Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Dvokanalni USB interface z zmogljivim izhodom za slušalke

4 odgovorov v tej temi

#1 PecenkA

PecenkA

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 13 maj 2016 - 12:42

Živjo

Kupujem dvokanalno USB zvočno kartico za snemanje digitalnega klavirja in poslušanje glasbe na prenosniku. Slušalke imam Audio Technica ATH M40fs (60 ohm). Focusrite Scarlett 2i2 je po specifikacijah prešvoh, pri ostalih podobega cenovnega razreda pa ne najdem podatkov. Kvaliteta snemanja ni tako važna in je dovolj 16 bit, 44.1 kHz. Obvezno z direktnim monitoringom, ker bom snemal izhod za slušalke na mojem Yamaha P45B digitalnem klavirju. Kaj sem pa vedel pred enim letom, da bi bilo fino kupiti inštrument z AUX izhodom :).

LP

PecenkA

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 14 maj 2016 - 08:51

Če ti je na Focusrite premalo output powerja za slušalke, potem to elegantno rešiš z ojačevalnikom za sluške kot je naprimer LD System HPA4, ta ga konkretno žge ;)

http://shop.audiopro...oduct&id_lang=9

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 15 maj 2016 - 12:31

Po specifikacijah da 2i2 30 mW v 50 Ohmsko breme in 15 mW v 150 Ohmsko breme. Iz tega lahko sklepamo, da lahko v 60 Ohmsko breme lahko da okoli 28,5 mW.

Podana občutljivost za ATH-M40fs je 100 dB/mW. Torej pri polni jakosti bi morale proizvesti ca. 114,5 dB SPL.

Če to ni dovolj naglas...

Ne vem, kako se sicer obnese v praksi, ampak po specifikacijah je lahko zelo naglas.

#4 PecenkA

PecenkA

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 17 maj 2016 - 01:56

@jetam

Možno, da sem narobe računal. Gledal sem, kot da je podatek 100 dB/V ne 100 dB/mW. 115 dB SPL je čez glavo. Danes dobim zvočno po pošti pa povem kaj in kako.

#5 PecenkA

PecenkA

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 3 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2016 - 05:35

Dobil in preizkusil vse skupaj. Od sebe da dovolj, nekje v rangu moje Asus Xonar Essence STX.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov