Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

pomoč pri nakupu DAW

65 odgovorov v tej temi

#31 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2008 - 03:06

Ja sej bom vse menjal, ne samo proc.

Neki takega sm si zamislu:
Matična Asus P5Q PRO - 755
Procesor Intel Core2 Duo E8400
2 x 1 Gb DDR2 ram Corsair
Disk SATA2 Seagate 500 Gb disk z 32 cash
Grafika Asus GeForce EN8600GT

A je to ql al sm kje brcnu mimo? A napajalniki so še zmer ATX al je kej druzga treba za to plato?

#32 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2008 - 05:00

Ql... jst bi mogoče edin procesor vzel E8500 ter disk 640Gb, stalo te bo oboje cca. 35€ več.

RAM pazi da bo 1200MHz, tolk ti maksimalno ta plata podpira.

Še vedno ATX ja...

LP
www.mmedia.si

#33 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2008 - 06:39

En tak disk kot sem napisal zgoraj že imam doma, zato bi najraje kar še enega takega, če se bom kdaj igral z mirorji ali čem podobnim.

#34 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2008 - 06:48

Potem si daj not en sistemski disk in dva identična v RAID.
Diska, ki naj bi bila v RAID-u morata biti ENAKA (popolnoma ista oznaka, ne samo kapaciteta). Prej preveri, če ti plata omogoča hardware raid, ker software je za en qrac.

LP
www.mmedia.si

#35 zmatej

zmatej

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 533 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2008 - 10:03

OK zdej pa sam še eno vprašanje - DDR2 ali DDR3? Kaj se splača? So hude razlike, ali je sam cena? Dela OK z Win XP?

#36 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 30 avgust 2008 - 10:25

Dela že OK z Win XP, vendar če razmišljaš o Asus P5Q PRO, podpira samo DDR2 do 1200MHz.

Če so hude razlike? Jah prav prehude res ne morjo bit. biggrin.gif

LP
www.mmedia.si

#37 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 30 september 2008 - 08:56

O tem, da računalniki Mac Pro oddajajo čuden in moteč vonj, so pisali že pred letom dni. Apple ni storil ničesar, razen da je zamenjal predvidoma okvarjene dele.

Tokrat pa so se o tem razpisali pri francoskem časniku Liberation, saj je neodvisni laboratorij naredil analizo hlapov. Rezultati so šokantni: hlapi so bili ocenjeni kot izredno toksični, zelo škodljivi, med njihovimi sestavinami pa je bilo najti tudi stiren, benzen in druge derivate. Problematičen je predvsem benzen, saj je dokazana njegova vzročna zveza z nastankom rakavih obolenj. Kratkotrajno izpostavljanje lahko povzroči vrsto posledic: vrtoglavico, bruhanje, slabost, znižanje krvnega tlaka, motnje koncentracije, depresijo, dotik s kožo pa vodi v dermatitis. Dolgotrajno izpostavljanje vodi v srbenje ali drugo razdraženost oči, dihal in kože.

VEČ

vir:Partis.si

#38 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 30 september 2008 - 09:59

Pa ne da je SD, ZARES in LDS tudi proti Applu? biggrin.gif

LOL...

BTW... ravnokar bom zalaufal svoj strup, ker morm zmiksat dva komada... Upam, da bom preživel. baby.gif

LP
www.mmedia.si

#39 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 30 september 2008 - 02:54

Kaj ma pa politika s tem evilgrin0040.gif Kvečjemu gospod Obama ali McCain

Ne bo druge kot v merkator po gas masko in gremo dalje jumping0046.gif

#40 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 30 september 2008 - 03:42

Tak je to kad Kinezi rade za nas, jabke in pecejke pa dizajnirajo v USA, EU...
Kitajci nas sploh več ne rabijo, zdaj že vedo več kot mi!

Sicer pa se šefi Appleov, Dellov ipd. firm ne bi mogli vozit v Bentleyih in Maybachih, letet v privatnih đetih in plavat ob Baylajnerjih in Pershingih, če ne bi šparali na delovni sili in kvalitetnih materijalih.
Nenad Patkovic

#41 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2008 - 12:51

Upam da bo tema primerna za mojo prošnjo...

Prosim za nasvet glede prenosnika. Imam Fast Track Pro in z snemanjem se ukvarjam ljubiteljsko, nič posebnega. Rad bi pa kupil en prenosnik z XPji (z visto so baje problemi ...vidim anketo ki kaže da so XPji še zmeraj na prvem mestu)

Kaj naj kupim da bom imel čim manj težav z mojo zvočno karto?

Ne rabim neko hudo mašino ...tam nekje do 600-700 € ...če je to sploh dovolj?

Najraje bi videl če je kaj v mimovrste ker pri njih vse kupujem in servisiram... zaradi reklamacij ipd. Če pa pri njih ni nič takega, pa lahko link do kakšne druge trgovine.

Hvala
ROCK!

#42 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 10 oktober 2008 - 06:56

Vzami kakšno Toshibo ali pa HP-ja v tem rangu, pa raje daj 100€ več da ti nebo potem žal.
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#43 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 10 oktober 2008 - 11:57

Hvala za nasvet. Žal, sem res glup za komponente računalnika. A bi lahko prosil da enega (recimo do 800 €) izbereš zame?
http://www.mimovrste...g/47/prenosniki

Hvala
ROCK!

#44 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2008 - 09:39

Izmed tistih bi jaz vzel HP Compaq 6830s 2GHz (KU405EA).

Če ga boš uporabljal za audio, je dobro met Xp-je in je fajn met vse driverje na voljo. Ta ima.
Jaz imam Dell inspiron 1520 in mi je ok, le par driverjev nism našel recimo, ko sem šel na XPje.

Sicer pa naj ti računalničarji priporočajo kaj je bolje, na tem forumu jih je ogromno wink.gif

#45 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 11 oktober 2008 - 10:21

Tako kot je ixi rekel, daj vsaj 100€ več.
Pri prenosnikih ne šparaj!!!
HPjev se izogibaj (jaz imam že drugega)!
Cenejših Dellov ipd. tudi!!!

Ko gre za prenosnik kupi vsaj za 1500€ Toshibo, ne bo ti žal!

S prenosniki je lahko hitro sreče konec, če šparaš, žal.
Razen, če si srečne roke...

Pi stacionarcih ni treba biti tako izbirčen.
Nenad Patkovic

#46 microsound

microsound

OBRAČALEC GUMBOV

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 788 prispevkov
  • Interests:Live sound,recording,mixing,editing,badbinton

Objavljeno 11 oktober 2008 - 10:37

Kaj pa je z HP-ji narobe?
Moja boljša polovica ga ima že eno leto in z njim goni cinemo4d,komplet Adobe programlje,
nevem kere vse serverske aplikacije ,skratka ga ne špara in je stalno v pogonu pod kar
zahtevnimi aplikacijami + Vista ultimate pa se še ni "vsedu".
Ima pa HP daleč najboljšo servis podporo v sloveniji,saj imajo politiko,da user nesme bit več kot 3 dni
brez računalnika .
..glasba je bog in jaz sem verski fanatik...

Alan Vranič - Mikro
051-386-161

#47 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2008 - 11:38

Tudi sam kolikor vem so HPji kar zanesljiva marka, v tem trenutku baje najbolj. Se pa tudi dogaja da pride na enem kosu od 1000ih da je popolnoma fakt-up. Dobra izbira so tudi tošibe, za mal večje soude pa zagotovo vzami MacBook

lp

#48 microsound

microsound

OBRAČALEC GUMBOV

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 788 prispevkov
  • Interests:Live sound,recording,mixing,editing,badbinton

Objavljeno 11 oktober 2008 - 11:46

ja ...smo dobli fakt ap (ni delala ctrl tipka) ,smo šli na servis in takoj dobili novega ,brez debate ali razpravljanja in živčnih vojn
ali prepričevanja. Lepo je da priznajo da pač se vsake toliko jim zgodi fake ampak zaradi tega imajo zelo uporabniku prijazno podporo.
Tudi pri nas v sloveniji,saj jim matična firma zelo diha za ovratnik.
Zelo je pomembno da se tudi nove stvari dobro potestirajo ker tut nove stvari znajo met okvare ...jebiga kitajci so kitajci,včeraj je
seno metal okol ,danes že picije sestavlja.
..glasba je bog in jaz sem verski fanatik...

Alan Vranič - Mikro
051-386-161

#49 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2008 - 11:52

Za to, da se malo ljubiteljsko ukvarjaš z muziko, res ni nobene potrebe, da daješ 1500€ za kompjutr.
Nobenga pametnega razloga ni, da bi se izogibal HPjev ali Dell-ov. Le manj kot 800€ ni treba dat zanj, pa se že kaj pametnega najde.
Večina jih ma gor Visto, tako da ti pred nakupom svetujem, da se pozanimaš, če se še dobi driverje za XP za tisti laptop.

#50 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2008 - 06:35

1. Vista ni noben bau bau, sam jo uporabljam že precej časa, sedaj sem sistem poštimal in dela fenomenalno

2. Predlagam, da ti BlackOrWhite proda DELL-a, ki ga tudi sam uspešno uporablja za musko. BlackOrWhite, ti pa nabavš jabuk. biggrin.gif

LP
www.mmedia.si

#51 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 11 oktober 2008 - 10:44

Čudoviti so ti HPjevi pavillion serija, ki so namenjeni naprednejši uporabi multimedije.
Da ne težim in filozofiram bom podal bol "teleprinterske" opise težav in rešitev:

imel sem 2 prenosnika od della, različna (skoraj 2 leti nazaj), kakor hitro je potekla garancija (takrat je bila 2 leti), crkovat je začel po vrstnem redu: dvd pogon, napajalnik je štekal... ga razstavil, popravil..., touchpad, yojstick sta odnehala delati, tipkovnica tu in tam zaštekala, pojavljati okenčki z "resnimi problemi",pregrevanja, ina nakoncu samougasnitev po par minutah uporabe. Nato dal kolegu zastonj in je 7dni iskal napakoin obupal, uporabil trotl ziher metodo in šel iz fore prelotavat vse kar obstaja, ter po 2 mesecih vzpostavil stabilno delovanje, razen da so odpovedale on board zvočne, dvd pogon, daljinec oz. IR kontrola. Vsak prenosnik je stal nov takrat cca. 2500-3000€...

HP pavillion serija 9000 (17inčni ekran, samostojna grafična nvidia 256 rama, 2.0GHz Intel core2duo, 2GB rama) kupljen pred slabim letom in pol.
Popolnoma zamenjan ker mu ni prav delal s-video out, touch screen fancy tipke so nehale goreti in se niso odzivale, ir povezava odpovedala, "okenčki z resnimi problemi", pregrevanja, kamera inmikrofon sta nehala delat, zvočna občasno oddala zvok, ko si računalnik malo po bosansko udaril,...
Čisto enako je bilo z obema, celo vrstni red?!... spet. Pa sem prvega zamenjal z drugim v roku 8 mesecev. Na tem novejšem sedanjem, se spet ponavlja zgodovina.
Nabavil zallmanovo hladilno površino za 21 ali 20 colske laptope in problemi so se upočasnili. Garancije več ni! Bilo kaj bom moral dat popravit bom krepko plačal...

Kupi kdo brilijantno ohranjenega laptopa, piano glanz finiš, kot darth vaderjeva čelada, laptop ki še nikoli ni videl prenašanja nekam drugam, leži nenehoma na klubski mizici, kadit se v stanovanju ne sme, le na balkonu (ženske...), smo prijazni do njega in ga samo božamo, prah brišemo vsaka 2dni z krpico iz mikrovlaken, blablabla... Cena: 600€?!

Slišim pa da je s 15 colskimi bolje. Tudi delli.
Nenad Patkovic

#52 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 12:16

Uuuu, super fantje ......fajn ste udarili debato.

Tole z visto....problem je z drajveri za Fast Track Pro. Ne vem če so že na voljo, vem pa da je kolega hotel instalirat isto zvočno in je rekel da je treba počakat.....da jih še ni ....

Hvala za komentarje

Lahko pa še kdo priporoči točno določeni izdelek, kot je to naredil BlackOrWhite ......bi bil zelo vesel jumping0046.gif

QUOTE (BlackOrWhite @ 11. Oct 2008 10:39:25) <{POST_SNAPBACK}>
Izmed tistih bi jaz vzel HP Compaq 6830s 2GHz (KU405EA).

Če ga boš uporabljal za audio, je dobro met Xp-je in je fajn met vse driverje na voljo. Ta ima.
Jaz imam Dell inspiron 1520 in mi je ok, le par driverjev nism našel recimo, ko sem šel na XPje.

Sicer pa naj ti računalničarji priporočajo kaj je bolje, na tem forumu jih je ogromno wink.gif

.......za to, da se malo ljubiteljsko ukvarjaš z muziko, res ni nobene potrebe, da daješ 1500€ za kompjutr.
Nobenga pametnega razloga ni, da bi se izogibal HPjev ali Dell-ov. Le manj kot 800€ ni treba dat zanj, pa se že kaj pametnega najde.
Večina jih ma gor Visto, tako da ti pred nakupom svetujem, da se pozanimaš, če se še dobi driverje za XP za tisti laptop.

...moram pa reči da mi je tvoj odgovor BlackOrWhite, še najbolj jasen. Takšen nasvet sem potreboval.
Tole z drajveri pa nisem vedel.

Ko si šel na XP-je? A si imel visto pred tem?

Hvala ti
ROCK!

#53 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 12:18

Hehe, NLP, daj bit vsaj ti resn no, če se že uni gobi smejemo vsi na tem forumu.

1. pred dvema letoma (ali še malo več) sem jaz nabavil Acer 5672WLMi kot najhujši možni prenosnik takrat, eden prvih, ki je prišel na tržišče s Core Duo procesorjem in Centrino 2 tehnologijo. Cena pri nas je bila 460.000 SIT, jaz sem dal za njega v avstriji točno 1690€ (cca. 380.000 SIT). Cene raznih DELLov, HP-jev in podobnih prenosnikov so bile enake ali nižje, s tem da so bili hardware-sko precej šibkejši. Tako, da tistih 2500€ - 3000€ ne vem kje si dobil. Bi ti verjel, če bi govoril o Applu, pa še ta bi bla huda.

2. tvoj kolega NI ŠANS da bi šel karkoli "prespajkovat", ker je vse narejeno najmanj v SMD tehnologiji z večslojnim PCBjem, poleg tega je sam PCB pri možnih napakah (ali če crkne) namenjen le menjavi in ne popravilu. Še navadnega osebnega računalnika ne morš lotat, kaj šele laptopa, halo?!?!

3. velikost LCD panela NIMA VEZE s crkanjem mikrofona, IR-a, napajalnika, itd... da bi 15" bolje delal? poster_oops.gif

4. ne buč prodajat. Nekateri se na računalnike tudi spoznamo, tud na forumu se kakšen tak znajde. smile.gif

5. kupi si Appla s podaljšano 5 letno garancijo pri FMCju, 15 colarja (če ne zaupaš velikim smile.gif ). Mislim da bo to najbolje zate. jumping0046.gif

6. če ti tudi predlog pod št. 5 zataji, ... je mogoče vzrok drugje? ashamed0002.gif

LP
www.mmedia.si

#54 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 12:33

QUOTE (For @ 12. Oct 2008 01:16:52) <{POST_SNAPBACK}>
Tole z drajveri pa nisem vedel.

Ko si šel na XP-je? A si imel visto pred tem?

Hvala ti

Ti bom kar jaz odgovoril. Večina novejših laptopov je orientiranih Designed for Vista-only. Eden takih je tudi Asus (ne vem zdajle modela iz glave, 20" LCD uglavnem, ki je bil pred kratkim v akciji v big bangu), nekaj novejših Acerjev, ... Fora vsega je, da ti lahko naložiš XPje gor brez problema, vendar je problem pri periferiji - grafiki (napačna resolucija), zvočni kartici (še najmanj moteče, če imaš zunanjo), mrežni karti, ... nenazadnje tudi pri osnovnih chipset driverjih za HDD kontroler, itd. Tako, da ČE hočeš dat gor XPje (za kar ne vidim razloga, dokler ne poskusiš Viste), odklikaj na stran ogledanega prenosnika in prečekiraj driverje.
Enostavno hočejo proizvajalci na nek način "prisiliti" uporabnike, da se odlepijo od 7 let starega operacijskega sistema. Po eni strani jim dam prav.

BlackOrWhite je dobil Visto predinstalirano na DELL Inspirion 1520. Zadeva je laufala OK, problemi so bili le z zvočno karto oz. s firewire vmesnikom, na katerega ima priključenega Presonus Firebox. Le-ta je iz neznanega vzroka sem in tja izgubljal konekcijo. Potem smo enostavno gor instalirali XPje in zadeva dela brez problema. S kakšnimi novejšimi driverji bi verjetno tudi pod Visto delalo vse ok, vendar mu XPji zaenkrat služijo.

Saj veš, "ne popravljaj, če ni pokvarjeno". jumping0046.gif

LP
www.mmedia.si

#55 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 12:51

QUOTE (Blaster @ 12. Oct 2008 01:18:11) <{POST_SNAPBACK}>
Hehe, NLP, daj bit vsaj ti resn no, če se že uni gobi smejemo vsi na tem forumu.

1. pred dvema letoma (ali še malo več) sem jaz nabavil Acer 5672WLMi kot najhujši možni prenosnik takrat, eden prvih, ki je prišel na tržišče s Core Duo procesorjem in Centrino 2 tehnologijo. Cena pri nas je bila 460.000 SIT, jaz sem dal za njega v avstriji točno 1690€ (cca. 380.000 SIT). Cene raznih DELLov, HP-jev in podobnih prenosnikov so bile enake ali nižje, s tem da so bili hadrware-sko precej šibkejši. Tako, da tistih 2500€ - 3000€ ne vem kje si dobil. Bi ti verjel, če bi govoril o Applu, pa še ta bi bla huda. ...

2. tvoj kolega NI ŠANS da bi šel karkoli prelotavat, ker je vse narejeno najmanj v SMD tehnologiji, poleg tega je sam PCB pri možnih napakah (ali če crkne) namenjen le menjavi. Še navadnega osebnega računalnika ne morš lotat, kaj šele laptopa, halo?!?!

3. velikost LCD panela NIMA VEZE s crkanjem mikrofona, IR-a, napajalnika, itd... da bi 15" bolje delal? poster_oops.gif

4. ne buč prodajat. Nekateri se na računalnike tudi spoznamo, tud na forumu se kakšen tak znajde. smile.gif

5. kupi si Appla s podaljšano 5 letno garancijo pri FMCju, 15 colarja. Mislim da bo to najbolje zate. jumping0046.gif

6. če ti tudi predlog pod št. 5 zataji, se malo zazri vase. ashamed0002.gif

LP

Heh, odgovori so preprosti g. Mihelič:

1. Prenosnike smo dobili od bbcja za mobilno radijsko produkcijo. Trije enaki modeli in dva noejša čez nekaj mesecev, klasa latitude 840c in še nekaj, izdelani posebeja za bbcjeve portabilne studie... blabla,... po garancijskem roku sranje... cena je pa bila 4.000€ z vsemi licenčnimi programi, za surov računalnik z xpji pa 2500-3000€.
Takšne so bile kupne cene bbcja za svoje novinarje, tehnike in dopisnike.
(HPja sta poglavja zase a tako pač je.)

2. Vem, no vsaj tudi jaz sem podobno razmišlajl... tip še dandanes uspešno uporablja enega celega prelotanega za AV produkcijo špic za rtv slo/ mb... nekako mu je prirastel k srcu wacko.gif ...
sem menil da je tip fanatik in gre do konca... za kompenzacijo mi je dal 60GB žepni prenosni disk, ki mi je pred 5 meseci crknil...
real life pač, haaaaaaaaaaaalllllooooooo!!!?
lahko ti dam email od njega, če imaš ali boš imel podobne težave!

3.čisto nič nisem apeliral da bi bila kakšna povezanost med velikostjo lcdja in okvarjenimi napravami!
samo osebna opažanja po vzorcu drugih mnenj.

4. ne mi zamerit, ampak cca. 10 let sem pisal za par IT revij od recenzij do testov in se še kar nekako spoznam, nisem več hudo mladosten in imam verjetno več izkušenj kot marsikdo... smile.gif, a ne. Od tod tudi zagrenjenost... in ne me primerjat z drugimi!

5. čeprav si ironičen imaš prav, ampak vsaj pro bo naslednji, res. Hvala...

6. ko sem zazrt vase, vidim in berem tebi podobne. Provokator, cinik, namišljeni humorist, višji kot ostali... nič konkretnega, specifičnega... odgovori sami sebi v namen več ali manj.
si popolnoma 100% enak kot jaz, obratno:).

btw: 7. Evo glih sem se zazrl vase. Zdaj pa prosim, da to storiš tudi ti.
Hvala.
Nenad Patkovic

#56 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 01:23

Haha... Gospod Nenad ...

Dobro si se razpisal, ni kaj.

Najprej morm rečt, da s tem pisanjem ne pripomoremo prav k nobeni pametni odločitvi souporabnika tega foruma glede nakupa DAW, kar je bilo osnovno vprašanje. Pa ok, jaz sem začel pisat repliko na tvoj mail, enostavno zaradi tega, ker mogoče res ne prenesem, da mi nekdo prodaja buče na forumu za stvari, v katerih sem "doma". Sorry, za take stvari enostavno ne morem bit tiho.

1. Jooooj, Nenad no ... če je DELL posebej naredil prenosnike za BBC, nkar no, k se mi ne da več pisat o tem. evilgrin0040.gif Kvečjem mogoče jih je predelala firma, ki jih uvaža. To bi še verjel. In sicer v smislu nadgradnje pomnilnika in diska. Ostalo NIMA BIT KAJ drugače narejeno. Ok, to smo razčistili, a ne?

2. Jaz take stvari stran fu..nem k se pokvarjo.

3. Nisi apeliral, si pa omenil, NAJ BI BILI 17" bolj problematični kot 15". smile.gif Veš to je tko, k da bi reku, da se npr. Passatu Variant bolj mašine kvarijo kot limuzini.

4. Ne primerjam te z nobenim, to enostavno ni mogoče. jumping0046.gif

5. Pametna odločitev.

6. Uf, 100% enak kot ti..., NLP je samo eden. smile.gif

7. Ja, ravnokar se grem zazret vase (spat namreč).

8. Kaj pa akustika? jumping0046.gif

LP
www.mmedia.si

#57 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 01:38

Ja imaš prav, moja krivda Tadej!
Hvala.

1. res je,na koncu je to postalo jasno tudi meni. Bila je vpletena še ena hhb posredniška hiša, ki je lahko po svojih in bbbcjevih pričakovanjih malo spremenila serijo. tu ni nekaj posebnega za razčistit, posredniški posli in javni uk razpisi pač, ja.

2. jaz sem bolj ekološki tip.

3. ne rekel sem samo da: "Slišim pa da je s 15 colskimi bolje. Tudi delli."
pač zasledil par krat. pusti bebave analogije.

4. Hvala. Enako je samoumevno, saj si individuum navsezadnje,a ne?!

5. Vidim ja dry.gif

6. Enako, hvala, glej točko 4.

7. Lepo spi!

8. Super, pa ti!?
Nenad Patkovic

#58 BlackOrWhite

BlackOrWhite

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 10:12

Pejta na cockto, pa se pogovarjajta wub.gif

@For: Zadeva je bla taka kot je Blaster opisal. Ob nakupu je bila gor priložena Vista Home.
FW karta se je izklapljala in vklapljala neprestano, po parih minutah, včasih sekundah,
včasih je delala OK tudi dlje kot pol ure. Na koncu sem se odločil, da zamenjam OS.
Ker vsi razno razni driverji ipd niso uredili ničesar. Pod XPji zvočna dela brez vsakršnih problemov.
Problem je le v tem, ker je včasih težko najti podporo za gonilnike za XP, če je kompjuter narjen za Visto.
Sicer se najdejo, ampak sam ga recimo nisem našel za wireless, bluetooth, (oziroma sem ga našel, pa ne dela),
potem grafika sicer dela ok, vendar ne dela 2nd screen. Vendar so to stvar, ki me v bistvu ne motijo, le vem da ne delajo prav.

Tako da jaz ne dam roke v ogenj za noben prenosnik razn za svojega. Vendar poznam uporabnike vse sorte laptopov,
pa noben še ni potožil glede HP, tako da sklepam, da bo tudi zate v redu. Če bi bil na tvojem mestu, bi za prenosnika dal malce več €, vendar
če praviš da je omejitev 800€, potem se mi zdi glede na specifikacije pač najboljši tisti. Konec koncev dobiš za ta denar kompjutr enakih specifikacij kot je moj, kupljen eno leto nazaj, za 400€ več. Sicer bi jaz sam tudi raje imel bolj sposobno mašino, ampak za ljubiteljsko sceno, se mi zdi dovolj. Sem že marsikaj naredil gor. Če hočeš kaj več, je itak bolje nabavit stac. komp. Pa mobilnost mi je zelo močan faktor. Jaz ga uporabljam za demote, po 10 trackov recimo. In kaj več že težko procesira. Odvisno seveda kaj obesiš gor (plugi-ins). Za to mi zadošča, za nadaljevanje grem v pro studio.

Jaz bi na tvojem mestu storil sledeče: postavil okvirni proračun (očitno 800€), pogledal kaj se za ta denar dobi pri preverjenih znamkah (HP, DELL, Toshiba ipd) in nato izbral par kandidatov, ki za tvoj budget ponujajo največ (procesor, ram, bla bla). Tle je fino koga kaj vprašat, ki se kaj spozna, da veš dobro izbrat. Razen če sam obvladaš.
Potem pa obvezno pogooglaj za temi laptopi, po raznih forumih tudi, da vidiš, če vse štima s driverji za XP. Tist omenjeni HP celo omenja, da ima medije za prehod na XP, če prav razumem je to zagotovilo, da na XPjih dela vse BP.

Še to: precej možno, da se za mojga Della že najdejo novi, superduper driverji za Fireboxa za Visto, vendar mi zadeva zaenkrat dela super pod XPji in ne vidim, da bi pod Visto delal boljše komade smile.gif Da ne rečem, da Vista požre tolk in tolk rama, da ga potem od tistih 2gb ostane vseskup en dober giga. Če se nategneš in kupiš laptop z grafiko, ki "krade ram" imaš lahko na koncu pod Visto le še lapotop za igrat Minesweeper. Sicer se nisem, no, ampak ti, For, pa le pazi, da maš tud grafiko OK (da ni ram-shared).

#59 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 10:40

Tako je... poslušaj BlackOrWhite-a. Kot je rekel, nekatere firme omogočajo downgrade na XPje. To ti zagotavlja, da ti bodo delali BP.

Glede Viste je tako, da vsakemu TOPLO priporočam 64-bitno različico in vsaj 4Gb RAM-a za normalno uporabo kot DAW.

In kot je bilo tudi že rečeno, glej da bo grafični RAM na "grafični karti" in ne shared, poleg tega izberi laptop z Intel Core2Duo procesorjem in ne AMD Turion, ker ne blestijo najbolj (poraba energije, segrevanje, ...).

LP
www.mmedia.si

#60 For

For

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 47 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2008 - 11:40

Super ste fantje! bow.gif clap.gif

Vsi podatki glede drajverjev, rama, grafične, procesorjev ipd. so preveč zame ...priznam blush.gif

Potem bo tale HP Compaq 6830s 2GHz (KU405EA). v redu?

Mogoče še kakšen?

Hvala vam! goodpost.gif
ROCK!

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov