Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Cubase SX recording latency problem

7 odgovorov v tej temi

#1 kremšnita

kremšnita

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 18 september 2006 - 11:03

Ko snemam VSTi instrumente v Cubasu,se mi MIDI Posnetek zamakne v levo,tako da se sliši drugače kot sem ga odigral.Poizkusil sem nastaviti ASIO driver,imam 10,66ms latence,nato pa sem še poskusil nastaviti adjust record latency v vse smeri,vendar ni nobene spremembe....pomoč?

Hvala
The funny thing about regret is that it's better to regret something that you HAVE done than to regret something you HAVEN'T done

#2 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 18 september 2006 - 12:18

Devices>Device setup>Direct music spodaj levo "Use System Timestamp" obkljukaj

in

Devices>Device Setup>VST Audiobay>Expert "Adjust for Record Latency" mora bit "Record Placement offset" na 0.

Še kaj ? wink.gif

LP

#3 kremšnita

kremšnita

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 19 september 2006 - 02:17

Še vedno imam zamik,vendar znatno manjši,hvala za nasvet.Ni mi pa jasno zakaj do tega zamika prihaja,saj imam USB MIDI controller in ti naj ne bi imeli latence...mogoče sem še kaj spregledal...

LP
The funny thing about regret is that it's better to regret something that you HAVE done than to regret something you HAVEN'T done

#4 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 19 september 2006 - 12:28

Imaš zamik, da ti zadeva zamuja ali prehiteva?

LP

#5 kremšnita

kremšnita

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 21 prispevkov

Objavljeno 19 september 2006 - 03:47

Prehiteva,če igram 1/16ke mi jih odigra prehitro,šel sem gledat na cubase.net,pa tut tm ni nč pametnega napisan,sam to kar si že ti povedal..
Je pa še ene par ljudi z istim problemom kot jst in nobeden jim ni znal svetovati kaj pametnega...pomoje bo treba zamenjati program,ker mi je to tok namoril cry.gif

#6 Blaster

Blaster

PA PRO USER

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 1 280 prispevkov

Objavljeno 19 september 2006 - 06:02

Ja ne vem, najboljš da se obrneš na Steinbergovo tehnično pomoč, pa ti bodo dali kakšen pameten nasvet.

LP

#7 Matej Grginic

Matej Grginic

Aktiven PAjevec

• Uporabnik
  • PipPipPip
  • 420 prispevkov

Objavljeno 20 september 2006 - 08:46

Ok, tole se ne navezuje direktno na Cubase, ampak na vse digitalno snemanje... vseeno.

Obstaja latency od AD/DA konverterja (ponavadi ni prevelika tezava) in latency ki ga proizvaja program s procesiranjem zvoka. Tezava je seveda le pri snemanju. Takrat je potrebno vse bufferje (predpomnilnike?) zmanjsati na cim manjso vrednost, da se cikel branja in zapisovanja pohitri (racunalni manj zajame in to hitreje obdela, a za to potrebuje vec CPU moci), posledicno se zmanjsa tudi latency. Hkrati je potrebno izklopiti vse nepotrebne procese v programu (ponavadi zahtevne plugine kot so kvalitetnejsi reverbi ipd.), drugace racunalnik zahteva povecanje bufferja in tako nastane latency.

Upam, da je to kaj v pomoc.

#8 Matox

Matox

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 74 prispevkov

Objavljeno 20 september 2006 - 08:49

Spljoh ni problem v latenci... To je bug v cubaseu, ki zamakne MIDI track... Meni se še vedno pojavlja včasih. Baje obstaja celo popravek za to, vendar ga jaz nisem našel.
Vse je relativno!

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov