Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Akustična kitara mix

22 odgovorov v tej temi

#1 Piranha

Piranha

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 60 prispevkov

Objavljeno 17 december 2008 - 01:17

Pozdravljeni!

Danes sva s prijateljem posnela dve linji akustične kitare. Za mene je bilo to prvič in me zanimajo vaša mnenja, kaj spremenit, dodelat,...itd.... vse je dobrodošlo. Jutri nadaljujema...

Lep pozdrav!
Pripeta datoteka  Untitled.mp3   3,59MB   343 Število prenosov

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 797 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 18 december 2008 - 07:22

LP

Men se sliši OK, mogoče za dB na spodnjih midlih stran, drgaš pa je OK. Je pa res odvisno kaj še pride poleg!
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 boby

boby

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 127 prispevkov

Objavljeno 18 december 2008 - 07:49

kot je rekel IXI spodej je ena frekvenca ki malo maze
meni osebno je malo pre ojstra-odvisno kaj bo se zdraven drugace pa je OK

lp

#4 Piranha

Piranha

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 60 prispevkov

Objavljeno 19 december 2008 - 11:37

hvala vama za mnenje, mislim, da bo samo vokal prišel zraven (zaenkrat)

#5 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 20 december 2008 - 11:14

Če lahko komentiram ......meni se zdi super.
Fajn bi bilo da še napišeš kako si snemal in kaj si uporabil?
Kitara? Mikrofon? Zvočna? Program?

Zanima me na kakšen način si snemal?

Če ne zameriš, bi še jaz v teli temi vprašal za svoj posnetek...

Gre predvsem za akustično kitaro in eno obdelano midi podlago.

Kitara je Takamine EG341 SC. Posnel dvakrat ali trikrat (ne spomnim se zdaj) istočasno na eno stezo piezo na drugo pa uporabil Shure Beta 58A.
Vse to prek zvočne Fast Track Pro in z Adobe Audition 3.0

Pripeta datoteka  Bacila_je_sve_niz_rijeku_4.mp3   3,79MB   281 Število prenosov

Res bi bil vesel kakšnega komentarja ...mogoče kakšen nasvet kako izboljšati zvok. Vem da bi rabil en kondenzatorski mikrofon za akustične instrumente in zvočno obdelan prostor ...ampak to trenutno ni mogoče.

Seveda sem amater in se ljubiteljsko ukvarjam s tem.

Hvala
ROCK!

#6 boby

boby

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 127 prispevkov

Objavljeno 21 december 2008 - 08:08

hja stvar okusa in odvisno kako si si to zamislil
meni kitara deluje malo megleno-nedefinirano ampak to je stvar okusa, ce si si tako zamislil je ..........ok
malo se se poigraj s frekvencami na klavirju,probaj z oskim Q-jem malo porezat spodnjo sredino par db
za naprej pa si omisli vsaj en kondenzatorski mikrofon,ze to bo veliko bolje pa ne bo ti treba tolko sraufat po eq

lp

#7 Piranha

Piranha

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 60 prispevkov

Objavljeno 21 december 2008 - 01:38

QUOTE (For @ 21. Dec 2008 01:14:51) <{POST_SNAPBACK}>
Če lahko komentiram ......meni se zdi super.
Fajn bi bilo da še napišeš kako si snemal in kaj si uporabil?
Kitara? Mikrofon? Zvočna? Program?

Zanima me na kakšen način si snemal?

Če ne zameriš, bi še jaz v teli temi vprašal za svoj posnetek...

Zdravo!

Jaz sem tudi čisti amater, začetnik in to počnem ljubiteljsko, tako da imam tudi temu primerno opremo za snemanje, ampak v prihodnosti razmišljam tudi o nakupu malo boljših stvari.
Kitara je bla Takamine G serija, snemal pa sem kar direkt v mešalno mizo (Alto) in iz mešalke v zvočno kartico M-Audio Audiophile USB. Naslednjič bom probal snemat z dvema kondenzatorskima mikrofonoma in z dvema lampaškima mikrofonoma, ampak si jih bom moral sposoditi, zanima pa me predvsem razlika v zvoku (med kondenzatorskim, lampaškim mikrofonom ali direk preko di-boxa). Program za snemat pa sem uporabil Cubase 3. Posnel pa sem samo dva tracka.

Glede tvojega posnetka, meni se dobro sliši!

Lep pozdrav!

#8 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 797 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 23 december 2008 - 07:37

Za moj okus je tudi preveč medla, nima prezence in samo mulja neki zadaj sad.gif

#9 Piranha

Piranha

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 60 prispevkov

Objavljeno 24 december 2008 - 12:05

QUOTE (ixi @ 23. Dec 2008 09:37:20) <{POST_SNAPBACK}>
Za moj okus je tudi preveč medla, nima prezence in samo mulja neki zadaj sad.gif

Hvala za mnenje, naslednjič bom probal snemat preko mikrofonov.

#10 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 797 prispevkov

Objavljeno 24 december 2008 - 08:56

QUOTE (Piranha @ 24. Dec 2008 00:05:40) <{POST_SNAPBACK}>
Hvala za mnenje, naslednjič bom probal snemat preko mikrofonov.

To je bilo namenjeno "For-u" ne tebi Piranha!
Tvoj klip mi je všeč, sem ti že pokomentiral zadevo.

#11 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 december 2008 - 10:20

For:
osebno za mene izjemno dobra izbira komada, Indexi... hvala da si me spomnil na njega, malo nostalgije!
Zato mi kvaliteta ni tako pomembna.
Kakšen je šele original, obup. Dober primer ko je glasba bolj pomembna od kvalitete posnetka!
Dalo bi se seveda bolje naredit.
Nenad Patkovic

#12 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 december 2008 - 11:30

Zdaj sem se zahaklal za komad, pardon za OT ampak je res legendaren, naredili so ga Indexi (ženska preminulega člana benda Boda je splavila in odšla v ameriko, od tod besedilo), prepevajo pa ga še Massimo, pel ga je tudi Toše Proeski, Crvena jabuka, naš Marko Vozelj,...
Luštna ta vaša interpretacija!
Nenad Patkovic

#13 Piranha

Piranha

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 60 prispevkov

Objavljeno 24 december 2008 - 01:24

QUOTE (ixi @ 24. Dec 2008 10:56:40) <{POST_SNAPBACK}>
To je bilo namenjeno "For-u" ne tebi Piranha!
Tvoj klip mi je všeč, sem ti že pokomentiral zadevo.

loooool, sorry, se vidi, da prepozno v noč prebiram forume!

#14 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 26 december 2008 - 09:18

Hvala za komentarje!

"hja stvar okusa in odvisno kako si si to zamislil"

Kaj pa vem ...sploh nimam predstave o tem. Ko začnem nekaj snemat pač experimentiram in iščem dober zvok.

"meni kitara deluje malo megleno-nedefiniran"

Meni tudi ...najbrž je kriv/o:
prostor?
moje božanje kitare?
mikrofon?
postavitev mikrofona?
mix?
...ali pa vsega po malo ...

"malo se se poigraj s frekvencami na klavirju,probaj z oskim Q-jem malo porezat spodnjo sredino par db"

Hmm ...nisem še prišel tako daleč z znanjem. Tale midi sem itak dobil nekje na netu in ga malo mixal v AA

"za naprej pa si omisli vsaj en kondenzatorski mikrofon"

Mogoče kakšen nasvet ..tam nekje do 150 €?
V primeru da kupim nek soliden kondenzatorski mikrofon, koliko bo moj prostor prispeval slabem zvoku?
Ker nimam primernega prostora za snemat, kateri od prostorov stanovanja bi mi priporočil? Tole sem snemal v dnevni sobi..... par cmm odaljeno Beto od strun. (nekje pri 13-14 prečki)

"Za moj okus je tudi preveč medla, nima prezence in samo mulja neki zadaj "

Če pogledaš tisti video spodaj, boš videl kako jaz to delam ..mogoče kakšen nasvet ...kaj narobe delam?

For:
osebno za mene izjemno dobra izbira komada, Indexi... hvala da si me spomnil na njega, malo nostalgije!
Zato mi kvaliteta ni tako pomembna.
Kakšen je šele original, obup. Dober primer ko je glasba bolj pomembna od kvalitete posnetka!
Dalo bi se seveda bolje naredit.

Zdaj sem se zahaklal za komad, pardon za OT ampak je res legendaren, naredili so ga Indexi (ženska preminulega člana benda Boda je splavila in odšla v ameriko, od tod besedilo), prepevajo pa ga še Massimo, pel ga je tudi Toše Proeski, Crvena jabuka, naš Marko Vozelj,...
Luštna ta vaša interpretacija!

Prav vesel sem da ti je komad všeč in da je še kaj nostalgije prisotne.
Vse kar si napisal drži ...ampak od vseh ki so peli tole, mi je še zmeraj od Indexov najboljša.
Ravnokar sem naložil svoj video s tem komadom in poslušam katastrofalno izvedbo nekih Acapulco Band thumbsdown.gif

Video z mojim posnetkom sem dal (upam da ni preveč OT) samo zaradi tega da vidite kako snemam in da mi mogoče kaj svetujete kaj naj spremenim?

Hvala še enkrat za komentarje ...pri naslednjem posnetku bom poskusil napredovat biggrin.gif
ROCK!

#15 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 26 december 2008 - 10:47

Hja zdaj ko pa si postal tale video pa situacijo popolnoma spremeni.
Boljše skoraj ne bi mogel, lahko bi seveda kot si sam omenil nekoliko izboljšal situacijo s kombinacijo vsega skupaj... glede na pogoje.

Naredil si čisto super demo posnetek, nekateri takšnega ne naredijo v polprofi pogojih, nekateri niti v profi...smile.gif
Z moje strani iskrena pohvala.

Glede na situacijo, šparaj denar, dolgo šparaj in raje na tak enak in malo dodelan način snemaj svoje izdelke ker so čisto v redu poslušljivi. Niso še glih za na cd za na radijo bi se še mogoče dalo nekak:)...

Ker vidim da si sposoben glasbenik in vokalist (pred mikrofonom se znajdeš zelo spretno) se kar orijentiraj na to in raje vloži ves trud v tvoje lastne avtorske komade, jih posnami na ta način in nato išči kakšen normalen studio (in navduši enega producenta, založbo), svoj studio narediš, ko bo čas za to, če bo sploh potrebno če boš uspešen glasbenik.

Tudi impro studio samo za snemanje in nek normalen home mix room bo zahteval kar nekaj denarja, vsaj par tisoč evrov za akustiko in nekaj tisoč za opremo...
Za ta denar lahko posnameš čisto normalen svoj prvi album v najetem studiju. Sploh pa ne boš poteboval veliko časa ker ti dobro gre in sčasoma bo še samo nogo bolje.
Nenad Patkovic

#16 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 27 december 2008 - 01:16

Ja ....kaj naj rečem ..hvala NLP za tako spodbudne besede, čeprav nimam takšnih ambicij.
Res bi rad svoje skladbe posnel, ampak ne za radio in širšo publiko. To bi naredil zase ...in za vse tiste ki jim bo to všeč. Če bi se pa kaj iz tega izcimilo ne bi imel nič proti. Nisem pa tako ambiciozen da bi res kaj takega pričakoval.
Imam se za podpovprečnega glasbenika ....nič posebnega. Za kaj več je treba še veliko vadit ...časa pa ni ...žal.

To kar si napisal za posnetek, me je res šokiral(pozitivno) ....upam da to ni zato ker ti je tale skladba tako všeč ... hmmm.gif

Še enkrat hvala.
ROCK!

#17 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 797 prispevkov

Objavljeno 27 december 2008 - 06:42

Kondenzator z malo membrani v AudioPro LJ => Rode NT 5 Single = 138€

#18 boby

boby

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 127 prispevkov

Objavljeno 27 december 2008 - 07:44

hja strinjam see z NLP-jem
ce nimas ambicij je to odlicen posnetek za lasten gušt-kapo dol!
postavitev mikrofona je dobra s prostorom pa lahko experimentiras(kopalnica,hodnik........)tako da obrnes akustiko prostora tebi v prid
na koncu pa primerjaj posnete kanale med seboj in se odlocis kateri ti je boljsi
kar se tice TIRO-ta na kitari probaj bolj odlocno odigrat-ne poznam original komada tako da.......probaj probaj probaj

upam da ti pride kaj prou in malo vec samozavesti

lp borut

#19 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 december 2008 - 10:42

QUOTE (For @ 27. Dec 2008 01:16:52) <{POST_SNAPBACK}>
....upam da to ni zato ker ti je tale skladba tako všeč ... hmmm.gif

Še enkrat hvala.

To sem prej pohvalili in rekel da je odličen primer, ko je glasba bolj pomembna od kvalitetne produkcije.
Enstavno se mi zdi, da si relativno maksimalno izvlekel iz prostora kjer si snemal in miksal ter da se zelo dobro znajdeš ter da marsikateri tonc v resnejših studijih ne spravijo tega skupaj, pa tudi če bo šlo za drug komad, ki mi ne bo recimo všeč.

Seveda, da se sliši, da si hvatal krivine pri snemanju in probal marsikaj tudi kasneje v miksu, nalagal več trackov in dodajal efekte ter nekako obrnil pozornost na sam komad kot na prostor v katerem je bilo snemano, ampak ti je dobro uspelo, glede na okoliščine.

Lahko si pomagaš s nekaj mobilnimi gobo trapsi (mobilni prostostoječi absorber) in se ogradiš ko snemaš ter spet ogradiš ko miskaš...
Lahko si narediš tudi stropni viseči absorber/ cloud, to bi ti zelo prav prišlo in pozabi na drugi mikrofon, še huje bo zajemal ambijent, sploh LDC tipi.
Nenad Patkovic

#20 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 27 december 2008 - 10:41

Super ste fantje! goodpost.gif

Naslednjič pa res poskusim več varijant z prostorom da vidim če bo bolj.

Tele mobilne obsorbere bi tudi probal, to bi bila rešitev zame ...ampak bi mogli biti primerni za v dnevno sobo. Res bi mogoče kaj takega kupil če mi poveš kam naj grem pogledat v živo?

NLP, upam da ne misliš na tervol in da si sam tole naredim?

Glede hvatanja krivin imaš delno prav. Glede efektov pa ne. Edini efekt kar je v posnetku je malo reverba v vokalu. Ostalo je vse brez.

Glavni vokal sem sicer podvojil(kopiral). Potem sem uporabil še en enak, na novo posnet vokal, ki je v ozadju. Potem je še tretji (ne kopiran!) vokal ki sem ga uporabil še bolj v ozadju na delih kjer visoko pojem.

Z kitaram sem pa čaral tako da sem stezo posneto prek mikrofona dal bolj naglas od tiste ki je posneta prek pieza.
Obe sem dal 50% na en kanal in enako naredil za drug kanal. Potem sem v center dal še kitaro posneto prek mikrofona.

Tisto odbdelano midi podlago sem dobil od enega "portugalca" in sem tudi precej delal da sem dobil malo širine. Transponiral sem za en ton, izrezal en napačen akord in z Guitar Pro naredil pravi akord in ga vmestil v tisto zrezano ljuknjo. Potem sem še določene dele naredil bolj glasne, ker je na določenih delih bilo preveč odstopanja.

Še enkrat hvala za komentarje bow.gif
ROCK!

#21 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 27 december 2008 - 10:55

Ja vsekakor so takšni gobo mobilni apsorberji primerni v dnevni sobi, če je proriteta tudi zvok!
V živo... hja lahko po naročilu... PM.

V glavnem glede na svoje omejitve si se odlično znajdel, je pa res, prostorskost ipd, končnega produkta ne moreš zlahka "zlagat", je treba še kar nekaj prilagajanj in izkušenj, tudi boljši pogojev, vendarle to do sedaj je kar odlično.

Raje si res nekaj privošči v smislu zasilnega akustičnega tretmana in potem nadgrajuj dalje, kamorkoli bo pač naneslo:)
Nenad Patkovic

#22 DIGI

DIGI

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 115 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2009 - 11:58

Hallo !
Upam ,da me ni zavedel dobro izbran komad ,ampak to kar si naredil in s čim svaka čast. bow.gif Če hočeš še eksperimentirat z studijsko opremo ti ponujam uporabo mojega studija(Đaba) ,ki je sicer še v izdelavi ampak režija je pa 99% končana in ker je akustično obdelana lahko tam posnamemo akustične instrumente (imam pa tudi kar nekaj mic-ov).Kontaktiraj me na ZS.
digi

P.S Stem sem mislil tebe FOR!!!
Ko bom velik bom imel velika ušesa in bom tonski mojster!

#23 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2009 - 09:40

Hvala Digi!

Res si prijazen ...če bom kaj rabil, te bom kliknil. Me veseli da ti je všeč...

Zadnjič sva z kolego nekaj snemala, ampak mi ni všeč.... no.gif

Daleč je za naju pomlad

Mislim da sem daleč od tistega posnetka zgoraj. Preveč sem bluzil z vokali.... in preveč rakije je manjkalo v tisti flaši ashamed0002.gif

Mogoče kakšen komentar za kitare?
ROCK!

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov