Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Vokalni mikrofon za LIVE

10 odgovorov v tej temi

#1 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 04:30

Pozdravljeni!

Iščem moški vokalni mikrofon, brezžičnega in žičnega. Išče se samo kvaliteta, cena ni pomembna.
Namenjen za prepevanje popevk.
Gledal sem dpa, neumann, sennheiser..

Kakšni so vaši predlogi ter izkušnje?

LP, Rok

#2 soundrambo

soundrambo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 05:10

DPA d:facto bi naj bil super, samo še nisem probal smile.gif

Drugače pa meni zakon vokalni mikrofon za LIVE je EV RE510.
Možno ga je dobiti tako v brezžični kot v žični izvedbi. Oba uporabljam redno in je res med najboljšimi (veliko boljši od Shure 58beta in Sennheiser e9x5 preverjeno in potrjeno od nastopajočih in tudi drugih toncev...)

So pa zadnje čase Heil mikrofoni popularni smile.gif
http://www.heilsound.com/pro/products/

če te zanima za test mi pošlji zs smile.gif

#3 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 08:10

QUOTE (soundrambo @ 4. Jun 2013 18:10:52) <{POST_SNAPBACK}>
DPA d:facto bi naj bil super, samo še nisem probal smile.gif

Drugače pa meni zakon vokalni mikrofon za LIVE je EV RE510.
Možno ga je dobiti tako v brezžični kot v žični izvedbi. Oba uporabljam redno in je res med najboljšimi (veliko boljši od Shure 58beta in Sennheiser e9x5 preverjeno in potrjeno od nastopajočih in tudi drugih toncev...)

So pa zadnje čase Heil mikrofoni popularni smile.gif
http://www.heilsound.com/pro/products/

če te zanima za test mi pošlji zs smile.gif

Boljši od sennheiserja e9x5? Tudi od e965? Shure mikrofoni mi že tako niso pri srcu, imam raje vse drugo. Trenutno je moj best mikrofon Rode M2. Gledam pa zdaj za malo višjim rangom, torej kak neumann, dpa (čeprav je skoraj cenovno x2) ali kaj podobno. Vendar glede na specifikacije sodeč so si mikrofoni zelo podobni. Malo sem si ogledoval Sennheiser e965 zaradi možnosti spreminjanja krožne karakteristike... kar se pa tiče Heil mikrofonov, me pa že specifikacije ne prepričajo, tako da načeloma bom kaj drugega preizkusil. Mogoče kdaj ob priložnosti, vendar bi raje nekaj iz "višjega ranga".

LP, Rok

#4 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 055 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 09:55

Kar se brezžičnih sistemov tiče, mislim, da Sennheiser nima neke hude konkurence (če odmislimo ceno).
Kar se pa kapsule/mikrofona tiče, ne obstaja nekaj, kar bi bilo absolutno najboljše, v določenih primerih je nekaj boljše, v določenih je nekaj drugega, pa še dokaj subjektivna zadeva je.

#5 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 04 junij 2013 - 10:07

moj E965 dela fenomenalno, same pohvale

lp, aleš
''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

#6 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 04 junij 2013 - 10:13

QUOTE (jodldajs @ 4. Jun 2013 23:07:27) <{POST_SNAPBACK}>
moj E965 dela fenomenalno, same pohvale

lp, aleš

Aleš, ker vem da si bil lastnik tudi RODE M2 mikrofona, me zanima če lahko poveš v čem je e965 boljši. Kaj si ti opazil,
oziroma kaj ti je bolj všeč pri sennheiserju?

LP, Rok

#7 soundrambo

soundrambo

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 26 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2013 - 09:48

QUOTE (avbarr @ 4. Jun 2013 21:10:38) <{POST_SNAPBACK}>
Boljši od sennheiserja e9x5? Tudi od e965? Shure mikrofoni mi že tako niso pri srcu, imam raje vse drugo. Trenutno je moj best mikrofon Rode M2. Gledam pa zdaj za malo višjim rangom, torej kak neumann, dpa (čeprav je skoraj cenovno x2) ali kaj podobno. Vendar glede na specifikacije sodeč so si mikrofoni zelo podobni. Malo sem si ogledoval Sennheiser e965 zaradi možnosti spreminjanja krožne karakteristike... kar se pa tiče Heil mikrofonov, me pa že specifikacije ne prepričajo, tako da načeloma bom kaj drugega preizkusil. Mogoče kdaj ob priložnosti, vendar bi raje nekaj iz "višjega ranga".

LP, Rok

mislil sem za test re510 :)nisem ziher samo pomoje ni bil 965 verjetno 945 ali 935 :)kaj pa audio technica artist elite? ae5400 ?tudi wireless izvedbo imajo smile.gif

#8 jodldajs

jodldajs

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 637 prispevkov
  • Interests:bobni, audio produkcija (akustika)

Objavljeno 05 junij 2013 - 06:19

QUOTE (avbarr @ 4. Jun 2013 23:13:47) <{POST_SNAPBACK}>
Aleš, ker vem da si bil lastnik tudi RODE M2 mikrofona, me zanima če lahko poveš v čem je e965 boljši. Kaj si ti opazil,
oziroma kaj ti je bolj všeč pri sennheiserju?

LP, Rok

pri rode m2 sem imel malček preveč težav z mikrofonijo, pa toplina sennheiserja me je prepričala, pa opcije,...
''the great gretsch sound''

AKA - glasbena dejavnost, Aleš Kajtna s.p.

#9 tinchek

tinchek

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 19 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2013 - 10:31

Rad bi samo še dodal moje skromne izkušnje, ne dolgo nazaj sem si nabavil četico beyerdynamic TG V 71 D, in sem res navdušen nad njimi. Prepričali so me zaradi zelo dobrega približka naravnega vokala ali kak bi temu rekel, no pač moje uho sliši zelo podobno iz zvočnikov kot je vokal sam brez ozvočitve. Cena pa je tudi zelo primerljiva s shure beta ali podobni.

#10 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2013 - 02:51

M2 je zanimiv za kakšne akustične zadeve, ker ima tak "studijski" karakter zvoka.
Za glasne zadeve pride prekmalu do mikrofonije.

#11 avbarr

avbarr

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 119 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2013 - 07:31

QUOTE (saso @ 27. Jun 2013 15:51:02) <{POST_SNAPBACK}>
M2 je zanimiv za kakšne akustične zadeve, ker ima tak "studijski" karakter zvoka.
Za glasne zadeve pride prekmalu do mikrofonije.

Redno uporabljam 5 kosov M2 mikrofonov na odru + M3 2 kosa, imam še 3 klipsne Beyerdynamic Opus 82 set, BD opus 88 na bobnih, itd.. Nimam težav z mikrofonijo, kjub temu, da za monitorje uporabljam The Box PA302A zvočnike. Edine dinamike ki jih uporabljam so beta 52 za kick, sm za snare ter sennheiser e606 za kitarski feršt. Ostalo so kondenzatorci. Nikoli nimam težav s feedbacki. Smo pa testirali, z beto 57, beto 58 veliko prej dobiš mikrofonijo kot pa s temi mikrofoni. Je pa pomembno kako postaviš monitorje. Če jih postaviš glede na krožno karakteristiko mikrofonov, naj ne bi imel težav. Kar se pa tiče samega zvoka Rode mikrofonov, predvsem M2.. Zaradi mene lahko bete takoj zažgete. =)

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov