Piskotki

Skoči na vsebino

Slika

Nova generacija procesorjev za PC in prenosnik za audioprodukcijo

12 odgovorov v tej temi

#1 balanser

balanser

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 29 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2015 - 06:01

Pozdravljeni,

ker se govori, da bo v kratkem (najkasneje do konca leta) na trg prišla nova generacija procesorjev oz. neka nova tehnologija pri PC-jih me zanima, če kdo kaj več ve o tem in ali bo to pomenilo tolikšen napredek-izboljšavo, da se z nakupom PCjev oz. prenosnikov splača počakati?

Nadalje, pa bi bil res hvaležen, če mi lahko kdo svetuje glede nakupa prenosnika (še nikdar jih nisem kupoval, zato ne vem kaj dosti o njih), torej kateri prenosniki trenutno na trgu so najbolj primerni za audio produkcijo (MacBookPro žal odpade in pa seveda ne bi želel preplačati zadeve, torej čim boljše razmerje med nižjo ceno in visoko kvaliteto)?

Osnovno izhodišče je:

- 16GB RAM-a (ali vsaj opcija, da se doda nekaj ram-a tudi kasneje)

- i7 procesor

In pa po možnosti čim več USB priključkov, 17" zaslon, mogoče 225 GB SSD, ipd. :P:)

Najlepša hvala!

Prispevek uredil/a: balanser, 06 julij 2015 - 06:04 .

• balanser članom je to všeč

#2 NLP

NLP

arhitekt spektralnih platform prostora in časa

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 08 julij 2015 - 08:51

Asus - odlično razmerje med kvaliteto, ceno in performansami, lahko ga on line sestaviš po svojih zahtevah.

Čakat na nove Intel procesorje in grafične s strani ATI-ja (imajo nekaj novega...) je tako tako... ziher bodo performanse za kakšnih 20+% boljše kot zmeraj,,, vprašanje če to sploh potrebuješ!

... pa še dražji bodo, "stara" tehnika pa nekoliko seveda cenejša.

Nenad Patkovic

#3 balanser

balanser

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 29 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2015 - 09:48

Hvala.To, da se da laptop sestaviti po lastnih željah, se sliši obetavno. Ali to velja splošno za ASUS pri vseh prodajalcih ali moram poiskati točno določenega prodajalca s to opcijo in ali mogoče veš kje oz. kdo so ti prodajalci?

#4 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov
  • Interests:NIČ! ... pa malo akustike.<br />Trenutna zaposlitev:<br />arhitekt spektralnih platform prostora in časa

Objavljeno 09 julij 2015 - 12:32

http://www.asus.com/...eries-Products/

http://www.asus.com/...eries-Products/

So v večih modelih, od 4K display-a, 3D opcije, , dobri Full HD, dobrih zaslonskih matric, različnih velikosti ekranov, RAM-a skoraj kolikor hočeš, kvaliteta vgrajenih zvočnikov (to je za audio pro userja skoraj brezkoristno), različnih grafičnih in procesorjev, priključkov (tudi thunderbolt), osvetlitev tipkovnice...

Se login-aš in potem ti dajo nadaljna navodila.

P.S.:

Imaš pa jih tudi vsake toliko na Bolh-i, nekateri skoraj novi z garancijo z znatno nižjo ceno - to je mišljeno kot namig, ker drugače si lahko hitro preko 2K ali 3K€ pri novih ta zmogljivejših.

Še zmeraj pa so glede na HP-jeve podobne modele in druge znamke cenovno kar nižje, kvaliteta pa je enako dobra.

Nenad Patkovic

#5 balanser

balanser

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 29 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2015 - 07:11

Hvala še enkrat:)

Lep dan!

#6 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2015 - 11:23

Če hočeš poceni in zmogljiv prenosnik poglej kakšnega rabljenega HP Elitebook (workstation) ga dobiš za 300 eur na bolhi. Po želji dodaš not SSD.. ti bo delalo ko šus..

Lp

#7 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2015 - 05:49

Kupuj računalnike z garancijo!!!

Osebno sem imel problem da je računalnik vpričo mene delal doma pa ne... imel semm srečo da sem slučajno izbrskal preko FB-ja kdo je ta oseba in da imava celo skupnega prijatelja - slučajno... kaj če ne bi imel profila ali pa bi se naredil francoza in rekel tebi je crknil ne meni... tako je tudi on začel ko sem dobil njegov kontakt a je tale najih prijatelj urgiral meni v prid.

Nenad Patkovic

#8 balanser

balanser

Povpraševalni PAjevec

• Uporabnik
  • Pip
  • 29 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2015 - 06:29

O hvala, pa misliš, da bo res delalo tudi pri miksu recimo 90 kanalov z obešenimi plugini na vse to?

#9 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2015 - 09:54

Kaj sodobni računalnik z recimo procesorjem vsaj i5 tudi starejše generacije in 16Gb RAM-a... zakaj pa ne?!

Nenad Patkovic

#10 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2015 - 10:53

Garancija za prenosnik je relativna stvar... če ti bo disk neslo, ti za izgubljene podatke na disku verjetno ne bo nihče garantiral, drugo je, če ti kakšna komponenta gre kar pa je pri HP- ju zelo zelo redek pojav...

Lp

#11 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2015 - 10:58

hladni loti z leti na grafični pa še kje!!!

Nenad Patkovic

#12 eskim

eskim

Zgleden PAjevec

• Uporabnik
  • PipPip
  • 198 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2015 - 11:10

Ne smeš vsako stvar s pesimizmom kupovat :) Jaz novih stvari praktično ne kupujem več.... do sedaj se mi je ogromno obrestovalo...

#13 NLP

NLP

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5 981 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2015 - 11:27

... to si vedno govorim, podobno se mi je zgodilo z rabljenim full frame fotoaparatom in sem popušil dobrega jurja in pol... živi bog ga ni znal popravit a je delal ko sem ga prevzel... drugače se mi stvari ne kvarijo ampak preko Bolhe, ko je res ugodna damping cena nečesa, je sumljiva zakaj je takšna, razen če tisti ki prodaja ni v hudi krizi!

Nenad Patkovic

Dodaj odgovor

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov