Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Optimalna nastavitev Ableton Live za trackanje

3 odgovorov v tej temi

#1 DJoannes

DJoannes

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 17 prispevkov

Objavljeno 28 november 2017 - 03:20

Zdravo.

V pomoč mi bo vsako mnenje;

z bandom smo se odločili, da se produkcije in dry trackinga kitar in vokalov lotimo sami, zato me zanimajo kakršnakoli priporočila v zvezi z nastavitvami Ableton Live. DAW v osnovi dobro poznam in ga že dalj časa uporabljam.

Predvsem sem v precepu pri njegovi lastnosti "Warp mode", ki me trenutno najbolj bega.

Kateri je pravi mode za trackanje kitar npr.?

In ali je še kaj takega na kar bi bilo dobro da smo pozorni.

Hvala vnaprej

#2 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 28 november 2017 - 05:09

Tudi sam uporabljam ableton za vsa multitrack snemanja in lahko rečem da je dobra izbira. Warping imam sicer v mojem slučaju izklopljen, za našteti primer pa je verjetno najboljši način "Complex Pro".

lp

• DJoannes članom je to všeč

#3 DJoannes

DJoannes

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 17 prispevkov

Objavljeno 30 november 2017 - 03:34

<script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-a...lytics.js,ga'); ga('create', 'UA-3457651-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); </script>

Tudi sam uporabljam ableton za vsa multitrack snemanja in lahko rečem da je dobra izbira. Warping imam sicer v mojem slučaju izklopljen, za našteti primer pa je verjetno najboljši način "Complex Pro".

lp

Kako pa permanentno izključiš warp mode?

#4 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 775 prispevkov

Objavljeno 01 december 2017 - 12:55

<script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-a...lytics.js,ga'); ga('create', 'UA-3457651-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); </script>

Kako pa permanentno izključiš warp mode?

Ena varijanta je gubm warp pri vsakem tracku, druga in predvsem bolj uporabna varijanta je v nastavitvah da izklopiš auto warp long samples ali nekaj v tem smislu.

lp

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov