Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mešalna miza ali/in zvočna kartica za 5.1?

surround postprodukcija gledališče digitalna mešalna miza 5.1 Thunderbolt Focusrite Saffire

• Prosimo prijavite se za odgovor
5 odgovorov v tej temi

#1 L.C.

L.C.

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 55 prispevkov

Objavljeno 10 september 2018 - 07:10

Zdravo!

Komajda začenjam s postprodukcijo filmskega zvoka v večkanalni tehniki (s stereom sem se še igral), pa so me trenutna orodja začela omejevati. Biti na začetku pomeni tudi, da bi z nelaskavim proračunom rad sestavil set opremo za najšrišo rabo: domačo montirnico bi rad s stereo nadgradil v 5.1, kdaj pa izvedel tudi kakšno surround instalacijo v živo, v gledališču, ... 

Za kontrolo zvočnikov bi zadostovala zvočna karta z 8 izhodi. Priporočate še kaj ob, recimo, MOTU 8A ali 828x?

Katero digitalno mešako pripročate za delo v 5.1? V živo brez mize tako ne gre; doma bi pa lahko 5 vhodnih kanalov povezal z izhodi in to uporabljal kot "monitoring controller" namesto zvočne kartice. V tem primeru mora imeti mešalka vgrajen interface. Kakšne so vaše izkušnje s surround paningom, avtomatizacijo (scene), upravljanjem na aplikacijah, ...? Ali se vam zdi kombinacija zvočne kartice, digitalno povezane z mizo, boljša izbira?

Doslej uporabljena Focusrite Scarlett, ki jo povezujem z MacBook Projem (2013) s Thunderboltom in Pro Tools Ultimate Native, v UI-ju, ki z novejšimi maOS ne deluje več po pričakovanjih, nima možnosti spreminjanja izhodne glasnosti na posamičen kanal, pa na kakšnem sistemu FireWire napajanje ni zadostno, ... Sicer sem več stereo outputov navezal na 16-kanalno Yamahino mešalko in jih zmešal tam, da bi pa za zadnje zvočnike in nizkotonce uporabljal auxe, pa se mi zdi preveč nerodna rešitev. 

Kaj torej priproočate? Recimo, da je na razpolago manj kot 2.000 EUR. 

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 050 prispevkov

Objavljeno 11 september 2018 - 04:26

Pomoje je najboljsa opcija v tem cenovnem razredu kaksna rabljena Yamaha DM1000 ali pa 02r96 z Dante kartico.

Ce zelis kupovati novo, je Yamaha 01v96i edina opcija, ampak nima fizicnega joysticka, kar malo otezi pananje, pa v osnovi ima le 6 izhodov, ceprav jih je mozno dodati prek ADAT-a ali min-YGDAI slota.

Eni pravijo, da je "nova" AVB serija MOTU-jev boljsa, ampak po vseh tezavah, ki sem jih imel z raznoraznimi MOTU-ji, jih res ne bi priporocal.

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 789 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 14 september 2018 - 06:32

Jaz osebno bi vzel zvočno karto ala Rme, UA,... ki imat več izhodov, po potrebi še monitor kontroler, če prav se to vse da lepo spedenat z Nuendom in raznimi midi kontrolerji. 

Frendu sem sestavil video studio na ta načain, Rme UFX+, Program Nuendo in nekaj midi kontorlerjev. 

Vprašaš se zakaj RME,... razadi stabilnosti, pa tudi zaradi MADI outputa, ker če greš naprimer delat finalizacijo v nek profi studio imaš že vsepovsod MADI povezave.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 L.C.

L.C.

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 55 prispevkov

Objavljeno 17 september 2018 - 01:05

Hvala obema! Medtem ko iščem rabljene Yamahe: bi se lahko znašel s katero izmed entry-level novejših digitalnih miz, kot je Midas M32? 

Jaz osebno bi vzel zvočno karto ala Rme, UA,... ki imat več izhodov, po potrebi še monitor kontroler, če prav se to vse da lepo spedenat z Nuendom in raznimi midi kontrolerji. 

Frendu sem sestavil video studio na ta načain, Rme UFX+, Program Nuendo in nekaj midi kontorlerjev. 

Katere RME (tudi prejšnje serije) priporočaš? Namesto Nuenda uporabljam Pro Tools (po potrebi Ultimate). Kateri kontrolerji?

Podobno vprašanje sem zastavil na Gearslutzu, a ni veliko dodatnih informacij :) 

#5 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 050 prispevkov

Objavljeno 17 september 2018 - 04:30

M32 ima v osnovi dovolj busov in izhodov za surround, tudi kot USB zvocna kartica je OK. Problem je v tem, da ne podpira surround paninga, avtomatizacije pa tudi prakticno ni, razen res osnovnih funkcij s snapshoti, razen ce zelis kaj izumljati prek OSC protokola.

Od novejsih miz se mi zdi, da je Digico SD8-24 najcenejsa opcija, ki je res v redu za resno live surround delo, ampak to je "malo" drugacen cenovni razred, pa za studio je brezveze, ker nima dinamicne avtomatizacije in ni uporabna kot kontroler.

Drugace Yamaha QL in CL, Midas Pro, Digico SD11B in SD9B podpirajo 5.1 ampak priblizno tako dobro kot 01V96.

RME ima super produkte, ampak s ProToolsi/Nuendom bos tezko kaj konkretnega naredil v zivo, pa vse kar ima MADI ti pobere celoten proracun.

#6 L.C.

L.C.

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 55 prispevkov

Objavljeno 17 september 2018 - 04:52

RME ima super produkte, ampak s ProToolsi/Nuendom bos tezko kaj konkretnega naredil v zivo, pa vse kar ima MADI ti pobere celoten proracun.

Programska oprema me še najmanj skrbi. Za film bodo Pro Toolsi, v živo Ableton/Qlab/AudioMulch/LiveProfessor ...

Prav tako označen z eno ali več od teh ključnih besed: surround, postprodukcija, gledališče, digitalna mešalna miza, 5.1, Thunderbolt, Focusrite, Saffire

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov