Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

AUX Send Delay

6 odgovorov v tej temi

#1 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 764 prispevkov
  • Interests:Audio, Video, Broadcast, Film, Multimedia

Objavljeno 14 september 2006 - 12:07

Zdravo!

Ali morda kdo pozna Sequencer, ki bi imel funkcijo zakasnitve AUX Send signala? Skratka, da bi lahko clovek brez workaround-ov poslal razlicne signale v isti reverb z razlicnimi preDelay casi. Namrec, sedaj vsi sequencerji (ki jih jaz poznam) tretirajo send, kot da je izvor zvoka popolnoma v neposredeni blizini. Kar seveda v realnosti ni skoraj nikoli res. Ti si v odmevajoci sobi in izvori zvoka so zelo razlicno od tebe... tako da mi ni jasno zakaj ni to "normalna" stvar. Poleg Pre/Post in SendLevel bi moral bit se Delay parameter (tam cca +/- 500ms max) in mirnabosna smile.gif

Cist noro bi bilo, ce bi lahko imel se negativne zakasnitve (se pravi pred izvorom zvoka). V tem primeru bi moral sequencer ta cas pristet k "DelayCompensation"-u. Ampak bi blo pa super smile.gif

Lp,

b.

#2 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov
  • Interests:glasba, tehnologija, filozofija

Objavljeno 15 september 2006 - 12:49

Malo naivno sem verjel, da to dela predelay setting na samem reverb plug-inu ali ne? Pa "distance" parameter na nekaterih reverbih... kot je npr. Dreamverb.

"Correct me if I am wrong."

#3 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 764 prispevkov

Objavljeno 15 september 2006 - 01:02

QUOTE (satoration)
Malo naivno sem verjel, da to dela predelay setting na samem reverb plug-inu ali ne?

Seveda dela... samo potem imajo spet vsi kanali, ki jih posiljas v en reverb preko AUX Send-ov isti predelay in isti distance. Za razlicne setinge potem potrebujes vec reverbov, kar ni CPU optimalno...

Recimo... imas dva kanala, ki ju posiljas v en Reverb. Na enemu bi zelel, da se odmev pojavi takoj, za drugega pa recimo 30ms zamika... kako bos to naredil, ce igrata simultano in sta preko sendov poslana v en reverb?

Track delay seveda ne pride v postev, ker je v tem primeru tudi dry signal premaknjen, kar seveda ne zelimo...

biggrin.gif

Lp,

b.

#4 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 15 september 2006 - 01:15

Aha, stekam, ti zelis en reverb uporabit kot simulacijo naravnega prostora, v katerem se iz razlicnih pozicij pojavljajo zvocni viri... Kul, tega se nikoli nisem lotil z umetnimi reverbi - ce se le da snemam ambience...

Hmmm, naredis kopijo tracka, ga predelayas, fader potegnes na dno, send pa posljes pre-fader... Original je tako na svojem mestu, predelayan pa samo trigga reverb... To je sicer ze "workaround", smile.gif

Samo se vprasanje - obcutek oddaljenosti ti bo najbrz uniceval tudi dry signal, ce ga ne bos zamaknil - torej - tudi bolj oddaljene (dry) signale bi verjetno moral malo zamaknit in tudi ustrezno povecat kolicino reverba - da ustvaris popolno iluzijo da so bolj v ozadju... Torej - najbrz je cisto simple resitev ze predelayanje dry trackov... Pac celotnih bobnov npr., ce zelis, da so bolj v ozadju, kot vokal...

Pa se ti zdijo dovolj dobri ti plug-in reverbi za kaj takega - mogoce je vseeno boljse vsak instrument dat v svoj ambient, ki ga lahko sfriziras - eq, pa diffusion, pa predely, pa decay cas, itd. Just a thought...

BTW - Poznas kak "chart" sorazmerja med odzvenom v ms in oddaljenostjo instrumentov v metrih?

#5 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 764 prispevkov

Objavljeno 15 september 2006 - 01:26

Fant, to je ze workaround. A se bi ti to dalo delat za recimo 10 trakov. Da bi koncal z 20timi in imel zmedo? Meni nekako nic kaj ne disi smile.gif

Moj prvi post pravi: "Skratka, da bi lahko clovek brez workaround-ov poslal razlicne signale v isti reverb z razlicnimi preDelay casi."

Chart bi pa bil (se mi zdi) t=v/d , s tem da je "v" hitrost zvoka po zraku biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Se to: glede kvalitete: zakaj se omejevat na "a je dovolj dobro", "ali je dovolj realisticno" etc... gre za super kreativno orodje, ki ti omogoca dodatne moznosti, brez izpadanja las in izgubljanja casa, predvsem pa bandwidth-a pretoka diskov... biggrin.gif

Za realno pa mas pravo sobo in je to to smile.gif

Lp,

b.

#6 satoration

satoration

PA PRO USER

• Uporabnik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 173 prispevkov

Objavljeno 15 september 2006 - 01:32

QUOTE (minimalB)
Chart bi pa bil (se mi zdi) t=v/d , s tem da je "v" hitrost zvoka po zraku biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

b.

Ej - sem tisti odgovor se malo modificiral - najbrz lahko delayas tudi dry tracke, za ustrezen efekt - potem odpade potreba po delayanju auxov... Pa seveda vprasanje, ce kateri od digitalnih reverbov res tako dobro simulira naraven prostor, da ga lahko brez razlicnih EQ in drugih nastavitev uporabis za zelo razlicne instrumente. CPU hungry ze, a na bobne in vokal se nikoli nisem dal istega reverba - no mogoce kdaj, pa ni bilko kul... Za akustiko pa itak - ambience recording...

Vprasanje na "quote" pa: Kateri kalkulatorji se vam zdijo boljsi - hardwarski ali softwarski? smile.gif smile.gif

#7 minimalB

minimalB

Audioholik

• Uporabnik
  • PipPipPipPip
  • 764 prispevkov

Objavljeno 15 september 2006 - 01:39

QUOTE (satoration)
Pa seveda vprasanje, ce kateri od digitalnih reverbov res tako dobro simulira naraven prostor

Verjetno noben, samo kot sem ze zgoraj napisal... zakaj se omejevat na "simulacijo" naravnega. Za naravno gres v milansko opero in poslusas klasicne superstars, za kreativno delo v studiu pa rabis predelay fader poleg send faderja biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

In v drugem primeru seveda noces delay-at dry signal, ker ti ne gre za "realizem" ampak za "kreatizem". smile.gif

Lp,

b.

Dodaj odgovor

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov