Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

SNEMANJE NARODNOZABAVNE GLASBE

47 odgovorov v tej temi

#1 magicfinger

magicfinger

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 85 prispevkov

Objavljeno 01 december 2006 - 09:07

Hej, hoj....

Kakšne izkušnje imate z snemanjem narodnozabavne glasbe? Kako snemate harmoniko, kitaro, bas? Kateri mikrofoni?

#2 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 01 december 2006 - 02:23

Kot katerikoli drug akusticni stil, samo ful reverba daj potem gor wink.gif

Harmoniko itak z dvema mikrofonoma - na melodicni del in na base... (dinamicni - EV RE20, kaki Senheiserji - 421, 441...), lahko pa tudi z veliko in malomebranskimi kondenzatorji ali pa kak ribbon - da malo zmehca ostrino...

Kitara - kombinacije dinamicnega in velikomembranskega - rabis malo um-ca, um-ca strun za ritem... Pa tudi lep zven telesa...

Bas - odvisno kdo ga prozivaja - ce kaksno trobilo spet kak kvaliteten dinamicni (spet reklamo za RE20), ce bas kitara - direct out + velikomembranski kondenzator od dalec na dober ojacevalec - dobis ful dimenzije in prostora, ce imas to moznost...
Kontrabas - spet odvisno - najbrz kak dober malomebranski proti luknji ali kaksnemu lepo zvenecemu delu telesa instrumenta - poslusaj (isci sweet spot), + kak velikomembranski malo bolj od dalec (lahko tudi stereo par), lahko pa tudi pick up na dober preamp, da dobis malo vec susa - itak je ponavadi v tej glasbi pomemben ritmicni "drive" in ne toliko audiofilska reprezentacija instrumenta...

Pa ce je band res dober - postavit v dober akusticen prostor in posnet life - s stereo prostorskimi mikrofoni - pa te bojo vsi sprasevali, kjer so to posneli - ker cez naravni stereo ga ni! A band mora pol odspilat v nulo in imet porihtano dinamiko med sabo... Pa zelo kvalitetne mikrofone rabis, pa dober plac.

#3 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov
  • Interests:soundtech

Objavljeno 01 december 2006 - 07:48

Na tem podrocju so zahteve kar visoke. Albumi so posneti v nulo, res hud sound.
Ce nimas vseh teh kondenzatorcev lahko delas tudi z dinamicnimi. Za harmoniko in kitaro so ok, bas das cez di, trobila pa prav tako a dinamicne.
To kar je predlagal Satoration je bolj audiofilsko, zahteva vec znanja (faze pa to), opreme, primerno akustiko, a rezultat bi pa bil sigurno boljsi kot samo z dinamicnimi.
Ce plac ni izoliran kondenzatorce uporabi le tam kjer je res nujno, sicer ti bodo pobirali se vse drugo.

Lp

#4 magicfinger

magicfinger

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 85 prispevkov

Objavljeno 03 december 2006 - 01:19

Ravno sem končal en narodnozabavni komad.... imel sem pravo šlamastiko, ker sem harmoniko in bas posnel z yamaho aw2816, kitaro pa potem doma na comp..... Na harmoniko sem dal beta58 in beta 87 (klaviatura) na base nič...... sem najprej uporabil 2 akgc430, pa je bil zvok preveč rezek...... Je pa harmonika bolj v k.... in se ful tipke slišijo..... aja pa še harmonikar jamra zravn ko špila, tak da si bom moral drugič nekaj zmislit in mu dat pred usta....smile.gif) Kitaro sem snemal kar direkt v FF800.... sem moral sam odšpilat, ker ni blo več kitarista.... wink.gif)

Na tv sem videl da dosti delajo z akgc391 (harmonika) Bom videl pri naslednjem snemanju, kak se bo obnašal AKG Solidtube....

#5 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 05 december 2006 - 11:42

Ce se bodo tipke tudi v mixu prevec slisale, jih lahko malo porezes z eq-jem, najbolje parametricnem ker bos laze nasel motece frekvence, pa se kar je uporabnega ne bo slo stran.

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 06 december 2006 - 08:52

QUOTE (rotation)
Ce se bodo tipke tudi v mixu prevec slisale, jih lahko malo porezes z eq-jem, najbolje parametricnem ker bos laze nasel motece frekvence, pa se kar je uporabnega ne bo slo stran.

Ali pa se lotiš editiranja :roll:
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#7 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 06 december 2006 - 10:42

Raje se posvecaj zvoku kot pa klikanju in softveru.

#8 kosta77

kosta77

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 278 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2007 - 07:41

QUOTE (magicfinger)
Kako snemate harmoniko, kitaro, bas? Kateri mikrofoni?

eh, bencin polijes pa przges cigaret...

se mi zdi.

:wink:

btw, v zivo sem slisal res malo vrhunskih (se res izogibam ce se le da) pa nekaj podpovprecnih...mislim da bi mi slo celo snemanje vrhunske govedoreje preko meje...

#9 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 09 maj 2007 - 02:32

načeloma je men najbolj všeč snemano na en mikrofon - kot včasih

drugače jaz snemam: harmonika - širokomembranski kondenzatorc
bas - di-box, kontrabas - di-box+ozkomembranski kondenzatorc v kobilici
kitara - dinamični na feršt
klarinet in trobenta na širokomembranca kondenzatorca - s tem da je treba pri trubi pazit clip

vokal normalno na kondenz.širokomembranca

če pa je le možno snemam bend skupaj v enem prostoru na širokomembranca - bidirekcionalno + kondenzarorca stereo za prostor
''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

#10 JOSIP2

JOSIP2

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 58 prispevkov
  • Interests:Muzika

Objavljeno 19 januar 2010 - 02:31

Ravno sem končal en narodnozabavni komad.... imel sem pravo šlamastiko, ker sem harmoniko in bas posnel z yamaho aw2816, kitaro pa potem doma na comp..... Na harmoniko sem dal beta58 in beta 87 (klaviatura) na base nič...... sem najprej uporabil 2 akgc430, pa je bil zvok preveč rezek...... Je pa harmonika bolj v k.... in se ful tipke slišijo..... aja pa še harmonikar jamra zravn ko špila, tak da si bom moral drugič nekaj zmislit in mu dat pred usta.... smile.gif ) Kitaro sem snemal kar direkt v FF800.... sem moral sam odšpilat, ker ni blo več kitarista.... wink.gif )

Na tv sem videl da dosti delajo z akgc391 (harmonika) Bom videl pri naslednjem snemanju, kak se bo obnašal AKG Solidtube....

Hm, se mi zdi, da tegale jamrajočega harmonikarja poznam. A je njegov priimek K---r ime pa F----i ?
Nč bat, če je to on, tega nav zvedu, ker besede računalnik še izgovort ne zna, kaj šele , da bi ga kdaj prižgal..
sam, harmonko pa kar dobr špila evilgrin0040.gif

Prispevek uredil/a: JOSIP2, 19 januar 2010 - 02:32 .

#11 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 04:32

QUOTE (kosta77 @ 1. Mar 2007 19:41:01) <{POST_SNAPBACK}>
eh, bencin polijes pa przges cigaret...

se mi zdi.

:wink:

btw, v zivo sem slisal res malo vrhunskih (se res izogibam ce se le da) pa nekaj podpovprecnih...mislim da bi mi slo celo snemanje vrhunske govedoreje preko meje...

LOL, sem šele sedaj videl ta post.
Pač okusi so različni, osebno mi takšna zvrst ni všeč, najbolj me moti, da imajo zaradi tega harmoniko večinoma za manjvreden inštrument, čeprav omogoča več od marsikaterega drugega inštrumenta. (tudi glede zvoka, če ni ravo Melodija)
Drugače pa nimam nič proti goveji muziki, vsaj nič učinkovitega. tongue.gif

#12 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 11:38

Oj,

pred parimi dnevi me je kontaktiral nedko ki se ukvarja z narodno zabavno musko, rad bi "nekaj" kar da malo bolj "lesen" zvok na harmoniki, kitari, itd. Kot referenco mi je dal Avsenike in seveda komad na Golici. To sicer ni ravno moj stil, a Mojstre spoštujem, zato me zanima kaj več o njihovi produkciji.
Na Golici so posneli za Telefunken leta 55, torej najbrž na stare nemške lampaše. Kaj pa novejša produkcija Avsenikov in podobne muske? Se to snema pri nas ali zunaj? Ali kdo ve na kakšno opremo?
S tipom sva govorila o kompresorjih, lampah...a mislim da je pri teh stvareh bolj pomemben izbor pravih snemalnih tehnik, ne toliko opreme.?

#13 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2010 - 11:52

1. vsaj pol tako naj odigrajo kot so avseniki pa se bo vredu slišalo, pa ni važno kako je posneto
2. podobni inštrumenti, ker avseniki so imeli odlične inštrumente
3. po mojem ni važna tolk oprema kot postavitev in odigrano vse naenkrat brez nasnamavanja v skupnem prostoru

Lp, aleš

QUOTE (rotation @ 19. Jan 2010 23:38:28) <{POST_SNAPBACK}>
Oj,

pred parimi dnevi me je kontaktiral nedko ki se ukvarja z narodno zabavno musko, rad bi "nekaj" kar da malo bolj "lesen" zvok na harmoniki, kitari, itd. Kot referenco mi je dal Avsenike in seveda komad na Golici. To sicer ni ravno moj stil, a Mojstre spoštujem, zato me zanima kaj več o njihovi produkciji.
Na Golici so posneli za Telefunken leta 55, torej najbrž na stare nemške lampaše. Kaj pa novejša produkcija Avsenikov in podobne muske? Se to snema pri nas ali zunaj? Ali kdo ve na kakšno opremo?
S tipom sva govorila o kompresorjih, lampah...a mislim da je pri teh stvareh bolj pomemben izbor pravih snemalnih tehnik, ne toliko opreme.?

#14 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 12:21

QUOTE (jodldajs @ 20. Jan 2010 01:52:24) <{POST_SNAPBACK}>
1. vsaj pol tako naj odigrajo kot so avseniki pa se bo vredu slišalo, pa ni važno kako je posneto
2. podobni inštrumenti, ker avseniki so imeli odlične inštrumente
3. po mojem ni važna tolk oprema kot postavitev in odigrano vse naenkrat brez nasnamavanja v skupnem prostoru

Lp, aleš

Se strinjam 88,9%, a tistih 11,1% (danes sem pisal test iz matematike:)= da se še na laptopu sliši dobro. Sem prepričan da je v igri tudi zelo dobra oprema.
Pa naj povem da je omenjeni tip pri nas znan kot dober tonc za ta žanr, zato verjamem da v njegovem arzenalu manjka neka malenkost.
Mogoče bom pa kar mlajšega Avsenika vprašal, najbrž mu ne bo odveč. Hecna je ta zgodovina, pred parimi dnevi sem dobil odgovor od inženirja iz Abbey Road, ki je tam že od 60-ih. Nisem mogel verjet da sem ravno jaz ta srečnež smile.gif

Miha

Prispevek uredil/a: rotation, 20 januar 2010 - 12:25 .

#15 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 03:00

Živjo!

Naj še jaz dodam par kapljic v pisker te teme. smile.gif

Kontaktiral te je verjetno P.F. wink.gif ... saj veš kakšni smo, iščemo vse mogoče variante, kako najti tak in tak sound, vendar, roko na srce... IZVEDBA je najbolj pomemba od vsega. Vse ostalo je oprema oz. pravilna postavitev mikrofonov, miks, itd.

Zadnja verzija "Na Golici" za moj okus ne velja za prav dobro produkcijo, obstaja mnogo boljših stvari, kar se Avsenika tiče. Tudi "mladi Avsenik" ti bo težko kaj pomagal pri tem, ker mislim da se še sami kar precej iščejo glede tega.

Je pa bila velika večina zadev posneta v Studiu HELIDON, snemal jih je Drago Hribovšek (na tisto mešalko k je zgledala k kuhinja za sestavit, lol ... na Zelenem valu jo imajo, a ne ixi), kolutar in goro Neumannov. smile.gif

Kar se tiče "današnje" produkcije, ti pa lahko povem, kaj osebno uporabljam, lahko na PS, da ne smetim preveč te teme, kar se posnetkov tiče si pa lahko poslušaš mojih referenc: ans. Franca Miheliča, ans. Roka Žlindre, ans. Bitenc, ans. Svetlin in Stane Petrič, Modrijane, ans. Zdomarji, Iskrice, ans. Javor, Vitezi Celjski, ... ...

http://www.youtube.c...feature=related

Žal mal slaba youtube kvaliteta, nekatere so celo mono. tongue.gif

Če najdeš kakšno skupno točko s tem, kar te zanima, ti mogoče lahko kako pomagam.

LP
www.mmedia.si

#16 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 02:25

Mah, sem obupal nad to staro produkcijo. Ni podatkov kje se je kaj snemalo, s čim, kdo je to delal.. Se mi pa večina meni znane Avsenikove produkcije zdi klaso nad ostalimi podobnimi zadevami.
Glede tistih linkov na YouTube; sliši se malo manj organsko, nekako bolj moderno. Ali je bilo veliko nasnemavanja, sploh pri snemanju blondinke smile.gif ? No, npr vokali na tvoji produkciji so mi načeloma zelo všeč. Za bolj detajlen komentar bi pa moral slišati v boljšem formatu in več primerjati z drugimi.
Avsenikovi posnetki nekako bolj "padejo skupaj", ni tistega občutka da je vsak track posebej sneman. Stvari se mi zdijo zelo dodelane, v nekaterih komadih so harmonike bolj na "šus", spet drugje so pa več delali na "lepoti" posameznih inštrumentov. Se pa sliši precej kompresije, a je primerno dozirana. Najbrž je to tudi posledica snemanja kolutarjev, lampašev, itd.

Bo treba kar probat kaj bi bil tisti iskani dodatek, takole po netu mp3 poslušat in potem razpravljat ni ravno produktivno. Kontaktiral me je F., prav imaš. Najbrž bova probala kar tisti lampaški kompresor o katerem sem pred dnevi pisal, mislim da ima ostale opreme dovolj. Zelo me tudi zanima kako bi se slišal Redd47 na harmoniki, klarinetu ipd., ker ima zanimivo prezenco.

Miha

#17 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 03:29

Jah ... treba je it s časom mal naprej.

Jst vem kako so snemali te zadeve, vem kaj mi je osebno všeč in kaj mi ni. To, kar pa slišiš, da "pade skupaj", pa ni toliko odraz tehnike ampak igranja (izvedbe), odličnih komadov in aranžmajev, verjemi. smile.gif

LP
www.mmedia.si

#18 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 04:06

QUOTE (Blaster @ 20. Jan 2010 15:29:34) <{POST_SNAPBACK}>
Jah ... treba je it s časom mal naprej.

Jst vem kako so snemali te zadeve, vem kaj mi je osebno všeč in kaj mi ni. To, kar pa slišiš, da "pade skupaj", pa ni toliko odraz tehnike ampak igranja (izvedbe), odličnih komadov in aranžmajev, verjemi. smile.gif

LP

točno to sem govoril zgoraj bravo blaster za ta post

#19 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 10:15

QUOTE (jodldajs @ 20. Jan 2010 17:06:50) <{POST_SNAPBACK}>
točno to sem govoril zgoraj bravo blaster za ta post

Če tako pravite bo moralo držati. Jaz s produkcijo nimam veliko izkušenj, učil sem se tega posla v dveh večjih studijih v tujini (malo manj kot dve leti), pa par let sem delal live, manjše stvari, to je to. Zato mi je včasih treba dvakrat povedat eno in isto stvar ashamed0002.gif

Blaster; se strinjam da je treba iti naprej in ta pristop se sliši na tvojih linkih.
Danes sem si vzel nekaj več časa za poslušanje starejše SLO narodne, pa moram reči da se v komadih nekateri inštrumenti slišijo zanič za današnje pojme, nekateri pa IZJEMNO dobro. Sploh kak klarinet, harmonika, trobenta (eno pihalno sekcijo v komadu sem poslušal znova in znova) in še kaj. Težko opišem kaj točno me privlači v tem, a podobno slišim kadar je v igri DOBER lampaški preamp in kolikor toliko dober majk, sploh ni treba da je ne vem kaj.
Če sta si s F blizu, naj ti enkrat posodi preamp o katerem sva govorila preko PM, me zanima kako bi se obnesel v primerjavi z 610.
Imam eno vprašanje; kateri majk in preamp si uporabil za glavni vokal na tem linku:

Kaj pa deesser na tem istem vokalu?

Miha

#20 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2010 - 11:05

QUOTE (rotation @ 20. Jan 2010 22:15:16) <{POST_SNAPBACK}>
Imam eno vprašanje; kateri majk in preamp si uporabil za glavni vokal na tem linku:

Kaj pa deesser na tem istem vokalu?

Miha

Neumann U87Ai Anniversary in Universal Audio LA-610 Signature Edition + Tube-Tech CL1B, za deesser pa mislm da je služil kar multiband kompresor.

LP
www.mmedia.si

#21 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2010 - 12:03

QUOTE (Blaster @ 20. Jan 2010 23:05:47) <{POST_SNAPBACK}>
Neumann U87Ai Anniversary in Universal Audio LA-610 Signature Edition + Tube-Tech CL1B, za deesser pa mislm da je služil kar multiband kompresor.

LP

Sicer nisem ravno v tej zvrsti... pa tudi trenutno nisem poslušal na nekih dobrih zvočnikih (en star stolp zvezan na računalnik smile.gif), ampak meni se zdijo s-ji čist preveč močni v tem komadu... osebno bi mislil da je to en poceni kondenzatorc - ko poslušam primerjalne teste mikrofonov, se mi zdi da najprej opazim na s-jih razliko med poceni in dragimi kondenzatorskimi mikrofoni. Pri tistih poceni, so s-ji precej "plastični" - in nekako tako mi zveni tudi tukaj... ampak saj pravim. Res sem poslušal čisto na hitro, potiho na slabih zvočnikih - in to je bila prva stvar ki me je zmotila na posnetku.

#22 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2010 - 12:17

QUOTE (saso @ 21. Jan 2010 00:03:28) <{POST_SNAPBACK}>
Sicer nisem ravno v tej zvrsti... pa tudi trenutno nisem poslušal na nekih dobrih zvočnikih (en star stolp zvezan na računalnik smile.gif), ampak meni se zdijo s-ji čist preveč močni v tem komadu... osebno bi mislil da je to en poceni kondenzatorc - ko poslušam primerjalne teste mikrofonov, se mi zdi da najprej opazim na s-jih razliko med poceni in dragimi kondenzatorskimi mikrofoni. Pri tistih poceni, so s-ji precej "plastični" - in nekako tako mi zveni tudi tukaj... ampak saj pravim. Res sem poslušal čisto na hitro, potiho na slabih zvočnikih - in to je bila prva stvar ki me je zmotila na posnetku.

Pa ne pozabt, da youtube precej skvari audio.

LP
www.mmedia.si

#23 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2010 - 12:29

QUOTE (Blaster @ 21. Jan 2010 00:17:47) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ne pozabt, da youtube precej skvari audio.

LP

Ne poznam original posnetka, je pa za te S-je najbrž res kriva youtube kompresija posnetka, kar sem že velikokrat opazil.... nasplošno je, vsaj meni, skoraj nemogoče diskutirati o komadu ki ga slišim z youtuba.

#24 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2010 - 04:52

QUOTE (Blaster @ 21. Jan 2010 01:05:47) <{POST_SNAPBACK}>

LP

Tudi jaz slišim malo preveč s-ev, zato sem vprašal po deesserju. Pa zdi se mi da širina vokala prekrije ostalo, mogoče je band tako želel.?
"Kopija" LA610 ima pa tehnični/zvokovni problem, ker so na račun izhodnega transformatorja prišparali evro ali dva, dobesedno! Channel strip je sicer poceni, a kaj ko že v štartu pokvari signal rolleyes.gif
Evo, tukaj je komentar dizajnerja ki je za UA "kopiral" LA610 (post #34):
http://www.prodigy-p...?topic=13038.20

Drugače pa hvala za odgovore, sem se prišel do kar nekaj novih spoznanj.

LP, Miha

#25 muzikant

muzikant

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 547 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2010 - 02:16

Ta pevka se mi zdi, da ima tudi že nasplošno precej poudarjen s.

#26 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2010 - 11:26

QUOTE (muzikant @ 22. Jan 2010 02:16:50) <{POST_SNAPBACK}>
Ta pevka se mi zdi, da ima tudi že nasplošno precej poudarjen s.

Točno tko...
www.mmedia.si

#27 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 22 januar 2010 - 02:30

Problem pri takih pevkah ni pretiran "S", ampak da je tonc v studiu preveč zmeden... smile.gif

#28 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2010 - 04:12

Kako bi le ne bil??? jumping0046.gif
www.mmedia.si

#29 zacetnik12

zacetnik12

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2010 - 11:52

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal. Mene pa zanima s katerim mikrofonom je najbolje snemat diatonično harmoniko da bo sound čimbolj naraven, in katere
efekte, compresorje je potrebno dodat. Vem da je vse skupaj odvisno od predojačevalnika, zvočne kartice. Zanima me nasplošno kaj uporabljate v studiu za snemanje harmonike.

#30 harman

harman

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 75 prispevkov

Objavljeno 13 april 2010 - 10:07

No da vas malo spodbudim ker mi je škoda ker je edina pametna tema o narodnozabavni glasbi malo zamrla.Prosil bi vas ko boste na času da se malo bolj v detajle razpišete o samem mic-ingu instrumentov in seveda nadaljni obdelavi posnetkov...za nas amaterje ashamed0002.gif

Blaster...kot velik občudovalec tvojih referenc in seveda vašega ansambla...imaš sigurno v glavi ogromno koristnih informacij in nasvetov...kar na dan z njimi

lp...pa brez zamere

K

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov