Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

LDC mikrofon za zbor

5 odgovorov v tej temi

#1 duuut

duuut

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 10:22

Izbiram LDC mikrofon oz. mikrofona, ker potrebujem par. Kaj snemam? Večinoma snemam zbore in ker so prostori raznoliki (studio kjer se da, sicer cerkve, velike dvorane,...) se ne bi rad omejil na fiksni cardioid mikrofon, potrebujem multi pattern z izbiro omni in osmice. 

Do sedaj sem za zbore uporabljal 2 SDC oktava mk012 mikrofona, snemal pa sem stereo  v X-Y ali ORTF.

Sedaj bom snemal tudi majhne zasedbe (moški oktet) in bi rad s 4-imi mikrofoni pokril pevce (en mikrofon na glas), 2 mikrofona pa bosta za overhead.

Ker bi kdaj z njima snemal tudi kakšnega solo pevca, sem mislil da bi bil par LDC mikrofonov najboljša izbira.

Sedaj izbiram med Neumann TLM107, Rode K2 in Audio-Technica AT4050.  TLM107 je tudi max kar prenese denarnica, sploh ker potrebujem 2.

TLM 107 sem videl že v akciji, ko smo v Franciji snemali CD, so ga uporabili za zbor in mi je kar všeč.

Rode K2 je tube mic, nisem ga še imel priložnosti preizkusiti, vendar sem prebral mnogo dobrih testov o njem, enako tudi za AT4050.

Tube mic imam v mislih zato, ker sem imel priložnost videti/slišati Neumann M149 v deca tree za zbor in je res huuud zvok  :punk:

Kaj vi mislite? Ali ima kdo od vas katerega od teh mikrofonov in lahko kaj več pove?

Za vsak odgovor bom hvaležen!

#2 jetam

jetam

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 056 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 12:53

Na tvojem mestu bi kupil par omni kapsul za Oktave. Omni nastavitev na velikomembranskih mikrofonih ponavadi ne pride blizu pravi omni kapsuli.

Mene Rode-i niso nikoli prepričali.

#3 duuut

duuut

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 01:19

Omni kapsule za Oktavo sem tudi sicer mislil kupiti, vseeno bom pa potreboval še kakšen velikomembranski mikrofon.

Od Rode sem probal samo nt5, za kitaro je sicer kar v redu, za petje pa mi ni všeč.

#4 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 831 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 16 april 2016 - 02:21

AT 4050 je top mikrofon za ta denar, zelo lepi sredni toni, ne agresivni visoki in zelo lepo zajema speketer.

Prav tako TLM107, ki pa je nekoliko dražji od AT, je pa prav tako vreden tega denarja.

Vse skupaj je tudi dosti odvisno na kaj bo priklopljeno, kateri snemalnik, zvočna karta,.. ect.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#5 duuut

duuut

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 20 prispevkov

Objavljeno 16 april 2016 - 05:48

Za snemanje uporabljam Focusrite Scarlett 18i20. Sicer imam kasneje namen nabaviti tudi en par spodobnih predojačevalcev...

@ixi, a ti si snemal z AT4050 in tudi s TLM 107?

Ima kdo kakšne izkušnje s tube mikrofoni?

Kako se po vaših izkušnjah nasplošno obesejo velikomembranski mikrofoni za snemanje zborov? 

Hvala vam za odgovore!

#6 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 831 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 18 april 2016 - 06:08

Z AT4050 večkrat , a z TLM 107 le enkrat pa še to klasično kitaro. TLM 107 je zelo podoben TLM103, ki pa je na moji favorite listi za mikrofone.

.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov