Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Hk Audio Lucas Nano Twin 602/602

• Prosimo prijavite se za odgovor
16 odgovorov v tej temi

#1 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2017 - 09:32

Tole ogledujem kot zamenjavo za 1xsub 15 in 2xsatelit 12" fbt. Kako se obneseta dva 10" wooferja, baje špila noro. Grem na manjši sistem, ker sub 15 na polno odprem na 5ih od preko 100 špilov. Kakšna druga opcija?

BI bilo bolje vzeti tole HK Audio Elements Easy Base Single?

https://www.thomann....ef=search_prv_3

2 x FBT VERTUS CS1000 pa je verjetno že spet premočno?

http://www.fbt.it/en.../vertus-cs-1000

Prispevek uredil/a: MyDream, 11 avgust 2017 - 11:11 .

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 821 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 13 avgust 2017 - 05:19

Jaz osebno raje delam z HK. s  takim sistemom na stran lahko narediš mariskaj, npr. tudi narodnozabavni trio za 150 ljudi, tidi če imam poleg sinth za ritem.
Delal sem že tudi pop band v zaprtih prostorih z bobni, a sem kombiniral z bobnom basom,ki se jih dobi z odra.

Hk je zelo mehek po zvoki, in im lepo disperzijo, lepo pokriva

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2017 - 08:25

HK mi je glede na prebrano top. Je lahek, lepo zapakiran, baje ima super procesing, itd.

V ožji krog sem dal še tele FBT-je, ker jim pač zaupam, samo je sistem še enkrat težji, peak spl ima kao manjši, vprašanje kako se obnesek kot solo sistem. Drugače pa se tudi pri teh fbt znebim enega kosa opreme v primerjavi z zdaj.

Pri HK me res skrbi samo moč. Kick bi moral bit dost, skrbi pa me tudi a bo kitara imela tisti punch za žur ali ne.

#4 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2017 - 11:53

Ne razumem, zakaj te skrbi, da bi bilo ozvočenje premočno. Večina zvočnikov ima bistveno več popačenja, ko se približuješ maksimalni moči.

#5 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2017 - 12:09

Načeloma me ne skrbi, da bi bilo premočno, samo če je močno, potem je večinoma tudi težko in nerodno. To pa že mam in potem ne rabim menjat. Jaz rabim nekaj kar bo zadostovalo mojim potrebam, to so pa večinoma špili po barih in hotelih. Kar pa je pommebno pa je to: rabim zadevo, kjer lahko vzamem sam pol sistema in imam dobolj, to pa je HK recimo. Da pa s sabo nosim 15" sub in ga mam komaj odprtega, pa ne vidim smisla. Sploh ker gre za preko 100 špilov na leto.

1 sistem HK imam za več kot pol špilov dovolj (baje), skrbi me edino ali bosta dva dovolj za kakšen večji bar in žurko. Sicer sem sam z ak. kitaro in drum kickom, amapk more vseeno usekat.

#6 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2017 - 12:21

Hk je zelo mehek po zvoki, in im lepo disperzijo, lepo pokriva

Sicer z omenjenim modelom nisem delal, ampak pri vseh HK-jih, ki sem jih slišal, me ravno ta "mehkoba", ki jo marsikdo hvali, moti. Sicer zvenijo še kar lepo, ampak neke hude resolucije ni in tudi z EQ-jem se jih ne da kaj dosti očistiti. Mogoče je zaradi manjših komponent omenjeni sistem boljši, ampak glede na moje izkušnje z ostalimi produkti HK-jam ne bi nikomur priporočil, da jih kupi brez da bi jih prej slišal/preizkusil.

Na natančen zvočnik lahko vedno narediš mehek miks, obratno pa ne gre.

Načeloma me ne skrbi, da bi bilo premočno, samo če je močno, potem je večinoma tudi težko in nerodno. To pa že mam in potem ne rabim menjat. Jaz rabim nekaj kar bo zadostovalo mojim potrebam, to so pa večinoma špili po barih in hotelih. Kar pa je pommebno pa je to: rabim zadevo, kjer lahko vzamem sam pol sistema in imam dobolj, to pa je HK recimo. Da pa s sabo nosim 15" sub in ga mam komaj odprtega, pa ne vidim smisla. Sploh ker gre za preko 100 špilov na leto.

1 sistem HK imam za več kot pol špilov dovolj (baje), skrbi me edino ali bosta dva dovolj za kakšen večji bar in žurko. Sicer sem sam z ak. kitaro in drum kickom, amapk more vseeno usekat.

Kaj 2 12-ki ne gresta dovolj nizko za ta namen ali sta že sami po sebi pretežki/nerodni?

Prispevek uredil/a: jetam, 13 avgust 2017 - 12:23 .

#7 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2017 - 12:26

Nujno rabim sub, 2x12 sta dovolj za sem in tja ja. Ampak v večini pa premalo, sub 15" pa je redko odprt na 0. Ciljam na 2x10 ali pa 2x12 sub in neke majne satelite zgoraj. Kot pravim ožji izbor FBT CS 1000 ali HK lucas nano twin 602/602. Prednost HK-ja je tu teža in pa dejstvo, da gre en sistem lahko v stereo mode. To pa je dovolj za hotele, restavracije, terase itd.

Fbt je en sistem 33kg, HK pa 16kg. Trenutno pa ima vsak satelit 16kg, ampak je sam po sebi neuporaben. Tudi 2x15" satelita sta premalo, poleg tega so to ene nerodne škatle. Nič ne pridobim
  • MyDream članom je to všeč

#8 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2017 - 09:58

FBT CS 1000 ima max peak 129dB, medtem ko ima Lucas Nano 130dB. So te številke nekaj na kar se lahko zanesem?

Mori me, ker nobenega od sistemov ne morem slišat. Pozna kdo koga, ki ima Lucase?

Kaj pa kakšen LD Systems CURV 500?

Prispevek uredil/a: MyDream, 14 avgust 2017 - 10:02 .

#9 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2017 - 08:52

FBT CS 1000 ima max peak 129dB, medtem ko ima Lucas Nano 130dB. So te številke nekaj na kar se lahko zanesem?

Mori me, ker nobenega od sistemov ne morem slišat. Pozna kdo koga, ki ima Lucase?

Kaj pa kakšen LD Systems CURV 500?

LUCAS NANO 602 Subwoofer - Max SPL peak: 123 dB@10%THD, Halfspace

Ne vem, kaj je kdo računal, ampak subi omejujejo SPL. Sicer pa se za 1 dB ne bi obremenjeval, ker so razlike v načinu merjenja lahko kar znatne.

Od FBT-jevih "line arrayev" po mojih izkušnjah dela dobro CLA 604A.

Drugače pa kar se tiče kompaktnih line arrayev, je Fohhn za moje pojme daleč pred ostalimi.

#10 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2017 - 09:06

Ne gre tisti 1dB, zanima me kolk je to res.
Lucas Nano 602: Twin stereo setup with 136 db max. SPL

Na Thomannu mi je odgovoril, da je za cca 200 ljudi za žurko mogoče bolje vzeti RCF Evox 8. Ok, se strinjam, potem recimo rajši vzamem FBT, ker so delani v Italiji, rcf evox so baje china. Pa niti nima veze, FBT poznam, zato bi vzel. Samo spet sem dobil en super zmogljiv boks, ki ni najlažji, poleg tega pa v stereo mode samo ne gre samo z enim sistemom. Idealno bi bilo, da bi lahko pol satelita dal na drugo stran in bi relativno rešil. Zato se nagibam k RCF-om, so 10kg lažji, ampak ta problem ostaja s stereo postavitvijo. Na koncertu ob večeri in z dvema takima boksoma naredim komedijo...

Ker zgleda idealne rešitve ne bo, razmišljam, da bi za ta hude fešte med HK dal še eno 12-ko sub. HK je v plus lahek, kompakten, nima dodatnega kabla če vzameš to njihovo povezovalno palico, gre v stereo in mono mode, prevleke so zraven, itd.

Pri ostalih dveh je plus samo moč.

#11 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2017 - 01:07

Ne gre tisti 1dB, zanima me kolk je to res.
Lucas Nano 602: Twin stereo setup with 136 db max. SPL

Na Thomannu mi je odgovoril, da je za cca 200 ljudi za žurko mogoče bolje vzeti RCF Evox 8. Ok, se strinjam, potem recimo rajši vzamem FBT, ker so delani v Italiji, rcf evox so baje china. Pa niti nima veze, FBT poznam, zato bi vzel. Samo spet sem dobil en super zmogljiv boks, ki ni najlažji, poleg tega pa v stereo mode samo ne gre samo z enim sistemom. Idealno bi bilo, da bi lahko pol satelita dal na drugo stran in bi relativno rešil. Zato se nagibam k RCF-om, so 10kg lažji, ampak ta problem ostaja s stereo postavitvijo. Na koncertu ob večeri in z dvema takima boksoma naredim komedijo...

Ker zgleda idealne rešitve ne bo, razmišljam, da bi za ta hude fešte med HK dal še eno 12-ko sub. HK je v plus lahek, kompakten, nima dodatnega kabla če vzameš to njihovo povezovalno palico, gre v stereo in mono mode, prevleke so zraven, itd.

Pri ostalih dveh je plus samo moč.

136 dB SPL (half space) ima npr. Meyer 650P (2x 18") ali pa (free field) CQ1 (15" + 3" CD) oz. 2x UPA-1P (12" + 3" CD). Če da ta mali sistem toliko od sebe ...

Jah, tako je. Zvočnk v osnovi definirajo trije parametri: velikost, frekvenčni razpon in glasnost. Dva lahko izbereš, tretji je nekako pogojen. Majhen in glasen sistem, ki bo šel nizko je utopija. Sicer so neke razlike med komponentami in dizajni, ampak nekih čudežev ni za pričakovat.

Kar se kompaktnih sistemov tiče, je Fohhn res vreden ogleda. Z enim aktivnim subom lahko poganjaš dva satelita, po potrebi pa lahko dodaš še dodaten pasiven sub. Sicer je malo dražje, ampak na res visokem nivoju in vseeno cenejše kot npr. Meyer Sound, D&B Audiotechnik, L'acoustics ... Glede na število nastopov, se mogoče splača.

Line source:

http://www.fohhn.com....php?id=154&L=1

Point source:

http://www.fohhn.com...x.php?id=17&L=1

#12 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2017 - 07:53

Ne najdem niti cen za Fohhn. Jaz drugače ne bi nikoli niti pomislil na tak mali sistem, samo mi je par ljudi, ki jih spoštujem, reklo, da ta HK nano igra ko norc in da če vzamem dva, da imam dovolj. 8/10 mi reče da ne morem falit. To je razlog, da sem jih začel gledat, drugače mi na kraj pameti ne bi padlo. Kao da imajo tak processing, da "nategnejo" ušesa in se zdijo veliko močnejši kakor v resnici so...

#13 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 821 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 16 avgust 2017 - 06:44

Če tisti večji bar ali žurko 1x na leto pač vzameš s seboj stari sitem, če se že bojiš da bo katerikoli drugi premalo :), če pa boš stari sistem prodal si pač takrat porentaš nekj in je stvar rešena .

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#14 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2017 - 08:42

Zdaj sem nekako ugotovil, da rabim za maks 150 ljudi. To bi znal tut hk speljat. Bom pa probal dobit ponudbo za fohhn v vmesnem času

#15 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2017 - 03:04

Slovenski zastopnik za Fohhn: http://www.sonus.si

#16 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2017 - 03:57

Cca 5.000€ ja. Nope, preveč

#17 MyDream

MyDream

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 51 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2017 - 06:20

Ja nič, nekam bom šel sprobat lucase, če bodo prešvoh bom pa verjetno vzel fbt-je. Sem mislil da majo 35 kg, pa imajo samo 25.

Če se kdo spomni še kakšno alternativo, pa prosim na dan z njo. 3.000€ max budget

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov