Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Adam monitorji

2 odgovorov v tej temi

#1 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2014 - 12:26

Do zdej sem slišal A7, A7X, A8X, S2X in S5X.

Sodit Adam monitorje po A seriji ni pošteno. smile.gif

S2X:
Kako je Adamu uspelo spravit iz 7" wooferja in tako male kište tak občutek basa je "beyond me", bas je kar povsod kot bi mel še woofer zraven, nenormalno, prizadet bas.. Massive Attack - Angel, gre kick skozi. Prvi monitor po SM9 (če ne štejem S5X) da dejansko brez suba kick gre prek.

High-end in high-mid sta fenomenalna.

Primerjam lahko najbolj s Twini ker sem jih najbolj navajen. Twini izpadejo "uglajeno" in predvsem "ukročeno". Adam S2X, ne glede na precej razširjen frekvenčni razposn so kot podivjana zver, proti Twinom ki so totalno ukročeni in kontrolirani, umirjeni.

Kar sem opazil je da čisti sinus v high-endu ni tako čist kot na Focalih; ampak se zgleda obnese, ker kitare se slišijo velik lažje kot na Focalih.

Super monitor!

S5X:
Eh... Brezveze. smile.gif Nimam primerjave z ničemer razen z majhnimi kanticami... zato lahko rečem sam "wau", sploh ko spustiš 22Hz skozi in trese bolj kot vsi wooferji kar sem jih slišal do zdaj, Massive Attack pa itak zvenijo huje kot da bi glavo v woofer porinil.

Nimam nič pametnega za povedat ker nimam referenc - edino da majo še vedno tipično "Adam" zvok, ampak na ogromni skali.

Zabaven dan je bil. wink.gif

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 28 januar 2014 - 08:58

Če Adam-i, vsekakor S serija ja.
Nenad Patkovic

#3 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2014 - 10:32

Mi je pa hecno kaj je ta distoržn ki sem ga slišal na visokih? Sem mislil da je ribbon tweeter ultra čist. Me je malo presenetlo.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov