Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Kurzweil PC3 - je kakšen uporabnik na forumu?

10 odgovorov v tej temi

#1 pressduck

pressduck

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 64 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 08:12

Zdravo,

zanima me, če poleg mene na tem forumu še kdo uporablja Kurzweil PC3 klaviaturo. Čisto informativno, za izmenjavo izkušenj, idej, predlogov...

lep dan vsem

#2 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 11:04

pismo ...a dons sploh še ima point imeti standalone klaviaturo?

macbook pro + midi kontroler... that's it smile.gif ceneje kot pa ena yamaha s80 al kaj je že smile.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#3 pressduck

pressduck

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 64 prispevkov

Objavljeno 26 november 2010 - 11:26

Mah, kakor za koga, meni ja. Itak je pa PC3 sploh najboljši performance (midi) controler ever, če onboard audio synth arhitekture sploh ne omenjam yeee.gif

Sicer pa, zgleda da sem "Alone in the dark" ...

#4 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 02 december 2010 - 01:18

Sam resno razmišljam o nabavi omenjene klaviature. Kako si kaj zadovoljen z njo? Veliko zanimivih stvari o Kurzweilu si lahko prebereš na forumu sonikmatter. Mogoče že poznaš to stran, pa bo za koga drugega nekaj novega. Sam si lastim tudi K2000vp in bi ga rad dopolnil s spodnjo etažo jumping0046.gif

#5 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 762 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 02 december 2010 - 01:45

PC3 je super keyboard. Sam ga sicer nimam (imam fatar master keyboard 2001 + k2000R) sem se pa parkrat igral z njim in moram rect da me je pozitivno presenetil.

Lp,

b.
Bostjan Pirnar
www.minimal.si

#6 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 09 december 2010 - 01:05

Danes postal ponosni lastnik PC3x. Prvi vtisi so super. Zvokovno zelo dodelano, kontrola impresionira takoj ko poskusiš kaj zaigrati. Moti me edino pri KB3 programih, da ne zazna pozicije drsnikov. Ko ga malenkost premakneš ga zazna in se zvok "poruši". Samo programiranje je precej podobno kot pri k2000vp zato mi to ne predstavlja nekih težav. Sem pa dobil zraven 400 strani navodil- te rahlo mine ob pogledu na to. Na srečo so programiranje fino rešili s pomočjo PCja ki je veliko hitrejše in predvsem veliko bolj pregledno.

#7 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 11 december 2010 - 10:01

No, a je še tukaj kak junak, ki ima omenjeno klaviaturo, da se malo pogovorimo okrog tega in si povemo kakšno okrog programiranja in setupov!? Za začetek izgleda to kar težko in je treba za skoraj vsako stvar in parameter pogledati v navodila. Veliko krat kaj spreminjaš pa ne slišiš razlike, ker pač nisi določil eno konstanto na katero je vezana spremenljivka. Danes sem nekaj poskušal programirati v program mode. Zataknilo se mi je pri efektih, a sem stvar s pomočjo navodil kar hitro rešil. Jutri pa naprej. Moram še pogruntati programiranje v setup mode- to bo še zanimivo! Tega nisem še nikoli programiral. Svoj K2000vp sem vedno uporabljal v program mode, sedaj pa je prišla potreba po komliciranih programih in je potrebno uporabiti setup mode, ker omogoča več kontrole nad samimi zvoki.

A uporablja kdo ribbon kurzweilov ribbon kontroler? Za kaj ga uporabljate? Mislim, da pride zadeva zelo prav z lead soundi.

Toliko na kratko. Upam da se še kdo kaj razpiše, da ne bom ustvarjal bloga na forumu in imel monologe book.gif

#8 pressduck

pressduck

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 64 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2011 - 08:30

Evo me, ni blo časa do zdaj kaj dosti okrog muzike stikat...Ja, jaz uporabljam PC3 in kot sem že omenil, najbrž ni klaviature, ki bi tej zveri segle do kolen, kar se tiče programiranja in kontroliranja. Mislim, če je OK za Johna Carina, da je s Floydi in Watersom 10 let igral na K2xxx mašinah (in šele zdaj prešaltal na PC3K) potem že mora bit OK, ne? Pa za kup drugih mega igralcev. Z izjemo špartanskega displeja (ki pa se ga človek hitro navadi) praktično nimam pripomb (nekaj kozmetičnih). Z OS2 so zadeve malo popravili in dopolnili, kmalu pa naj bi sledila ena 64MB ROM kartica s svežimi sampli. Ampak je čudež že zdaj, kaj vse so uspeli v Kurzweilu spraviti na tisti vgrajeni ram; ok, manjka precej presetov (in sample rama) nekaterih klasičnih in bolj eksotičnih instrumentov (npr. harmonike, sitarji, gamelani...) ampak nič usodnega. Fantje, ki šerajo svoje zvoke na forumih, so doslej naredili nekaj malih čudežev, res pa je, da nekih komercialnih bank za PC3 ravno ni. KB3 emulacija se meni zdi super, je pa treba veliko programirati kontrolerje. Ja, žal si drsniki pozicije nabrž res ne zapomnijo, vse pač ni popolno...
Drugače pa kaj dosti še nisem programiral (iz ničle) ker sem med selitvijo uspel že prvi teden izgubit originalna navodila (tisti špeh od 400 strani) zdaj pa se mi ne da toliko po pdf-ju brskat (pa še časa imam premalo). Mi je Weiser iz Kurzweila že zdavnaj obljubil, da pošlje nova, pa je imel vmes NAMM, zbolel... skratka, bo že, poem pa se za nekaj dni poglobil v samo teorijo programiranja. Ribonna nimam (po moje ga tudi ne rabim), moram pa čimprej nabavit en sustain pedal (in expresion/volume najbrž tudi) pa eno dobro pregrinjalo. Drugače pa po support za Sonikmatter in Cunka. Tisti fantje tam vedo vse in še več.

lpa

#9 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2011 - 09:49

A nisi dobil sustain pedala zraven, ko si kupil Kurzweila!? Jaz imam tudi ribbon in ti povem, da je vereden vsakega centa, še posebej, da lahko na njega prigramiraš arpegiatorje. Super za live! Sicer ga še nisem nekaj veliko programiral in bi se mogel prav tako poglobiti v navodila, ki sem jih sicer 1x cela prebral, a je preprosto toliko stvari, da si ne moreš vsega zapomniti! V planu imam dokupiti še expression in wah pedal ter momentary contact pedal za preklapljanje med setupi (pride v upoštev pri live). A uporabljaš setup ali program mode? Jaz sem za enkrat v program, a bom prešaltal na setup, ki je veliko bolj nastavljiv in si v njem res lahko sprogramiraš vsak kontroler kot ti paše (tukaj se pokaže moč Kurzweila). Čisto svojih zvokov na PC3x še nisem programiral, ker sem iz skoraj 1000 tovarniških setupov našel takšne, ki mi ustrezajo in jih malenkost spremenil. Je pa vsekakor plan, da bi programiral svoje setupe (se bom zaprl v sobo za 1 mesec in ptudiral navodila biggrin.gif ).

Še ena stvar, ki mi je na PC3x zakon so tipke. Ko prvič probaš delujejo težko in robustno, a se jih zelo hitro navadiš. Ko potem probaš kakšno yamaho, korga, rolanda, norda...-you name it!... ugotoviš, da imajo tipke, kot da bi bile pod njimi vzmeti in ves čas odrivajo navzgor. Pri PC3x pa tipka od polovice hoda naprej pade bolj lahkotno, zaredi česar lahko odigraš hitreje in bolj čisto! Sicer je pa to spet stvar posameznika. Eni vem, da obožujejo yamahine tipke.

Zaslon: res je špartanski in nekoliko za časom, a so lepo razporedili menije in imaš veliko bližnjic. Lahko se hitro izgubiš in včasih nimaš pojma kaj dela posamezna numerična sprememba parametra, ko pa se navadiš na to, pa ugotoviš, da je manj v bistvu več. Če pa imaš raje programiranje setupov z vizuelno podobo tipk, drsnikov, gumbov... pa je na voljo desktop editor. V njem je veliko stvari bolj logičnih glede programiranja, kot preko Kurzweilovega displeja.

@pressduck
Kako pa prenašaš klaviaturo? Jaz sem si naredil en konkreten kovček z dvema ročajema, ker je za enega nesti malo prehuda zadeva (skoraj 30 kil). Nekaj metrov še neseš, potem pa je konec veselja!

Nikoli ne bom pozabil, kako sem ga sam nesel iz parkirišča do dvigala v bloku (200m) v original škatli, ko sem ga kupil. Za vikend pa spet nazaj dol, ko sem ga peljal domov!

#10 pressduck

pressduck

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 64 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2011 - 10:00

No, me veseli da je tu vsaj še nekdo tako navdušen nad PC3. Ja, sustain.... bi moral povedat, da sem se nekaj tednov po nakupu selil in sem poleg navodil nekje uspel izgubiti vse kar je bilo poleg v škatli - razen klaviature in škatle same smile.gif Jaz zadevo uporabljam izključno doma, v svojem mini studiu, v bandu ne igram (več) že dolgo, zato mi mrcine k sreči ni treba prenašat naokrog, ker zna biti to precejšen logističen problem. Tako da kovčka ne rabim, le en dostojen dust cover poiščem na netu...

OS2: ene stvari so poštimali v nulo, zvok se mi zdi čistejši, presete so porihtali na boljše, še posebej pleh in drumkite (za kitare mi po resnici povedano dol visi na vsakem sintu, čeprav vsi jamrajo za boljše kitare, ker brez žive kitare pač ni banda oz. muzike in so mi samo navlaka) dodali nekaj funkcionalnosti... še zmeraj pa pogrešam tisto, kar se mi zdi da si že nekje omenil - osnovni nabor nekih etno zvokov. Ne rabim ne vem kaj, samo dober sample in preset, potem pa se lahko človek sam igra z njimi. Kar se ribbona tiče, v resnici sem ga že nekajkrat poskušal najti pa ga ni imel nihče na zalogi, ne na ebayu, ne pri Thomannu, nikjer ga ni bilo. Zdaj se je spet pojavil pa se mi zdi malo drag. Najprej sustain in expression (switch pa že imam - svetujem BOSS FS pedal, eden ali drugi, L ali U) potem pa mogoče še ribbon. Expansion kartica bi znala biti letos enkrat, kdaj kasneje pa najbrž izide še ena z 128 mb popolnoma novih samplov. Se že veselim...

Setup mode, ja, nekaj na čemer se lahko vsi rolandi, yamahe in korgi (vključno z novim Kronosom) samo učijo. Daleč od tega, da bi ga obvladal v nulo, sem pa naredil nekaj svojih splitov in layerjev in zadeva je top! Si si naložil kaj setupov in presetov ki jih fantje nalagoja na Sonikmatter ali Cunka forum? Nekaj je odličnih, takisto pa tudi par komercialnih dobro zveni, čeprav bi jaz raje nabavil kak dober classic komercialni set (Art of Noise, Jarre, Kraftwerk, Depeche Mode...), pa jih žal ni na voljo, sam imam pa premalo časa in znanja za to. Tipke oziroma klaviatura - zame ni boljše. Sem imel kar nekaj sintov doslej vseh večjih proizvajalcev, pa je bilo vse v rangu 61 do 76 tipk bolj plastik fantastik, pri PC3 pa imam fantastičen občutek, niso utrujajoče, idealno odzivne, ravno prav obtežene...

Kar pogrešam: rotary encoderje (neskončno vrtljive gumbe), vsaj štiri bi imel, ker je lažje parametre štelat (kot na PC3LE), večji in preglednejši ekran, seveda, bolj pregleden urejevalnik za arpe (sploh se še nisem poglobil vanje, tako komplicirano se mi vse zdi, pri Korgu sem vtipkal kar sem hotel, nastavil tempo in ločljivost, voila!), na robu zgornje plošče natisnjene oznake vhodov na zadnji stani (ker ga imam ob zidu stalno tiščim slušalke nekam na slepo...) in še kup drobnarij, na primer organizacije soundov o bankah in kategorijah (ni najbolj posrečena), boljši QAccess mode... Pa seveda Soundtower urejevalnik za OS2, ki ga še kar nekako ni. Sem že od prej bolj vajen delat s kompom, predvsem zaadi večjega zaslona, čeprav je ta editor do sedaj zame bil samo napol uporaben. S Korgom sem na primer lahko naložil celo banko gor jo po svoje zmrdal in urejal in jo naložil nazaj, tu pa vse deluje live preko usb kabla...

Se tipkamo sproti na PM za kake nasvete. Z nekaj dečki že na sonikmatterju klepetamo in se dogovarjamo za skupni nakup par komercialnih setov (Moose Attack, Vortex...). Preveri in sporoči, če te zanima.

lpa

#11 _ID_

_ID_

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 101 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2011 - 01:54

Ja, kak nasvet in imenjava izkušenj sta vedno dobrodošla wink.gif. Bom pogledal na soniku in če mi bo stvar zanimiva, stopim v kontakt! Tale Soundtowerjev editor za OS 2.0 pa tudi jaz čakam in sem res mislil, da bodo to zadevo hitreje uspeli urediti.

A imaš PC3x povezan tudi z midi na računalnik? Uporabljaš midi kanal ali usb povezavo? Jaz ga še nisem povezal za snemanje, ker nisem imel dostojne zvočne kartice. Prejšnji teden sem nabavi M-audio delta 1010LT, zdaj pa ni bilo še časa da bi zadevo sprobal. Bom ta teden za vikend, ker bomo delali demo z bandom. Se že veselim!

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov