februar 2012 - 10:22

QUOTE (Blaster @ 17. Feb 2012 15:46:11) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim pa, da bo z Windows 8 ista zgodba.

LP

Kot tudi z Ubuntujem..
Ebay the baby, get more equipment.

#11 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2012 - 08:55

Upam, da jim hmal teh "mačk" zmanjka in da nardijo kaj bl pametnga. wink.gif

www.mmedia.si

#12 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2012 - 09:22

saj Mountain Lion = Puma, Puma pa je bila 10.1

Cakam samo se da vidim kaj bo z Logicom

Prispevek uredil/a: Katoda, 18 februar 2012 - 09:22 .

#13 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 279 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2012 - 10:20

QUOTE (Katoda @ 18. Feb 2012 09:22:03) <{POST_SNAPBACK}>
saj Mountain Lion = Puma, Puma pa je bila 10.1

Cakam samo se da vidim kaj bo z Logicom

Po moje neki podobnega kot s Final Cut Pro, ko so profi program "upgrejdali" v iMovie. tongue.gif

Pričakujem, da iz Logica naredijo GarageBand. smile.gif

LP

www.mmedia.si

#14 rank1

rank1

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 18 februar 2012 - 04:40

Jaz sem tut še zmer na Snow leopardu in me niti ne mika da bi updatal.. bounce.gif

#15 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2012 - 07:59

QUOTE (Psyko @ 17. Feb 2012 16:53:15) <{POST_SNAPBACK}>
Men tut ni jasno kaj se dogaja.
http://www.loopinsig...-mountain-lion/
Prenosnik s 4gb rama je postal skoraj neuporaben ob namestitvi Liona ... poraba rama je enormna.

Popolnoma vseeno jim je postalo za profesionalen svet. Glavno da lahk igrce špilaš pa imaš built-in social networking :S

Mmmm. če sm čist pošten, odkar sem disablal flash (ga zamenjal s html5) kompletno je super-znosno. Ko je pa flash vkloplen ma pa Safari tak memory leak da me bruhat.
Hec v tem članku:
"For instance, Safari no longer has a search box — you just type your search into the address bar and you will be taken to your favorite search engine results page. "
nekaj kar ma chrome za OSX že več kot eno leto. smile.gif)) Bravo, lepo ukradeno in zapakirano kot major update.

QUOTE (minimalB @ 17. Feb 2012 17:35:30) <{POST_SNAPBACK}>
Na novejse racunalnike ti Apple ne bo dovolil instalirat starejsi 10.6.8 sistem!

zaenkrat se se da na tu pa tam kak racunalnik na "horuk" dat gor.. ampak bo kmalu konec.

Nevem no, Lion se mi sploh še ne zdi kritičen. sem naredil svežo inštalacijo, ene par stvari je treba prek terminala uredit, ampak ko zadeva stoji je čist isto kot Snow Leo.
Logic 9.1.6 dela lepo (iZotope Radius ga rad kreša, drugače ni težav), vse ostalo je tut čist ok.

Je pa jasno kam gre dizajn... Sej velik ljudi tut še vedno uporablja Win XP za produkcijo.
Produkcija je usmerjena v home-made garageband beat-making ker se to sranje prodaja.

Dokler bo OSX imel Terminal ga bom uporabljal in updejtal. Ko bodo enkrat ukinli terminal pač ne več. Sicer windowsom ne kaže čisto nič boljše.
95% ljudi ne rabi NIČ VEČ kot ponuja iPad.

Mogoče je bolj smiseln naslov teme: "se še komu zdi da se je računalniški industriji zmešalo?"

Še mal trivie o CPU + RAM performansih:
late 2008 2x2.53 ghz c2d mac book pro 15": ca 3700 geek bench
early 2008 8x3.2 ghz c2quad mac pro: ca 8100 geek bench
early 2011 2x1.8ghz i7 macbook air 11": 5700
mid 2010 mac pro 12x2.93 i7: 24000

Js vem da na mac proju ko delam mi 96khz itb mixanje ne predstavlja nobene težave.
Na MacBook Pro 2.53 lahko naredim praktično vse pri 48khz.

Kam bo šel razvoj?
Cloud computing. Imel boš "mainframe" serverje na katerem boš zakupil CPU, RAM in Storage space. Tvoj "iPad" bo samo vmesnik za dostopanje do "oddaljene" procesorske moči in softwera ki ga boš mesečno najemal...
Z razvojem SSDja se bosta na vmesnikih RAM in disk združila, ker bodo vmesniki tako ali tako služili samo še kot začasni pomnilnik, ker bo ostalo v cloudu.
Give it 10, 20 years. smile.gif
thumbsdown.gif thumbsdown.gif thumbsdown.gif
Aja, potem bomo pa mi dinozavri s starimi desktop računalniki v studiu "RETRO" in bodo k nam hodli snemat indie bendi... ki si bodo želeli starega dobrega workflowa in sounda vintić pluginov.

Tako da, enjoy the ride, while it lasts. Dokler ima OSX še "Terminal.app" smo in the safe side. Ko bo enkrat treba jailbreakat OSX da boš prišu do root folderja, takrat bo začetek konca. Pa tut to se bo zgodilo. Po OSX.
evo, moja napoved, OSX 10.9 bo zadnji s terminalom.
Po OSX 10.9 se bo zgodilo "iOS Mobile" in "iOS Desktop" ... smile.gif

Sj edini "rumor" za tanovo serijo MacBook Projev je ta, da bodo "tank" kot MB Air. 100% za performance gain tongue.gif
Ampak kdo pa še rabi več CPUja? 2% Trga?
95% bi pa raje imelo tanjši laptop.

Prispevek uredil/a: Ploki, 20 februar 2012 - 08:02 .

#16 mateollo

mateollo

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 109 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2012 - 09:56

10.6.8 tud pr men kraljuje in bo se kr dolgo tko ostal.. vse dela zakaj bi potem neki spreminjal:)

#17 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2012 - 12:18

@Ploki: Dobro si se razpisal! : )

To da 95% ljudi ne rabi vec kot iPad je verjetno popolnoma res, skoda je edino v tem, da ostalim 5% probajo tudi zapakirat v iPad interface...

Npr, jaz sem se vedno na XP in bom verjeto za vedno preskocil win vista, 7 in 8. In tudi ce si sedaj nabavim ivy bridge skatlo, mi bo se vedno dovolila instalirat XP. Za mix in post je 4gb rama tocno 3x prevec : )

Za delat muziko s samplerji in ostalimi plugini ki imajo terabytne banke pa pac 32bit OS danes ni vec dovolj. Upam da pride ReactOS cimprej iz alpha stanja in da bodo tudi cimprej naredili 64bitno verzijo.

Pa tudi 12-core 10.6.8. hackintosh bi moral bit fajn in dovolj zmogljiv za kar veliko let... kolikor sem bral po netu - baje dela fantasticno...

Tako da za par let smo se dobri... potem bodo pa itak spet kaj pogruntali zanimivega : )

Mimogrede... na GS so tudi navduseni nad apple potezami : )
http://www.gearslutz...ion-10-8-a.html

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#18 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2012 - 03:26

QUOTE (Ploki @ 20. Feb 2012 08:59:45) <{POST_SNAPBACK}>
"For instance, Safari no longer has a search box — you just type your search into the address bar and you will be taken to your favorite search engine results page. "
nekaj kar ma chrome za OSX že več kot eno leto. smile.gif)) Bravo, lepo ukradeno in zapakirano kot major update.

a je address bar btw patentiran ? da ne bo apple kasne rafale s tozbami spucal spet jumping0046.gif

#19 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 20 februar 2012 - 04:49

Prej XP (taktak, driverji so znali zezat, restartanje na vsaj 2 dni, če nisem prav inštaliral kakšen try before buy ali pa se je demo iztekel in sem hotel inštalirat try before buy:) se je vpisalo v register in sem moral ročno brisat... če sem našel sploh kaj naj brišem... pa še je bilo tega), sedaj zadnjih pol leta WIN7, dela odlično, kakšno restartanje po teden dni je vžgan, pa po 3,4 odprti zahtevni programi, problema z bilo kakšnimi driverji še nisem imel... tukaj sokolega poleg mene glih kolne, ima OSX:) ... malo šale, malo zares.
Nenad Patkovic

#20 rank1

rank1

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 14 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2012 - 05:15

@ploki: a maš mogoče kakšen spisek oz navodila kaj uredit v terminalu za boljše delovanje?

#21 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2012 - 07:00

huh težka bo.
prva stvar ki me je razpidla pri 10.7 je to da so library folder skrili. to je prvo kar sm naredu.
potem so še stvari kot zaklepanje safari temporary imagov in raznih brezveznih cache folderjev, sprotno brisanje brezveznih preference fajlov pa brisanje default aplikacij ki jih lahko samo kot sudo stran zmečeš.
Kar je pa nasploh glavna stvar terminala: Direkten root access...
za kar je treba vse iNaprave jailbreakat. in ne vidim razloga zakaj ne bi apple isto smer ubral tudi pri osebnih računalnikih.

Katoda: sanja se mi ne. pomoje da ne.

sm pa dans držal v roki MBA 11"... pa se čudil da ima večjo procesorsko moč kot tale 15" škatla na katero tipkam. Also, i want one. biggrin.gif

minimalb: sem moral pogooglat reactOS. se pa strinjam da je to problem. "power user" počasi umira oziroma postaja ilegala. smile.gif)

#22 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2012 - 06:53

Hehehe...

Uporaba desktop racunalnikov v prihodnje bo se zabavna : )

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov