Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Snemanje koncerta melodičnih tolkal

9 odgovorov v tej temi

#1 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 11 november 2011 - 03:36

Pozdravljeni,

torej v decembru bo skupina TolkAsi ( www.tolkasi.com ) imela koncert, katerega bomo video in audio snemali.

Miksal in snemal bom s Presonus Studio Live 24.4.2 mešalno mizo in želim zadevo v celoti posneti na tracke.

Za DAW uporabljam trenutno Studio One 2, ker še nimam Pro Toolsov ali Logic, ker mi na mojem MacBooku Pro pač ne laufa.

Zdaj pa vas prosim za mnenje, s kakšnimi mikforoni se naj lotim snemanja ksilofona, marimbe in vibrafona.

Na voljo imam kondenzatorske RODE mikrofone ali pa SM 57. Kaj predlagate da bi bilo boljše. Seveda bom istočasno tudi s tem ozvočeval sam koncert (ozvočenje bom imel HK Audio Actor).

Za bobne bom uporabil Senheiserje.

Hvala vam za vsako pomoč, saj bi rad dobil dobre posnetke.

LP, Miran

Prispevek uredil/a: gomboss, 12 november 2011 - 08:44 .

#2 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 11 november 2011 - 05:23

Dva mica po inštrumentu, XY, če gre za pet-oktavno marimbo še kaj spodaj pod basi. Pazi potem na 3-1.
zvok,zvok,zvok...

#3 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 056 prispevkov

Objavljeno 11 november 2011 - 05:23

Za ksilofon, marimbo in vibrafon so ponavadi dobri malomembranski kondenzatorci, v določenih situacijah lahko tudi velikomembranski.

Meni je nasplošno AB oz. spaced pair ljubši od XY.

Prispevek uredil/a: jetam, 11 november 2011 - 07:04 .

#4 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 11 november 2011 - 07:09

QUOTE (embe @ 11. Nov 2011 18:23:46) <{POST_SNAPBACK}>
Dva mica po inštrumentu, XY, če gre za pet-oktavno marimbo še kaj spodaj pod basi. Pazi potem na 3-1.

aha, še to sem pozabil, dobro da si me spomnil... včasih postavljam mikrofone zgoraj, včasih spodaj.... kaj je boljše (zgoraj je včasih malo nerodno, ker so dečki še mladi in se dostikrat zgodi, da mi udarjajo po mikrofonu...

ampak to je vedno za live varianto, zdaj pa mi je bol pomemben recording vsega skupaj.

torej zgoraj ali spodaj?

hvala za pomoč še 1x

#5 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 056 prispevkov

Objavljeno 11 november 2011 - 08:04

Če bodo isti mikrofoni uporabljeni za ozvočenje in bodo na odru monitorji, bo verjetno treba malce eksperimentirat, vsekakor pa bi jih normalno postavil nad instrument. V studiu se ponavadi postavi mikrofone kar konkretno nad instrument 70 - 100 cm.

#6 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 12 november 2011 - 08:43

QUOTE (jetam @ 11. Nov 2011 21:04:57) <{POST_SNAPBACK}>
Če bodo isti mikrofoni uporabljeni za ozvočenje in bodo na odru monitorji, bo verjetno treba malce eksperimentirat, vsekakor pa bi jih normalno postavil nad instrument. V studiu se ponavadi postavi mikrofone kar konkretno nad instrument 70 - 100 cm.

ja iste mikrofone bom uporabil tudi za live z monitorji pa se ne bom dosti zezal ampak z vsake strani po enega - side fill varianta. Ponavadi se tolkalisti ne pritožujejo, ker itak ne vejo kaj morajo oz. bi radi slišali, edino pianist želi glasne monitorje, on pa je itak bolj v "pozadini" bom tam tudi monitorje dal. Verjamem, da je v studiu vse skupaj lažje, imaš čas za sprobavati postavitve itd... Pa še mikrofonije nimaš...

lp, miran

#7 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 12 november 2011 - 10:51

Heh, ce je problem, da mulci preveč mahajo naokoli, jih lahko daš ene 20cm naprej, nad notni pult in jih malenkost nagneš. Z enim micom, hja, nekaj od zvoka je potem treba žrtvovati, poanta XY je v tem, da dobiš ven eno široko ledvičko. Ti inštrumenti imajo bolj skromen timber, fundament plus kvintdecima. Da ne ostane samo neko pokanje..
zvok,zvok,zvok...

#8 gomboss

gomboss

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 105 prispevkov

Objavljeno 14 november 2011 - 07:52

QUOTE (embe @ 12. Nov 2011 11:51:06) <{POST_SNAPBACK}>
Heh, ce je problem, da mulci preveč mahajo naokoli, jih lahko daš ene 20cm naprej, nad notni pult in jih malenkost nagneš. Z enim micom, hja, nekaj od zvoka je potem treba žrtvovati, poanta XY je v tem, da dobiš ven eno široko ledvičko. Ti inštrumenti imajo bolj skromen timber, fundament plus kvintdecima. Da ne ostane samo neko pokanje..

hvala ti, ja delal bom s po dvema mica, na marimbi veliki pa s tremi malomembranskimi koncenzatorci. upam, da bo dobro izpadlo...

#9 embe

embe

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 266 prispevkov

Objavljeno 22 november 2011 - 07:08

Evo, tukaj tolkalni štiklc, z nedeljskega koncerta.
zvok,zvok,zvok...

#10 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 24 november 2011 - 10:35

niso in niso se mogli uskladit med seboj:)))
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov