Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mackie 32 8

• Prosimo prijavite se za odgovor
5 odgovorov v tej temi

#1 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 22 januar 2016 - 02:15

Odpiram novo temo, ker je nisem zasledil.

Še vedno velja za nek "studio standard" omenjena miza. Zanima me, ali se to še splača kupit, ali pride v poštev za podoben denar kaj drugega? Cene so nekje med 800 in 1100€.

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 22 januar 2016 - 03:42

... mogoče tudi kakšna sodobnejša Presonus Studiolive ali pa kakšna od Alien Health :) ali pa kaj drugega rabljenega...

Nenad Patkovic

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 796 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 25 januar 2016 - 07:18

Govoris o analogni ali digitalni izvedbi.
Mackie odkar ni vec made in USA je bolj tako tako za studijske namene. Digitalko D8B ali DXB se velikokrat vidi v studijih, ponavadi bolj kot kontroler,..
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 776 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2016 - 04:57

Odpiram novo temo, ker je nisem zasledil.

Še vedno velja za nek "studio standard" omenjena miza. Zanima me, ali se to še splača kupit, ali pride v poštev za podoben denar kaj drugega? Cene so nekje med 800 in 1100€.

Za ta denar že ne, če dobiš pa cenejšo pa je skoraj sigurno defektna.

Vsekakor če ne potrebuješ toliko kanalov kakšna manjša nova analogna ali digitalna, res odvisno za kaj bi jo potreboval.

#5 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 09 februar 2016 - 11:44

Zadeva je takšna... Odločam se še, ali naj grem v analogno mizo, dokupim konverterje in mixam analogno, ali naj kupim digi, enostavno uporabim kot interface, in snemam/mixam prek enega kabla 32 ali več kanalov hkrati... Kar nekaj mož sem vprašal za nasvete, pa vsak po svoje pove. Od tega, da ima analogija tisto toplino, ki jo "računalnik" naj nebi nikoli dosegel, do drugih ki pravijo, da je digitalizacija danes že tako razvita, da za uho praktično ni razlik.

snemam sicer na analogne, zunanje preampe, sem pa pred nakupom mize pred to dilemo, kot sem napisal. 

Priporočila? pri analogiji so mi vsi svetovali vintage stvari. Stara mackie 8 bus, ali kak soundcraft 8000 ali kaj podobnega...

Pa ne mi tukaj o Studerju, SSL, Neve - vem, da je to to, ampak ni v mojem cenovnem rangu :)

Digitalna? nimam pojma :)

#6 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 09 februar 2016 - 11:59

Če greš z analogno mix mizo potem Mackie, čeprav delan še v USA ni nek analogni vzor, kot smo nekje napisali kakšen Toft, Midas ali kaj rabljenega.

http://www.planetaud...?showtopic=6837

Digitalna pa je tvoja izbira, če želiš tako.

Nenad Patkovic

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov