Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

ASSIO4ALL RENDERING PROBLEM

6 odgovorov v tej temi

#1 psionic

psionic

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 17 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 02:13

imam eno težavo.Ko uvozim komad iz daw-a, mi ga exportira v zelo slabši kvaliteti kot pa ga slišim z ASSIO4ALL driverjem v samem daw-u

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 828 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 24 april 2014 - 06:03

Rendering nima veze z driverji, ker se renderira interno v samem proglamu. asio je gonilnik ASIO-Audio sistem Inpu output ...

Kater program uporabljaš ?

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 psionic

psionic

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 17 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 09:52

Uporabljam fl studio..Komad zmiksan tako kot mora bit, v samem daw-u zveni perfektno z assio4all v2 gonilnikom.Komad sem poštimal za mastering koliko se je dalo,zdaj pa ga rendam in je zvok veliko tišji, cel stereo spekter je razpolovljen, razlika je taka kot bi poslušal master in premaster.Malo me skrbi ker sem zmiksal kr nekaj komadov preko tega gonilnika, ker če je zvok samo v programu dober potem pa ko ga exportam pa obupen potem je ves trud zaman,in ali bo nekdo ki ima dober interface in v mastering studiu slišal komad tako kot ga slišim jaz v samem daw-u ali tako kot ga izvozim ven?

Ne vem kako rešit zadevo, da bo izvozen zvok enak internemu z assio gonilnikom, glede na to, da še zaenkrat nimam perfektne zvoče kartice...

#4 Sclabo

Sclabo

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 285 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 11:05

QUOTE (psionic @ 24. Apr 2014 09:52:53) <{POST_SNAPBACK}>
Uporabljam fl studio..Komad zmiksan tako kot mora bit, v samem daw-u zveni perfektno z assio4all v2 gonilnikom.Komad sem poštimal za mastering koliko se je dalo,zdaj pa ga rendam in je zvok veliko tišji, cel stereo spekter je razpolovljen, razlika je taka kot bi poslušal master in premaster.Malo me skrbi ker sem zmiksal kr nekaj komadov preko tega gonilnika, ker če je zvok samo v programu dober potem pa ko ga exportam pa obupen potem je ves trud zaman,in ali bo nekdo ki ima dober interface in v mastering studiu slišal komad tako kot ga slišim jaz v samem daw-u ali tako kot ga izvozim ven?

Ne vem kako rešit zadevo, da bo izvozen zvok enak internemu z assio gonilnikom, glede na to, da še zaenkrat nimam perfektne zvoče kartice...

Živjo,

Preveri nastavitve exporta, torej, če izvažaš na 24 bitov na 44.1 in podobno. Če to štima, potem javi da raziščemo stvar naprej.

lp

#5 psionic

psionic

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 17 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 11:36

mislim ,da sem odkril eno napako, pod resampling quality sem imel 128 point sinc namesto 512 , ampak oboje spada pod high quality in ni neke bistvene razlike ko exportam malenkost je samo glasneje drugač pa še vedno je velika razlika med internim in externim soundom.., druge nastavitve za export štimajo..

#6 Luka Goljevšček

Luka Goljevšček

Luka Goljevšček 'winni'

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 777 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 01:24

Je mogoče da imaš v predvajalniku ali audio nastavitvah na računalniku dodane kakšne efekte?

Meni npr. ko naložim audio driverje za laptop, avtomatsko vžge "Audio Enhancement" v nastavitvah in je pol zvok povsem drugačen kot ga imam v DAW, ko gre zvok preko Asio4all.

lp

#7 saso

saso

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 477 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 06:26

QUOTE (winni @ 24. Apr 2014 13:24:05) <{POST_SNAPBACK}>
Je mogoče da imaš v predvajalniku ali audio nastavitvah na računalniku dodane kakšne efekte?

Meni npr. ko naložim audio driverje za laptop, avtomatsko vžge "Audio Enhancement" v nastavitvah in je pol zvok povsem drugačen kot ga imam v DAW, ko gre zvok preko Asio4all.

lp

To bi znalo biti... razpolovljena stereo slika bi lahko pomenila "virtual surround" ali kaj podobnega...

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov