Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

A&H Qu-16

• Prosimo prijavite se za odgovor
18 odgovorov v tej temi

#1 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 02 maj 2013 - 12:06

kaj menite o tej novi prihajajoči mašini?
''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

#2 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov
  • Interests:Pro audio elektronika in zgodovina.

Objavljeno 03 maj 2013 - 06:52

Nočna mora za live? Ko nekje v Italiji naročiš mixer in rack, ob prihodu pa dobiš tole.

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 753 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 03 maj 2013 - 09:25

Poznam ILive T112 mixer, ki dela zelo dobro, prav tako njegovo izpeljanko GLD 80. Oba mixerja sta primerljiva z vsako digitalko na trgu. Je pa res da ima tudi vsak mixer svoje prednosti, pomankljivosti in seveda svoje fore.

Qu-16 ni nic drugega kot se bolj okrnjena verzija GLD80 mixerja. Ima natanko vse kar rabis pri takem setupu.

Ima:

Qu-16 features 16 mic/line inputs, 3 stereo inputs, 4 FX engines with dedicated stereo returns, 14 mixes (including LR, 10 aux mixes, plus 2 dedicated FX busses), 12 mix processing channels, patchable AES digital output with a further 2-channel ALT output, dedicated Talkback mic pre input, and 2-Track output.

Kaj se rabis vec ???

Tudi jaz sem bi svoj cas pristas analogije in big racka z outboardo,... Potem pa prides do zakljucka de ti nic ne pomaga niti Midas Legend, prav tako ne kubik dbx-ov, klarkov Tc-jev, lexiconov,... Nic vse je odvisno od tonca....predpogoj da imas na stageu dobr bend z dobri instrumenti,....

Pa lahko noc,....

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2013 - 08:08

Meni se je zgodilo 2x, da sem dobil dig. Yamaho namesto popolnoma druge opreme, ki je bila v riderju. Btw, naročen mixer je bil obakrat Mackie, outboard pa npr. Focusrite in Yamaha, minimalni setup in nobene eksotike.
Ne vem koliko se danes takšni digitalni mixerji razlikujejo med seboj, če ne preveč je to za live najbrž bolje kot kup dodatne opreme. Ni mi jasno kako se prebiješ čez vse menuje, ko se mudi in je mixer miniaturen. Najbrž delaš "na lopato", če upoštevaš še budget. Morda res lažje spiš, ko si to kupiš in si neodvisen. Skeptičen sem le glede ergonomije (majhni knofi in težji dostop do funkcij), o čemer težko sodim, pri večjih produkcijah pa še vedno vidim malo drugačen pristop, najbrž z razlogom.

#5 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2013 - 08:28

ne vem, meni se zdi zadeva maximalno uporabna, jaz sem že tako ali tako pristaš malih mašinc, ne vem mi pač ležijo, če veš kaj hočeš od zvoka, potem se hitro znajdeš, res tud sam sem nekajkrat delal na yamaho, sej efekti in zvok , kapo dol, amapk sem se tud jaz zelo lovil z meniji, tele nove generacije digitalk, pa se mi zdijo zelo pregledne, vse je jasno in zelo podobno analogiji. hitro si domač, to da pa imaš poln rack kar v mašini je pa sploh prednost, pri tej dotični mi je pa všeč tudi to, ker se namreč predvsem bavim z snemanjem, da je stvar tako enostavna, USB ključek in dva gumba in že snema, nobenih kompjuterov, lepo direkt v wav.

komaj čakam da jo parkiram domov

lp

#6 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2013 - 07:58

No, veseli me, če so tako napredovali in ni tako zaradi budgetov pri nas. Kaj resnega razen servisa z mixerji zadnjih par let nisem delal, zato sem se tudi vprašal ali je tak digitalni mixer podoben problem kot Yamahe pred leti. Je pa res, da so se nekateri naučili in jih obvladali. Zanima me v katero smer bodo šli riderji za večje prireditve, najbrž tudi v digi. mize.?
Pred kratkim sem si kupil neko igračo zase, ki je bila v Avstriji skoraj pol ceneje kot tu. Kje si ti kupil mixer, so razlike velike?
Če imaš kak znan preamp/eq bi bilo fajn če primerjaš in postneš, me zanima kaj spravijo v takšen format.

Prispevek uredil/a: Tuub, 08 maj 2013 - 08:02 .

#7 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2013 - 08:46

QUOTE (Tuub @ 8. May 2013 20:58:22) <{POST_SNAPBACK}>
No, veseli me, če so tako napredovali in ni tako zaradi budgetov pri nas. Kaj resnega razen servisa z mixerji zadnjih par let nisem delal, zato sem se tudi vprašal ali je tak digitalni mixer podoben problem kot Yamahe pred leti. Je pa res, da so se nekateri naučili in jih obvladali. Zanima me v katero smer bodo šli riderji za večje prireditve, najbrž tudi v digi. mize.?
Pred kratkim sem si kupil neko igračo zase, ki je bila v Avstriji skoraj pol ceneje kot tu. Kje si ti kupil mixer, so razlike velike?
Če imaš kak znan preamp/eq bi bilo fajn če primerjaš in postneš, me zanima kaj spravijo v takšen format.

nimam še mašine, najvrjetno jo bom kupil pti thomannu, zaradi garancije, ko jo sprobam, to bo že 6.7.bom postal posnetke

lp

#8 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 039 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2013 - 10:04

Jaz bi v tem rangu resno pogledal Soundcraft Si Compact C16 R.

#9 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 753 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 09 maj 2013 - 06:25

Če greš delat live sšil, moras digitalko poznat u piko, ne da potem iščeš kje se pride npr. do 3. Aux-a. Mores jo res maximalno poznat. se spomnim moje prve izkušnje z Yamaho LS9-32,... prvič gledal ko tele, po parih minutah mi je bilo vse jasno kar se tiče mixa, auxov, fx,.. ect, pustimo zdej rooting.

Velike produkcije kr delajo že veliko na digitalke ala Yamaha, Digico, Digidesign, Soundcraft, ,....

#10 soundrambo

soundrambo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2013 - 09:02

Velike produkcije delajo skoraj samo na digitalno. Pogosto srečaš Avid(digidesign), Midas, Digico.zanimivo je da so Yamahe zelo nezazeljene na riderjih...Imaš pa seveda stare rockerje ki prisegajo na analogno:Roger Waters 2x Midas xl4Iron Maiden Midas Xl3Motorhead Midas HeritageAcdc Midas PRO40
smile.gif
Problem pri teh manjsih mikserjih je, da pogosto imajo polno zadev, ki pa ne delajo kot bi mogle oz ne zvenijo ok... Na (malih) yamahah vem, da boknedaj da se dotaknes kakega gate-a ali kompresorja, ker delajo katastrofalno... pa to ne pravim samo jaz. Kako je pri tem a&h ne vem, upam da so porihtali, ker kolko se spomnim nazadnje ko sem poslasal nekaj na a&h ni bilo ravno dobro.
je pa res da sem verjetno razvajen, ker delam vecinoma na Midasu in Avidu... Pac osebno imam raje Venice F in majhen side rack kot pa tak majhen digitalen mikser...je pa itak odvisno od tonca, ni pa slabo ceti oprema pomaga ne pa nagaja wink.gif

#11 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2013 - 05:55

QUOTE (soundrambo @ 9. May 2013 10:02:50) <{POST_SNAPBACK}>
Velike produkcije delajo skoraj samo na digitalno. Pogosto srečaš Avid(digidesign), Midas, Digico.zanimivo je da so Yamahe zelo nezazeljene na riderjih...Imaš pa seveda stare rockerje ki prisegajo na analogno:Roger Waters 2x Midas xl4Iron Maiden Midas Xl3Motorhead Midas HeritageAcdc Midas PRO40
smile.gif
Problem pri teh manjsih mikserjih je, da pogosto imajo polno zadev, ki pa ne delajo kot bi mogle oz ne zvenijo ok... Na (malih) yamahah vem, da boknedaj da se dotaknes kakega gate-a ali kompresorja, ker delajo katastrofalno... pa to ne pravim samo jaz. Kako je pri tem a&h ne vem, upam da so porihtali, ker kolko se spomnim nazadnje ko sem poslasal nekaj na a&h ni bilo ravno dobro.
je pa res da sem verjetno razvajen, ker delam vecinoma na Midasu in Avidu... Pac osebno imam raje Venice F in majhen side rack kot pa tak majhen digitalen mikser...je pa itak odvisno od tonca, ni pa slabo ceti oprema pomaga ne pa nagaja wink.gif

ma ja vse to lepo in prav, vendar stvar spet ne more biti tako slaba in neuporabna, se veda ne bom z njo delal velikih produkcij, male zasedbe, jazz in podobno, pa snemal bom zraven, predvsem to mi je všeč
lp, aleš

#12 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 753 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2013 - 07:10

QUOTE (soundrambo @ 9. May 2013 09:02:50) <{POST_SNAPBACK}>
smile.gif

Nevem sicer koliko so ti poznane yamahine digitalke, ampak v vseh letih sem imel najmanj problemov z LS9 in M7CL. To kar govoris o kompresorjih, gate,.. Sploh ni res dinamika na yamahah dela PRFEKTNO.
Na leto delam cca 60-80 spilov, mixanj...ect,... Pa imam najmanjkrt probleme glih z yamaho.
Prodlemi ki so se mi pojavljali na terenu so bili, da sistemc-tonc nezna delat z mixerjem ki ti ga postavi na FOH, ali pa da se mixer sesuva, zmrzuje,...
Se mi je zgodilo da mi je A&H ILIVE T112 zmrznu... Zakaj... Ker je nekdo presekal kabel do stageboxa.
Se mi je zgodilo da mi tonc ni znal na Digico obrnit polaritete na kanalu,....
Se mi je zgodilo da mi na Digico D1 live odpovedal levi touchscreen....
Se mi je zgodilo da mi je Midas Pro 2 friznu in se rebootal.... Faking 2 minuti...
Se mi je zgodilo da mi je sync med Macom in presonus studiolive delal a connect z ipadom nikakor ne.
Se mi je zgodilo da mi je Behringer kar sam zacel spreminjat HPF....

Ne recem tudi yamaha ima kdaj svoje muhe, ko je obremenjena na full, in z njo delas FOH in z Ipadom monitoring...dela zelo pocasi in je pocasno odzivna, a se ne sesuje,...
Ko se yamaha sesuje se postavi nazaj v cca 30 sec.... To steje,... Dela pri + 50*C in pri - 25*C....

Koji ce ti ku*ac hud mixer na FOH-u, ko pa sistemi niso skorajda nikoli poslihtani, ne frekvencno kaj sele fazno.
Mogoce se zgodi 5x na leto da sistem res dela.

Vsi se obremenjujete z soundom, kompresorji, gate, reverbi,... A na osnovo pozabljamo ki je HPF + LPF.... Sparanje na dinamiki in headroomu.

Seveda pa z glasnostjo ne resis problemov, kot to eni mislijo.

Vcasih res nimas kej nardit,....

#13 soundrambo

soundrambo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2013 - 08:49

Ok, malo sem pretiraval kar se tiče katastrofalnih gateov in kompresorjev, tvoj PERFEKTNO pa tudi ni ravno na mestu; verjetno ne bi v veliko riderjih pisalo NO YAMAHA DIGITAL, če bi bile perfektne... Poznane so mi kr precej od O1V, preko M7CL do PM1D. Je pa res da nimam toliko izkušenj z njimi ker se jim od teh nekaj srečanj z njimi zelo izogibam.
Kar se tiče zanesljivosti se mi zdi da je zelo vredu SC48. Še nikoli ni bilo problemov, kljub polni obremenitvi ne kaže nobenih težav ali znakov utrujenosti. Zveni pa tudi odlično, fenomenalna je povezava z ProToolsi in Plug-ini smile.gif
Kar se Midas PRO 2 tiče, vem da imajo neke softwarske težave. Jaz hvala bogu kljub rednemu delu z PRO1 in PRO2 nisem imel še nobene težave. Imam pa nek občutek, da me to še čaka smile.gif

Popolnoma se strinjam glede (ne)pošlihtanosti sistemov in glede glasnosti, ki je prepogosto problem v Sloveniji.

Pomembno se mi zdi, da veš kaj hočeš(kako naj kaj vzeni) in da znaš sound nastavit situacijam primerno... Pogosto imam občutek, da se znajde kdo za mikserjem in nekaj šraufa v tri dni pa sploh ne ve kaj bi rad. Ali pa sploh ne šraufa...

Sicer pa vsakemu svoje smile.gif

QUOTE (ixi @ 10. May 2013 20:10:18) <{POST_SNAPBACK}>
Nevem sicer koliko so ti poznane yamahine digitalke, ampak v vseh letih sem imel najmanj problemov z LS9 in M7CL. To kar govoris o kompresorjih, gate,.. Sploh ni res dinamika na yamahah dela PRFEKTNO.
Na leto delam cca 60-80 spilov, mixanj...ect,... Pa imam najmanjkrt probleme glih z yamaho.
Prodlemi ki so se mi pojavljali na terenu so bili, da sistemc-tonc nezna delat z mixerjem ki ti ga postavi na FOH, ali pa da se mixer sesuva, zmrzuje,...
Se mi je zgodilo da mi je A&H ILIVE T112 zmrznu... Zakaj... Ker je nekdo presekal kabel do stageboxa.
Se mi je zgodilo da mi tonc ni znal na Digico obrnit polaritete na kanalu,....
Se mi je zgodilo da mi na Digico D1 live odpovedal levi touchscreen....
Se mi je zgodilo da mi je Midas Pro 2 friznu in se rebootal.... Faking 2 minuti...
Se mi je zgodilo da mi je sync med Macom in presonus studiolive delal a connect z ipadom nikakor ne.
Se mi je zgodilo da mi je Behringer kar sam zacel spreminjat HPF....

Ne recem tudi yamaha ima kdaj svoje muhe, ko je obremenjena na full, in z njo delas FOH in z Ipadom monitoring...dela zelo pocasi in je pocasno odzivna, a se ne sesuje,...
Ko se yamaha sesuje se postavi nazaj v cca 30 sec.... To steje,... Dela pri + 50*C in pri - 25*C....

Koji ce ti ku*ac hud mixer na FOH-u, ko pa sistemi niso skorajda nikoli poslihtani, ne frekvencno kaj sele fazno.
Mogoce se zgodi 5x na leto da sistem res dela.

Vsi se obremenjujete z soundom, kompresorji, gate, reverbi,... A na osnovo pozabljamo ki je HPF + LPF.... Sparanje na dinamiki in headroomu.

Seveda pa z glasnostjo ne resis problemov, kot to eni mislijo.

Vcasih res nimas kej nardit,....

#14 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2013 - 07:59

odštevam ure biggrin.gif , jutri me razveseli paket z novomešalko

Prispevek uredil/a: jodldajs, 16 junij 2013 - 07:59 .

#15 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2013 - 03:31

pa je tuuuu, prvi vtisi obetavni, nisem še imelčasa vse sprobat, sem jo pa po 15 min skoraj popolnoma skužil. zelo logična in enostavna za uporabo

lp, aleš

Pripete datoteke

Prispevek uredil/a: jodldajs, 19 junij 2013 - 03:47 .

#16 knga7

knga7

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 37 prispevkov

Objavljeno 11 november 2016 - 11:47

Še mogoče kdo lastnik Qu serij? 

Imam Qu-16, odlična miza, mutlitrack direkt na disk je v tem cenovnem razredu super. Velika izbira dobrih efektov, enostavna za uporabnika. Seveda, če primerjaš več digitalnih miz v tem cenovnem razredu pri vsaki najdeš neke + in -, sem pa zagotovo zelo zadovoljen.

Lp

#17 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 753 prispevkov

Objavljeno 12 november 2016 - 06:55

Z novom firmware si dobil še nekaj dodatnin FX in funkcij ,.. 

#18 knga7

knga7

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 37 prispevkov

Objavljeno 12 november 2016 - 10:24

Mhm, so skozi teh serij firmwareov dodali kar veliko, so kar poslušljivi glede zahtev uporabnikov:)

• ixi članom je to všeč

#19 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov

Objavljeno 18 november 2016 - 11:36

zdravo, tud jaz sem imel qu-16 in prodal...seveda ker sem prešel na qu-24 - ja jaz sedaj to mizo uporabljam od kar je na tržišču, samo enkrat kratko zmrznila in to še pred prvim updejtom, od takrat naprej same pohvale, zelo zanesljiva, stabilna, polno uporabnih stvari, rekorder dela super, edino qu-drive bi lahko pojačali in namesto 18 kanalov bi lahko snemal 24 ali 32 kanalov, vse ostalo je odlično, enostavna za delat, hitra, efekti zelo kvalitetni, dinamika dela več kot odlično, skratka jaz sem navdušen nad njo

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov