Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

MIX PIHALNE SEKCIJE

10 odgovorov v tej temi

#1 x-sound

x-sound

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 74 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2006 - 06:39

Help me !
Še dobr da se je kdo spomnu naredit slovenski forum & hvala in vse pohvale ustanovitelj/ustanoviteljem!!!
Zadeva je sledeča:
delam eno funk komadič pa imam pihalno sekcijo v kateri so zajeti sax, trobenta in pozavna!
Kako naj jih postavim v mix?

Hvala za pomoč!
x-sound

#2 bopsi

bopsi

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 55 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2006 - 08:57

QUOTE (x-sound)
Help me !
Še dobr da se je kdo spomnu naredit slovenski forum & hvala in vse pohvale ustanovitelj/ustanoviteljem!!!
Zadeva je sledeča:
delam eno funk komadič pa imam pihalno sekcijo v kateri so zajeti sax, trobenta in pozavna!

Hvala za pomoč!

Na takšno vprašanje boš težko našel zadovoljiv odgovor. Dokler ne daš v poslušanje kakšen demo mix, ne bo koristnega nasveta. S tem, da delaš funk komadič, še ne vemo nič o zasedbi, funkciji brass sekcije itd itd.....

#3 x-sound

x-sound

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 74 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2006 - 09:07

QUOTE (bopsi)
QUOTE (x-sound)
Help me !
Zadeva je sledeča:

Hvala za pomoč!

Na takšno vprašanje boš težko našel zadovoljiv odgovor. Dokler ne daš v poslušanje kakšen demo mix, ne bo koristnega nasveta. S tem, da delaš funk komadič, še ne vemo nič o zasedbi, funkciji brass sekcije itd itd.....

sorry res sm malo premalo povedal oštiklu! :oops:
zasedba je bobni, bas, 2xkitara, synt, in brasi
brasi igrajo nek del melodije in povdarke(nevem kako naj ti napišem) upam da razumeš ! ala magnifico varijanta brasi
x-sound

#4 Ibanezwizz

Ibanezwizz

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov
  • Interests:Bloody everything...

Objavljeno 03 februar 2006 - 05:47

Morajo bit glih prav... biggrin.gif

Brez, da slišimo bo res bl teška... idea.gif
I don't like your music!

#5 Jur

Jur

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 12 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2006 - 10:18

Kaj misliš s tem kako naj jih postavim v mix ali mogoče panoramsko ali kaj drugega glasnost,ekvalizacija ....
Jur
www.studio-krajnik.si
https://www.facebook.com/studiokrajnik

#6 Ibanezwizz

Ibanezwizz

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2006 - 06:24

QUOTE (Jur)
Kaj misliš s tem kako naj jih postavim v mix ali mogoče panoramsko ali kaj drugega glasnost,ekvalizacija ....

Brez, da slišm mix (dej mp3 na kakšno spletno stran) res teško svetujem. Vse, kar ti lahko povem je, da pazi na glasnost v mixu in obvezno uporabi kompresor. Pihala so zelo dinamična in so lahko hitro "all over the place". Kar se tiče EQ-ja pa nič razen če maš kakšno bass heavy trobento laugh.gif

Dober mikrofon, dober naravni posnetek in to je to...

Se spomnem, ko so nas na collage-u (SAE London) drilal - "EQ is sound engineers last resort" - ali v prevodu - ne uporabljaj če ni res mus!
I don't like your music!

#7 alesko

alesko

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2006 - 08:34

Hey!

Sem kar nekaj brass sekcij snemal...najbolj koristni napotki o postavitvi, mikingu in uporabljenih mikrofonih najdeš na www.eqmag.com, kjer imaš cel post o mikingu brass sekcije. Jaz sem večinoma delal 4 člansko sekcijo (trobenta, 2 saxa in pozavna). POstavitev, ki meni najbolj ustreza je krožna (fante postavim v krog, da gledajo navznoter, s čimer lažje kontrolirajo svoje vstope in dinamiko, ker se lahko vidijo), med njih pa postavim zvočne paravane. Uporabim dinamične mikrofone (my favourite je RE20, sploh za trobente, ali pa čisto navadne SM58 - presenečen nad kvaliteto zvoka). Če ne gre za solistične vložke, se izogibam kondenzatorem, sploh velikomembranskim, ker se pri saksofonih sliši preveč klapsen... Eksperimentiraj s postavitvijo, predvsem pa se strinjam glede uporabe kompresorja (oz. limiterja), sploh pri shout trobentah, ki so izjemno dinamično zahtevne. Drugače pa...vedno velja, da poskusi že s postavitvijo mikrofonov dobiti pravi zvok pri trackiranju in potem v miksu ne bi smelo biti problema...
Osebno v miksu uporabim malce daljši plate reverb, ker mi presuhi brassi zvenijo...not ql, če se blago izrazim... smile.gif
Experiment and have fun!

#8 alesko

alesko

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2006 - 10:19

Prilagam še link do omenjenega članka...
http://www.eqmag.com...;storycode=4698

#9 x-sound

x-sound

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 74 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2006 - 10:23

EJ!

Hvala vsem! Sm neki že pa neki bom še spalamudu!! smile.gif

Hvala!
x-sound

#10 Ibanezwizz

Ibanezwizz

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2006 - 10:55

QUOTE (x-sound)
EJ!

Hvala vsem! Sm neki že pa neki bom še spalamudu!! smile.gif

Hvala!

Valjda boš - sam ušesa našponi...
I don't like your music!

#11 kosta77

kosta77

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 278 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 05:02

ditto za re20, zakon nizkih za brass in še kaj. v mixu pa jest kar nekaj spucam odspodaj pri trobentah, manj pri saxu in sploh nič pri pozavni in bariju.

ma si tko predstavljam da so trombe in pozavne attack pa energija, sax pa barva.

plate reverb je ok, odvisno od komada, na sax solu (ki je obvezen) pa delay nujno.

k77

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov