Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Bobni

11 odgovorov v tej temi

#1 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2012 - 07:37

Pozdravljeni!

Kaj pravite na te bobne?

lp

Pripete datoteke

• Pripeta datoteka  Bobni.mp3   960,2K   277 Število prenosov

#2 TheLUXY

TheLUXY

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 81 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2012 - 10:41

Plastični! Predvsem snare mi je grozen, prav tako tudi činele.. Še najbolj znosen je kick, čeprav tudi ni ql.. S čim si jih pa naredu? Reason, Cubase, EZ?

#3 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 824 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 05 junij 2012 - 09:30

Men vse neki fercera,... so res GM sound.....
Vzam raj kako EZ Drummer,.. Addictive Drums,... ali kaj podobnega pa se malo velocitijem molo poigraj,...
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#4 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 09:43

Pozdravljeni!

Bobni so posneti v živo in naknadno obdelani!

lp

#5 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 10:03

jumping0046.gif

#6 alesko

alesko

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 145 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 10:10

Hja, tole je tako, kot če bi rekel "kuhal bom govejo juho, kaj pravite na tale kos mesa?"

Sami po sebi ti bobni ne zvenijo bože nešto, lahko pa da v komadu funkcionirajo... težko je kaj bolj konstruktivnega reči o posameznih delih aranžmaja, dokler ne slišiš celote. Moj nasvet: čim manj se ukvarjaj s posameznimi inštrumenti in čim več miksaj tako, da poslušaš celotno sliko.
Mislim pa, da boš imel kar nekaj problemov, ker mi zadeva zveni dokaj ozko, pri čemer takoj pomislim na napake pri snemanju (napačni mikrofoni, napačna postavitev, napačni preampi, napačna soba...).
Moje vodilo je: v miksu se NIČESAR ne da popraviti - zadeva ti mora zveneti odlično, ko je posneta - pred kompresorji, EQji in eno tono pluginov.
V miksu lahko samo "zakrivaš" žalost, če zadeva ni bila prav posneta...

Mogoče bi se lažje znašli, če bi nam prilimal posnetek celotnega aranžmaja...

Pa uspešno delo naprej...

LP Aleš

#7 jejsus

jejsus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 149 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 03:19

Ne podleži nekim idejam o virtualnih bobnih pa takih mrzlih, za kompom boš lahko sedel tudi v penziji. Če imaš plac in opremo za posnet, eksperimentiraj do onemoglosti! Mislim, da je bolj koristno nadgrajevat znanje akustičnega snemanja, kot pa zapravit ogromno časa v namen izdelave virtualnih bobnov in obdelave le teh, da bi zveneli čim bolj akustično.

#8 baadc0de

baadc0de

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 320 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 05:00

QUOTE (jejsus @ 5. Jun 2012 16:19:13) <{POST_SNAPBACK}>
Ne podleži nekim idejam o virtualnih bobnih pa takih mrzlih, za kompom boš lahko sedel tudi v penziji. Če imaš plac in opremo za posnet, eksperimentiraj do onemoglosti! Mislim, da je bolj koristno nadgrajevat znanje akustičnega snemanja, kot pa zapravit ogromno časa v namen izdelave virtualnih bobnov in obdelave le teh, da bi zveneli čim bolj akustično.

+1

been there done that.. s tema da sempli, tudi one-shot sempli so OK za dodajat k ze posnetim bobnom, o tem ni dvoma da lahko hitreje naredis vec. Ampak startal bi pa se zmeraj, za vecino zvrsti, na akustiki.

#9 Psyko

Psyko

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 387 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2012 - 07:21

+1

#10 mik

mik

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 23 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2012 - 08:45

Pozdravljeni!

Zelo sem vesel nad odzivom na ponujeni posnetek bobnov!

Naj takoj povem, da jih, žal, nisem posnel jaz! Do posnetka teh bobnov in ostalih trakov te pesmi sem prišel preko enega javnega internetnega razpisa!

Popolnoma se strinjam s vsemi vašimi komentarji na ponujeni posnetek! Drumla je tudi meni plastična, posnetek bobnov fercira, zelo verjetno so tudi slabo posneti! Dalo mi je misliti, ko sem prvič slišal te bobne same brez ostalih inštrumentov in vokalov! Nisem mogel razumeti, da ena tako slaba zadeva ( bobni ) tako dobro funkcionira v gotovem posnetku! Nekaj sem se tudi iz tega naučil in predvidevam, da se boste tudi vi!

V priponki je del končnega posnetka s tem, da so na začetku samo bobni!

Uživajte

Pripete datoteke

#11 jejsus

jejsus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 149 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2012 - 09:42

Lepa reč ashamed0002.gif ! Zanimivo, da je šlo pri Frediju čez. Ja funkcioniriše smile.gif

#12 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 824 prispevkov
  • Interests:Recording&amp;Mixing&amp;Mastering&amp;ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 07 junij 2012 - 09:53

Tudi jaz gledam na bobne v glasbi ko del le te in ne kot glavni inštrument,.....Boben mora lepo gruvat z bassom in to je glavno,... ne glede na sound,...sound je relativna stvar,.....
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov