Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Yamaha N12

• Prosimo prijavite se za odgovor
7 odgovorov v tej temi

#1 radiokit

radiokit

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 9 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2010 - 05:49

Vidim da še o tej zadevi ni nič napisano na tem forumu!

zanima me če kdo uporablja zadevo in kako se kaj obnese za delo v hobby studiu:)

ja in sem že prebral mnogo napisanega po netu, zato me zanimajo mnenja uporabnikov tega mikserja.

#2 _d_k_

_d_k_

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2011 - 01:36

A zna mogoče kdo kaj več povedati o tem mikserju?

Če sem prav razumel... PC + yam n12 zadostuje za hobby studio in hkratno snemanje 12 ločenih kanalov? Odločam se za nakup tega mixerja za potrebe home studia, demo posnetkov itd.

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 792 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 31 maj 2011 - 04:30

To dela, vendar za veliko manj denarja dobiš zvočno karto ki ima npr 8 vhodov,...strekiraš in miksaš ITB....
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 _d_k_

_d_k_

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2011 - 08:09

Ravno zaradi tega sem sprva iskal samo zvočno karto, kasneje mikser, zdaj sem pa res malo zašel. Mi lahko kdo svetuje, kako do večkanalnega snemanja? Katero zvočno karto na firewire ipd.?

Z yamaho n12 lahko najbrž signal okvirno obdelaš in ga nato posnameš, kasneje pa fino obdeluješ s softwerom. Če imaš samo zvočno karto moraš najbrž vse počet softwersko?

#5 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 792 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2011 - 11:58

Vzameš npr. m-audio profire 2626 + focusrite octopre povežeš z optiko in evo 16 kanalov naenkrat input. navedel sem 2 različna proizvajalaca za preampe ...različen karakter...

Če ne pa Presonus Studiolive 16:4:2 in gasa preko FW in maš vse gor....gate, compressor, limiter, eq,......FX sekcuijjo

#6 _d_k_

_d_k_

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2011 - 05:58

Najbrž bom kar začel s profire 2626 in zaenkrat ostal pri 8 kanalih. Kaj pa focusrite? Se bolje obnese od m-audia? Če sem prav razumel sta to enaki zadevi, samo drug proizvajalec...

#7 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 792 prispevkov

Objavljeno 02 junij 2011 - 09:38

QUOTE (_d_k_ @ 1. Jun 2011 17:58:07) <{POST_SNAPBACK}>
Najbrž bom kar začel s profire 2626 in zaenkrat ostal pri 8 kanalih. Kaj pa focusrite? Se bolje obnese od m-audia? Če sem prav razumel sta to enaki zadevi, samo drug proizvajalec...

Ne ne...m-audio je FW zvočna kartica........med tem ko je Focusrite le 8-kanalni predojacevalec z ADAT i/o.

Neke velike razlike v samem zvoku ni.......so malenkostna RAZLIKE....m-audio je malo bolj topel po zvoku, medtem ko je Focusrite bolj trd....ampak vsaka stvar je za nekaj dobra...

#8 _d_k_

_d_k_

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2011 - 01:24

Mogoče tema ni ravno prava pa vseeno prosim za pomoč. Kaj pa Alesis HD24? Potrebujem neko napravo za snemanje demo posnetkov, tako v home studiu kot npr. na koncertu. A bi bil Alesis HD24 prava izbira? Najbrž je pa to neka ločena naprava, ki se prav dosti ne razume s softwerom, razen tega, da uvažaš audio fajle.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov