Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nasveti za monitorje

89 odgovorov v tej temi

#61 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2010 - 02:25

QUOTE (ixi @ 25. Feb 2010 12:06:13) <{POST_SNAPBACK}>
Ti samo povej svoj bađet pa ti bomo poiskali monitorje in velikost prostora in zvrst glasbe!

Ixi obvlada, kupil boš pravo stvar vrjemm mi, če bo on zravn !!!

#62 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2010 - 06:25

QUOTE (ixi @ 25. Feb 2010 12:06:13) <{POST_SNAPBACK}>
Ti samo povej svoj bađet pa ti bomo poiskali monitorje in velikost prostora in zvrst glasbe!

Jp... to ni napaka. Če poveč tvoj bažet, ti bomo med drugim povedali tudi kakšno zvrst glasbe boš delal wink.gif

#63 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2010 - 07:12

QUOTE (saso @ 25. Feb 2010 18:25:23) <{POST_SNAPBACK}>
Jp... to ni napaka. Če poveč tvoj bažet, ti bomo med drugim povedali tudi kakšno zvrst glasbe boš delal wink.gif

Hehe biggrin.gif

#64 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2010 - 10:30

To me zanima predvsem na splošno, kateri proizvajalci naredijo monitor, da opravi svoje delo....za normalno ceno.
...recimo do 1500e (par), za sobo 20m2, vse zvrsti glasbe...

Kateri proizvajalec je v tem cenovnem razredu najboljši?

#65 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 25 februar 2010 - 10:54

... to je zelo, zelo relativno, ampak v osnovi bolj je "azijski" (kitajska ipd.) bolj je nezanesljiv, če ne drugega glede kvalitete...
"japonec" je v redu, če ti osebno pašejo na uho.
Sam sem bolj pristaš evropejskih, usa, uk zvočnikov tudi, če se kakšen model izdeluje "tam desno" (zaradi nižje cene seveda).

1500€ za par ni glih nekaj, sploh za vsako zvrst glasbe (torej da ima tudi dovolj nizkih ipd.).
Začnejo se bolj pri 1500€ na 1/2 para:(
Recimo kakšni Adami, so zelo v redu, imajo tudi poceni modele in dokaj "resnicoljubne" (basi so švoh pri cenejših)... kaj več ti pa bodo svetovali pubeci, ki imajo cene v malem prstu...

P.S.: tudi kubikaža prostora in glede na to izbira zvočnikov je bolj mit!
Vedno je bolje imeti čim bolj zmoglive, čim bolj fullrange, večsistemske zvočnike navkljub kubikaži... nearfielde so si sicer izmislili da bi se zminimaliziral vpliv modalnih frekvenc, ki so zelo prisotni v malih prostorih a je to maža za oči/ušesa, modalne so zmeraj prisotne, tudi če se posluša bolj na tiho ali bolj od blizu (v teoriji/praksi bi zminimaliziral modalne frekvence prostora z nearfieldi, če bi poslušal zelo od blizu-recimo par centimetrov razdalje!!!, torej skoraj tako kot slušalke).

Torej čim boljše zvočnike, ne glede na kubikažo in čim boljši akustičen tretman ti bodo zagotovili čim boljši monitoring.

Oprosti, ker sem te sedaj še bolj oddaljil od neke univerzalne rešitve, ki pa je žal ni!

(če ne verjameš meni:) lahko recimo prebereš nekaj malega o tem v tej temi: http://www.gearslutz...oot-mm35-7.html , posti od Thomasa Barefoota, sploh post 198, to je prvo kaj sem našel).
Nenad Patkovic

#66 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2010 - 10:56

cit.NLP
... razlika med studijskimi pogoji poslušanja in avdiofilskim poslušanjem: čim večja nevtralnost sistema in prostora VS prijetno (mnogokrat mnooogo preveč) koloriran zvok.

???
mogoče takole:
razlika med studijskimi pogoji poslušanja in avdiofilskim poslušanjem:prijetno (mnogokrat mnooogo preveč) koloriran zvok VS čim večja nevtralnost sistema in prostora
zvok,zvok,zvok...

#67 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 25 februar 2010 - 11:22

... hmmm... hja, bom še popravil:
"razlika med studijskimi pogoji poslušanja in avdiofilskim poslušanjem: čim večja nevtralnost sistema (zvočniki, amp... + prostor) VS povsem kolorirano tako ali drugače prijetno; zvočniki... + prostor":)
To je 98% prisotno pri audiofilih.

... tudi studiji niso izvzeti vsekakor, saj premnooogi to zanemarjajo ampak obstajajo pa neke fizikalne smernice in akustični dizajni, ki če so pravilno! izvedeni bi naj bilo to čim bolj nevtralno ja:)
Teh nekih "uradnih" smernic pri audiofilih glih ni, ne.

Zdaj kaj so to točno "smernice" in kakšni vse "akustiči dizajni" in kako "čim bolj primerno tretirat" - hja čitanje/šolanje ipd + še samoinicijativnsot in raziskovanje...
Nenad Patkovic

#68 mucmac

mucmac

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 46 prispevkov

Objavljeno 20 december 2010 - 07:25

Mene zanima, če se lahko primerjajo slušalke z monitorji?

Imam akustično neurejen "home studio", in me zanima, če bi se lahko rešil problemov z nakupom dobrih slušalk?

Ali te tudi pri dobrih slušalkah (cca. 400eur), začnejo boleti ušesa po daljšem poslušanju?
Ali lahko slušalke nadomestijo monitorje?

#69 beatmakerr

beatmakerr

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 667 prispevkov

Objavljeno 20 december 2010 - 08:10

QUOTE (mucmac @ 20. Dec 2010 19:25:33) <{POST_SNAPBACK}>
Mene zanima, če se lahko primerjajo slušalke z monitorji?

Imam akustično neurejen "home studio", in me zanima, če bi se lahko rešil problemov z nakupom dobrih slušalk?

Ali te tudi pri dobrih slušalkah (cca. 400eur), začnejo boleti ušesa po daljšem poslušanju?
Ali lahko slušalke nadomestijo monitorje?

Če maš namen dat 400 evrov za slušalke, bi jst glede na tvojo situacijo definitivno kupu ene ful hude slušalke in pol čez čas kkšne monitorje, če bo seveda kej denarja na strani biggrin.gif Moj primer je tak nardim mix na slušalke in vseen sprot preverjam na mojih krkih kako zveni, ker sem se v 2 letih navadu na njihov zvok in vem kako more zveneti v mojem prosrotu, čeprav ni niti mal akustično obdelan, je pa res da so slušalke dosti boljše že zaradi samih reverbov delayov itd... Uglavnem splača se ti slušalke kupiti, še posebaj če nameravaš 400 evrov, da ti za njih biggrin.gif, tko jst vidm stvari oziroam bi tko naredu biggrin.gif

Mislim, da te pri dobrih slušalkah ne bi smela boleti ušesa, razn če jih nameravaš imeti neprestano gor po 8 ur al pa kej tazga biggrin.gif

Peace

#70 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 20 december 2010 - 08:17

Nekaj o slušalkah v teh threadih in nekaj je v linkih omenjenih threadov:
http://www.planetaud...?showtopic=4156
http://www.planetaud...?showtopic=4273
Nenad Patkovic

#71 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2011 - 05:00

ali je 8.5" woofer prevelik za sobo dimenzij visina 2.4 x sirine 3.0 x dolzine5.0m ? Dobu Adam A8X predkratkim ampak me malo skrbi da se soba nonstop trese :-/

#72 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2011 - 05:06

http://www.planetaud...p...ost&p=28549
http://www.planetaud...?showtopic=4098
... akustične probleme pa je dobro reševat z akustičnimi rešitvami smile.gif
Nenad Patkovic

#73 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 05 januar 2011 - 08:48

kako se kej obnesejo adami?
Ebay the baby, get more equipment.

#74 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2011 - 09:10

overall je stereo slika super, mnogo bolj 3D kot focal solo, ki sem jih mel neki casa, x-art tweeter ---> mmmmmmm :-]
kaj vec ti ne morem povedat ker se moram akustike zdej lotit, sem mel v planu se machinedrum in kaksen synth, vendar bom trenutno raje v akustiko vlozil.

moram pa kaksno lepo v prid ixija povedat, ker mi je ze parkrat zdej zrihtu zelo fin popust kissing2.gif

#75 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 827 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 06 januar 2011 - 10:15

QUOTE (Katoda @ 5. Jan 2011 21:10:34) <{POST_SNAPBACK}>
moram pa kaksno lepo v prid ixija povedat, ker mi je ze parkrat zdej zrihtu zelo fin popust kissing2.gif

ashamed0002.gif

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#76 Vale

Vale

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 797 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2011 - 10:36

QUOTE (zmatej @ 24. Feb 2010 23:21:27) <{POST_SNAPBACK}>
Skoraj vse je narejeno na kitajskem violent085.gif

mogoče to velja za majhne monitorje... večje serije pa pomoje ne, ker jih kupiš v paru in morajo bit zvočniki po domače povedano stjunani oz. se pred prodajo poslušajo... ne vrjamem, da to dela kitajc v tovarni... bi pa lahko bilo možno, da se jih na kitajskem sestavi, jih pošlejo nazaj v europo in potem stručkoti zbirajo pare itd. smile.gif correct me if I'm wrong wink.gif

#77 E.B. King

E.B. King

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 519 prispevkov
  • Interests:muzika tako ali drugace + standardne cloveske zelje in goni

Objavljeno 06 januar 2011 - 12:29

QUOTE (Katoda @ 5. Jan 2011 22:10:34) <{POST_SNAPBACK}>
overall je stereo slika super, mnogo bolj 3D kot focal solo, ki sem jih mel neki casa, x-art tweeter ---> mmmmmmm :-]
kaj vec ti ne morem povedat ker se moram akustike zdej lotit, sem mel v planu se machinedrum in kaksen synth, vendar bom trenutno raje v akustiko vlozil.

javi, ko bos nabavil machinedrum, bi se oglasil na testno voznjo music.gif (pa lah prnesem kak sint za sprobat wink.gif )

QUOTE (Katoda @ 5. Jan 2011 22:10:34) <{POST_SNAPBACK}>

a to sta samo vidva taka kolega, ali popust velja tudi za ostale? smile.gif
Ebay the baby, get more equipment.

#78 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2011 - 04:58

evoga... smile.gif
treba bo updejtat sistem počasi oz kmalu.

Razmišljal sem o Adam A7. Potem sem prišel na Adam A7X.
Potem sem mislil, klinc, A7X + sub.. ko ma thomann ravno akcijo.
Potem sem prišel na Adam A8X. Soba je majhna, nekaj takega kot je Katoda napisal (ampak bolj 4x4, akustika je "in works")

Torej, budget je okrog 1000e.

Kako se pa KRK VXT8 postavijo proti A8X?

#79 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2011 - 10:24

Med vsemi temi naštetimi bi osebno šel z Adami, glej B stock:
http://www.thomann.d..._a8x_bstock.htm
malo preko 1000€ in povsem ok, pa še garancija je polna.
Adami so kvalitetno narejeni (glede na ostale omenjene) in tweeter je še malo dodelan od prejšnjih serij, malenkost je bolj "mehek", adami hitro pokažejo ko nekaj ne štima kar je bistvo mix zvočnika. Tudi Focali niso slabi a cena in koliko nizko dajo od sebe ni tako kot pri Adamu, recimo konkretno http://www.thomann.d...ocal_cms_65.htm, ki je ajde recimo tu nekje na "papirju" (manjša bas/mid membrana).

Pri Adamih se edino radi pritožujejo da radi "prdijo" (port noise, port chuffing ipd.) pri določenih nizkih frekvencah, novejše serije imajo to odpravljeno, medtem ko pa starejše lahko daš Adamu nazaj na retrofitiranje.

Drugače pa vsekakor zmeraj je dobro it in vse preposlušat kaj je možno, različne okuse, pričakovanja in navade pri poslušanju imamo.

Tudi kakšni dobri rabljeni zvočniki se dajo dobit, samo potrpežljivo je treba iskat.
Nenad Patkovic

#80 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2011 - 03:39

maš še kak drug predlog v tem rangu? Midfieldov raje ne, že A8X se mi zdijo malo veliki.
za prdenje sm slišal da je od določene serijske naprej ok, če je pa starejši ti pa zastonj upgrejdajo porte. smile.gif
nevem kje bi dobu A8X, morm poklicat v audiopro če jih imajo.
A8X bi mogoče vzel v SLO na firmo, ker je tale B-stock samo en. Mogoče bi šlo tud na thomannu preko firme, verjetno bi šlo?

Nekak se nagibam raje k sistemu brez wooferja, kaj pa ti meniš? Torej, A8X.
poslušal sem ene "posnetke" monitorjev, se pravi, cela AX serija je bila posneta z istim majkom iz iste pozicije na isti opremi z istim komadom. sej vem da je tak test jalov, ampak razlika med A7X in A8X se pa opazi. pri A8X ma bas hiter attack pa "izdihne" čisto, pri A7X se sliši kot pre/post ringing pa manj definicije.
i mean.. pretty obvious. sam vseeno. Če hočem woofer ki bo mel pri 50hz definicijo kot jo ima A8X se lahko še za 500e olajšam se mi zdi, ne?

Sej bom vidu, budget ostane enak, morda res kakšne rabljene pocufam. Nekoč so se mi Tannoy Reveal dopadli.
Kaj pa ti pravzaprav uporablaš?

Prispevek uredil/a: Ploki, 06 avgust 2011 - 03:46 .

#81 mico

mico

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 78 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2011 - 05:41

QUOTE (NLP @ 5. Aug 2011 23:24:40) <{POST_SNAPBACK}>
Adami so kvalitetno narejeni

Doma sem imeu večkrat izposojene yamahe hs80 in KRK rp8...so bli preveliki za moj prostor, zato sem se odloču da kupim kaj manješega, pa da vseeno dam kašn evro več...kvaliteta pa to....
Pred enim mesecem kupu Adam a5x in dobil to:
Na robu driverja je nek mehurček, sicer se komaj vidi...
IMAG0094.jpg
V portu enega zvočnika je slabo pritrjena ta bela pena/vlakna, al karkoli to je in lepo skače sem ter tja ko zvočnik igra
IMAG0152.jpg
IMAG0155.jpg
IMAG0156.jpg
IMAG0167.jpg
Bol razočaran nebi mogu bit...
No, praviš da so adami kvalitetni...upam da imaš prav in da je to en velik slučaj da so ta dva boksa končala na prodajnih policah...in nato pri meni, pa da se bo zadeva rešla kot je treba

Prispevek uredil/a: mico, 06 avgust 2011 - 06:04 .

#82 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2011 - 08:15

QUOTE (Ploki @ 6. Aug 2011 16:39:43) <{POST_SNAPBACK}>
maš še kak drug predlog v tem rangu? Midfieldov raje ne, že A8X se mi zdijo malo veliki.
za prdenje sm slišal da je od določene serijske naprej ok, če je pa starejši ti pa zastonj upgrejdajo porte. smile.gif
nevem kje bi dobu A8X, morm poklicat v audiopro če jih imajo.
A8X bi mogoče vzel v SLO na firmo, ker je tale B-stock samo en. Mogoče bi šlo tud na thomannu preko firme, verjetno bi šlo?

Nekak se nagibam raje k sistemu brez wooferja, kaj pa ti meniš? Torej, A8X.
poslušal sem ene "posnetke" monitorjev, se pravi, cela AX serija je bila posneta z istim majkom iz iste pozicije na isti opremi z istim komadom. sej vem da je tak test jalov, ampak razlika med A7X in A8X se pa opazi. pri A8X ma bas hiter attack pa "izdihne" čisto, pri A7X se sliši kot pre/post ringing pa manj definicije.
i mean.. pretty obvious. sam vseeno. Če hočem woofer ki bo mel pri 50hz definicijo kot jo ima A8X se lahko še za 500e olajšam se mi zdi, ne?

Sej bom vidu, budget ostane enak, morda res kakšne rabljene pocufam. Nekoč so se mi Tannoy Reveal dopadli.
Kaj pa ti pravzaprav uporablaš?

Jaz sem uporabljal, poslušal, primerjal večino teh budget zvočnikov, Adami so bili še najbolj kvalitetno narejeni, tudi zvočno ok (nearfield Geneleci so bili po kvaliteti izdelave ok zvok ne, Yamahe tudi niso slabe kvalitete zvok ne, Dynaudio kvaliteta ok zvok ne, Focali tudi ok zvok ok, Opali vse ok a je cena... vsi imajo neke + in - a so to vse dovolj kvalitetni zvočniki da če se navadiš gredelat z njimi dobro)... vse drugo je še slabše, sploh v tem cenovnem rangu, višje greš, bolj pazijo pri izdelavi se mi zdi...

Moja zvočna ocena je individualna in ni nujno da imaš enak okus.

Bolje model višje kot woofer, z wooferjem ni takšne koherentnosti zvočne slike.

QUOTE (mico @ 6. Aug 2011 18:41:11) <{POST_SNAPBACK}>
Doma sem imeu večkrat izposojene yamahe hs80 in KRK rp8...so bli preveliki za moj prostor, zato sem se odloču da kupim kaj manješega, pa da vseeno dam kašn evro več...kvaliteta pa to....
Pred enim mesecem kupu Adam a5x in dobil to:
Na robu driverja je nek mehurček, sicer se komaj vidi...

V portu enega zvočnika je slabo pritrjena ta bela pena/vlakna, al karkoli to je in lepo skače sem ter tja ko zvočnik igra

Bol razočaran nebi mogu bit...
No, praviš da so adami kvalitetni...upam da imaš prav in da je to en velik slučaj da so ta dva boksa končala na prodajnih policah...in nato pri meni, pa da se bo zadeva rešla kot je treba

Hja se dogaja ja, marsikaj je lahko tudi zaradi skladiščenja, prevozov... uveljavi garancijo pa je.
Nenad Patkovic

#83 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2011 - 08:44

NLP: si kar potrdil moje domneve in sume. Čeprav berem da se zadnje čase marsikdo pali za 7" monitor + sub... Čeprav js vsakemu rečem da je fullrange box boljše. strongbench.gif Mislim da sem se kar odločil za A8X. Bom se še zapeljal do audioproja. A je še kje pri nas kaka trgovina z več monitorji za poslušat? Tam vem da majo postavljene...
Itak pa mam še ene VLX5 tascame ki jim ful low-enda fali, pa bom raje še tiste ponucu pa z wooferjem skombiniru kot 3rd check.. smile.gif

hehe, sem šel za vic na bolho pogledat smile.gif
http://www.bolha.com...oglas1273312163
noro. pršparam 400e.. prodaja jih pa že pol leta O.o

mico: jaz bi takoj nazaj poslal...

Prispevek uredil/a: Ploki, 06 avgust 2011 - 09:02 .

#84 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2011 - 11:07

Kot sem že večkrat povedal; če je low end potreben (recimo elektronika mnogokrat zahteva res nizke frekvence) zmerom je bolje fullrange zvočnik, če pa že greš z wooferom pa je priporočljivo imet 2...

Velikost zvočnika ne pogojuje prostor, večji zvočniki lahko iz sebe dajo večji SPL (to uravnavaš z volume/gainom, pač prilagodiš da se ti ne derejo preveč v glavo:)) in nižje frekvence (le te pa lahko na velikih zvočniih tudi cutneš če so vzbujene modalne frekvence premoteče...), rešitev je v akustični ureditvi prostora seveda.

... "rešitev" da se ne vzbudijo modalne/resonančne frekvence je možen še na ta način (racen cut-anja) da enostavno kupiš zvočnike ki ne posegajo med ta frekvenčna območja a to so potem auratoni ipd. šaktlice, samo s temi pa gre težko resneje delat (razen "čekinga").

Z zmanjšanjem glasnosti pa ne dosežeš, da bi bile modalne manj prisotne, kakor radi promovirajo nearfielde da če od blizu poslušaš je soba manj moteča, to je laž, lahko pa sam vključiš merilni program in boš jasno videl da tako kot daješ na tiho zvočnike se povsem enakomerno modalne nižajo, torej si v začaranem krogu.
Razmerje ostaja povsem enako.

Ta ki jih prodaja, če ne laže da prodaja ker sta za ta prostor premočna ali da imata skrito napako, potem izkoristi priliko ali pa mu to razloži:)

In da še enkrat opozorim; Adami imajo ribbonske tweeterje, ki so nekaterim preveč ostri, novejši X-ART tweeter je vsaj meni "mehkejši" a vseeno zelo natančen (ne znam se izrazit) a tudi stari tweeterji meni osebno niso bili naporni tak da... sto ljudi sto čudi, sto žena dvesto sis*smile.gif
Nenad Patkovic

#85 mico

mico

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 78 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2011 - 01:07

QUOTE (Ploki @ 6. Aug 2011 21:44:55) <{POST_SNAPBACK}>
jaz bi takoj nazaj poslal...

Absolutno, nikjer nisem zasledil da bi imel kdo z adami take težave, tako da res upam da je bil to slučaj
LP

#86 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2011 - 10:54

hmmm jaz sem že videl Adame enako kot na tvojih slikah, odstopa laminacija in enako z izolacijo v portu ipd.
... marsikaj sem videl tudi pri drugih firmah in mislil da ni mogoče... to je vse industrija, vprašanje je optimizacije in kontrole, ki je mnogokrat kitajsko zanič ali bolje... zato pa je vsaj garancija če ne druga...

Poznam pa nekaj dobrih strokovnjakov, ki ti naredijo custom zvočnike, samo za ceno se ne sprašuje ker je "custom"...
Če kdo ima željo - PM.
Nenad Patkovic

#87 Airwave

Airwave

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 19 prispevkov

Objavljeno 19 september 2011 - 06:49

Ali ve kdo v kateri trgovini bi se dalo sprobat monitorje Mackie MR-5 in MR-8 oboje? MR-5 vem da majo v LJ v Bam Guitar centru, ne pa 8 verzije. Vem da so to bolj produkcijski zvočniki, vendar bom jih jaz uporabljal bolj za poslušanje glasbe. So primerni za to ali bi vzel katere druge do 300-400€ (katere)?

Prispevek uredil/a: Airwave, 19 september 2011 - 06:53 .

#88 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 september 2011 - 07:09

Kaj pa recimo kaj takegA?
http://www.bolha.com...oglas1273415435
http://www.bolha.com...oglas1275325328
+ to
http://www.bolha.com...oglas1275360353
http://www.bolha.com...-oglas383608756

pokličeš, vprašaš koliko samo ojačevalec...
js sm dobu enkrat JVC JA-S22 za pičlih 50e, v nulo ohranjen (po spec sheet 0.02% THD @43W 8ohm - kar je manj kot mackie! tongue.gif)

evoga.. super komplet:, ca 250e smile.gif
http://www.bolha.com...oglas1276154180

edit2:
http://www.bolha.com...oglas1275891299
http://www.bolha.com...oglas1276173545
http://www.bolha.com...oglas1275923432
http://www.bolha.com...oglas1276414490

Ej, jaz bi kupil Vse 4 ki sem jih nazadnje dal. prisezem. smile.gif

Prispevek uredil/a: Ploki, 19 september 2011 - 08:30 .

#89 Katoda

Katoda

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 898 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2011 - 09:21

btw a se samo meni zdi ali je cena Focalom res nenormalno zrasla ? focal solo kar 950€, ce mene spomin ne vara sem jaz zanj dal cca 700 po kosu.

#90 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 03 oktober 2011 - 09:44

... hja radioaktiven berilij se draži, ekonomska kriza pa to:)
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov