Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

ABSORBERJI - sprednja stran

4 odgovorov v tej temi

#1 darios

darios

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 4 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2016 - 11:28

Pozdravljeni! Sicer sem nov na forumu, vendar vam že dlje časa sledim. Skratka absorberje domače izdelave sem že delal v preteklosti tako da nekako vem kaj so + in - tega bolj ko ne v samem delu, sedaj pa se mi pojavlja vprašanje zaradi sredstev, ki so na razpolago. Skratka če opišem problem Leseni okvir: Kakšen material je smiselno uporabiti, ker sem reko sredstva so omejena zato treba prilagajati, tako da ali je iverica 16mm debeline lahko ali ni priporočljivo oz. kaj priporočate? Sprednja stran: V bistvu sem v preteklosti delal z akustičnimi tkaninami al pa kaj primerljivega temu, sedaj pa je želja da naredim luknjice na prvi strani in me zanima spet kateri takole tanki material uporabiti za to ploščo in pa koliko naj bodo premer luknjice in kakšen razmik naj bo med luknjicami, aja a je lesonit recimo dober za kaj takega al se ga odsvetuje ali je bolje kakšna tanka lepljena plošča?! Zadnja stran: V preteklosti sem v večini primerov zadnjo steno prekril z temle materialom, ki se v tem trenutku ne spomnim kako se mu reče :D , v glavnem ko se uporablja za vrtove iz vidika alergije itd. ali je to sploh nujno prekrivati ??? No za odgovor se Vam zahvaljujem. Lp, Dario

#2 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2016 - 05:00

Pozdravljen,

predvidevam da si bol začetnik zato ti priporočam da ne kompliciraj.. za čim manj denarja predlagam: sprednjo steno okoli zvočnikov obleči s peno, v kote naredi bass trape iz kamene volne, lahko tudi ''provizoriš'' obleči jih v tkanino, da se ti ne bo prašilo. zvočnike postavi v enakostranični 3 kotnik. Pod zvočnike daj kak kos mamorja (če ga imaš) da se vibracije porazgubijo. zadaj sobe daj isto bass trape v kote, če imaš daj kak difuzor na steno zadaj (lahko si ga sam narediš) in pa absorberje na vsako stran (desno in levo) da se ti zvok ne odbija od stene proti tvojim ušesom. Če imaš možnost daj še nekaj pod strop recimo eno ploščo kamene volne daj v leseni okvir in jo montirajo pod strop.

To je ena najcenejših opcij če hočeš nekje začet, vsekakor je daleč od idealnega, vse ostalo pa so meritve, design itd itd, + veliki stroški.

Upam da sem kaj pomagal.

Lp

• eskim članom je to všeč

#3 darios

darios

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 4 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2016 - 05:21

Ne gre se za mene :D v tem je stoš :D človek je pač videl v enem studijo tale princip da so absorberji sprednja stran skratka plošča preko in luknjice pa bi on to ful rad mel, pa sprašujem zgolj iz tega vidika ker je tale oseba ful pedantna in mu je problem dati evro več kot si je zamislo kaj šele 10 evrov in je zelo težko delati s takimi ljudmi. in to pač neke kompenziram da vidim ke je možno narediti.

#4 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 25 februar 2016 - 05:28

Luknje same po sebi ne pomenijo veliko če so narejene na ''kr tako'' to je čisto vse povezano z dizajnom studia. lahko pa daš perforirano gips ploščo kar tudi ni slaba izbira

#5 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 26 februar 2016 - 12:06

... ja res je univerzalnega odgovor žal ni, vse je povezano s speifičnim prostorom in kaj pričuješ od njega  + osebne preference!

Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov