Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

UAD API Vision Channel strip

32 odgovorov v tej temi

#1 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 08 marec 2014 - 02:25

Mislim res... ta reč je tako dobra... samo še enkrat opozarjam na tole, če še kdo ki uporablja UAD-2 ni konkretno sprobal... Pravkar miksam en tak vintage/modern jazz projekt, organ trio posnet v New Yorku z vrhunskim ameriškim drummerjem in virtuoznimi slovenskimi muzičari, pravi hammondi, itd.

Cel projekt miksam praktično izključno z API channel stripom na posameznih kanalih in subgroupah, kak 1176 na kitari, novi Fairchild na glavnem drum bussu, na master bussu pa samo še subtilno uporabljen AMPEX tape za malo okrogline in subtilne tape kompresije in nobenega dodatnega kompresorja... UAD je totalni zakon, ne morem verjet kak to dela... tale API Channel strip je res zmaga...

#2 Ziga

Ziga

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 199 prispevkov
  • Interests:Studijsko delo na sploh, vsega novega kar bom zvedel bom vesel :)

Objavljeno 08 marec 2014 - 03:08

Katero kartico pa maš in koliko instanc ti rata zbasat nanjo? Ravno delam kupček za UADa v veliki meri tudi zaradi APIja, pa me zanima kolikšnega rabim, da bo nekako udobno delat z njim (dou se mi zdi malo malo, quad zgleda ok, za octota pa mislim da ne bo peneza...)

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 796 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 09 marec 2014 - 09:47

Api je men bomba, je pa požrešn k svina poje več k 20% enga procesorja.... se prav na Quad karti lahko kuriš naenkrat 16 mono ali 12 stereo instanc....

Aja drgač je UAD Instance Chart
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2014 - 10:46

Nočem smetiti smile.gif...imam UAD-ja, imam vse omenjene plugine in delajo dobro. Vseeno sem po dolgem času spet prestopil nazaj na Nebulo, odkar obstaja 64bit verzija za OSX in lahko rečem da soundwise preprosto ni primerjave. UAD-jevi novi Fairchild zvenijo skrajno plastično, prav tako tudi EQ-ji na API Vision Channel stripu, da preamp driva sploh ne omenjam. V primeru 1176 pa sem ugotovil, da raje uporabljam legacy version, ki je povsem clean, in potem za njim odprem še instanco 1176 na Nebuli in saturacija izpade veliko bolj avtentična. Sem precej UAD fan, ampak res ni primerjave. Če se vam da preizkusiti in nekoliko prilagoditi workflow, potem je vsekakor vredno.

#5 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 796 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2014 - 11:12

Dej nared kakšne sample UAD vs. NEBULA ... baby.gif

#6 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2014 - 11:16

Bom, zmenjeno smile.gif

#7 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 796 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2014 - 11:33

QUOTE (jantex @ 9. Mar 2014 11:16:47) <{POST_SNAPBACK}>
Bom, zmenjeno smile.gif

beer2.gif

#8 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 09 marec 2014 - 01:15

Vsi ostali SW plugini niso sploh v paraleli z Nebulo kar se tiče emulacije kakšnega HW-ja... pa še kaj...
UAD bo sčasoma postal "kar nekaj" (sploh pa njihova politika preprodaje ipd.), samo da se Nebula še malo približa uporabniku ali pa da se uporabniki enostavno navadijo na nekoliko drugačen workflow.
Nenad Patkovic

#9 Ziga

Ziga

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 199 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 07:52

To približevanje uporabniku bi bilo dobrodošlo ja, sploh recimo AAX format smile.gif Cena je izjemno privlačna glede na konkurenco in če res dela tako kot pravi jantex potem je res nobrainer. Ampak spet, škoda ker je samo VST, z raznimi wrapperji pa nimam ravno najboljših izkušenj kar se stabilnosti tiče..

Prispevek uredil/a: Ziga, 10 marec 2014 - 07:52 .

#10 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 10:02

Bom danes zvečer postal par samplov...takoh enostavnih, nič scientific...recimo Api 550A in boost istega frekvenčnega banda z isto jakostjo z Nebulo in UAD-jem. Lahko tudi špure skozi UAD Studerja in Ampexa na UAD ali Nebulo. Lahko tudi Nebulin Fairchild proti novem UAD-ju. Sam sem s PT11ko zapustil Avidov svet, ker nisem bil več pripravljen ponovno plačati 500EURza upgrade na PT11HD. Sprva nisem bil prepričan, če sem zadovoljen z odločitvojo, danes pa sem vesel, da sem se tako odločil. Še zlasti, ko sem postal ponovni uporabnik Nebule in genialnih pripomočkov "našega" Zabokowskega smile.gif.

Zadnje čase imam raje povsem clean algoritmične plugine ala Fabfilter, DMG, Voxengo, Klanghelm. Za barvo pa izključno Nebulo. Danes na to, koliko sem zmetal v UAD platformo gledam takole rolleyes.gif

#11 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 03:08

Kajpa vem, men pa delajo dobro... in predvsem v primerjavi z Nebulo - bolj fleksibilno... Imam Nebulo in nekaj 3rd party programov, a v glavnem miksam z UAD... Od EQjev je DMG Equilibrium zakon in ne bi kupoval raznih UAD EQjev, se mi zdi nepotrebno, a API Channel strip kot celota mi enostavno funkcionira zelo dobro in uporabljam kar celo kombinacijo njegovih filtrov in kompresorja in gate-a - je zelo dober gate... skratka - meni je skrajno fleksibilno in dobro zveneče orodje, posameznih UAD API EQjev pa sploh nisem sprobaval... nisem čutil potrebe... Oba Fairchilda mi tudi delata zelo dobro - tudi če se potrudim ne zmorem slišati plastike v njima, hehe...

Res pa so to orodja, ki jih lahko našraufaš na sto in en način... zame so koristna orodja... Nebula mi je preprosto premalo pregledna in fleksibilna... tu pa dam na kick drum en API Channel strip, še morda malo dodam kak Equilibrium EQ po potrebi ali pa celo Nuendov channel EQ in grem dalje... ne rabim nalagat sto instanc Nebula za vsak EQ pas posebej, pa kompresor, itd. Me pa zanima kako delajo kompresorji na Nebuli, ker jih še nisem sprobal - so nekaj kao govorili da je ta tehnologija prepočasna ali kaj že za dobolj kratke attack čase in da se kompresorjev ne da enako dobro posamplat kot EQje in ostalo "saturacijo", a očitno so zdaj našli rešitev ali kako... Bo treba kaj sprobat... čeprav - če je to spet enih par fiksnih nastavitev posamplanih in moraš naložit par instanc da dobiš cel delujoč kompresor, bom raje ostal pri drugih rešitvah... Važno da smo zadovoljni s svojimi orodji... wink.gif

Aja, jaz imam 2x DUO - torej manj kot Quad-a nima smisla nabavljat, jaz sem pač najprej zamenjal stari dve karti z nekaj doplačila za en duo, čez par mesecev pa je sledil še en - ker hitro zmanjka moči za bolj požrešne plug-ine... wink.gif

#12 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 03:51

Ja, sej se strinjam, dostikrat je workflow prav tako, če ne še bolj pomemben, da prideš do nekega rezultata. Tudi sam uporabljam EQuilibrium, ker je res superioren in fleksibilen eq. UAD plugini so mi odlični, vendar vseeno zvočno močno preferiram Nebulo. Sam sem problem večih bandov rešil z DDMF Metapluginom, kjer sem si naredil presete: SSL EQ, API EQ, Pultec, Neve 1073 EQ kar močno pohitri in olajša zadevo. Seveda še vedno ni tako prijetno delati kot s plugini, ampak se pa vseeno da kar lepo. Sam sem bil uporabnik Nebule že par let nazaj, ko sem jo predstavil tudi Zabukowskemu (s čimer sem naredil uslugo vsem Nebulašem po svetu biggrin.gif:D:D) ampak jo potem opustil, ko sem šel na Maca, saj dolgo ni bilo 64bit verzije. Sedaj končno je in ko sem ponovno probal, sem ugotovil da mi zaradi močnejše mašine sedaj res dela tako, da je uporabna, spet pa me je močno prepričal zvok.

Tudi meni je Apijev channel strip všeč, moram pa priznati, da ga po začetnem navdušenju potem nisem preveč uporabljal...začuda sem še vedno pristal na Waves SSL Channel stripu, čeprav ne zveni tako prefinjeno. Pri Apiju me očitno motijo te fixni 2dB intervali in očitno sem že v dobi, ko si več ne predstavljam dela brez parametričnih EQ-jev, ter se zato počutim nekoliko omejeno. So mi pa vsekakor všeč filtri in dinamična sekcija. Sam imam Quada, ki ob teh sodobnih rečeh tudi relativno hitro počepne, sem bil nekaj časa v precepu, da bi mogoče še nekoliko nadgradil sistem še s kakšnim quadom ali octom, vendar sem sedaj več kot 100% odločen, da ne bom več vlagal v platformo. Bom pa še naprej uporabljal plugine, ki jih imam...no veliko izmed njih tudi ne, ampak predvsem nove 1176, la2a in emt140 ter kdaj emt250. Mi je pa zelo žal nakupa slednjih: Fatso, Massive Passive, Ampex, Studer. EQ-je sem tudi sam nehal kupovati po EQuilibriumu, ker jih več kot nadomesti in na koncu zveni bolje. Te tape emulacije pa preprosto ne zvenijo prepričljivo, sploh ko jih primerjam z Nebulo R2R + Tape boosterjem.

Pri kompresorjih pri nebuli potrebuješ samo eno instanco. Na področju Nebula kompresorjev je veliko novitet vpeljal Tim Wisecup (Cupewise je ime njegovega branda), saj je ugotovil da je pri kompresorjih pomemno že to, kako se jih sampla, da lahko dosežeš pravi response. Problem starejših Nebulinih compresorjev je bil, da sound in barva sta bili pravi, response pa ne, kar se je še zlasti poznalo na hitrih kompresorjih (VCA ali FET), ki niso zmogli dovolj hitrega attacka in releasa. Uporaba TIMED kernela z ustreznim lookaheadom to praktično v celoti popravi, vendar pa Nebulo z uporabo tega tipa kernela hitro postane požrešna žival...zveni pa noro smile.gif. Vsekakor ti svetujem, da če bi rad sprobal Nebuline kompresorje, vzemi Smooth 660 od Cupwisa, ki je verjetno trenutno najboljši Nebulin kompresor. Tim ima v navodilih napisano, kako moraš optimizirati Nebulo za njegovo uporabo in trud je vsekakor poplačan. Res povsem druga pesem kot novi Fairchild od UAD-ja. Tudi sam sem mislil, da je nadsuper, dokler nisem probal tega smile.gif

#13 RobotRock

RobotRock

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 212 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 04:38

Pultec for president!
My Website

DONT EAT THE YELLOW SNOW!

#14 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 06:09

Hej, hvala Jantex, zelo fajn post... bom preveril tole 660ko... Drgač pa, če si razočaran nad Ampexom - daj mu še kako šanso - ker je ogromno variant nastavitev in tudi kako ga "drajvaš" je zelo pomembno - tako input kot output - z dlakocepskim nastavljanjem se da dosečt marsikaj - lahko variira od neuporabnega do super nepogrešljivo odličnega - vsaj zame - na določenem materialu... uporabljam pa bolj clean variante nastavitev... sem ga pa že tudi pogosto bypassal in je bilo boljše... a na trenutnem projektu recimo enostavno dela kar mora... pa na dveh prejšnjih miksih različnih plat (kantavtorska in jazz/sodobna klasika stil) tudi, tako da se je v mojem primeru investicija že samo s tem odplačala, hehe... Všeč mi je, da ga lahko tweakaš in približaš sound temu kar želiš, da ni samo neka "saturacija" ki jo vklopim kot fx...

#15 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 10:46

Tukaj prvi test: Api 550A EQ
Na sliki lahko vidite nastavitve smile.gif Kaj je Nebula in kaj UAD? Z namenom bolj objektivnega testa bom razkril katera izmed datoteka je UAD in katera Nebula, ko bo objavljenih nekaj poizkusnih ugibanj smile.gif

Screen_Shot_2014_03_10_at_22.19.00.png
Pripeta datoteka  Original.wav   1,25MB   127 Število prenosov
Pripeta datoteka  A.wav   1,25MB   149 Število prenosov
Pripeta datoteka  B.wav   1,25MB   144 Število prenosov

Drugi test: Pultec smile.gif

Screen_Shot_2014_03_10_at_22.39.42.png
Pripeta datoteka  Brez1.wav   1,25MB   120 Število prenosov
Pripeta datoteka  A1.wav   1,25MB   144 Število prenosov
Pripeta datoteka  B1.wav   1,25MB   137 Število prenosov

No, pa naj bo to za danes kratki test EQ-jev smile.gif Drugi procesorji pa naslednjič smile.gif

#16 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2014 - 11:23

A je bolj sikajoč ... recimo da je:

A - UAD
B - Nebula
happy.gif

#17 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2014 - 07:17

Hvala, Martin, za mnenje smile.gif Še kdo? smile.gif

#18 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2014 - 08:12

Meni se B tudi bolše sliši dunno.gif

#19 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2014 - 08:53

Meni je tudi B bolj všeč... manj ostro v visokih in več podna... Verjetno Nebula, glede na to, da ti je bolj všeč...

Bom pa zdaj vklopil demo na UAD in sprobal sprocesirat original, da slišim, če imam prav, hehehe...

lp, A.

#20 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 796 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 11 marec 2014 - 09:13

B mije bolj ušesom prijazn, tudi bolj kompakten....

#21 zabukowski

zabukowski

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 185 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2014 - 11:48

Če vzamemo v zakup da naj bi imela Nebula boljši zvok, potem pravim da je Nebula ...

API: B
Pultec: A1

Lahko se pa seveda tudi motim smile.gif

Bolje je izdati CD kot prijatelja ...

#22 Ziga

Ziga

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 199 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2014 - 08:43

API:

A: Všeč mi je kako ohranja transiente oz. jih mogoče celo malo poudari, ma pa manj podna.

B: Gre precej niže in je bolj "open", ne vem pa ali je to posledica neskladja v nastavitvah ali razlika v algoritmu pri istih nastavitvah.

Pultec:

A: Gre nižje in posledično se mi zdi, da je zaradi "driva" že čutit učinek kompresiranja. Transienti so neokrnjeni, lepi.

B: Precej manj "mojota" kot A varjanta, podna je manj, hi-mid frekvence so manj "eufonične".

Tole bo zanimivo videt razutate, znajo precej vplivat na to v kaj bo šel denar v prihodnje tongue.gif

Prispevek uredil/a: Ziga, 12 marec 2014 - 08:46 .

#23 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2014 - 11:41

V nedeljo lahko vrzem se cez HW Pultec ce koga zanima.

#24 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2014 - 07:25

A bil je v obeh primerih UAD, B pa je bila Nebula.

Conclusion: Razen Žige, so vsi preferirali Nebulo. Kar nekaj jih je bilo, ki so me kontaktirali preko maila in niso odpisali v thread.

Žiga, očitno ti bolj preferiraš transparenten sound. Tipična lastnost, ki loči HW s trafoti od pluginov je ravno glajenje tranzientov, ki ne ostanejo neokrnjeni ampak ustrezno obdelani, s čimer se doseže glue effect. In to je pomembna lastnost, ki loči Nebulo od UAD emulacij. UAD-jeve emulacije se obnašajo povsem enako kot vsi ostali plugini, v osnovi so precej generični plugini z dodano saturacijo na inputu ali outputu s precej osnovnim modelingom (odvisno od posameznega plugina) in povsem primerljivi z Wavesi, Slate Digital, Softube-i, IK Multimedio in ostalimi. Svetoval bi ti, da mogoče glede na preference in današnjo moč računalnikov raje poizkusiš Fabfilter, Voxengo ali DMG-jeve plugine, ki so še mnogo bolj transparentni, ali pogledaš plugine od Wavesov ali Slate Digital kot nadomestek. So cenejši in načeloma isti fazon z vidika sounda. Dandanes je smiselnost vlaganja v UAD platormo po mojem mnenju zelo vprašljiva.

@baadc0de: o hvala, super, zelo nas zanima smile.gif za hec repliciraj settinge z mojega printscreena smile.gif

Prispevek uredil/a: jantex, 13 marec 2014 - 07:26 .

#25 Ziga

Ziga

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 199 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2014 - 09:48

hehe zanimivo, sploh glede na to kakšno izkušnjo sem imel s HW vs. SW SSL4000 BusCompom (Waves) - ko sem slišal hardware direktno proti pluginu sem dobil TAKE oči in malo da ne začel streljat v računalnik, ker je plugin res tako daleč od pravega HW. Po tej teoriji bi moral HW bolj "skrhat" transiente, pa je bilo ravno obratno, Waves je zvenel kot slaba šala. Po pogovoru s parimi uporabniki UADa sem gojil neko upanje, da je to mogoče še edina SW zadeva, ki bi bila za silo primerljiva s HW, kar so mi nekateri uporabniki potrdili, zdaj pa vidim da očitno preferiram bolj "pluginast" zvok kot pa bolj verno emulacijo HW. Skratka samo še večja zmeda biggrin.gif Sicer sem pa zdaj večinoma na Waves in PluginAlliance zadevah, FabFilter sem imel pa mi ni potegnil oz. je wannabe euphonix channel strip v PT več kot odličen za transparentno delo, Softube morem pa spet malo pogldat, sem imel dolgo nazaj tisti tubtecov kompresor pa je bil odličen. Na koncu mislim, da bom pač kupil/si sposodil enega UADa in ga v svojem okolju, na katerega sem navajen poslušat, v miru primerjal z ostalimi plugini in mogoče kakim kosom HW če ga bom dobil in se potem odločil komu bom ledvico prodal biggrin.gif

Edit: na Slatea sem pa čisto pozabil, če ne bi delal takih knjižnic bobnov ne bi hotel od njega kupit nič in to izključno samo zaradi njegovih do obisti čeških reklamnih spotov biggrin.gif pa verjamem, da so super zadeve, ampak ko vidiš reklamo za katerega od njegovih zadnjih 5 produktov se ti zdi da eskimom sneg prodaja hump.gif

PS - še enkrat hvala za sample, je fletna debata ratala iz tega!

Prispevek uredil/a: Ziga, 13 marec 2014 - 09:56 .

#26 jantex

jantex

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 197 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2014 - 10:25

Ko si ravno omenjal SSL bus compressor, le ta velja načeloma za zelo clean kompresor. Velika večina izvedenk je brez trafotov v signal pathu, kar posledično pomeni, da res ni mehčanja tranzientov. Pultec in API-jev EQ sta povsem druga pesem smile.gif In se več kot strinjam glede Slatovega marketinga, obup od obupa biggrin.gif Res luštn thread je nastal smile.gif

#27 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2014 - 11:49

Če tudi bi Slate delal najboljše plugine na svetu jih ne bi imel ker mi gre tak na živce biggrin.gif
Mam pa tut sam njegov/njihov Trigger Platinum smile.gif

#28 zabukowski

zabukowski

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 185 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2014 - 06:49

ashamed0002.gif
Bolje je izdati CD kot prijatelja ...

#29 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 14 marec 2014 - 11:24

Pa res imate potrpljenje z Nebulo? Jaz sem kar zivcen, ko to kdo odpre... : )

Lp,

b.

Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#30 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2014 - 02:35

Nebula je super, ja... ampak z UADjem je pa elegantno, hehehe... si me pa narajcal s tem Softubovim Console 1 (jantex v pm...) - čeprav nisem tak blazen fan SSL 4000... no, ko bodo dali ven APIja... wink.gif

Prispevek uredil/a: satoration, 14 marec 2014 - 02:35 .

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov