Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Snemanje vokala

8 odgovorov v tej temi

#1 kitaromat

kitaromat

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 30 maj 2012 - 11:14

Pozdravljeni vsi skupaj!
To je moj prvi prispevek na tem forumu in se že v naprej opravičujem za morebitno zgrešeno mesto teme.
No pa začnimo:
Imam mešalko Eurorack ub2222 fx (izposojeno), Shure SM58 (izposojen), Cubase 5 ter prenosni računalnik HP probook 4530s.
S pomočjo MIDI klaviature sem naredil backing track, sedaj pa bi rabil posneti vokal. Torej ali bo dovolj kvaliteten zvok, če preko mešalkinega outa (2x cinch) (ki nima USB-ja, če jo je kdo zamenjal s Xenyx) povežem na stereo in, ki je že na integrirani zvočni od prenosnika? Trenutno resnično nimam denarja, da bi si kupil kaki Audio Interface, če ne še celo kaj dražjega.

Hvala za odgovor!

#2 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2012 - 10:08

QUOTE (kitaromat @ 30. May 2012 23:14:33) <{POST_SNAPBACK}>
Pozdravljeni vsi skupaj!
To je moj prvi prispevek na tem forumu in se že v naprej opravičujem za morebitno zgrešeno mesto teme.
No pa začnimo:
Imam mešalko Eurorack ub2222 fx (izposojeno), Shure SM58 (izposojen), Cubase 5 ter prenosni računalnik HP probook 4530s.
S pomočjo MIDI klaviature sem naredil backing track, sedaj pa bi rabil posneti vokal. Torej ali bo dovolj kvaliteten zvok, če preko mešalkinega outa (2x cinch) (ki nima USB-ja, če jo je kdo zamenjal s Xenyx) povežem na stereo in, ki je že na integrirani zvočni od prenosnika? Trenutno resnično nimam denarja, da bi si kupil kaki Audio Interface, če ne še celo kaj dražjega.

Hvala za odgovor!

Pozdravljen.

Predvsem probaj, pa boš videl kaj bo nastalo.

Priporočam ti, da si iz interneta potegneš brezplačni audio driver ASIO4ALL, ki ti bo zmanjšal zamudo zvoka pri snemanju na minimum.

Potegni dol, namesti in ga potem izberi v Cubase-u pod zavihkom device setup.

Lp,
Nikola

#3 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2012 - 01:32

Moram komentirat evilgrin0040.gif

Imam mešalko Eurorack ub2222 fx (izposojeno), Shure SM58 (izposojen), Cubase 5 (ukraden) ter prenosni računalnik HP probook 4530s (kupljen, vendar ukraden OS).

No resno...

mislim da ne boš zadovoljen s posnetkom integrirane zvočne kartice.
Prisotnega bo preveč šuma (vsaj takšne so moje izkušnje izpred 10. let)... seveda pa je možno da se je vmes kaj spremenilo in da so danes zvočne kartice kaj bolj kvalitetne.

Če že imaš namen snemati z integrirano zvočno morda prešaltaj tudi na Adobe Audition... Cubase zna biti zapleten za prvo uporabo.

Če pa le najdeš kaj cekinov pa nabavi vsaj kakšno malo bolj resno zvočno - si boš hvaležen...
Če nič drugega vsaj kaj takega: http://www.bolha.com...oglas1280078843

#4 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2012 - 02:54

Za posnet en vokal, bo dosti ceneje, da greš v kakšen studio, ko da karkoli kupuješ. Pa še neprimerno boljši bo razultat.

#5 kitaromat

kitaromat

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 31 maj 2012 - 05:47

Hvala vsem za odgovore!

#6 davidpenko

davidpenko

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2012 - 09:19

Hm, da še jaz malo povprašam:

Za narodnozabavni ansambel bi rad posnel demo posnetke, takšne malo bolj solidne. Prostor imam akustično opremljen, opremo pa bi nabavil sledečo:

Mic: RODE NTK
Zvočna: FOCUSRITE SAFFIRE PRO 24
Channel strip: FOCUSRITE VOICEMASTER PENTA ali VOICEMASTER PRO
Monitorji: YAMAHA HS

Vsako mnenje dobrodošlo signs153.gif

Lp, David

Prispevek uredil/a: davidpenko, 18 oktober 2012 - 09:20 .

#7 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2012 - 01:11

RODE NTK je čist soliden mic za štart. Ni ravno neumann u87 (ki bi bila neka klasika za tak vokal) je pa čist ok, še posebej za ta denar.
Za vokal bi ti pa priporočal kakšen preamp na lampico (pa ne behringer, kjer je lampa notr samo zato da kao nekaj sveti) smile.gif.
Mogoče celo en TLA 5051, katerega prodaja nekdo na forumu?

Mogoče bi ti celo jaz prodal enega RODE-a NT1a, ki sem ga kupil pred kakim tednom ... pa sem ravno dobil ponudbo za nek experimentalen mic. za nekih 130-140€ bi ga prodal.
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

#8 davidpenko

davidpenko

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 2 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2012 - 01:34

QUOTE (kochobass @ 18. Oct 2012 14:11:29) <{POST_SNAPBACK}>
RODE NTK je čist soliden mic za štart. Ni ravno neumann u87 (ki bi bila neka klasika za tak vokal) je pa čist ok, še posebej za ta denar.
Za vokal bi ti pa priporočal kakšen preamp na lampico (pa ne behringer, kjer je lampa notr samo zato da kao nekaj sveti) smile.gif .
Mogoče celo en TLA 5051, katerega prodaja nekdo na forumu?

Mogoče bi ti celo jaz prodal enega RODE-a NT1a, ki sem ga kupil pred kakim tednom ... pa sem ravno dobil ponudbo za nek experimentalen mic. za nekih 130-140€ bi ga prodal.

Hvala za mnenje, ampak NT1A in NRK? To je razlika kot noč pa dan, kaj ne?
Kaj pa predojačevalec? Kakšna je razlika med lampo in ostalimi?

Lp

#9 kochobass

kochobass

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 264 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2012 - 10:18

Razlika kot noč in dan, pri mikrofonu v tem cenovnem rangu? Ne bi rekel wink.gif
Adam
Gušti
Anavrin
Moj experimental mjuzik
in še kak projekt za spotoma ;)

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov

Bing (1)