Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Yamaha Motif XS - anatomija zvoka

Tema brez odgovorov

#1 pressduck

pressduck

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 64 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2011 - 08:59

Živijo, zanima me, če kdo od članov na forumu uporablja Yamaho Motif XS (klaviaturo ali rack), po možnosti iz Maribora ali Štajerske, ni pa nujno. Sam sem sicer Kurzweil/Korg uporabnik, dejstvo pa je, da ponuja Yamaha za svoje synthe daleč najboljše komercialne sound banke. Še posebej me zanimata dve za omenjeni Motif XS, ker ne uporabljata samplov. Kar bi rad naredil je, da bi jih nekako "portal" v Kurzweila. OK, vem, da takega softwarea ni, midi dump je pa kr neki v tem primeru (smo že poskušali). V teoriji bi stvar v bistvu izgledala tako, da bi se na Motif XS naložila banka, potem pa bi se ročno prepisali vsi parametri določenega sounda (vsi namreč delujejo po bolj ali manj istem principu) s pomočjo računalniškega editorja oz. vmesnika. Gre torej za to, da bi dobil vpogled v "recept", v drobovje, v anatomijo zvoka, ki bi ga nato lahko repliciral v drugem, načeloma kateremkoli synthu. Seveda, supersaw v Yamahi zveni mogoče za odtenek drugače kot v Kurzweilu, parametri efektov so malo drugačni, procesiranje tudi, vendar ne iščem popolne kopije, pač pa le osnovo, na kateri lahko gradiš dalje.

Zelo bi bil hvaležen, če je na forumu kakšen uporabnik, ki bi bil pripravljen pomagati. Seveda sem sam pripravljen takoj investirati v sound banke, ki me zanimajo, in glede na to, da si kasneje z njimi nimam kaj pomagati, jih pustim tistemu, ki bi pomagal. Gre za dve sound banki s klasičnimi synth zvoki 80-ih in 90-ih, zvoki pa so res top, še posebej, če kdo preigrava komercialo ali igra v kakšnem cover bandu (sam potrebujem te zvoke za bolj eksperimentalne namene).
Za lažjo predstavo, o katerih zvokih govorim, prilagam spodnji povezavi:

80s - 1
80s - 2

hvala & lp, Aleš

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov