Piskotki

Skoči na vsebino

Najbolj všečna vsebina

#45271 Knauf stena

Objavil NLP na dan 28 junij 2016 - 08:00

Eno je ureditev akustike v samem prostoru, drugo pa soundproofing oz. zvocna izolacija med prostori... za slednje je potrebna masa.
Potem je treba videti specificno situacijo in se odlociti kako primerno urediti.
  • NLP in hannah članom je to všeč

#44123 Warm Audio napoveduje novo cenovno ugodno verzijo Classic Pultec EQP-1A

Objavil Psyko na dan 10 januar 2015 - 12:50

Odlično! Še malo pa bo hardware cenejši od pluginov :D

• ixi in Ploki članom je to všeč

#43946 Ura tonskega tehnika, audio engineer-ja pri nas?

Objavil Blaster na dan 13 november 2014 - 08:58

... približno pol manj, kot povprečen keramičar.  :lol2:

• ixi in jantex članom je to všeč

#43939 Studio URGENCA - gradnja

Objavil zmatej na dan 11 november 2014 - 03:16

Počasi se začenja zares. Ometi so narejeni, ta teden pripravljamo za estrihe oziroma plavajoči pod v studiu. Tole je kontrolna soba - slike pa bol za silo iz telefona. Ko bo kaj več za pokazat bomo pa poizkali kak boljši fotič...

Pripete sličice

• IMAG1607.jpg
  • IMAG1611.jpg
  • IMAG1609.jpg
  • IMAG1613.jpg
  • IMAG1614.jpg

• ixi in NLP članom je to všeč

#45812 Yellowtec MiKA YT3205 - Mikrofonska roka

Objavil turban99 na dan 18 december 2017 - 07:48

Prodam profesionalno "broadcast" mikrofonsko roko znamke Yellowtec, model M!KA YT3205. 

Zadeva je nova, nerabljena, zapakirana v originalni embalaži z vsemi pripadajočimi dodatki. Prodajam ker imam dve identični. 

Moja cena: 200 eur, pri Thomannu: 349 eur.  :rolleyes: 
Kontakt: 041-760-760 ali timtim99@mac.com 

Za več informacij klikni tukaj!

p-168-mika.jpg?fit=800%2C800&ssl=1

• ixi članom je to všeč

#45755 Kakšen monitor za 20 m2 domači studio

Objavil NLP na dan 30 oktober 2017 - 09:46

... aha ok...
Če živiš od tega ali ti je "hud" hobi uredi akustiko.
Zvočniki se bodo kupovali, menjavali, kombinirali... :rolleyes:

• gomboss članom je to všeč

#45734 Muse Research Receptor

Objavil buttons'n'bellow na dan 13 oktober 2017 - 04:55

Tudi meni je zadeva (še vedno) zanimiva.

Si potem nabavil in imaš tudi kaj izkušenj?

Je kdo v Sloveniji, ki bi lahko povedal, kakšna je (MIDI) latenca v praksi? 

Sploh, kadar je polifonija "nekoliko večja"...

Oz. še bolje: kje bi se dalo to praktično preiskusti? (Studio, posameznik,...)

Obe strani bi bili lahko zadovoljni...  ;-) 

Ali po enajstih!!! letih že obstaja kakšna spodobna alternativa?

Da si naložim lastne semple in jih v živo igram na odru.

HW pa naj bi bil vsaj toliko zanesljiv, kot klasični MIDI zvočni moduli.

Razne tablice z vmesniki ne pridejo v poštev, ker je latenca še vedno prevelika!

• buttons'n'bellow članom je to všeč

#45408 Mikrofon za klavirsko harmoniko za LIVE

Objavil jetam na dan 17 oktober 2016 - 05:30

Posnetki so sestavljeni iz štirih delov: prvi je v registru 8/4, drugi 16/4, tretji 8/8, četrti je ponovitev tretjega, ampak so bili mikrofoni bližje harmoniki.

Za vsak del sem izmeril loudness in popravil, da so vsi enako (<0,1 dB).

Se opravičujem za napake.

Pripete sličice

• 20161017_173036_converted.jpg

Pripete datoteke

• ixi članom je to všeč

#45332 Sweet Peak feat. Ina Shai - Grafit / Love me for life (Novi singl)

Objavil matchless na dan 24 avgust 2016 - 12:56

Po daljšem premoru se štajerska house produkcija Sweet Peak vrača na sceno z novo skladbo. Natančneje z dvema skladbama. Obe skladbi so posneli z odlično vokalistko Martino Šraj, ki že kar nekaj časa živi in ustvarja v Londonu, kjer jo poznajo pod njenim umetniškim imenom Ina Shai. Ina, ki bo v kratkem izdala tudi svoj albumski prvenec, je z veseljem zapustila deževni London, ter se podala v Sweet Peak studio, kjer sta nastali dve verziji skladbe. Angleška, z naslovom "Love me for life", je nastala pod Ininim peresom, slovenska z naslovom "Grafit" pa je delo tekstopisca ekipe, Tilna Majeriča, kakor tudi Ine. Pod glasbo sta se podpisala Mario Čižič in Martina Šraj, Dino Zorec pa je skladbo aranžiral in sproduciral. 

Sweet Peak so že po ustaljenem receptu iskali primerno vokalistko za skladbo preko facebooka in tako naleteli na pozitiven odziv Martine, ki ji je bil "groove" skladbe všeč, sama pa je svoj del dodala še pri ustvarjanju angleškega teksta in glasbe.

Skladbi sta nastajali v studiu, kot tudi virtualno na daljavo, kjer so Sweet Peak in Ina bili stalno na vezi Sladki Vrh - London (smeh). Oboji pravijo, da je bilo sodelovanje zelo pozitivna izkušnja in da singla zagotovo nista zadnja od naveze "odličnega vokala in perspektivnih mladih producentov". 

Naj glasba govori zase, naj besedili govorita zase in obe skladbi prideta v uho.

Prisrčen glasbeni pozdrav, Sweet Peak & Ina Shai

https://youtu.be/yQCfTQApJto

https://youtu.be/abO_ZNysHOU

Izvajalec: Sweet Peak feat. Ina Shai

Naslov: Grafit / Love me for Life

Trajanje: 3.40

Glasba: Mario Čižić, Ina Shai

Tekst: Tilen Majerič in Ina Shai (Grafit) in Ina Shai (Love me for life)

Aranžma: Dino Zorec

Vokal in backvokali: Ina Shai

Klavir in programiranje: Mario Čižić

Saksofon: Tibor Pernarčič

Leto izdaje: 2016

• ixi članom je to všeč

#45261 1. solo album - Borisbeats

Objavil boris na dan 20 junij 2016 - 11:25

Pozdrav,

Da boste še old skul uporabniki foruma na tekočem, .. 

Pripravil sem 1. solo album, kateri gre proti koncu hvala bogu. 

Več informaciji sledi .. bo zanimivo saj bo predstavitev malo drugačna kot narekujejo trenutne modne smernice ;) 

• ixi članom je to všeč

#44865 Home studio (Andro31)

Objavil andro31 na dan 01 oktober 2015 - 05:32

Seveda, NLP.

Dograjena sta bila dva vocal booth-a znotraj velikega mix room-a, tako da so sedaj trije ločeni prostori za sočasno snemanje.

In preklemano velikokrat pridejo prav.

Sama izdelava je bila podobna kot celoten studio. Lesena konstrukcija, sendvič tervol-zrak-tervol, dvojni gips na vsaki strani. Dvojno okno, oboje polno 2cm.

Znotraj pa vsi koti obdelani z bass trapi (tervol) ter dodane nekaj akustične pene, na tleh tepih.

Več fotk se nahaj tukaj:

http://www.studio-ma...abin-2015/yq1n1

Okoli opreme, takole je sedaj celotna kolekcija:

Studijska oprema:
    •       TASCAM DM4800
    •       AVALON 747sp
    •       MINDPRINT DTC
    •       UAD 4-710d
    •       MAC-PRO Mountain Lion, 4 x LCD Full HD
    •       UAD 2 OCTO PCIe
    •       TC ELECTRONIC POWERCORE +VSS3
    •       M-AUDIO Profire 2626 2x
    •       ART Tube Opto8
    •       YAMAHA HS80
    •       PRESONUS HP60
    •       AKG K271 2x
    •       Audio Technica ATH-T500 5x
    •       DI Klark Teknik DN100 3x
Mikrofoni:
    •       Neumann TLM67
    •       Brauner Phantom Classic
    •       Shure KSM32
    •       SE Electronics SE4400A 3x
    •       Audio Technica AT 4033
    •       ElectroVoice RE20
    •       Beyerdynamic Opus 88 - 4x
    •       Shure SM81 - 3x
    •       Rode M2 - 2x
    •       AKG C900 - 4x
    •       Shure Beta 57
    •       Shure Beta 52
    •       Beyerdynamic MCE 83
    •       Shure SM58 - 4x
    •       Shure Beta 56
Instrumenti:
    •       KAWAI Concert Performer CP95
    •       KORG Trinity PRO V3
    •       IBANEZ Artwood AW80ECE
    •       Nace Zaletelj Custom
    •       IBANEZ Custom S 540 FM
    •       VOX AD100WT
    •       MARSHALL MG50DFX

Bye

Andrej

• ixi članom je to všeč

#44697 Nova generacija procesorjev za PC in prenosnik za audioprodukcijo

Objavil balanser na dan 06 julij 2015 - 06:01

Pozdravljeni,

ker se govori, da bo v kratkem (najkasneje do konca leta) na trg prišla nova generacija procesorjev oz. neka nova tehnologija pri PC-jih me zanima, če kdo kaj več ve o tem in ali bo to pomenilo tolikšen napredek-izboljšavo, da se z nakupom PCjev oz. prenosnikov splača počakati?

Nadalje, pa bi bil res hvaležen, če mi lahko kdo svetuje glede nakupa prenosnika (še nikdar jih nisem kupoval, zato ne vem kaj dosti o njih), torej kateri prenosniki trenutno na trgu so najbolj primerni za audio produkcijo (MacBookPro žal odpade in pa seveda ne bi želel preplačati zadeve, torej čim boljše razmerje med nižjo ceno in visoko kvaliteto)?

Osnovno izhodišče je:

- 16GB RAM-a (ali vsaj opcija, da se doda nekaj ram-a tudi kasneje)

- i7 procesor

In pa po možnosti čim več USB priključkov, 17" zaslon, mogoče 225 GB SSD, ipd. :P:)

Najlepša hvala!

• balanser članom je to všeč

#44640 predelava preampa

Objavil boris na dan 19 junij 2015 - 07:19

Hvala za odgovore, ja nisem lih najbol za elektroniko zal :-)
Vem pa, da so si eni doma precej pomagali z DIY vrjantami. Enkrat bi rad tudi to poskusil zaradi firbca.
  • boris članom je to všeč

#44234 Cristiles ft. Emanny - Rather Be (Produced by Edvin R) *VEVO*

Objavil EdvinR na dan 17 februar 2015 - 05:04

Upam, da vam bo všeč :)

Lp,
Edvin

• NLP članom je to všeč

#44207 dva remake-a starih DOS špilik

Objavil Ploki na dan 05 februar 2015 - 11:22

nevem a sem že spemal s tem, če nisem, zdej sem :P

https://soundcloud.c...cles-soundtrack

https://soundcloud.c...rian-soundtrack

• ixi članom je to všeč

#44082 Audio-Technica AT5040 TEST

Objavil jetam na dan 23 december 2014 - 07:52

Malo me spominja na C414 B-ULS. Na ta vokal definitivno sede. Edino 3000 € ni ravno malo.

• Psyko članom je to všeč

#44007 Cubase Pro 8 and Cubase Artist 8

Objavil ixi na dan 04 december 2014 - 07:09

No pa ga imam novi Cubase Pro 8 and Cubase Artist 8.

Veliko novosi,... tako uporabnih kot nepomembnih.

cubase8.jpg

cubase8video.jpg

Veliko več najdete tukaj na uradni strani Steinberga.

Cena pa sevada klasična: 599 eur.

Cene za vs. update in upgrade pa tukaj.

• ixi članom je to všeč

#31646 OSNOVNI AKUSTICNI ELEMENTI

Objavil NLP na dan 15 avgust 2010 - 11:11

Če vas zanimajo nekatere osnove o akustičnih elementih za zvočne studije pa tudi za druga akustično prilagojena poslušalska okolja...
Upam da bo komu pomagalo k razumevanju različnih gradnikov akustičnih prostorov.
Začetek številčenja slikic naj vas ne zmede saj je dokument vzet iz neke celote.

Opisano je:
Absorberji zvoka: Porozni absorberji, Kotni absorberji, Membranski absorberji, Membranski perforirani absorberji, Membranski mikroperforirani absorberji, Helmholtzev resonatorski absorber, Cilindrični in polcilindrični absorberji, Aktivni elektronsko uravnavani absorberji.
Difuzorji zvoka: Geometrične strukturirane površine, Phase grids of Helmholtz resonators, Maximum length (ML) difuzorji, Mikro perforirani difuzorji, Schroederjevi difuzorji.

Pripete datoteke

• NLP članom je to všeč

#24420 Kje/kako se dela mastering ?

Objavil Gregor Zemljic na dan 09 avgust 2009 - 09:29

QUOTE (exorciser @ 4. Aug 2009 14:13:17) <{POST_SNAPBACK}>
Vendar lahko mastering inžinir "popravi" mix, če dela Stem mixing? Vsaj frekvenčno uskladi tracke, popravi EQ in ostalo kar pač sodi zraven?

evo bom pa še jaz vskočil v debato.......ker sem delel kar precej projektov po stemih.....ali bolje rečeno grupah

Bistvena prednost stem mixinga-masteringa je da lahko svoje mikse, ki so bili ponavadi narejeni na ne najboljšem monitoringu in z omejeno opremo in ponavadi tudi znanjem miksanja, "popravljaš" na precej boljšem monitoringu, hkrati pa dobiš neodvisno mnenje/znanje od mastering inžinirja, ki ima ponavadi precej studijske kilometrine in pozna kar nekaj trikov, ki lahko precej izboljšajo zvok komada......

Seveda je nujno da mastering engineer pozna svoje "bokse" in opremo u nulo, in iz izkušenj ve, kako se morajo stvari slišati , da se bodo dobro prenesle na radio, tv, vinil, internet ali cd......

V večini primerov se zgodi , da jaz poslušam miks, ki mi ga stranka pošlje v mastering in napišem neke svoje komentarje o soundu in produkciji......ponavadi se te pripombe upoštevajo in dobim novo verzijo, ki jo zopet poslušam in napišem dodatne komentraje, če je to potrebno......se zgodi da se ta proces ponovi parkrat.....če je to seveda mogoče......ampak glede na to da večina dela ITB je to precej enostavno.....

Če so stereo miksi precej kritični v smislu kvalitete, ali pa se mi zdi da ima komad precej večji potencial v smislu zvoka- včasih predlagam stem mastering, včasih pa stem mixing+mastering, razlika je samo v številu "stemov" in seveda ceni.

Več , ko je kanalov, več časa se porabi in bolj se bo spremenil karakter in kvaliteta miksa (na boljše seveda.. strongbench.gif )

Včasih pa producent hoče doseči nek maksimum in sam predlaga stem mixing+mastering v štartu, kar ponavadi prinese odlične rezultate....

Dostikrat se zgodi , da "dosnamem" še kakšen outboard reverb/delay na vokal ali kakšen zelo pomemben zvok.....s tem lahko še dodatno izboljšam zvočno sliko...

Pri stem mixingu+masteringu seštevam grupe analogno (Apogge DA16X normaliziran na SPL Mixdream), kar doda še dodatno analogno toplino in širino + da lahko na pomembne grupe insertiram analogne equalizerje in kompresorje......in posamezne grupe avtomatiziram, če je to potrebno......in seveda dodam plug-in v kompjutorju, če je to potrebno.....

Pri stem mixingu+masteringu se da radikalno spremeniti "kvaliteto" miksa, produkcija ki zveni povprečno lahko enormno pridobi pri samem procesu, hkrati se pa lahko zgodi, da se "karakter" miksa toliko spremeni da producentu ni všeč.....zato mora biti vedno prisoten pri samem procesu, razen če že dalj časa sodelujeva in mi zaupa, ter pride na samem koncu procesa odobrit in predložit popravke.....

V bistvu je razlika med stereo masteringom, stem masteringom in stem mixingom+masteringom precejšnja......

Pri stereo masteringu je mixer sam naredil končni mix, pri masteringu naredim samo "frekvenčno in dinamično izboljšavo" + kontrolo glasnosti...

Pri stem masteringu je mixer sam naredil končni mix, ga je pa exportiral v 4- do max 8 stereo grupah, tako da lahko mastering engineer naredi fine tuning levelov in eventuelne minimalne popravke na posameznih grupah - in potem dokaj enak mastering kot bi ga sicer delal na stereo posnetku.
Ker imaš možnost popravljati posamezne nivoje , ponavadi to izpade bolje.....in seveda vzame več časa in denarja......

Stem mixing+mastering je pa v bistvu že skoraj mixanje komada, jaz temu pravim postprodukcija miksa.......producent exportira do 24 kanalov, v studiu vsakega dodatno "očistiva" frekvenčno in dinamično,če je to potrebno, dodava dodatne efekte, narediva grupe v mojem ali njegovem DAW-u, jih pošljeva na SPL Mixdream in insertirava analogne procesorje, posnameva zunanje reverbe/efekte, narediva automatizacije kanalov etcetcetc......in končni rezultat je ponavadi radikalno boljši in tudi popolnoma drugačen od original miksa....

To je moj oseben pogled na stem mixing/mastering, verjetno vsak razvije svoj sistem in tehnike.....če je kaj nejasno rade volje odgovorim na dodatno vprašanje........

Gregor Z
  • Gregs91 članom je to všeč

#2321 Predelava sobe v Mix oz. Control Room - NLP design

Objavil NLP na dan 20 oktober 2006 - 03:09

Aha ja, prvo bi najprej v osnovi omilili nizkofrekvenčni response sobe (kar je očitno g. ixi počasi začel), potem pa gremo pač veselo dalje smile.gif.

Vsekakor se bi bilo potrebno zadeve lotit najprej z merjenjem in nato začet...
  • Matej M. članom je to všeč