Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Waves SSL 4000 Collection

15 odgovorov v tej temi

#1 Stilus

Stilus

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 52 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2006 - 09:57

Živjo!

Danes je podjetje Waves izdalo novo zbirko plug-inov, ki naj bi bili emulacija vsem dobro znanih in vsem "željnih" kompresorjev iz stare dobre SSL.

Imenuje se Waves SSL 4000 Native Collection.

Več informacij na http://www.waves.com...ent.asp?id=2055.

Aja, še cena: 800$.

LP

#2 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 846 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 08 februar 2006 - 10:18

Oj!

Sliši se jezno "SSL" biggrin.gif
Zgeleda tut jezno :evil:
Upam da bo tut jezno delovalo vse skupaj 8)

Mormo probat!!!

p.s. Pa tudi Universal Audio pripravlja neki zverinskega (NEVE Plugin)

http://www.uaudio.co...es/ua_neve.html
http://www.ams-neve.com/

lp
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#3 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov
  • Interests:soundtech

Objavljeno 15 maj 2006 - 03:36

danes mi je kolega iz francije ki je preizkusil tole kolekcijo od native sporocil nekaj rezultatov. software je primerjal s svojo ssl 4044E mizo..pravi da so plug-ini kar kvalitetni,karakter naj bi bil podoben sslovemu,vendar da naj bi manjkala globina,toplina. pravi da je sound nekam prazen,ceprav ga zelo spominja na pravo stvar. vse mskupaj je tudi primerjal z ssl mix bus kompresorjem ki ga je izdelal po gyrafovih nacrtih,pa pravi da mu kopija igra lepse kot original. sound naj bi bil malo bolj tocen,transparente. omenil je tudi da se kopijo da uporabljat se za marsikajdrugega,bne le za final mix ali grupe bobnov.
zelo smiselno bi bilo narediti a/b test tudi pri nas,a problem je v tem da po mojih podatkih imajo ssl4000 le na rtv in v tivoliju. bo pa v kratkem izdelanih nekaj kopij kompresorja. s tetsom bi si dokoncno bili na jasnem koliko so taksni plug-ini res vredni. osebo ga za 800$ res ne bi kupil ker se za pribl 600 evrov prodajajo kloni kopresorja koi so preverjeno boljsi od originala. vec o tem se da najti na gearslutz gear.
a ima se kdo kaksne izkusnje s plug-inom,originalom ali kopijo. vesel bom kakrsnekoli informacije.
miha

#4 Matej Grginic

Matej Grginic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 420 prispevkov

Objavljeno 24 maj 2006 - 08:41

http://www.uaudio.co...may/index7.html

Neve 1073 EQ zveni prav fino, zelo podoben Pultecu. Treba bo nabavit se kako kartico pol pa zacnem zazmisljat tudi o tem pluginu.

#5 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 764 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 24 maj 2006 - 07:48

QUOTE (GreasyGranny)
Neve 1073 EQ zveni prav fino, zelo podoben Pultecu. Treba bo nabavit se kako kartico pol pa zacnem zazmisljat tudi o tem pluginu.

Sej so naredili tudi SE verzijo, ki pozre ful manj resource-ev smile.gif

Lp,

b.

#6 SoulFood

SoulFood

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 437 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2006 - 05:53

pa splača se pomislit tudi na duende pri kupovanju novih plug-inov... wink.gif

#7 Gaber

Gaber

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 130 prispevkov
  • Interests:ena bjonda iz budve....

Objavljeno 14 junij 2006 - 12:32

jooop........sam je mal dražji kot so napovedovali...mislim da se vrti okoli 1700 do 1800 eurov cry.gif cry.gif

#8 ixi

ixi

PA MAYOR

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 846 prispevkov
  • Interests:Recording&Mixing&Mastering&ostalo kar sodi poleg....:)

Objavljeno 10 avgust 2006 - 06:08

Dela, preprosto dela! :wink: Tko lepo kompresira, doda svoj karakter kareri je meni osebno zelo všeč! Kamaj čakam da bo DIY SLL končan da lahko primeramo in delam a/b teste!

Zelo dober EQ, najboljši izmened katerih sem jih do sedaj uporabljal, doda svojo barvo, naredi sound bolj poln, topel,.... Neve na UAD-1 še nisem sprobal :oops:

All in one -> uporabno in dobro če imaš kakšen švoh procesor!!!
.: IXI ¤ GregA Šmalc ¤ 040/520-486 :.

#9 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2006 - 10:09

Za SSL 4000 kompresor so naredili a/b teste na Gearslutz. Gor so tudi sound fajli..Meni se je zdel original bistveno bolj naraven, ne presvetel, bolj globok..Tudi ostali pravijo podobno.
Neve eq pa je baje fenomenalen, ampak testov ni. Morda zato ker tisti ki ima hardware softvera niti ne proba. Sem pa probal Neve 1073 eq s preampom. Dela fenomenalno, nekaj najboljsega za vokale.

#10 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 764 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 11 avgust 2006 - 09:03

QUOTE (rotation)
Za SSL 4000 kompresor so naredili a/b teste na Gearslutz. Gor so tudi sound fajli...

Na Gearslutz je itak skoz vojna med software-asi in hardware-asi in vsak svoje trajba do nezavesti. Hardware je hardware, software je pa software in z enim in drugim se moras naucit delat. Jaz bi rekel, da ce skoz delas ITB s plugini ni recen da bos naredil dober mix ce bos prisel pred 6metersko posast z 10 tekocih metrov outborda. In jasno obratno, ce delas skoz OTB se za kompjuterjem ne bos znasel... ampak osebno menim, da se da ITB in OTB dosegat dobre rezultate. Ce delas s plugini se ne pomeni, da si obsojen na to, da ne bos nekaj dobro naredil. Ne bom rekel da so software replike ISTE kot hardware, definitivno pa niso slabe, tko da se da kar kej narest...

Evo, se link s primerjavo SSL wave-ov:
http://gearslutz.com...ead.php?t=78107

Lp,

b.

#11 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov
  • Interests:Music producer, Musician, synth lover, sound programmer, Mixing engineer, humorist :)

Objavljeno 11 avgust 2006 - 09:24

Tao se govori smile.gif
Mislim pa, da kombinacija obojega daje ogromne kreativne možnosti in neskončne variacije v soundu.
Vojne so nesmiselne smile.gif
Sometimes a mistakes makes a best piece of music.

#12 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 11 avgust 2006 - 09:41

Se zelo strinjam z zadnjima dvema postoma, ceprav mi je fleksibilna (upam, da bo v prihodnosti se bolj), arhitektura in nacin dela ITB blizje. In cenovno dostopna seveda...

Pravkar pa imam moznost preizkusat originalni harwarski SPACE ECHO, ki sem ga integriral v sicer ITB miks. Pred casom sem preizkusil demo UAD-1 plug-ina in moram priznat, da je delo s hardwarom zelo drugace - zveni bolj zivljenjsko (jaz recem temu 3D), se vec je anomalij, ko trak malo zaostane in podobno - tega ne mores simulirat... pa se seksi je gumbke slatat wink.gif)

A - s plug-ini ze lahko naredis cisto dobre mikse.

#13 soundtrap

soundtrap

Anchko

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 224 prispevkov
  • Interests:Music producer, Musician, synth lover, sound programmer, Mixing engineer, humorist :)

Objavljeno 11 avgust 2006 - 09:53

Jaz osebno menim, da je zelo seksi imet hardwer in obračat gumbke in knofke. Verjetno je bolj intimno delo ker si fizično v kontaktu z mašino ki ti dela sound. Se pa s plugini da seveda naredit vse na nivoju.
Res pa je da ne menjam mojega tb303 ja ,junota106, korg monpolyja
vocoder korgdvp-1, in cel kup starih analognih zverin z softwerjem.
Osebno mi je glaven izvor zvoka(source)pri meni predvsem analogen oz.
hardverski. Pol pa zbašem vse v daw in tam digitalno koncam delo.

Analog over digital system smile.gif
Sometimes a mistakes makes a best piece of music.

#14 rotation

rotation

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 625 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2006 - 06:38

Ja, to je vecna debata...Sigurno je na nivoju manjsih studijev bolje cimvec delati digitalno s plug-ini ki nudijo neverjetno kreativnost in dokaj dobro reprodukcijo hardvera ki je se vedno (pre)drag. Se pa vseeno splaca nabaviti kaksen kos outborda kot so kompresorji, preampi...To se se kako pozna na posnetkih. Drugace je z eq-ji, efekti itd..sofver vec nudi, pa se zvoka ne pokvari. Odvecno konvertiranje se mi zdi nesmiselno.

#15 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 11 avgust 2006 - 11:29

Ravnokar sem testiral URSe. Za kitare, bas, celo za vokale, ODLIČNA zadeva. Mislim, da sem res odkril nekaj novega... smile.gif

Na drugo mesto bi dal SSL 4000, potem pa UAD-1 in njegove kompresorje.

Se pa vrstni red lahko zamenja, saj je zadeva močno odvisna od komada, zvrsti, ...

Skratka, mislim da bodo šli stari dobri Waves RComp, RVox in ostala jajca počasi v penzijo. Vsaj kar se mojega DAWa tiče. smile.gif

LP

#16 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 17 avgust 2006 - 10:32

QUOTE ([Blaster)
]Ravnokar sem testiral URSe. Za kitare, bas, celo za vokale, ODLIČNA zadeva. Mislim, da sem res odkril nekaj novega... smile.gif
LP

Po tvojem zgledu sem tudi sam malo vec pozornosti namenil URSom...

Kompresorji so zanimivi, a brez LA-2A ne znam vec miksat smile.gif)

Sem pa natancno primerjalno pretestiral URS Neve klon in UAD-1 neve klon - ni primerjave... UADjev zveni "audiofilsko" - natancno, kompaktno, URS pa malo maze... Na kicku in snaru sem nastavil identicne nastavitve - hi shelv na URS nastavil na 12Khz (ker ima moznost izbire frekvence, za razliko od UAD),
se posebej pri fusu se je izkazala velikanska razlika - z UAD nevejom lahko fino boostas in dobis taki masivni kick, z URS pa boostas in dobis pocast sub, kot ga poznam iz drugih softwareskih EQjev - pri uad neve 1073 pa se zvok nekako "odpre" - kot da iz instrumenta odgrnes zaveso... Ko ga uporabljam imam obcutek kot da bi delal s hardwarom - kar je najvecji kompliment, kar sem ga kdaj dal plug-inu smile.gif Res super EQ - eden redkih digitalnih eqjev s katerimi lahko tudi kvalitetno boostas, vecina ostalih je zgolj primerna za cut...

Se mi pa zelo dopade URS S serija EQ - kaksna je primerjava z Waves SSL 4000 Eqjem ?

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov