Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

custom vstavki za in-ear slušalke

10 odgovorov v tej temi

#1 mte

mte

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 35 prispevkov

Objavljeno 08 april 2008 - 02:03

živjo,
zanima me, kje pri nas delajo ušesne vstavke po meri in sicer rabim nekaj za Shure SCL-4. Če imate kakršnekoli izkušnje s tem (kvaliteta izdelava vs. cena, koliko se to bolj splača v primerjavi s priloženimi original nastavki ipd.), bi se tudi priporočal za kak komentar...
hvala,
lp matej

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 735 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 08 april 2008 - 02:04

Obrni se na MTD LJ pa ti bodo zrihtali wink.gif

www.mtd-el.si
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 041/520-486 :.

#3 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 08 april 2008 - 03:41

Widex d.o.o. greš tja, se dogovoriš pa ti nardijo ... smile.gif

#4 mte

mte

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 35 prispevkov

Objavljeno 09 april 2008 - 03:21

Hvala obema. Kakšne pa imate kaj izkušnje s tem?
lp

#5 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 735 prispevkov

Objavljeno 10 april 2008 - 07:43

Da mora bit monitor toncu vse jasno, ker čene ti bo skuru ušesa rolleyes.gif na samem začetku al pa na tonski, pa si pol za cel špil v riti

#6 Prevtzer

Prevtzer

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2011 - 10:04

Pozdravljeni,

kupil sem slušalke Westone UM3X in kljub 10-im različnim parom vstavkov ni takih ki bi me povsem zadovoljili. Tisti ki se mi najbolje prilegajo ne tesnijo najbolje, tisti ki tesnijo najbolje me tiščijo... Razlika pri nizkih tonih je zelo opazna.

Ravno zato sem začel razmišljati o možnosti po meri narejenih vstavkov in me zanimajo vaše izkušnje s tem. Jutri bom poklical v oba prej omenjena podjetja in povprašal malo o tem.

Lp

#7 alesko

alesko

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 11:53

My 2 cents...

Se mi zdi, da se z napačne strani lotevate problema. In-ear slušalke morajo biti narejene na obstoječi odtis ušesa, ne pa, da najprej slušalke kupite, potem pa iščete nekoga, ki vam odlitek naredi. Pri Widexu sem se pogovarjal z g. Knavsem, ki je to počel, pa sedaj tega ne delajo več, saj je treba slušalke razstaviti in na novo odliti silikonsko maso, pri čemer lahko pride do poškodb slušalke do te mere, da so potem neuporabne. Če želite imeti IEM monitoring, priporočam, da najprej naredite odtise pri Widexu (pri čemer morate paziti- če ste pevec oz. če pojete, vam morajo obvezno odtis odvzeti z odprtimi usti zaradi sprememb sluhovoda med odpiranjem ust), nato pa zadevo pošljete podjetju, ki izdeluje slušalke po meri - do sedaj sem sodeloval z Ultimate Ears, kjer si lahko na njihovi spletni strani izberete vse specifikacije, nato pa oddate naročilo. Če ne želite sami urejati teh zadev, vam to naredijo tudi v Audio Pro v Ljubljani.
Pri tem je pomembno vedeti tole: slušalke nižjega kvalitetnega razreda narejene po meri SKORAJ VEDNO zvenijo boljše od višje kakovostnih slušalk brez pravega odlitka...

LP Aleš

#8 Prevtzer

Prevtzer

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 01:05

Jaz na žalost nisem vedel da se to da tudi pri nas to urediti, drugače bi se vsaj pozanimal.

Torej, pri Widexu tega ne delajo več, škoda.

Sedaj ko sem se še malo igral s priloženimi vstavki sem ugotovil da mi v desno uho najbolje paše in tesni dolga debela penica, ki se prilagodi obliki kanala (jo povaljaš med prsti), v levem pa dolga ozka. Ne vem zakaj je tako ampak z debelo penico v levem kanalu niti ne slišim zvoka, razen če nagnem glavo vstran ali penico potegnem malo ven...

Lp

#9 Prevtzer

Prevtzer

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 8 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 02:25

Ravno sem izvedel, da Westone ponuja možnost custom vstavkov prav tistim ki smo že kupili univerzalne slušalke. Zadeva se imenuje Westone UM56. Piše, da naj bi obiskali enega izmed njihovih pooblaščenih dealerjev, ki ga seveda v Sloveniji ni.

Ali kdo sluščajno ve, če bi se to dalo kako drugače urediti. Tako npr. kot je Aleš omenil, da podjetje Audio Pro in Widex sodelujeta z Ultimate Ears.

Hvala in Lp

#10 BBV CIEMonitors

BBV CIEMonitors

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 1 prispevkov

Objavljeno 08 junij 2017 - 10:08

Da razpiham centimeter prahu s te teme:

Če se kdo še zanima za te zadeve: Ravnokar sem izdelal custom in ear monitorje zase in zvenijo, kot nič, kar sem do sedaj poizkusil. Če je kdo zainteresiran - PM. Kakšne splošne stvari bom sicer odgovoril tudi v temo, če bo interes.

P.S.: Vgradil sem 3-way sistem, tehnologija balanced-armature, in sicer driver GK-31732, firme Knowles.

Slike:

IMG_20170601_204640.jpg

IMG_20170601_204822.jpg

20170530_215515.jpg

#11 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 735 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2017 - 06:52

LP

zanimiv izdelek, tudi kolega je naredil celo raziskovalno nalogo na tem področju, vse od smole do driverjem, potem pa se je usatavil.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov