Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Mikrofon za snemanje klavirja

5 odgovorov v tej temi

#1 goblinsly

goblinsly

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 31 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2019 - 10:54

Zdravo, imam električni klavir yamaha clavinova 320. Iščem najboljšo možnost za snemanje igranja. Midi odpade ker so z njim težave pri interpretaciji zapisanega, sploh uporaba pedal. Ostaneta zunanji mikrofon ali direktno snemanje preko izhoda za slušalke:

1) Snemanje z mikrofonom. Do sedaj sem preizkusil mikrofon na mobilnem telefonu ter nek poceni zunanji mikrofon za 1 dolar iz ebay-a. Kvaliteta obojega je dokaj podobna in se nikakor ne more primerjati s kvaliteto tistega kar dobim preko izhoda za slušalke, sploh kar se tiče basov in čistosti na splošno.

2) Snemanje preko izhoda za slušalke. Zvok je popolno tak kot bi si želel. Je pa tukaj en problem. Ko uporabim izhod za slušalke, zvočniki na klavirju nehajo delati. To pomeni da moram uporabiti slušalke (klavir ima k sreči 2 izhoda za slušalke). Igrati s slušalkami na glavi je sicer tečno vendar ok. Je pa problem da včasih igram ob spremljavi, tako da bi moral na hi-fiju predvajati spremljavo in upati da jo bom slišal kljub slušalkam. Tukaj mi nato ostane še opcija da kupim aktivne zvočnike in jih priključim na izhod za slušalke, vendar je to dodaten strošek, delo in zaseden prostor. 

Torej moje vprašanje, koliko bi moral dati za mikrofon da bi čutil razliko napram temu za 1 dolar iz ebaya ? Iščem mikrofon z 3.5mm 3 ali 4 pinsko banano (primerno za mobilni telefon in novejše laptope z samo enim 3.5mm vhodom). Se to sploh splača ali bom prišel ceneje skozi če ta denar namenim za aktivne zvočnike in jih priključim na izhod za slušalke ?

Na posnetku najprej snemano s telefonom, potem pa direkt audio v laptop:

Prispevek uredil/a: goblinsly, 28 februar 2019 - 11:06 .

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2019 - 11:44

Tudi z najboljšim mikrofonom boš najverjetnjeje težko dobil tako dober posnetek električnega klavirja, kot ga lahko narediš prek izhoda za slušalke, saj že sami zvočniki v večini el. klavirjev ne ravno pripomorejo k kakovosti zvoka.

Možnosti:

- Spremljavo uvoziš v DAW program in med snemanjem poslušaš izhod iz računalnika, v računalniku pa nastaviš razmerje med podlago in klavirjem.

Na ta način boš lahko tudi predvajal posnetek klavirja sinhrono s spremljavo in pri predvajanju spreminjal nivoje itd.

- Med klavir in snemalnik priklopiš mixer, v katerega priklopiš še predvajalnik spremljave in snemaš oboje skupaj, poslušaš pa izhod iz mikserja.

- Posnameš MIDI, ga predvajaš skozi clavinovo (v tem primeru bi moralo zveneti enako, kot ob igranju) in pri predvajanju posnetega MIDI-ja prek izhoda za slušalke posnameš avdio.

#3 goblinsly

goblinsly

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 31 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2019 - 12:12

Uf, veliko možnosti ampak tale zadnja je super, sploh nisem pomislil na to. Torej, uporabim tisto record opcijo ki jo ima klavir in posnamem. Nato vklopim povezavo do računalnika in dam predvajaj. Super, super. Hvala :)

#4 goblinsly

goblinsly

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 31 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2019 - 04:53

Sem stestiral tvojo opcijo in res deluje dobro, še enkrat hvala. Na drugem forumu so mi povedali sicer da ta mic in na laptopu je prešibak za sprejem signala iz električnega klavirja - rekli so da bi dobil boljše rezultate če bi uporabil line input. Glede na to da ga na laptopu in računalniku nimam, sem razmišljal da bi kupil zvočno kartico z line-inom, po možnosti kompaktno usb varianto. Bi občutil razliko v kvaliteti ? Trenutno je namreč nekaj šuma, ob enem pa se čuti distortion. Sicer je kvaliteta še vedno par razredov boljša kot če snemam z zunanjim mikrofonom, ampak je še prostora za izboljšave. Lp

#5 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 03 marec 2019 - 12:29

Ja, če nič drugega, boš lahko naredil stereo posnetek. Mikrofonski vhod je mono.

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 05 marec 2019 - 07:13

Veliko raznih virtualnih nstrumentov zveni veliko bolje kot katerikoli klavir posnet, pa je to lahko v studiu, dvorani,.. ect,  z raznimi profi mikrofoni. ;)

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov