Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Want to hear what 5Hz sound? Me me me me!!!!!

37 odgovorov v tej temi

#31 Tuub

Tuub

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 235 prispevkov
  • Interests:Pro audio elektronika in zgodovina.

Objavljeno 19 januar 2014 - 11:55

Ja, so lahko kar zajeb... te nizke frekvence. V enem klubu tu v lj. smo nekaj časa imeli EV sube, ki so šli tako nizko in dali tak SPL, da mi je bilo pogosto slabo. Zdej ne vem ali je šlo za srce, jetra, želodec ali pljuča, mogoče je tud mal sklompalo pir v želodcu, o čem drugem takrat sem raje tiho. Prepričan sem le v to, da je bilo najhuje na enem breakcoru, samo smo potem to mal stišal. Ampak kaj ko so prišli trenserji in ga tko nažgal, da sva s sodelavcem bila skor sigurna, da sva videla kako je ob orenk kicku dobro ušraufan lesen oder dvignilo za ene 10cm. Ok, nisva bla čisto prepričana, če sva to samo "vidla", mogoče deluje tudi na oči, ampak poleti je on našel dokaz, da sva res vidla; šraufi desk niso več držali in večji del silikona je odstopil.
Tko da biološka in tehnična dokaza obstajata, vsaj po moje.

#32 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2014 - 01:21

QUOTE (graylow @ 19. Jan 2014 10:37:44) <{POST_SNAPBACK}>
odlična debata smile.gif baje še dandanes obstaja praksa v tibetu kjer se menihi zberejo v krog in z nekakšnimi pihalnimi inštrumenti levitirajo recimo kamen ki je v sredini kroga in ga nato z potiskom enega prsta premikajo kamor želijo...to starodavno tehniko gravitacijskega izničevanja z zvokom so poznali mnogi...baje naj bi se nekatere piramide gradile po tem principu.

joj. Ej... ful sm zainteresiran za nekonvencionalne pristope; blazno mi je všeč tvoje zanimanje za mejne stvari, ampak dej pokaž mal kritičnega skepticizma.

Zvok je sprememba zvočnega tlaka, gravitacijska sila s tem nima veze. Ti lahko daš dovolj SPLa da imaš dovolj kontra sile da povzroči levitacijo, ne more se pa z zvokom it za izničevanje gravitacije ker gravitacija ni enaka sila kot zvočna.

To je kot da bi z ful močnimi zvočniki hotel odganjat svetlobo in delat senco...

Tko da biološka in tehnična dokaza obstajata, vsaj po moje.

Velik SPL je sprememba tlaka... pri 20hz je to pri zadostnem SPLu kot da bi te en 20x na sekundo potunkal 3m pod vodo in nazaj. biggrin.gif (Ni čisto tako, ampak. KLIČEMO FIZIKE)

Prispevek uredil/a: Ploki, 19 januar 2014 - 01:23 .

#33 graylow

graylow

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 250 prispevkov
  • Interests:elektronska (minimalistična) glasba

Objavljeno 19 januar 2014 - 02:16

razmišljam v smeri Planckove dolžine...na naši ravni se nam zdi da je vse nekako ločeno/popredalčkano na planckovi dolžini se pa vse nekako prepleta, združuje, vse vibrira, oscilira...zdi se da je v Planckovi dolžini vse združeno...in če vse v osnovi oscilira pomeni da ima vsak predmet svoj resonančni ID katerega se da manipulirat na podlagi tega z različnimi pristopi.
Zvok je valovanje, svetloba je valovanje mogoče je še gravitacija v svoji osnovi valovanje.

A si slišal za pojav sonoluminescence, pojav ki kaže povezavo med zvokom in svetlobo

Prispevek uredil/a: graylow, 19 januar 2014 - 02:33 .

Music is what feelings sound like

#34 kmet

kmet

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 45 prispevkov
  • Interests:produkcija (ljubiteljsko) :)

Objavljeno 19 januar 2014 - 06:53

a ni TEORETIČNA fora kao da mora bit velikost zvočnika dolga kot valovna dolžina te nizke frekvence? oziroma polovica lambde...? Seveda če ta naj nebi bil distorziran...?

#35 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 19 januar 2014 - 07:08

http://en.wikipedia....stic_levitation
Nenad Patkovic

#36 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2014 - 08:44

QUOTE (kmet @ 19. Jan 2014 19:53:57) <{POST_SNAPBACK}>
a ni TEORETIČNA fora kao da mora bit velikost zvočnika dolga kot valovna dolžina te nizke frekvence? oziroma polovica lambde...? Seveda če ta naj nebi bil distorziran...?

Ne.

#37 Ploki

Ploki

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 988 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2014 - 09:46

QUOTE (jetam @ 19. Jan 2014 20:44:50) <{POST_SNAPBACK}>
Ne.

laugh.gif

potem bi bili zvočniki precej veliki.

za 20hz bi potreboval 8.5m zvočnik. ki bi moral biti iz nekega magičnega lahkega in trdega materiala smile.gif

za A440 bi potreboval 15". biggrin.gif

Prispevek uredil/a: Ploki, 19 januar 2014 - 09:47 .

#38 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 19 januar 2014 - 10:06

... nekaj podobnega:
http://www.planetaud...p...opic=52&hl=

... ali pa da v sobi ki ima največjo mero recimo 5m ne premore da se sliši/razvije zvok izpod cca. 34Hz:)
Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov